Wyspa Ellis Island

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 najciekawszych atrakcji Ellis Island

W latach 1892-1954 Ellis Island było najaktywniejszym centrum imigracyjnym. To tutaj miliony imigrantów po raz pierwszy postawiły stopy w swoim nowym domu. Dzisiaj Ellis Island pozostaje symbolem nadziei na lepsze jutro.

 • Prom na Ellis Island

  1. Prom na Ellis Island

  Już sama podróż to nie lada atrakcja! Koszt rejsu na zarówno Ellis Island, jak i Liberty Island to 18 USD.

 • Muzeum na Ellis Island

  2. Muzeum na Ellis Island

  Wskazówka: podejdź do stanowiska informacji turystycznej i weź udział w bezpłatnej wycieczce z przewodnikiem. Wycieczki rozpoczynają się o pełnych godzinach. Bilet nie jest potrzebny.

 • Statua Wolności

  3. Statua Wolności

  Popłyń promem trochę dalej na północ i odwiedź Liberty Island. Poznaj z bliska symbol wolności USA – Statuę Wolności.

 • 4. Szpital na Ellis Island

  Poznaj Ellis Island jeszcze lepiej dzięki 90-minutowej wycieczce w kaskach ochronnych po kompleksie szpitalnym. Kup bilety z wyprzedzeniem.

 • Ciekawostki historyczne

  5. Ciekawostki historyczne

  Czy wiesz, że według orzeczenia Sądu Najwyższego z 1998 roku większość Ellis Island należy do New Jersey, a nie do Nowego Jorku?

Zaplanuj pobyt

 • Jak dotrzeć na Ellis Island?

  Na Ellis Island możesz dotrzeć promem Statue Cruisers z Communipaw Terminal w Liberty State Park lub z Battery Park na południowym krańcu Manhattanu w Nowym Jorku. Radzimy zarezerwować wcześniej bilety on-line.

 • Jak długo trwa zwiedzanie Ellis Island?

  Zazwyczaj nie więcej niż kilka godzin, ale Ellis Island i Liberty Island możesz zwiedzać we własnym tempie – promy odpływają co 20 minut.

 • Ile to kosztuje?

  Kupując bilet za 18 USD, dopłyniesz na obie wyspy.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Godziny otwarcia uzależnione są od pory roku, więc zaplanuj swoją podróż wcześniej i sprawdź, kiedy odpływa pierwszy i ostatni prom. Nieczynne w Boże Narodzenie.
 • Cena
  Ceny biletów dla dorosłych zaczynają się od 18 USD i są uzależnione od wybranych pakietów i opcji.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik to świetny pomysł; pomoże Ci zrozumieć kontekst historyczny tego kultowego amerykańskiego zabytku.
 • Jak tam dotrzeć?
  Do Battery Park i Liberty State Park, skąd wypływają promy, radzimy dojechać komunikacją publiczną.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Przed wejściem na prom zwiedzający mogą zostać poddani kontroli.

  • Na czas zwiedzania można wypożyczyć wózek inwalidzki, ale ich liczba jest ograniczona – kto pierwszy, ten lepszy.

Wyspa Ellis Island: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 7655 opinii

We have done both Statue of Liberty with Ellis Island in the morning followed by WTC and 9/11 memorial museum in the afternoon. I think it is a right order as one ends up the evening with something to think about... and we were lucky to have Alice as our guide on both these tours. She simply was a great guide. Very knowledgeable and passionate, open for discussion and questions even outside of the tour’s main subject. It was great to have Alice as our guide, she has simply took the experience to the next level :)

przewodniczka energiczna, bardzo sympatyczna, z humorem. Poświecala sie kładac sie na podlodze, zeby nam zrobic foto. Oceniam ja bardzo dobrze. Wszystko odbywalo się sprawnie, bez pośpiechu.polecam wszystkim , ktorzy sa tu pierwszy raz I nie za bardzo wiedza jak sie poruszac po wyspach. Jedyna uwaga na poczatku Mieliśmy troche problemu z zlokalizawaniem firmy, troche za malo widocznie, Poza tym wszystko ok.

Wycieczka na Statuę of Liberty i Ellis Island

Bardzo fajna i dobrze zorganizowana wycieczka. Przewodniczka Alice bardzo przyjazna profesjonalna, posiadająca dużą wiedzę, super pozytywnie nastawiona i pomocna. Mówiła bardzo wyraźnie i bez problemu można było zrozumieć wszystko o czym mówiła. Polecam tą przewodniczkę i organizatora wycieczki. Zakup biletu od nich pozwolił nam dotrzeć na punkt widokowy (oprócz korony) o co normalnie nie jest łatwo.

I love sightseeing, so option to see Liberty island and Ellis island was amazing. I can recommend this option to people who want go on the statue of Liberty specially pedestal.

Wszystko w pożądku, najlepiej sobie wykupić VIP wejście na prom jeżeli nie chcesz utknac 2 godziny w kolejce . warto zobaczyć