Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wspólnota Walencka

Wspólnota Walencka – nasze najbardziej polecane atrakcje

Walencja: bilet wstępu do oceanarium L’Oceanogràfic

1. Walencja: bilet wstępu do oceanarium L’Oceanogràfic

Oceanarium L’Oceanogràfic usytuowane jest na terenie Miasteczka Sztuki i Nauki. Obejmuje ono gatunki z wielu najważniejszych ekosystemów morskich na świecie. Zanurz się w wyjątkowym morskim świecie i przejdź przez najdłuższy podwodny tunel w Europie. Zobacz rodzinę białuch arktycznych i stań twarzą w twarz z rekinami. Oceanarium zajmuje 2 poziomy. Górny, z ekspozycją zewnętrzną, otoczony jest wspaniałym jeziorem słodkowodnym, które zamieszkują pelikany, kormorany i flamingi. Na dolnym poziomie znajdują się największe akwaria w Europie, a w nich przedstawiciele głównych ekosystemów wodnych. Odkryj środowiska wodne m.in. Morza Śródziemnego, Antarktydy, Arktyki i Morza Czerwonego. Zobacz ponad 45 000 wodnych stworzeń z 500 różnych gatunków, w tym białuch, morsów, meduz, lwów morskich i rekinów. Gdy zechcesz zrobić sobie przerwę, odwiedź podwodną restaurację.

Walencja: Rejs katamaranem z opcją zachodu słońca

2. Walencja: Rejs katamaranem z opcją zachodu słońca

Weź udział w rejsie wzdłuż wybrzeża Walencji na przestronnym katamaranie w towarzystwie doświadczonej załogi. Płyń z wiatrem po wspaniałym Morzu Śródziemnym. Wypłyń katamaranem z przystani w Walencji i ciesz się morską bryzą i widokami na wybrzeże. Z punktu widokowego na oceanie zobaczysz słynne zabytki, takie jak Miasto Sztuki i Nauki, wieżę El Miguelete i panoramę Walencji. Opcja rejsu o zachodzie słońca obejmuje odprężającą muzykę, lampkę wina musującego cava i możliwość podziwiania zachodzącego słońca na tle panoramy Walencji, które barwi ocean na złoto i pomarańczowo. W środy od czerwca do września 2023 r. możesz wziąć udział w relaksującym rejsie o zachodzie słońca z odprężającą muzyką graną przez DJ-a.

Walencja: 24- lub 48-godzinny bilet autobusowy Hop-on Hop-off

3. Walencja: 24- lub 48-godzinny bilet autobusowy Hop-on Hop-off

Zwiedź najlepsze miejsca w Walencji we własnym tempie dzięki Valencia Bus Turistic. Skorzystaj z 24- lub 48-godzinnego biletu autobusowego na wycieczkę autobusową hop-on hop-off i zobacz miejsca, które najbardziej Cię interesują. Dostępnych jest 17 przystanków rozmieszczonych w całym mieście, na których możesz wsiadać i wysiadać bez ograniczeń. Zobacz najlepsze atrakcje i zabytki w Walencji. Korzystaj z audioprzewodnika w czasie rzeczywistym, który dostępny jest w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim, chińskim, portugalskim, japońskim, walenckim i rosyjskim. 1. Poeta Querol 2. Plaza Toros 3. Museo Fallero 4. Ciudad Artes y Ciencias 5. Oceanogràfic 6. C.C. Aqua 7. Marina Real 8. Las Arenas 9. Puerto 10. Baleares 11. Mestalla Museo Militar 12. San Pio V 13. Nuevo Centro 14. Dama Ibérica 15. Bioparc 16. Museo H. Valencia 17. Ivam

Z Alicante: Podróż w obie strony na wyspę Tabarca

4. Z Alicante: Podróż w obie strony na wyspę Tabarca

Ciesz się wycieczką na wyspę Tabarca na pokładzie łodzi wypływającej z portu w Alicante. Po przybyciu na miejsce ciesz się pięknym podwodnym światem z kolorowymi rybami przez szklane dno, wygodnie z łodzi. Poświęć trochę wolnego czasu na wyspie Tabarca, jednej z najbardziej znanych wysp Costa Blanca. W wolnym czasie możesz odkryć uliczki wioski, zobaczyć słynną latarnię morską Tabarca lub po prostu zrelaksować się na plaży. Dzięki elastycznemu dniu powrotu możesz zdecydować, czy wykorzystać bilet w obie strony tego samego dnia, czy wrócić innego dnia.

Walencja: bilet na pokaz flamenco w Palosanto

5. Walencja: bilet na pokaz flamenco w Palosanto

Doświadcz hiszpańskiej kultury i muzyki dzięki biletowi do teatru flamenco Palosanto w Walencji.Odwiedź samo serce malowniczej dzielnicy, aby obejrzeć pokaz w awangardowym, ale jednocześnie tradycyjnym tablao flamenco. Okaż swój kupon w recepcji i wejdź do miejsca o przytulnej atmosferze i niezwykłej akustyce. Zachwyć się pokazem pod kierownictwem artystycznym tancerki Veróniki Pulido. Poczuj, jak Twoje serce bije w rytm intensywnych ruchów tancerzy. Doświadcz silnych emocji, słuchając utalentowanego gitarzysty. Daj się ponieść cante jondo (pieśni głębokiej)w wykonaniu wybitnych śpiewaków. Możesz zostać w obiekcie po występie, aby dalej chłonąć atmosferę miejsca lub wypić drinka.

Walencja: Oceanografic, Hemisferic i Science Museum Combos

6. Walencja: Oceanografic, Hemisferic i Science Museum Combos

Zdecyduj, którą atrakcję Miasta Sztuki i Nauki w Walencji chcesz odwiedzić, korzystając z różnych oferowanych opcji łączonych. Możesz wybierać między różnymi opcjami łączonymi: - Hemisferic i Muzeum Nauki - Połączenie Oceanografic i Hemisferic - Połączenie Oceanografic i Muzeum Nauki - Połączenie Oceanografic, Hemisferic i Muzeum Nauki (upewnij się, że wybrałeś odpowiednią opcję podczas finalizowania rezerwacji). Opis atrakcji: 1. Oceanografic Zobacz ponad 500 gatunków zwierząt morskich w L'Oceanografic, które zostało zaprojektowane przez Felixa Candelę w kształcie lilii wodnej. Poznaj eksponaty przedstawiające środowiska wodne Arktyki, Morza Czerwonego i nie tylko. Miej szansę na zakup posiłku w podwodnej restauracji. Udaj się na górne piętra na wystawy plenerowe i otocz się wspaniałym jeziorem słodkowodnym zamieszkałym przez pelikany, kormorany i flamingi. Na niższym poziomie znajdziesz życie morskie z głównych ekosystemów morskich na świecie. Zobacz bieługi, morsy, meduzy, lwy morskie i rekiny. 2. Muzeum Nauki Príncipe Felipe Dotknij, poczuj i zastanów się nad szeregiem teorii naukowych w interaktywnym Muzeum Nauki Príncipe Felipe. Pozwól, aby włosy stanęły Ci dęba, gdy nieco ekscentryczny wynalazca demonstruje fizyczne zasady elektryczności przed audytorium z miejscami siedzącymi dla maksymalnie 50 osób. 3. Kino Hemisfèric Kino Hemisfèric zostało zainaugurowane w 1998 roku i było pierwszym budynkiem w Mieście Sztuki i Nauki, który otworzył swoje podwoje dla publiczności. Podziwiaj spektakularną konstrukcję zaprojektowaną przez Santiago Calatravę w Hemisfèric Cinema. Zachwyć się jego owalnym dachem, który ma ponad 100 metrów długości i zawiera dużą kulę, która stanowi salę projekcyjną 3D. Wybierz film z katalogu, który zawiera filmy od dokumentalnych po dzieła dla dzieci.

Z Walencji: Jaskinie San José - wycieczka z przewodnikiem i bilet wstępu

7. Z Walencji: Jaskinie San José - wycieczka z przewodnikiem i bilet wstępu

Jaskinie San José to atrakcja, której nie można pominąć podczas pobytu w Walencji. Udaj się do jaskiń z przewodnikiem i zwiedzaj okolicę pieszo oraz łodzią. Podążaj wzdłuż najdłuższej żeglownej podziemnej rzeki w Europie i zobacz stalaktyty, stalagmity oraz malowidła jaskiniowe wpisane na listę UNESCO. Wyjedź z Walencji i udaj się autobusem w stronę wioski Vall d'Uixo, gdzie znajdują się słynne jaskinie San José. Przed wejściem do środka przewodnik przybliży Ci system jaskiń, w którym znajduje się najdłuższa żeglowna podziemna rzeka w Europie o długości około 3000 metrów. W jaskini wejdź na pokład małej łodzi, by zacząć odkrywanie systemu jaskiń. Po drodze podziwiaj stalaktyty, stalagmity i malowidła jaskiniowe wpisane na listę UNESCO. Po rejsie łodzią kontynuuj zwiedzanie pieszo w suchej galerii. Przed powrotem do Walencji skorzystaj z 30 minut czasu wolnego w okolicy, aby podziwiać iberyjskie zabytki archeologiczne, napić się kawy lub odwiedzić sklep z pamiątkami. Więcej szczegółów: Podczas wycieczki możesz korzystać z usług oficjalnego przewodnika (Valencia&Go), który będzie Ci towarzyszył przez całą drogę i przybliży Ci najważniejsze informacje o Walencji, a także zdradzi wszystkie tajemnice ukryte w jaskiniach Cuevas de San José, niesamowitą historię tego miejsca i związane z nim ciekawostki (j. hiszpański i angielski). Po dotarciu do jaskiń wsiądziesz na pokład łodzi, aby przepłynąć rzekę razem z przewodnikiem, który pokaże Ci kilka najważniejszych miejsc tego cudu natury (przewodnik może być hiszpańskojęzyczny). Po opuszczeniu jaskiń przewodnik firmy Valencia&Go chętnie odpowie na wszystkie pytania.

Walencja: Najważniejsze atrakcje miasta - wycieczka rowerowa z przewodnikiem

8. Walencja: Najważniejsze atrakcje miasta - wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Przejedź rowerem po przytulnych uliczkach starego centrum Walencji z lokalnym przewodnikiem. Odkryj spektakularne budynki, w tym katedrę w Walencji. Wybierz dołączenie do grupowej wycieczki rowerowej lub zdecyduj się na prywatną wycieczkę i dostosuj swój plan podróży, aby zobaczyć preferowane lokalizacje w Walencji. Jedź rowerem w kierunku rzeki Túria i odwiedź jej piękny ogród. Przejdź obok Palau de la Música i gigantycznego placu zabaw Guliwera z książki Podróże Guliwera. W ostatniej części wycieczki zwiedzaj Miasto Sztuki i Nauki. Zobacz słynne modernistyczne budynki architekta Santiago Calatrava przed powrotem do centrum miasta.

Z Walencji: Wędrówka z przewodnikiem po Montanejos z naturalnymi basenami

9. Z Walencji: Wędrówka z przewodnikiem po Montanejos z naturalnymi basenami

Zaledwie godzinę jazdy od Walencji wyrusz na malowniczą przygodę w Montanejos. Wybierz się na wędrówkę z przewodnikiem, podziwiaj widoki na okoliczne krajobrazy, zobacz potężnego Chorro i ciesz się naturalnymi basenami ("Fuentes de los Baños"). Rozpocznij dzień od porannej wędrówki przez góry i udaj się wzdłuż rzeki Mijares, podziwiając widoki na miasto i majestatyczną rzekę. Ścieżka ostatecznie prowadzi do Chorro, potężnego strumienia wody, który uwalnia 4000 litrów wody na minutę, hipnotyzujący spektakl. Zanurz się w basenach termalnych (Fuentes de los Baños), o których mówi się, że zostały zbudowane przez mauretańskiego króla Abu Zeita, aby zapewnić piękno jego królowych. Utrzymując temperaturę 23°C przez cały rok (więc latem może wydawać się chłodniej), są one znane ze swojego bogatego w minerały składu, zarówno relaksującego, jak i dobrego dla twojego zdrowia.

Walencja: rejs katamaranem żaglowym z Swim Stop

10. Walencja: rejs katamaranem żaglowym z Swim Stop

Ucieknij od ruchliwych plaż Walencji i wyrusz w malowniczy rejs katamaranem. Żegluj wokół oszałamiającego wybrzeża i opalaj się na podwieszanej siatce łodzi. Po drodze podziwiaj otaczające Cię panoramiczne widoki i poznaj miasto z nowej perspektywy. Ochłodź się podczas orzeźwiającej kąpieli w morzu. Następnie katamaran wraca do punktu odbioru.

Najciekawsze atrakcje

Wspólnota Walencka: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 690
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Wspólnota Walencka

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Wspólnota Walencka?

Wspólnota Walencka: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wspólnota Walencka? Kliknij tutaj.

Wspólnota Walencka: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(15 652 recenzji)

Uważam Kartę Turysty za pożyteczną inicjatywę i doskonałą usługę. Masz swobodę poruszania się w dowolny sposób, bez konieczności martwienia się o zakup biletu. Uprawnia także do zniżek na bilety wstępu do niektórych muzeów. Skorzystaliśmy z niego od razu, aby dojechać metrem do hotelu z lotniska. Walencja ma doskonałą komunikację miejską, a dzięki karcie turystycznej poruszaliśmy się samodzielnie i udało nam się odwiedzić wiele atrakcji. Byliśmy w pełni usatysfakcjonowani.

Park jest średniej wielkości, ale obiekty są bardzo dobrze utrzymane. Ma wiele zwierząt, które są bardzo zadbane. W porównaniu do innych podobnych lokali, ceny restauracji nie są wygórowane, a jakość jedzenia jest więcej niż akceptowalna. Najbardziej podobały nam się pokazy ze zwierzętami i czułość, z jaką traktowali je trenerzy.

Wycieczka była niesamowita, najlepszy przewodnik wszechczasów, pływanie w basenach było trochę zimne, ale całkowicie tego warte. Byliśmy trochę nie w formie, więc pierwsza część wędrówki dała nam z siebie wszystko, ha ha, ale szczerze, cierpielibyśmy przez to milion razy jeszcze ze względu na te widoki.

To był imponujący występ, podczas którego śpiewacy i tancerze dali z siebie wszystko (!). Bardzo imponujący i doskonały stosunek jakości do ceny. Atmosfera była dobra.

Zdecydowanie powinieneś popływać. Chociaż było wietrznie i chłodno, woda jest przyjemna, a są tam dwie małe jaskinie, które są naprawdę piękne!