Würzburg – nasze najbardziej polecane atrakcje

Würzburg: Zwiedzanie miasta kolejką Bimmelbahn

1. Würzburg: Zwiedzanie miasta kolejką Bimmelbahn

Zwiedź zabytkowe miasto Würzburg w malowniczym pociągu wycieczkowym. Ciesz się przejażdżką przez centrum miasta, odjeżdżając z rezydencji Würzburg. Przejdź obok katedry, podróżuj wzdłuż rzeki Men i zobacz zamek Marienberg. Ciesz się panoramicznym widokiem na zabytki z wygodnego siedzenia. Ponadto dowiedz się więcej o historii miasta i odkryj jego tajemnice i legendy z pouczającego audioprzewodnika. Podczas tej wycieczki będziesz mógł zobaczyć wszystkie atrakcje miasta w zaledwie 40 minut, a następnie zwiedzać miasto we własnym tempie.

Würzburg: piesza wycieczka z przewodnikiem z frankońskim winem

2. Würzburg: piesza wycieczka z przewodnikiem z frankońskim winem

Przeglądaj Würzburg podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po zabytkowym starym mieście. Zobacz gotycką kaplicę Najświętszej Marii Panny, przejdź się po Rynku i rzuć okiem na winnice otaczające miasto. Przed spotkaniem z przewodnikiem udaj się do biura turystycznego i informacyjnego, aby odebrać osobistą butelkę frankońskiego wina. Rozpocznij swoją wycieczkę na historycznym Marktplatz (Rynek). Posłuchaj o bogatej historii Würzburga, gdy zaczniesz spacerować po Starym Mieście. Udaj się do Falkenhaus i ciesz się jego wyszukaną fasadą w stylu rokoko, zanim przejdziesz do Marienkapelle (Kaplicy Najświętszej Marii Panny), zaprojektowanej w stylu późnogotyckim. Zobacz fantastyczny przykład architektury barokowej z kościołem Neumünster i przejdź do katedry św. Kiliana. Następnie złóż hołd w Lusamgärtchen, miejscu spoczynku minstrela Walthera von der Vogelweide. Przejdź obok ratusza i przejdź przez stary most, aby podziwiać doskonały widok na twierdzę Marienberg, kościół pielgrzymkowy Käppele i winnice otaczające miasto.

Wycieczka piesza po Starym Mieście w Norymberdze i terenach zjazdów nazistowskich

3. Wycieczka piesza po Starym Mieście w Norymberdze i terenach zjazdów nazistowskich

Odkryj średniowieczne, otoczone murami Stare Miasto w Norymberdze, a także niesławne dawne tereny zgromadzeń nazistowskich podczas tej anglojęzycznej wycieczki. Podziwiaj widoki na miasto z Zamku Cesarskiego, gdzie rządzili święci cesarze rzymscy. Przeglądaj gotyckie kościoły z inspirującymi dziełami utalentowanych niemieckich artystów i zobacz budynki Trzeciej Rzeszy. Ciesz się Hauptmarkt, gdzie kolorowe targi odbywają się od prawie 700 lat. Weź udział w jarmarkach sezonowych lub nawet przytulnych jarmarkach bożonarodzeniowych w grudniu. Uzyskaj rekomendacje od swojego przewodnika, gdzie możesz cieszyć się najlepszym tradycyjnym jedzeniem i piwem w mieście. Po zwiedzaniu Starego Miasta zrób sobie przerwę na lunch na rynku, a następnie wsiądź do autobusu jadącego na dawny teren zjazdów partii nazistowskiej. Niektóre z największych budynków III Rzeszy, jakie pozostały na świecie, wciąż milcząco świadczą o megalomanii szaleńca. Zobacz, gdzie paradowali szturmowcy i gdzie Adolf Hitler dokonywał inspekcji kolumn esesmanów i odprawiał pseudoreligijne rytuały kultowe przed salutującymi masami w ramach nazistowskiej machiny propagandowej. Dowiedz się, jak Norymberga radzi sobie dziś z tą mroczną częścią swojej przeszłości. Po wojnie, podczas procesów norymberskich, wielu z tych samych ludzi w końcu stanęło przed sprawiedliwością i szubienicą na oczach świata. Wycieczka kończy się na stacji kolejowej (Hauptbahnhof), gdzie się rozpoczęła.

Frankfurt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

4. Frankfurt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Ta wycieczka rowerowa jest idealna zarówno dla starych czasów we Frankfurcie, jak i dla nowych gości w mieście. Wycieczka oferuje idealne połączenie słynnych zabytków (Römer, Europejski Bank Centralny, Dom Goethego, Stare Miasto) i wskazówek od poufnych osób. Twój wykwalifikowany przewodnik pokaże Ci najpiękniejsze strony Frankfurtu. Twoja wycieczka rozpoczyna się w sercu Sachsenhausen, jednej z najpopularniejszych dzielnic miasta. Liczne stare budynki z okresu Gründerzeit nadają okolicy uroku, a także liczne modne bary, przytulne kawiarnie oraz szeroki wybór restauracji i tradycyjnych tawern cydrowych. Tutaj tradycyjne potrawy serwowane są w rustykalnej scenerii wraz z cydrem. Aż do XIX wieku w Sachsenhausen dominowały sady i produkowano tu cydr jabłkowy. Przejedź małymi uliczkami i dzielnicą malarzy do południowych brzegów Menu ze słynnym Nabrzeżem Muzealnym. Tutaj znajdziesz Städel Museum z spektakularną rozbudową i słynnymi wystawami, Liebighaus i Muzeum Sztuki Stosowanej. Przejdź przez most Holbeinsteg na drugą stronę rzeki Men i przejedź przez starówkę Frankfurtu. Römer wychodzi na starą królewską drogę prowadzącą do katedry we Frankfurcie (która w rzeczywistości nie jest katedrą) i piękne budynki z muru pruskiego. Kościół św. Pawła, kolebka niemieckiej demokracji, oddalony jest o zaledwie kilka metrów. Następnie pojedziesz wzdłuż Großer Hirschgraben do rodzinnej rezydencji Goethego. Tu urodził się i spędził swoją młodość słynny pisarz. W imponujący sposób opisał ten czas w swojej autobiografii Poezja i prawda. Zielony Alleenring został zbudowany na dawnej średniowiecznej linii obronnej w XX wieku. Przejedź przez serce miasta po drogach wolnych od ruchu ulicznego do nowej i starej opery i podziwiaj imponujący krajobraz miejski z wieżowcami. Objazd prowadzi do starej giełdy z popularnym motywem byka i niedźwiedzia. Z powrotem na Alleenring, pojedziesz rowerem na wschód od miasta i wrócisz nad rzekę Main. Nowy punkt orientacyjny miasta będzie wtedy znajdował się bezpośrednio przed tobą. Nowa wieża Europejskiego Banku Centralnego (EBC) jest efektownym kontrapunktem dla wieżowców zlokalizowanych po zachodniej stronie. Jeden z najpopularniejszych barów w mieście położony jest tuż nad wodą, u podnóża dawnej hali targowej, będącej obecnie częścią EBC. Bar Oosten dysponuje wspaniałym tarasem z widokiem na miasto. Przejedź przez cieszący się dużym uznaniem nowy most z East Harbour z powrotem na południowe brzegi rzeki Main. Następnie przejedziesz kilka metrów z powrotem do punktu początkowego w Sachsenhausen, gdzie kończy się wycieczka. Pod koniec wycieczki przewodnik oprowadzi Cię po tradycyjnych tawernach z cydrem we Frankfurcie. Trasa rowerowa prowadzi po cichych, wolnych od ruchu kołowego ścieżkach rowerowych i drogach. Twój przewodnik udzieli szczegółowych informacji na temat zabytków podczas regularnych przystanków po drodze.

Frankfurt: Romantyczna Droga i Rothenburg ob der Tauber Tour

5. Frankfurt: Romantyczna Droga i Rothenburg ob der Tauber Tour

Wybierz się na jednodniową wycieczkę z Frankfurtu wzdłuż Szlaku Romantycznego, najstarszej i najbardziej lubianej trasy wakacyjnej w Niemczech. Podróżuj przez Würzburg do doliny Tauber do Rothenburg ob der Tauber, uosobienia niemieckiego romantyzmu. Wyjedź z Frankfurtu rano, rozpocznij przejazd przez Spessart do Würzburga. Mijając miasto uniwersyteckie, dotrzemy do Doliny Tauber. Bad Mergentheim i Markelsheim leżą tam, gdzie spotykają się trzy główne regiony uprawy winorośli. Przejazd do Rezydencji Würzburg, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i oficjalnego punktu początkowego Szlaku Romantycznego. Przekraczając Men, podziwiaj widoki na twierdzę Marienberg i Käppele, Kaplicę Łaski. Następnie odwiedź miasto Weikersheim, gdzie można zwiedzić renesansowy zamek i barokowy ogród. Zobacz zabytkowy rynek, a następnie mijaj Röttingen, pierwsze europejskie miasto w Niemczech, oraz Creglingen. Rothenburg ob der Tauber zostanie osiągnięty w porze lunchu. Rothenburg ob der Tauber to obowiązkowa pozycja podczas podróży po Europie. Słynne zabytki to średniowieczne mury miejskie, historyczny rynek, ratusz, gotycki kościół parafialny św. Jakuba i Plönlein, obszar z kolorowym domem z muru pruskiego. Wycieczka kończy się w obie strony we Frankfurcie.

Würzburg: interaktywna wycieczka po mieście na smartfonie

6. Würzburg: interaktywna wycieczka po mieście na smartfonie

Poznaj historię Würzburga sięgającą XVIII wieku, wybierając się na pieszą wycieczkę po mieście, korzystając ze smartfona jako przewodnika. Rozwiąż 10 zagadek i zobacz ważne atrakcje, takie jak Fontanna Czterech Rur i nie tylko. Udaj się do punktu początkowego, otwórz telefon i zacznij odkrywać miasto i jego historię. Rozpoczyna się w XVIII wieku, kiedy Würzburg przeżywał okres wielkiego rozwoju artystycznego i architektonicznego. Dowiedz się o pięknych dziełach ostatnich stuleci i odkryj dramatyczną przemianę, jaką przeszło miasto, aby stać się tym, czym jest dzisiaj. Odwiedź 10 ważnych atrakcji, zatrzymując się przy każdej, aby rozwiązać ekscytującą zagadkę i odblokować kluczowe fakty historyczne. Ciesz się możliwością odkrywania we własnym tempie, nie spiesząc się lub wstrzymując grę, aby odwiedzić dowolne atrakcje, które chcesz poznać głębiej.

Würzburg: Historyczna wycieczka piesza z przewodnikiem po centrum miasta

7. Würzburg: Historyczna wycieczka piesza z przewodnikiem po centrum miasta

Spaceruj po centrum Würzburga i poznaj jego początki podczas tej historycznej pieszej wycieczki w stylu poszukiwania skarbów. Podążaj trasą na smartfonie między punktami orientacyjnymi, takimi jak Stary Główny Most i Juliusspital, i ciesz się 10 historycznymi zagadkami do rozwiązania podczas eksploracji. Rozpocznij tę wycieczkę z przewodnikiem po Starym Moście Głównym w Würzburgu, na którym znajdują się posągi świętych i ważnych postaci z historii miasta. Stąd śledź trasę na swoim smartfonie, która dostarczy faktów historycznych i zagadek do rozwiązania między każdym punktem orientacyjnym. Wycieczka poprowadzi Cię przez historię Würzburga od jego początków do XVI wieku i obejmie około 3 km wokół centrum miasta. Zakończ w Juliusspital, kompleksie budynków łączących zabytkowy szpital i jedną z największych niemieckich winnic.

Würzburg Scavenger Hunt and Sights Wycieczka z przewodnikiem

8. Würzburg Scavenger Hunt and Sights Wycieczka z przewodnikiem

Poznaj Würzburg we własnym tempie podczas tej interaktywnej pieszej wycieczki. Będziesz zwiedzać miasto pieszo i zdobywać punkty za rozwiązywanie różnego rodzaju zadań: Znajdź zabytki: Użyjesz wskazówek, aby znaleźć najlepsze zabytki i ukryte klejnoty w całym mieście. Funkcja mapy w aplikacji pomoże Ci się tam dostać. Rozwiąż pytania: Po dotarciu do miejsca, którego szukasz, zostaną zadane pytania dotyczące widoku. W większości przypadków odpowiedzi są ukryte w znakach, obrazkach itp. Świetny i zabawny sposób na poznanie nowych rzeczy o mieście. Baw się dobrze: Podczas przygody możesz spodziewać się również ekscytujących zadań fotograficznych, które wymagają dużej kreatywności. Jeśli opanujesz migawki, zostaniesz nagrodzony punktami. Po drodze dotrzesz do niesamowitych miejsc, takich jak „Alter Kranen”, „Alte Mainbrücke”, Residenz Würzburg” i wielu innych ekscytujących atrakcji w okolicy. Po zarezerwowaniu gry otrzymasz pocztą e-mail kod do gry z instrukcjami dotyczącymi gry. Udaj się na „Dworzec główny w Würzburgu” i użyj kodu, aby odblokować grę w aplikacji. Wycieczka kończy się w „winiarni Staatlicher Hofkeller”. Doświadczenie nie jest ograniczone w czasie. Możesz zwiedzać miasto we własnym tempie i robić sobie przerwy. Wystarczy pobrać aplikację Explorial, przejść do punktu startowego i już można rozpocząć grę. Zwiedzanie trwa średnio około 1-2 godzin.

Frankfurt: Muzeum Wystaw Komunikacyjnych

9. Frankfurt: Muzeum Wystaw Komunikacyjnych

W wielokrotnie nagradzanym budynku muzeum na Schaumainkai uzyskasz wszechstronny wgląd w historię komunikacji. Przyspieszenie, sieci, kontrola i partycypacja: Opowiadamy historię (historie) mediów w oparciu o cztery główne zjawiska. Na wystawie stałej „Mediengeschichte|n neu erzählt!” rozwoju komunikacji można doświadczyć na 2500 mkw. Z pomocą przełomowych wynalazków, ciekawych doświadczeń i niezwykłych losów rozciągamy łuk od tabliczki klinowej po okulary z danymi. Na naszych wystawach czasowych zajmujemy się różnymi aspektami komunikacji. Odkryj KLIMA_X, tymczasową wystawę, która zaprasza do odkrywania, jak możesz pomóc zmienić świat na lepsze. Przypomnij sobie wszystkie proste metody, które możemy wdrożyć, aby złagodzić obecny kryzys klimatyczny i zastanowić się nad związanymi z nim problemami. Odpręż się po pouczającej wizycie przy kawie na tarasie z widokiem na Main.

Würzburg: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

10. Würzburg: Prywatna wycieczka piesza z profesjonalnym przewodnikiem

Podziwiaj barokową i rokokową architekturę Würzburga podczas prywatnej pieszej wycieczki po Starym Mieście. Dowiedz się, jak miasto jest centrum frankońskiego kraju winiarskiego. Doceń zabytki, takie jak Rynek, zabytkowy ratusz i kościół Neumünster. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem poza centrum informacji turystycznej i rozpocznij pieszą wycieczkę. Posłuchaj, jak Twój przewodnik opowie Ci o tym, jak Würzburg jest domem dla trzech największych niemieckich producentów wina i jedną z najlepszych winnic w całym regionie Frankonii. Spaceruj po wielu monumentalnych zabytkach, takich jak masywna twierdza Marienberg z widokiem na dolinę rzeki, Falkenhaus z rokokową fasadą i gotycka Marienkapelle (Kaplica Najświętszej Marii Panny). Rozkoszuj się atmosferą na Rynku, mijaj ratusz i prawie tysiącletni kościół Neumünster, w którym spoczywa słynny średniowieczny niemiecki minstrel Walther von der Vogelweide. Udaj się nad rzekę Men, aby zobaczyć Alte Mainbrücke (Stary Most na Main River), który oferuje spektakularny widok na twierdzę Marienberg. Dowiedz się więcej o pałacu Residence, który został zaprojektowany przez Balthasara Neumanna, wybitnego niemieckiego architekta barokowego. Po drodze zobacz inne zabytki, takie jak fontanna Vierröhrenbrunnen i romańska katedra Würzburger. Wróć do miejsca spotkania pod koniec wycieczki.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Würzburg

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 36
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Würzburg: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Würzburg

Jakie są najlepsze atrakcje w: Würzburg dla osób z dziećmi?

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Würzburg na deszczowe dni?

Würzburg: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Würzburg? Kliknij tutaj.