Dodaj daty

Wyspa Lido

Wyspa Lido

Wyspa Lido – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

1. Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

2. Wycieczka łodzią: Wyspy Murano, Torcello i Burano

Wyrusz w rejs po weneckich kanałach i zwiedź najsłynniejsze weneckie wyspy, znane na całym świecie ze swoich malowniczych krajobrazów, tradycyjnego rękodzieła i wyjątkowej historii. Zobacz fabrykę szkła w Murano, odwiedź sklep z koronkami w Burano i skorzystaj z czasu wolengo w Torcello. Wyrusz z okolic Placu Świętego marka lub dworca kolejowego Santa Lucia i wybierz się na wycieczkę po Basenie Świętego Marka. Przewodnik obecny na łodzi opowie Ci historię weneckiej laguny oraz 3 wysp, które zwiedzisz podczas tej wycieczki.  Twoim pierwszym przystankiem będzie wyspa Murano, nazywana czasem „Wyspą szkła”. Udaj się na 30-minutową wizytę w jednej ze słynnych fabryk szkła i zobacz, jak tworzy i dmucha się szkło.  Skorzystaj z około 15 minut czasu wolnego na Murano, a następnie kontynuuj wycieczkę do Torcello, najstarszej z zamieszkałych wysp. Na końcu udaj się do Burano i podziwiaj naturalne środowisko i piękno okolicznych wysepek. Burano to typowa wyspa rybacka pełna kontrastów i kolorowych domów, która słynie z wytwarzanych tu koronek, haftów oraz wyśmienitych tortów domowej roboty. Zwróć uwagę na osławione koronki i produkty przemysł hafciarskiego, i spróbuj niektórych z wybitnych domowych ciast z Burano. Po opuszczeniu łodzi zwiedzanie odbywa się bez przewodnika. Przewodnik zaprowadzi Cię jedynie do wytwórni szkła na Murano oraz sklepu z koronkami na Burano. Oprócz tego będziesz mieć czas na zwiedzenie każdej wyspy na własną rękę.

Wenecja: Transfer łodzią na/z lotniska Marco Polo w 3 trasach

3. Wenecja: Transfer łodzią na/z lotniska Marco Polo w 3 trasach

Przyjmij ponadczasową tradycję podróżowania drogą wodną, tak jak robili to Wenecjanie od wieków. Pożegnaj się z korkami i podziwiaj hipnotyzujące widoki na Lagunę Wenecką, udając się z lotniska Marco Polo do tętniącego życiem centrum Wenecji. Aby rozpocząć podróż, wymień swój kupon w biurze podróży organizatora zajęć i otrzymaj bilet. Wskazanym miejscem spotkania jest biuro znajdujące się najbliżej molo. Przed wejściem na pokład sprawdź ważność biletu za pomocą maszyn do stemplowania lub poproś o pomoc członka załogi. Zwiedzaj miasto we własnym tempie. Po odkryciu uroku zabytków Wenecji zrelaksuj się, wiedząc, że masz aż 30 dni na aktywację biletu powrotnego. Rozkoszuj się urokiem Murano i Lido, poznaj piękne centrum Wenecji i z łatwością odwiedź tętniący życiem terminal statków wycieczkowych. W zależności od wybranej opcji Twój bilet jest ważny na poniższe linie. Wszyscy kierują się w stronę lotniska Marco Polo lub odlatują z niego i zatrzymują się przy niektórych głównych atrakcjach Wenecji: Niebieska Linia: Lotnisko Marco Polo – Muzeum Murano – Murano Colonna – Fondamente Nove – Szpital – Baseny – Lido Santa Maria Elisabetta – Arsenale – San Zaccaria Jolanda – Piazza San Marco Giardinetti – Zattere – Giudecca Hotel Hilton Molino Stucky Linia pomarańczowa: Lotnisko Marco Polo – Murano Colonna – Madonna dell’Orto – Guglie (kolej) – San Stae – Rialto – Sant’Angelo – Ca’ Rezzonico – Santa Maria del Giglio – Piazza San Marco Giardinetti Czerwona linia: Lotnisko Marco Polo – Muzeum Murano – Certosa – Lido Santa Maria Elisabetta – Arsenale – San Zaccaria Jolanda – Piazza San Marco

Wenecja: Rejs katamaranem po lagunie z muzyką i napojami

4. Wenecja: Rejs katamaranem po lagunie z muzyką i napojami

Wypłyń w spokojnym popołudniowym rejsie po Lagunie Weneckiej na pokładzie przestronnego katamaranu. Ciesz się pełną obsługą barową z dwoma bezpłatnymi napojami podczas słuchania delikatnej muzyki. Spójrz na wyspę Sant'Elena i Giardini della Biennale i podziwiaj panoramę miasta, popijając kieliszek wina lub prosecco. Aby rozpocząć rejs, przepłyń obok San Marco i w dół kanału Giudecca, jednego z głównych kanałów żeglugowych prowadzących do Wenecji. Gdy dotrzesz do turkusowej laguny otaczającej miasto, przejdź do Lido, bariery dla leżącego za nią Adriatyku. Katamaran popłynie z powrotem obok Sant’Elena, wyspy mieszkalnej nieco oddalonej od zgiełku centralnej Wenecji. Na koniec obejrzysz wiele pawilonów, które zajmują Giardini della Biennale, gdy rejs powróci do miasta.

Punta Sabbioni: Wenecja nocą i rejs panoramiczny o zachodzie słońca

5. Punta Sabbioni: Wenecja nocą i rejs panoramiczny o zachodzie słońca

Panoramiczny rejs łodzią o zachodzie słońca z prosecco i słodyczami oraz czas wolny w Wenecji nocą! Z przewodnikiem na pokładzie. 18:45 zameldowanie w Punta Sabbioni, molo nr 5, stanowisko Il Doge di Venezia 19:00 wypłynięcie łodzią na panoramiczną wycieczkę o zachodzie słońca - kanał Giudecca, Lido, San Servolo, San Giorgio, Arsenale. Na pokładzie serwowane będzie prosecco i ciastka. 20:30 przyjazd do Wenecji – San Marco, czas wolny na zwiedzanie miasta nocą! 22:00 wyjazd z San Marco. 22:30 przyjazd do Punta Sabbioni, koniec wycieczki. (połączenie autobusem atvo do Jesolo o 22:45 liniami 5/ i 5)

Wenecja: nocny rejs katamaranem po lagunie

6. Wenecja: nocny rejs katamaranem po lagunie

Poczuj magię relaksującej 90-minutowej nocnej wycieczki eleganckim i przestronnym katamaranem z dużą ilością miejsca do spacerów. Podziwiaj panoramę Wenecji nocą, gdy mijamy Zatokę San Marco, Canal della Giudecca i przez lagunę do Lido. Ciesz się geniuszem naszego saksofonisty, grając bossa, standardy jazzowe i funky jazzowe numery Wypróbuj naszą szeroką gamę opcji barowych: Prosecco (D.O.C.), Spritz Aperol/Campari/Select, Bellini, różne long drinki... dwa drinki gratis. Daj się oczarować naszej uroczej i uważnej załodze oraz pierwszorzędnej obsłudze. A jeśli poczujesz głód, skosztuj naszego opcjonalnego 3-daniowego lekkiego letniego posiłku.

Wenecja: rejs gondolą o zachodzie słońca

7. Wenecja: rejs gondolą o zachodzie słońca

Przeżyj romantyczną przygodę w Wenecji! Wejdź na pokład wspaniałej gondoli i wybierz się w rejs dookoła miasta na tle zachodzącego słońca. Wyrusz z centralnej Wenecji, kierując się w stronę wysp Sant'Andrea i Vignole. Przepłyń obok wyspy Lido w kierunku wysp San Lazzaro degli Armeni, San Servolo, San Clemente, Le Grazie, Giudecca i San Giorgio Maggiore. Pomiędzy wyspami Giudecca i San Giorgio otrzymasz kieliszek musującego prosecco, które umili Ci podziwianie zapierającej dech w piersiach bazyliki Santa Maria della Salute oraz placu św. Marka. Zobacz, jak podczas zachodu słońca laguna i miasto zatapiają się w czerwieni, oranżu i bursztynie. Wracając przez Saint'Elena i Arsenale di Venezia, posłuchaj opowieści kapitana o historii Wenecji i jej wysp.

Wenecja: Wenecki aperitif na lagunie

8. Wenecja: Wenecki aperitif na lagunie

Zaczniesz od wejścia na pokład łodzi „topa” (łodzi motorowej), na której doświadczysz autentycznego weneckiego aperitivo. Ten napój będzie smakował, gdy będziesz podziwiać wspaniałe widoki Wenecji z zewnętrznej laguny i jej magicznych wysp. Gdy tylko zaczniesz pływać, gospodarz zacznie podawać ci napoje i przekąski. Doświadczenie potrwa około 1,5 godziny, podczas których zobaczysz najbardziej kultowe widoki miasta. Te atrakcje miasta to San Marco, Giudecca, Lido di Venezia i wiele innych. Po zakończeniu doświadczenia przewodnik odwiezie Cię z powrotem do punktu początkowego wycieczki. To nie jest wycieczka prywatna, ponieważ będziesz dzielić się doświadczeniem z innymi gośćmi.

Wenecja: wycieczka katamaranem po lagunie z muzyką klasyczną i napojami

9. Wenecja: wycieczka katamaranem po lagunie z muzyką klasyczną i napojami

Ciesz się relaksującą 90-minutową wycieczką eleganckim i przestronnym katamaranem z dużą ilością miejsca do spacerów. Podziwiaj spektakularne widoki na panoramę Wenecji: zatokę San Marco, Canal della Giudecca, San Servolo, Lido, Giardini Posłuchaj najlepszej muzyki klasycznej: Vivaldiego, Bacha, Chopina… w tym crossoverów Wypróbuj szeroką gamę opcji barowych: Prosecco, Spritz, long drinki, napoje bezalkoholowe.. Dwa drinki gratis Daj się oczarować naszej uroczej i uważnej załodze z ich promiennymi uśmiechami. Wyjazd do 14 maja do godz. 16:00 (od 15 maja do godz. 18:00)

Wypożyczalnia skuterów Wenecja na cały dzień

10. Wypożyczalnia skuterów Wenecja na cały dzień

Eksploruj weneckie wyspy Lido i Pellestrina na skuterze i odkryj magiczną atmosferę laguny. Zobacz opactwo św. Mikołaja. z tego kościoła co roku odprawiana jest tradycyjna msza dziękczynna Sposalizio del Mare „Zaślubiny morza”, jak również historyczne lotnisko Nicelli (jedno z pierwszych zbudowanych we Włoszech), Liberty Villas, Murazzi, historyczne centrum Malamocco (pierwsze centrum cywilizacji laguny weneckiej), pole golfowe (jedno z najstarszych i najpiękniejszych we Włoszech, zbudowane wokół starożytnej austriackiej fortecy) oraz plaże z drobnym piaskiem. Dotrzyj na wyspę Pellestrina w 10-minutowym rejsie promem i zobacz Mose, projekt mający na celu ochronę Wenecji, Włoch i Laguny Weneckiej przed powodzią, a także kolorowe domy rybaków.

Liczba znalezionych atrakcji: 17
Sortuj wg::

Wyspa Lido: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wyspa Lido: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wyspa Lido? Kliknij tutaj.

Wyspa Lido: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.2 / 5

na podstawie 14 605 opinii

Dobrze zorganizowana, punktualna, wystarczająca ilość czasu. Na Murano znajduje się wiele restauracji z tarasami, w których można coś zjeść, także na wynos. Naprawdę warto zobaczyć wiele kolorowych domów.

potrzebujemy mapy linii w vaporetto. Bardzo łatwo jest znaleźć drogę, korzystając z mapy linii tramwajów wodnych. przepustka jest naprawdę niezbędna, jeśli przebywasz w Wenecji przez kilka dni

Musisz znaleźć węzeł aplikacji, możesz wydrukować bilet na większych stacjach! Plus punkt!

Bardzo praktyczne, po kilku użyciach łatwiej jest zorientować się, którą żyłkę wybrać.

Idealny do zwiedzania Wenecji bez zostawiania tam podeszew!