Atrakcje i wycieczki
Wspólnota Madrytu

Najciekawsze atrakcje

Wspólnota Madrytu: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 801
Sortuj wg::

Wspólnota Madrytu: najczęściej polecane atrakcje

Madryt: bilet wstępu na Tour Bernabéu

Madryt: bilet wstępu na Tour Bernabéu

Zanurz się w historii drużyny piłkarskiej Real Madryt w muzeum na stadionie Bernabéu. Zwiedzaj ekskluzywne obszary i dowiedz się wszystkiego o legendarnych graczach Realu Madryt i piłkarskiej chwale dzięki interaktywnym i audiowizualnym treściom, które obejmują największe kamienie milowe w historii Real Madrid CF. Rozpocznij swoją przygodę od panoramicznego widoku stadionu, który da ci wyobrażenie o wielkości klubu. Usłysz o różnych pucharach zdobytych przez Real w jego długiej historii. Obejrzyj filmy z legendarnych spotkań i zobacz niektóre stroje, buty i sprzęt używany przez drużynę na przestrzeni lat. Ponadto będziesz miał okazję podziwiać szeroką gamę pamiątek klubowych. Ta wycieczka obejmuje również trofea zdobyte przez najlepszy klub XX wieku, w tym piętnastą Ligę Mistrzów i wystawę nowych obszarów z materiałami audiowizualnymi, aby pokazać najważniejszych graczy pierwszej drużyny, koszykówki i sekcji kobiet. Najwyższe piętro muzeum oferuje również panoramiczny widok na boisko i panoramę Madrytu, obszar "Ludoteca madridista" oraz możliwość przypomnienia sobie najbardziej kultowych postaci w historii klubu.

Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

Madryt: bilet wstępu do Muzeum Prado

Od czasu otwarcia w 1819 roku Muzeum Prado zgromadziło niesamowitą kolekcję obrazów, rzeźb, rycin, rysunków i przedmiotów sztuki dekoracyjnej, przedstawiającą historię sztuki hiszpańskiej, tworząc jeden z najlepszych zbiorów sztuki europejskiej na świecie. W oparciu o niegdysiejszą kolekcję królewską Muzeum Królewskie stało się znane jako Narodowe Muzeum Malarstwa i Rzeźby, a ostatecznie jako Museo Nacional del Prado. Kolekcja składa się obecnie z około 7600 obrazów, 1000 rzeźb, 4800 rycin oraz 8200 rysunków, a także znacznej liczby dokumentów historycznych. Za sprawą całodziennego biletu uzyskasz dostęp do ponad 1300 prac wystawianych obecnie w głównym budynku. Wielkość kolekcji może wywołać ból głowy odwiedzających usiłujących wybrać, co zobaczyć, ale Prado przygotowało 3 trasy, które skupiają się na największych dziełach, obejmujących okres od sztuki romańskiej po XIX wiek. Po wejściu do środka możesz wypożyczyć audioprzewodnik (nie jest wliczony w cenę biletu), który poprowadzi Cię po dziełach takich artystów, jak Bartolomé Bermejo, Pedro Berruguete, Sanchez Coello, El Greco, Ribera, Zurbarán, Murillo, Alonso Cano, Velázquez i Goya.

Madryt: "Emociones" występ flamenco na żywo

Madryt: "Emociones" występ flamenco na żywo

Ciesz się występem na żywo w pierwszym teatrze flamenco na świecie. Poczuj magię najnowszego dzieła teatru, "Emociones", i daj się porwać pasji artystów. Będziesz zahipnotyzowany siłą tancerzy i poczujesz intensywność od pierwszej nuty gitary. Usiądź blisko wykonawców i obserwuj szczegóły ich tradycyjnych strojów i ruchów. Ciesz się flamenco w autentycznym teatrze, który służy również jako miejsce spotkań miłośników flamenco i tych, którzy chcą zagłębić się w kulturę andaluzyjską.

Madryt: Bilet szybkiego wstępu do Pałacu Królewskiego

Madryt: Bilet szybkiego wstępu do Pałacu Królewskiego

Skorzystaj z szybkiego wstępu do Pałacu Królewskiego w Madrycie, oficjalnej rezydencji hiszpańskiej rodziny królewskiej. Przejdź przez ekspresową kontrolę bezpieczeństwa i odkryj jeden z największych pałaców na świecie. Przemierzaj korytarze, które były świadkami długiej historii Hiszpanii. Podziwiaj architekturę i dekoracje salonów, w tym freski autorstwa znanych artystów. Wejdź do prywatnych apartamentów królewskich, odwiedź salę tronową i przespaceruj się po salach bankietowych. Zobacz Salę Lustrzaną z czasów panowania króla Karola IV. Zobacz dzieła takich malarzy, jak Caravaggio, Juan de Flandes, Francisco de Goya i Velázquez. Odwiedź Zbrojownię Królewską i zobacz wystawy porcelany, zegarków, mebli, sztućców i innych przedmiotów. Poznaj dziedzictwo hiszpańskiej monarchii w Pałacu Królewskim.

Madryt: Bilet wstępu do Muzeum Królowej Zofii

Madryt: Bilet wstępu do Muzeum Królowej Zofii

Odwiedź Muzeum Królowej Zofii, które reprezentuje skrzyżowanie przestrzeni, przedmiotów i czasów: miejsce, w którym splatają się narracje razem i opowiadane historie, sprawiając, że każde skrzyżowanie ma znaczenie, ponieważ prowadzi w jednym lub drugim kierunku, zamieniając je w intensywne doświadczenie odkrywania i zdobywania wiedzy. Dlatego wszystko, co jest eksponowane, w całej swojej dziwności, ze wszystkimi swoimi pytaniami, musi dotykać codzienności zwiedzającego, dostarczając autentycznego doświadczenia edukacyjnego. Prezentacja kolekcji Museo Reina Sofia zakłada wielonarracyjną podróż, która przyjmuje określone stanowisko i nie tylko podtrzymuje tajemnicę tkwiącą w sztuce, ale także wzmacnia opór wobec jednej, ustalonej lektury. Tradycyjne gatunki współistnieją obok fotografii, filmu, dźwięku i tańca. Dzięki całodniowemu biletowi będziesz mieć dostęp do ponad 21 000 dzieł, które są obecnie wystawiane w głównym budynku.

Madryt: 24- lub 48-godzinna autobusowa wycieczka hop-on hop-off

Madryt: 24- lub 48-godzinna autobusowa wycieczka hop-on hop-off

Poznaj Madryt podczas przejażdżki dwupiętrowym autobusem wycieczkowym z odkrytym dachem. Dzięki 1 biletowi możesz przez cały dzień wsiadać i wysiadać na dowolnych przystankach na wybranej trasie lub zmieniać trasę, podziwiając wspaniałą architekturę oraz kulturę Madrytu. Korzystaj z audioprzewodnika (system audio ze słuchawkami) z nagraniem w 14 językach. Trasa nr 1: • Muzeum Prado • Brama Puerta de Alcalá • Dzielnica Salamanca • Plac Plaza de Colón • Plac Plaza de Cibeles • Ulica Gran Vía 14 • Ulica Gran Vía 30 • Ulica Gran Vía 54 • Plac Plaza de España • Świątynia Debod • Brama Puerta de San Vicente • Brama Puerta de Toledo • Ulica Gran Vía de San Francisco • Kolegiata św. Izydora • Ulica Calle de Atocha 116 • Królewski Ogród Botaniczny • Muzeum Prado Trasa nr 2: • Plac Plaza de Neptuno • Plac Plaza de Cibeles • Plac Plaza de Colón • Muzeum Rzeźby (pod gołym niebem) • Narodowe Muzeum Nauk Przyrodniczych • Kompleks rządowy Nuevos Ministerios • Stadion piłkarski Estadio Santiago Bernabéu • Wyższa Rada Badań Naukowych • Muzeum sztuki Museo Lázaro Galdiano • Ulica Calle de Serrano 61 • Ulica Calle de Serrano 66 • Narodowe Muzeum Archeologiczne • Brama Puerta de Alcalá • Ulica Calle de Alcalá 25 • Plac Puerta del Sol • Plac Plaza de las Cortes • Plac Plaza de Neptuno Sezon wysoki: od marca do października 9.00–22.00 Poza sezonem wysokim: od listopada do lutego 10.00–18.00

Madryt: pokaz flamenco na żywo, opcje z jedzeniem i napojami

Madryt: pokaz flamenco na żywo, opcje z jedzeniem i napojami

Poczuj pasję flamenco i hiszpańskiej muzyki w historycznym tablao Torres Bermejas w samym sercu Madrytu. Wzbogać swój wieczór tradycyjnym menu i napojami, jeśli wybierzesz. Otwarty w 1960 roku, podziwiaj wyjątkowe wnętrza inspirowane wieżami Bermejas w pięknej Alhambrze w Granadzie. Podziwiaj ściany z arabskimi motywami, ozdobne kafelki i rzeźbione w drewnie sufity, podczas gdy wykonawcy flamenco oczarują Cię swoimi niezapomnianymi interpretacjami artystycznymi. Obejrzyj oszałamiające choreografie Cuadro Flamenco, złożone z najlepszych śpiewaków, gitarzystów, klaszczących i tancerzy tradycji flamenco. Bądź częścią tej niesamowitej kultury folklorystycznej podczas wieczoru flamenco z opcjami gastronomicznymi inspirowanymi tradycyjną kuchnią hiszpańską.

Madryt: Wycieczka do Pałacu Królewskiego z opcjonalnymi kolekcjami królewskimi

Madryt: Wycieczka do Pałacu Królewskiego z opcjonalnymi kolekcjami królewskimi

Wyrusz na 2-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Pałacu Królewskim w Madrycie. Podziwiaj dzieła sztuki Giordano i Goi podczas zwiedzania pałacu w spokojnej porze dnia w towarzystwie fachowego przewodnika posiadającego dogłębną wiedzę na temat siedziby hiszpańskiej rodziny królewskiej w przeszłości i teraźniejszości. Zacznij od stacji metra Opera na Plaza de Isabel II, gdzie znajduje się Teatro Royal, gdzie spotkasz swojego przewodnika. Po malowniczym spacerze po Plaza de Oriente skorzystaj z przywileju ominięcia kolejki przed wejściem do pałacu. Ciesz się wizytami w Sali Tronowej, Sali Bankietowej i Prywatnych Apartamentach Królewskich. Zachwyć się, jak te pokoje są ożywiane w wciągający i fascynujący sposób przez Twojego profesjonalnego przewodnika. Podziwiaj ekskluzywne dzieła sztuki Giordano i Goi, a także artykuły historyczne, takie jak historyczne gobeliny, zbroje i ozdobne miecze. Podziwiaj XIX-wieczny wystrój budynku i piękny układ kwiatowy, który stanowi doskonałe tło dla niezapomnianych zdjęć. W zależności od wybranej opcji kontynuuj wycieczkę z przewodnikiem po Galerii Zbiorów Królewskich. Muzeum to posiada najważniejsze zbiory z Korony Hiszpanii. Odwiedzisz wszystkie pokoje, w których możesz podziwiać obrazy i gobeliny bardzo ważnych malarzy, takich jak El Bosco, Tycjan, El Greco, Ribera, Velázquez czy Caravaggio. Odwiedzisz także Zbrojownię Królewską, jedną z najważniejszych w Europie i będziesz cieszyć się tysiącami królewskich mebli, instrumentów muzycznych i gier, które pokazują codzienne życie w Pałacu.

Z Madrytu: Toledo i Segowia z opcjonalną wycieczką do Ávili

Z Madrytu: Toledo i Segowia z opcjonalną wycieczką do Ávili

Weź udział w tej ogólnodostępnej lub prywatnej wycieczce, która zawsze wyrusza z Madrytu, by zanurzyć się w historii, architekturze i kulturze Toledo i Segowii. Na początek, zanim dotrzesz do Toledo, zatrzymasz się przy Mirador del Valle – miejscu, z którego roztacza się spektakularny widok na miasto. Koniecznie uwiecznij go na panoramicznym zdjęciu. Kontynuuj podróż autobusem do zabytkowej dzielnicy Toledo. Po dotarciu na miejsce przewodnik oprowadzi Cię po wspaniałej trasie. Następnie zwiedzisz Segowię. Odwiedź imponujący i słynny rzymski akwedukt oraz zapierającą dech w piersi katedrę. Później udasz się do alkazaru w Segowii, który należy do najbardziej znanych zamków w całej Hiszpanii. Zwiedź tę budowlę w swoim tempie. Następnie przewidziano czas wolny. Spędź go na poznawaniu Segowii. Skorzystaj przy tym ze wskazówek przewodnika, które pomogą Ci odkryć ukryte skarby miasta. Wzbogać tę wyprawę o opcjonalną wycieczkę do Ávili. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczniesz w punkcie widokowym Mirador de los Cuatro Postes, gdzie zachwyci Cię panorama starożytnego miasta. Następnie wraz z przewodnikiem przemierzaj zabytkowe uliczki, spacerując obok bazyliki św. Wincentego, imponującej katedry i wielu innych miejsc. Odwiedzając każdy zakątek, dowiesz się więcej o jego historii.

Z Madrytu: Toledo - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Madrytu: Toledo - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem

Dołącz do jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Madrytu i odwiedź historyczne miasto Toledo. Miasto jest wpisane na Listę Pomników Narodowych i Światowego Dziedzictwa UNESCO i jest domem dla niektórych z najważniejszych hiszpańskich zabytków. Toledo jest znane jako Miasto Trzech Kultur, ponieważ przez dłuższy czas mieszkańcy chrześcijańscy, islamscy i żydowscy żyli razem w pokoju w jego murach. Wędruj wąskimi uliczkami i alejkami, aby poznać kulturę i historię miasta podczas wycieczki z przewodnikiem. Podziwiaj gotycką i renesansową architekturę oraz dobrze zachowane zabytki. Jeśli wolisz odkrywać miejsca na własną rękę, możesz zwiedzać miasto w wolnym czasie, odkrywając jego zabytki i historyczne dzielnice bez przewodnika.

Często zadawane pytania dotyczące: Wspólnota Madrytu

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Wspólnota Madrytu?

Najlepsze atrakcje to:

Wspólnota Madrytu: zobacz wszystkie najważniejsze atrakcje

Wspólnota Madrytu: Najciekawsze atrakcje

Wspólnota Madrytu: Wycieczki i bilety

Wspólnota Madrytu: Ciekawe miejsca

Wspólnota Madrytu: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wspólnota Madrytu? Kliknij tutaj.

Wspólnota Madrytu: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(48 256 recenzji)

W pewnym momencie wycieczki, na jednym z przystanków przy głównej drodze, po wejściu na stację, dworce autobusowe były pełne i trzeba było długo czekać, aż odbierze nas pusty autobus.

Gorąco polecam, pozwala na łatwe poznanie atrakcji turystycznych. Ludzie byli bardzo uprzejmi i zawsze pomagali, jeśli miałem jakieś pytania.

zakres tematyczny , prezentacje koszulek i trofeów . dobrze trafiony jest też pokuj gier .polecam

Wspaniale jest zobaczyć najważniejsze atrakcje Madrytu i zwiedzać miasto.

Muzeum Realu Madryt, kolekcje trofeów , stadion i sklep .