Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wyspa Brač

Wyspa słynąca z białych kamieni, stromych klifów, pięknych lasów i najczęściej fotografowanej plaży Chorwacji.

Wyspa Brač – nasze najbardziej polecane atrakcje

Ze Splitu: Transfer promem do Bol na wyspie Brac

1. Ze Splitu: Transfer promem do Bol na wyspie Brac

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet na tę usługę transferu promem w jedną stronę między Splitem a miastem Bol na wyspie Brac. Ciesz się szybką podróżą nowoczesnym, klimatyzowanym promem i rozpocznij eksplorację jednej z najpiękniejszych wysp wybrzeża Dalmacji. Wskocz na pokład z portu w Splicie lub z miasta Bol. Usiądź w wygodnej, klimatyzowanej kabinie lub poczuj promienie słoneczne i orzeźwiającą morską bryzę na zewnętrznym pokładzie. Po przybyciu do Bolu zwiedzaj piękne plaże wyspy w wolnym czasie. Na zachód od Bolu leży plaża Zlatni rat (Złoty Róg), jedna z największych i najpiękniejszych atrakcji Adriatyku. Dzięki dogodnym porannym wyjazdom ze Splitu i wieczornej podróży z Bol z powrotem na stały ląd, możesz zwiedzić Brac w ciągu jednego dnia lub zostać na noc.

Split: Całodniowy rejs katamaranem na wyspę Hvar i Wyspy Paklińskie

2. Split: Całodniowy rejs katamaranem na wyspę Hvar i Wyspy Paklińskie

Zwiedź z przewodnikiem miasto Hvar, popływaj w zacisznej zatoce u wybrzeży jednej z Wysp Paklińskich i zanurz się w wodach obmywających wyspę Brač w ramach rejsu katamaranem ze Splitu. Zjedz pyszny lunch. Delektuj się przekąskami oraz nieograniczoną ilością wody, napojów bezalkoholowych, wina i piwa.  Zacznij od relaksującego rejsu ogromnym katamaranem na piękną wyspę Brač. Odwiedź Hvar, gdzie przewodnik zabierze Cię na zwiedzanie i pokaże Ci najważniejsze atrakcje starego miasta. Po wycieczce skorzystaj z około godziny wolnego czasu, aby kontynuować zwiedzanie na własną rękę. Poznaj niesamowite Wyspy Paklińskie i zatrzymaj się na kąpiel w jednej z ukrytych zatoczek. Zjedz w tym czasie również lunch obejmujący pyszną sałatkę z kurczakiem i kanapki. Podczas rejsu delektuj się świeżymi owocami i ciastem. Zmierzając z powrotem do Splitu, zatrzymaj się przy wyspie Brač, aby znów popływać. Później załoga na pokładzie zaserwuje świeże owoce i domowe ciasta. Doskonałym zakończeniem tej wyprawy będzie zabawa przy muzyce tanecznej i drinku podczas zachodu słońca.

Split: Rejs na Hvar, Brač i Pakleni z lunchem i napojami

3. Split: Rejs na Hvar, Brač i Pakleni z lunchem i napojami

Wyrusz na całodniowy rejs statkiem po nieskazitelnie czystych wodach Morza Adriatyckiego i skorzystaj z czasu wolnego na zwiedzanie trzech pięknych wysp. Zrelaksuj się na pokładzie, nurkuj z rurką i zjedz lunch, podziwiając widoki na Morze Śródziemne. Wejdź na pokład katamaranu w Splicie i rozpocznij swoją podróż do pierwszego przystanku na pływanie przy Wyspach Paklińskich, małego archipelagu położonego naprzeciwko miasta Hvar. Pływaj, nurkuj z rurką lub opalaj się w śródziemnomorskim słońcu. Następnie odwiedź słoneczną wyspę Hvar, znaną z bogatej roślinności i pól lawendy. Spaceruj w swoim tempie po ulicach i placach głównego miasta. Ostatnim przystankiem będzie piękna zatoka w pobliżu wyspy Brač. Skorzystaj tam z czasu wolnego na pływanie przed powrotem do Splitu łodzią wczesnym wieczorem. Na pokładzie serwowane będą napoje i lunch (do wyboru menu mięsne, rybne lub wegetariańskie).

Ze Splitu: rejs statkiem o zachodzie słońca z nieograniczonymi napojami

4. Ze Splitu: rejs statkiem o zachodzie słońca z nieograniczonymi napojami

Oglądaj malowniczy zachód słońca nad oceanem w Splicie podczas rejsu łodzią motorową po wybrzeżu. Zacznij od nabrzeża w centrum miasta i podziwiaj widoki na plaże i lokalne atrakcje. Zobacz, jak niebo zmienia kolor z niebieskiego na złocistopomarańczowy, gdy mijasz klify i jaskinie Marjan i wyspy Brac. Udaj się do portu tuż przed Pałacem Dioklecjana, aby spotkać się z przyjazną załogą i grupą na cały dzień. Wejdź na pokład łodzi motorowej i usiądź na swoich miejscach, podczas gdy gospodarz przedstawia krótkie wprowadzenie. Wypłyń z portu i delektuj się nieograniczonymi przekąskami na pokładzie z piwem, winem i napojami bezalkoholowymi. Wypłyń z centrum miasta i nadbrzeżną promenadą do pobliskich plaż i pięknego parku leśnego Marjan. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i zanurz się w zachodzie słońca nad rozciągającymi się falami oceanu. Przejdź obok wyspy Šolta, gdy niebo nadal świeci, i daj się skusić na krótką sesję pływania przed powrotem do portu.

Ze Splitu: Wycieczka all inclusive do Błękitnej Jaskini z lunchem z grilla

5. Ze Splitu: Wycieczka all inclusive do Błękitnej Jaskini z lunchem z grilla

Wybierz się na jednodniowy rejs ze Splitu, aby odkryć Komižę i Hvar, pływaj i nurkuj w dziewiczych wodach oraz delektuj się lokalną kuchnią na wyspie Vis w prywatnej zatoce. Ciesz się piwem, winem, napojami gazowanymi, rogalikami, pączkami i różnymi wypiekami. Podczas wchodzenia do Błękitnej Laguny na wyspie Budikovac korzystaj ze sprzętu do snorkelingu. Wycieczka rozpoczyna się rano, aby zapewnić przewagę innym grupom wycieczkowym. Gdy już wszyscy zajmą miejsca, udasz się w stronę Błękitnej Jaskini, gdzie zostaniesz zabrany do środka z małymi łódkami rybackimi na wycieczkę. Następnie odwiedź miasto Komiža na wyspie Vis, najpiękniejszą wioskę rybacką na Morzu Śródziemnym. Można tam napić się kawy i popływać. Twoim następnym celem jest Błękitna Laguna na wyspie Budikovac, gdzie masz więcej wolnego czasu. Zachęcamy do korzystania z dostarczonego sprzętu do snorkelingu i ręczników. Następnie udasz się do zatoki Milna na wyspie Vis, gdzie zostanie podany świeżo grillowany lunch. Po delektowaniu się kawą i lodami popływaj. Na koniec odwiedź miasto Hvar, gdzie masz około 1-1,5 godziny na relaks i zwiedzanie przed powrotem do Splitu.

Z Milny lub Supetaru: rejs po wyspach z magiczną Błękitną Jaskinią

6. Z Milny lub Supetaru: rejs po wyspach z magiczną Błękitną Jaskinią

Przemieszczaj się między malowniczymi lokalizacjami podczas tej wycieczki motorówką po wyspach z Milny lub Supetaru. Popływaj w lazurowych wodach Błękitnej Laguny i skorzystaj z czasu wolnego na zwiedzanie starej architektury miasta Hvar.  Rozpocznij wycieczkę z Milny lub Supetaru na wyspie Brač i udaj się bezpośrednio na wyspę Biševo, gdzie znajduje się słynna Błękitna Jaskinia. Wykorzystaj w pełni swoją wizytę w tym magicznym miejscu, wybierając się tam o poranku, gdy morze jest spokojniejsze.  Zakotwicz w pobliżu, a następnie popłyń małą drewnianą łodzią wiosłową, aby dostać się do jaskini. W środku podziwiaj wspaniały niebieski kolor jaskini oświetlanej przez słońce. Poczuj wyjątkową atmosferę Błękitnej Jaskini, która została odkryta w 1884 roku. Udaj się do Komižy, małego nadmorskiego miasteczka na śródziemnomorskiej wyspie Vis, znanego z bogatej historii i pełniącego niegdyś funkcję bazy wojskowej. Odkryj tam oszałamiające nadmorskie klify i tradycyjną architekturę wokół portu. Zobacz zatokę Stiniva, wyjątkową naturalną zatokę, która została uznana za jedną z najpiękniejszych plaż w Europie. Później zatrzymaj się w pobliżu wyspy Budikovac, gdzie z łodzi możesz zanurkować w krystalicznie czystej Błękitnej Lagunie.  Zobacz chroniony bujny ogród botaniczny w zatoce Palmižana, a później popłyń na Hvar, gdzie przewidziany jest ostatni przystanek. Ciesz się wolnym czasem na odkrywanie skarbów urokliwego i tradycyjnego miasta Hvar, zanim wrócisz na Brač.

Ze Splitu: rejs na wyspy Brač i Šolta z pływaniem

7. Ze Splitu: rejs na wyspy Brač i Šolta z pływaniem

Pozwól, by doświadczona załoga pokazała Ci, jak spędzić idealny, letni dzień. Wybierz swoje idealne miejsce na relaks na przestronnym pokładzie. Wypłyń z portu w Splicie o godz. 9.30 w godzinny rejs na wyspę Brač. Kapitan spuści kotwicę w ustronnej zatoce, zapewniając Ci ponad 2 godziny wolnego czasu na relaks i pływanie w turkusowych wodach Adriatyku. O 13.00 wyrusz w kierunku wyspy Šolta, a po drodze zjedz lunch. O 13.45 dotrzyj do miejscowości Stomorska na wyspie Šolta, gdzie łódź przybije do brzegu w uroczej wiosce rybackiej. Tutaj skorzystaj z wolnego czasu na zwiedzenie malowniczego portu lub popływaj przy plaży niedaleko łodzi. O 15.30 opuść miejscowość Stomorska i zrelaksuj się podczas rejsu powrotnego do Splitu, gdzie dotrzesz około godz. 16.30.

Split: Bol, Hvar, wyspa Pakleni i Solta całodniowa wycieczka

8. Split: Bol, Hvar, wyspa Pakleni i Solta całodniowa wycieczka

Bol, Hvar, Wyspy Pakleni i Solta to popularna wycieczka w Chorwacji, szczególnie dla tych, którzy są zainteresowani odkrywaniem pięknej nadmorskiej scenerii i malowniczych wysp regionu. Wycieczka rozpoczyna się w mieście Split i obejmuje wizyty w czterech różnych miejscach. Pierwszym przystankiem na trasie jest miasto Bol na wyspie Brač, które słynie z pięknej plaży zwanej Zlatni Rat lub Złoty Róg. Plaża znana jest z charakterystycznego kształtu, który zmienia się w zależności od wiatru i pływów. Kolejnym przystankiem na trasie jest wyspa Hvar, która jest jednym z najpopularniejszych kierunków w Chorwacji. Miasto Hvar słynie z pięknej architektury, zabytków i bogatego życia nocnego. Odwiedzający mogą zwiedzać urocze uliczki i place miasta, odwiedzić zabytkową twierdzę Fortica lub zrelaksować się na jednej z wielu miejskich plaż. Trzecim przystankiem na trasie są Wyspy Pakleni, grupa małych wysp położonych u wybrzeży Hvaru. Wyspy słyną z krystalicznie czystej wody, ukrytych zatoczek i odosobnionych plaż. Odwiedzający mogą popływać, ponurkować lub po prostu odpocząć i podziwiać wspaniałe widoki. Ostatnim przystankiem na trasie jest zazwyczaj wyspa Šolta, która słynie z malowniczych wiosek i spokojnej atmosfery. Odwiedzający mogą odkrywać urokliwe wioski na wyspie, skosztować lokalnych win i oliwy z oliwek lub wybrać się na spacer wzdłuż malowniczego wybrzeża wyspy.

Tucepi: Wycieczka łodzią z rurką po Hvarze, Brac lub Riwierze

9. Tucepi: Wycieczka łodzią z rurką po Hvarze, Brac lub Riwierze

Odkryj turkusowy podwodny świat Morza Adriatyckiego podczas wycieczki łodzią z rurką. Wybierz się na przejażdżkę na wyspy Hvar, Brac lub Riwierę Makarską i zanurz się w ciepłych wodach w dwóch różnych miejscach do nurkowania. Spotkaj się w centrum nurkowania i sportów wodnych w porcie Tucepi. Poczuj wiatr i fale, płynąc łodzią do miejsca do nurkowania. Rzuć kotwicę i skorzystaj z okazji, aby nurkować w krystalicznie czystych wodach południowego Adriatyku. Odkrywaj małe zatoczki, ławice ryb, ślimaki, małe jaskinie, strome ściany, a czasem nawet koniki morskie. Po pierwszym nurkowaniu ciesz się słońcem na tarasie słonecznym i zrelaksuj się, zanim udasz się do drugiego miejsca do nurkowania.Wróć do Tucepi pełnego pięknych obrazów świata pod powierzchnią.

Z Makarskiej: rejs łodzią motorową Zlatni Rat i Bol z pływaniem

10. Z Makarskiej: rejs łodzią motorową Zlatni Rat i Bol z pływaniem

Odkryj wyspę Brač i rozkoszuj się plażą Zlatni rat. Goście zostaną wysłani bezpośrednio do przystani na słynnej plaży Zlatni Rat, gdzie będą mogli pływać i opalać się przez 1 godzinę. Zakotwiczenie w jednej z zatok Konjska lub Zvirje, aby popływać i nurkować przez pół godziny. Goście zostaną wysłani do zatoki Vala Hrvaska z plażą i restauracją do pływania i/lub restauracją, 1,5 godziny. Pod koniec września, kiedy restauracja jest zamknięta, odwiedzimy miasteczko Bol na spacer lub lunch. Jeśli masz szczęście, bonusem specjalnym jest obserwacja delfinów na naszej trasie niemal codziennie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 81
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Wyspa Brač

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Wyspa Brač?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w: Wyspa Brač dla osób z dziećmi?

Wyspa Brač: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wyspa Brač? Kliknij tutaj.

Wyspa Brač: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(1019 recenzji)

Myślę, że ta wycieczka jest koniecznością, jeśli wybierasz się do Chorwacji. Byliśmy w dwie osoby i nie mogliśmy się tym bardziej cieszyć! Atmosfera jest fantastyczna, podobnie jak wizyta w Hvarze. Zjedliśmy śniadanie, lunch i przekąski na katamaranie. Nie możesz prosić o więcej! Bez wątpienia będziemy polecać tę wycieczkę 😊. Aha, i chociaż było po angielsku, było wspaniale!

Zwykle nie piszę recenzji, ale ta trasa była zdecydowanie najważniejszym punktem mojej podróży tutaj, w Chorwacji. Przystanki na wyspach były spektakularne, a atmosfera i energia na łodzi przekraczały moje wyobrażenia. Otwarty bar i jedzenie były wspaniałe. Wszyscy świetnie się bawili. Uważam, że było warto i zdecydowanie polecam każdemu, kto ma taką możliwość.

Świetna mieszanka pięknych miejsc do pływania i zwiedzania wyspy (Hvar). Przewodnik był świetny. A potem wreszcie cieszenie się godziną lub więcej tańca na koniec dnia. Do tego bar all inclusive.

Maria i załoga były doskonałe. Tyle zabawy i świetny stosunek jakości do ceny. Bardzo polecam tę wycieczkę.

Zajęcia były miłe, personel był przyjazny i pomocny :)