Wrocław
Historia i kultura

Historia i kultura
Liczba znalezionych atrakcji: 65
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Niezwykłe doznania

Wrocław

Wrocław

Nasze najbardziej polecane Wrocław Kultura i historia

Wrocław: Wycieczka e-samochodem i audioprzewodnik

Wrocław: Wycieczka e-samochodem i audioprzewodnik

Zachwyć się pięknem Wrocławia, poruszając się po mieście pojazdem z napędem elektrycznym. Zobacz najciekawsze miejsca i zabytki stolicy Dolnego Śląska, docierając do nich za pomocą wygodnego i komfortowego środka transportu. Poznaj Wrocław, odwiedzając zabytki, na zobaczenie których potrzeba byłoby 6–7 godzin w przypadku tradycyjnej wycieczki pieszej. Dowiedz się więcej o historii miasta, korzystając z tras opracowanych na potrzeby tej wycieczki przez licencjonowanych przewodników. Przed powrotem na urokliwe wrocławskie Stare Miasto wykorzystaj czas wolny, aby przyjrzeć się 2 najważniejszym miejscom na trasie wycieczki – katedrze i multimedialnej fontannie.

Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

Podczas godzinnego rejsu łodzią po Wiśle w Krakowie podróżni mogą poznać bogatą kulturę i historię miasta, podziwiając jednocześnie wspaniałe widoki na jego zabytki i panoramę miasta. Rejs rozpoczyna się w porcie, gdzie pasażerowie wsiadają na łódź i wyruszają w malowniczą podróż w dół rzeki. Pierwszym przystankiem jest kultowy Zamek na Wawelu, dawna rezydencja polskich królów i królowych. Pasażerowie będą mieli okazję podziwiać zachwycającą architekturę zamku i poznać jego fascynującą historię pod okiem doświadczonego przewodnika. Płynąc łodzią w dół rzeki, pasażerowie mogą podziwiać panoramiczne widoki na najsłynniejsze zabytki Krakowa, w tym dzielnicę Kazimierz, Kładkę Bernatka i Bulwary Wiślane. Po drodze przewodnik przekaże ciekawe informacje historyczne i kulturowe na temat każdego z tych miejsc. Rejs kończy się w porcie, gdzie pasażerowie mogą zejść na ląd i samodzielnie kontynuować zwiedzanie Krakowa. Dzięki wspaniałym widokom i fachowemu przewodnikowi ten rejs statkiem jest obowiązkowym przeżyciem dla każdego, kto odwiedza Kraków.

Wrocław: Wycieczka piesza po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim

Wrocław: Wycieczka piesza po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim

Historia Wrocławia jest długa i skomplikowana. Aby to zrozumieć, trzeba zanurzyć się w przeszłość ponad 1000 lat. Miasto zostało nazwane Mikrokosmosem przez profesora Normana Daviesa ze względu na przynależność do różnych krajów i położenie w środku Europy. Davies powiedział, że wszystko, co wydarzyło się w Europie, w pewnym momencie wydarzyło się także we Wrocławiu: wojny i zmagania religijne, bogactwo miasta handlowego, naziści i II wojna światowa z niemal całkowitą zagładą miasta, włączeniem się w blok komunistyczny, do którego ostatecznie wskoczono wolność ponad 25 lat temu. Nowoczesny Wrocław to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Europie, charakteryzujące się bogatą kulturą i otwartymi, gościnnymi ludźmi. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak to wszystko się wydarzyło, po prostu dołącz do naszej wycieczki!

Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

Odkryj piękno Wrocławia podczas 2-godzinnej wycieczki samochodem elektrycznym. Zobacz wiele interesujących zabytków i zabytków miasta w wygodny i wygodny sposób. Trasa zabiera zwiedzających do 30 najważniejszych zabytków i atrakcji stolicy Dolnego Śląska. Trasy wycieczki zostały przygotowane przez licencjonowanych przewodników po mieście i obejmują takie miejsca jak: Kościół św. Elżbiety, Jatki, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Hala Targowa, Wyspa Piasek, Most Piasek, Ostrów Tumski, Ogrody Botaniczne, Kościół św. . Komentarz na pokładzie jest dostępny w wielu językach. Wysokiej jakości nagłośnienie w aucie elektrycznym umożliwia poznanie ekscytującej historii miasta w wybranym przez siebie języku.

Wrocław: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Wrocław: Prywatna wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście

Podczas tej wycieczki zobacz największe atrakcje Wrocławia i pospaceruj po pięknym Starym Mieście. Rozpocznij zwiedzanie od Hali Targowej i odwiedź słynną restaurację „Piwnica Świdnicka”. Następnie udaj się do wrocławskiego Ratusza i Pręgierza, gdzie będziesz mieć możliwość podziwiania zabudowań miejskich pochodzących ze średniowiecza. Zobacz dawne więzienie miejskie, gmach uniwersytetu, słynną Fontannę Szermierza oraz największy targ we Wrocławiu – Halę Targową. Odwiedź katedrę wrocławską oraz inne niezliczone arcydzieła architektury powstałe w okresie od X do XVIII wieku. Poznaj legendy związane z atrakcjami Wrocławia i przespaceruj się promenadą z powrotem do Hali Targowej.

Rundka po wrocławskich pubach z darmowymi drinkami

Rundka po wrocławskich pubach z darmowymi drinkami

Spotkaj się z legendarnymi przewodnikami rundek po barach w pierwszym pubie na trasie wycieczki (rozpoznasz ich po specjalnej tabliczce). Przygotuj się na noc pełną niesamowitych wrażeń. Poznaj bliżej pozostałych uczestników wycieczki w pierwszym barze przy drinkach ze zniżką i darmowych zabawach z piciem. Celem wszystkich uczestników jest dobra zabawa. Już po kilku drinkach ci nieznajomi staną się Twoimi przyjaciółmi. W pierwszym pubie otrzymasz gratis 3 piwa lub kieliszki mocniejszego alkoholu. Czas na toast i tradycyjne „Na zdrowie!”. Będziecie przemieszczać się od pubu do pubu, a atmosfera będzie stawać się coraz bardziej intensywna. Odwiedź jedne z najbardziej energicznych barów miasta i zakończ imprezę w znakomitym klubie. Poczuj się jak VIP i omijaj długie kolejki niczym gwiazda rocka. Tańcz w rytm muzyki, podczas gdy didżeje będą miksować dla Ciebie dźwięki.

Wrocław: Rejs statkiem po Starym Mieście

Wrocław: Rejs statkiem po Starym Mieście

Zajmij miejsce na jednej z naszych łodzi, usiądź wygodnie i ciesz się jednym z najbardziej niesamowitych doświadczeń, jakie możesz sobie wyobrazić, odbywając 45-minutowy rejs po pięknym Wrocławiu. Podczas rejsu będziesz pod opieką naszej profesjonalnej załogi. Sposób, w jaki skonstruowane są nasze statki, sprawia, że rejs jest o wiele przyjemniejszy, przytulniejszy i będziesz mógł zobaczyć więcej wyjątkowych widoków. Jeśli nie jesteś jeszcze zdecydowany, niektóre z naszych statków są wyposażone w bar. Wypłynięcie odbywa się w pobliżu Mostu Piaskowego. Po 45 minutach wracamy w to samo miejsce.

Wrocław: Impreza na Odrze z nielimitowanymi napojami

Wrocław: Impreza na Odrze z nielimitowanymi napojami

2-godzinny rejs po rzece obejmuje 2-godzinny otwarty bar z nieograniczonym piwem, rumem, ginem, wódką, whisky i mikserami, DJ-em na żywo, fotobudką, grami alkoholowymi i chodzeniem po pubach po imprezie. To, co wyróżnia trasę Wrocław Boat Party, to połączenie malowniczej przejażdżki łodzią po Odrze z ekscytującą imprezową atmosferą. Uczestnicy będą mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na kultowe zabytki Wrocławia, a następnie bawić się całą noc w dwóch najlepszych wrocławskich klubach, z bezpłatnym wstępem i darmowym shotem powitalnym. Kluby, które odwiedzamy to Domówka i Antidotum.

Z Wrocławia: wycieczka z przewodnikiem do Auschwitz-Birkenau

Z Wrocławia: wycieczka z przewodnikiem do Auschwitz-Birkenau

Podczas tej wycieczki udasz się z Wrocławia do byłych obozów koncentracyjnych Auschwitz I i Auschwitz-Birkenau, które naziści wykorzystywali jako obozy pracy i miejsca zagłady podczas II wojny światowej. Ponad milion mężczyzn, kobiet i dzieci straciło życie lub ciężko pracowało w ekstremalnych warunkach. Od tamtej pory obozy te stały się symbolem brutalnych działań nazistów dążących do eksterminacji Żydów i mniejszości. Aby w pełni zrozumieć rozmiar tragedii, jaka się tu rozegrała, dowiesz się o codziennym życiu w obozie oraz zobaczysz komory gazowe i krematorium. Dodatkowe wystawy są uzupełnieniem wycieczki i przedstawiają historię Holokaustu. To niezapomniana lekcja historii.

Wrocław: Samodzielne poszukiwanie najważniejszych atrakcji i zwiedzanie miasta

Wrocław: Samodzielne poszukiwanie najważniejszych atrakcji i zwiedzanie miasta

Poznaj Wrocław we własnym tempie dzięki interaktywnej pieszej wycieczce scavenger hunt odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być używana jako świetna aktywność integracyjna. Po pobraniu wycieczki scavenger hunt na urządzenie mobilne, skorzystaj z aplikacji mobilnej i zintegrowanych map, aby dotrzeć pieszo do 10 najważniejszych atrakcji Wrocławia. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, spostrzegawczości i ducha zespołowego, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejny cel miejskiej gry krajoznawczej. Na każdym przystanku poznaj atrakcję i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i ujawnić następny cel wycieczki. Rozpocznij aktywność w dowolnym momencie i ciesz się elastycznością, aby wstrzymać grę w dowolnym momencie, aby zrobić sobie przerwę, zrobić idealne zdjęcia, zatrzymać się na lunch lub odwiedzić muzeum. Kontynuuj wycieczkę później lub zachowaj resztę na inny dzień. W przepełnionym historią Wrocławiu najpierw odwiedzisz piękny Pasaż. Następnie unikalny Park Mikołaja Kopernika, a następnie niezastąpione Muzeum Sztuki Mieszczańskiej. Ta wspaniała trasa prowadzi dalej do Rynku. Jako piąty przystanek znajdziesz katolicką parafię św. Elżbiety. Kontynuując spacer po mieście trafisz na interesujący Uniwersytet Wrocławski. Oczywiście na tej trasie nie mogło zabraknąć Mostu Tumskiego. Ponadto będziesz mógł podziwiać Katedrę św. Jana Chrzciciela. Przedostatnim celem podróży jest godne pozazdroszczenia Muzeum Narodowe. Wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki jest natomiast Park Juliusza Słowackiego. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Wrocław

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Wrocław?

W: Wrocław są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Wrocław: Najciekawsze atrakcje

Wrocław: Wycieczki i bilety

Polska: Ciekawe miejsca

Wrocław: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wrocław? Kliknij tutaj.

Wrocław: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8
(240 recenzji)

To była nasza druga trasa z Mathiasem, który był doskonałym przewodnikiem. Był bardzo przyjazny, profesjonalny i pomocny, a także bardzo cierpliwy w stosunku do naszej grupy. Przekazał nam wiele informacji i faktów historycznych. Wycieczka była świetna i bardzo dobrze się bawiliśmy. Spędziliśmy trochę czasu na zwiedzaniu zamku, który był piękny, a następnie zwiedziliśmy podziemne tunele, czego się nie spodziewaliśmy, ale było bardzo interesujące (trzeba to zrobić!). Następnie odwiedziłem kościół pokoju, który był wspaniały i bardzo różnił się od innych kościołów. Krajobrazy po drodze również były piękne. Podsumowując, był to wspaniały dzień pełen pięknych i ciekawych rzeczy do zobaczenia!

Wycieczka z naszym przewodnikiem Jakubem była niezwykle dobrze zaplanowana, bardzo pouczająca i indywidualna, od odbioru rano do przybycia do hotelu po południu. Czas na zamku minął szybko, dzięki informacjom, które otrzymaliśmy z audioprzewodnika, naprawdę świetnie zachowany bajkowy zamek, palmiarnia była zieloną oazą wartą zobaczenia, a Kościół Pokoju i okolice emanowały urokiem minionych lat czasy. Podczas wycieczki odbyliśmy przyjacielskie rozmowy o kraju i jego mieszkańcach z naszym przewodnikiem Jakubem. Autentyczna wycieczka, gorąco polecam!

Naprawdę podobała mi się wycieczka. Gross Rose i Zamek Książ poradziły sobie dobrze z dobrymi angielskimi audioprzewodnikami. Riese było bardzo interesujące do zobaczenia, ale czuliśmy, że przegapiliśmy pewne informacje w angielskim audioprzewodniku i czasami było to trochę trudne do naśladowania. Nadal polecam obejrzenie tej części wycieczki. Nasz kierowca Jakub był bardzo dobry i był w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania, a nawet zapewnił nam świetne rekomendacje restauracji na nasz pobyt.

Paul odebrał nas z naszego hotelu i zawiózł do Auschwitz. Byłem pod wrażeniem jego wiedzy na temat tak szerokiego spektrum zagadnień. Bardzo podobała mi się rozmowa z nim podczas długiej podróży samochodem. Poprowadził nas do wejścia do Auschwitz, a później Birkenau, ponieważ w każdym obozie mają przewodników przydzielonych grupom wycieczkowym. Paul sprawił, że podróż była łatwa i gorąco go polecił.

Wspaniałe doświadczenie. Nasz kierowca Jarek odebrał nas z hotelu o wyznaczonej godzinie i był bardzo przyjazny przez całą drogę tam i z powrotem. Wizyta w języku hiszpańskim na polach była bardzo udana, przewodnik doskonale się wytłumaczył, wszystko spokojnie i jasno wyjaśnił. Dziękuję!