Wrocław – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wrocław: wycieczka e-samochodem (mała grupa, przewodnik)

1. Wrocław: wycieczka e-samochodem (mała grupa, przewodnik)

Zachwyć się pięknem Wrocławia, poruszając się po mieście pojazdem z napędem elektrycznym. Zobacz najciekawsze miejsca i zabytki stolicy Dolnego Śląska, docierając do nich za pomocą wygodnego i komfortowego środka transportu. Poznaj Wrocław, odwiedzając zabytki, na zobaczenie których potrzeba byłoby 6–7 godzin w przypadku tradycyjnej wycieczki pieszej. Dowiedz się więcej o historii miasta, korzystając z tras opracowanych na potrzeby tej wycieczki przez licencjonowanych przewodników. Przed powrotem na urokliwe wrocławskie Stare Miasto wykorzystaj czas wolny, aby przyjrzeć się 2 najważniejszym miejscom na trasie wycieczki – katedrze i multimedialnej fontannie.

Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

2. Wrocław: Prywatna wycieczka e-samochodem z przewodnikiem

Odkryj uroki Wrocławia podczas 2-godzinnej wycieczki samochodem elektrycznym. Zobacz liczne atrakcje i zabytki, poruszając się po mieście w łatwy i komfortowy sposób. Podczas wycieczki zobaczysz 30 najważniejszych miejsc i zabytków stolicy Dolnego Śląska. Trasy przejazdu zostały opracowane przez licencjonowanych przewodników miejskich i obejmują takie miejsca jak bazylika św. Elżbiety, Jatki, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Hala Targowa, wyspa Piasek, most Piaskowy, Ostrów Tumski, ogród botaniczny, kościół św. Marcina, Kolegiata Świętego Krzyża, katedra św. Jana Chrzciciela, plac Grunwaldzki, most Zwierzyniecki, zoo, Hala Stulecia, Ogród Japoński, Iglica, park Szczytnicki, Politechnika Wrocławska, Muzeum Narodowe, Stara Giełda czy plac Solny. Komentarz w samochodzie jest dostępny w wielu językach. W pojeździe zainstalowany jest wysokiej jakości system audio, dzięki któremu poznasz ekscytującą historię miasta.

Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

3. Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

Podczas godzinnego rejsu łodzią po Wiśle w Krakowie podróżni mogą poznać bogatą kulturę i historię miasta, podziwiając jednocześnie wspaniałe widoki na jego zabytki i panoramę miasta. Rejs rozpoczyna się w porcie, gdzie pasażerowie wsiadają na łódź i wyruszają w malowniczą podróż w dół rzeki. Pierwszym przystankiem jest kultowy Zamek na Wawelu, dawna rezydencja polskich królów i królowych. Pasażerowie będą mieli okazję podziwiać zachwycającą architekturę zamku i poznać jego fascynującą historię pod okiem doświadczonego przewodnika. Płynąc łodzią w dół rzeki, pasażerowie mogą podziwiać panoramiczne widoki na najsłynniejsze zabytki Krakowa, w tym dzielnicę Kazimierz, Kładkę Bernatka i Bulwary Wiślane. Po drodze przewodnik przekaże ciekawe informacje historyczne i kulturowe na temat każdego z tych miejsc. Rejs kończy się w porcie, gdzie pasażerowie mogą zejść na ląd i samodzielnie kontynuować zwiedzanie Krakowa. Dzięki wspaniałym widokom i fachowemu przewodnikowi ten rejs statkiem jest obowiązkowym przeżyciem dla każdego, kto odwiedza Kraków.

Wrocław: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim

4. Wrocław: piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście i Ostrowie Tumskim

Poznaj historię Warszawy podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Zobacz wpływ Czech, Polski, Austrii, Prus i Niemiec na miasto. Dowiedz się, jak tkanka architektoniczna miasta odzwierciedla jego wyjątkową i burzliwą historię, przechodząc przez Stare Miasto i wyspę Ostrów Tumski. Rozpocznij na Krakowskim Przedmieściu przy pomniku Mikołaja Kopernika, aby zobaczyć jedną z najpiękniejszych i najbardziej tętniących życiem ulic miasta z zaskakującymi budynkami, szerokimi deptakami, restauracjami, sklepami i zielenią Podążaj za swoim przewodnikiem, podziwiając architekturę w stylu gotyckim, renesansowym, secesyjnym i modernistycznym. Posłuchaj starych historii o mieście i uzyskaj szczegółowe informacje na temat aktualnej populacji miasta – Polaków, Ukraińców i innych międzynarodowych mieszkańców. Przejdź się obok wspaniałych przedwojennych budynków, w pełni zrekonstruowanej i kolorowej Starówki, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejdź obok potężnej komunistycznej architektury i nowoczesnych drapaczy chmur. Posłuchaj o drugiej najstarszej na świecie demokratycznej konstytucji, jednej z najbardziej decydujących bitew w historii, muzyce i życiu Chopina, narodzinach Marii Skłodowskiej-Curie oraz bliznach pozostawionych przez wojenne czyny Hitlera i Stalina. Odkryj kwitnącą scenę kulturalną, teatr, muzykę, fascynujące muzea, światowej klasy restauracje i sklepy, które sprawiają, że wizyta w nowoczesnej Warszawie jest stymulującym przeżyciem. Zakończ wycieczkę na Starym Mieście w samym sercu miasta.

Wrocław: długi spacer po mieście i rejs po rzece

5. Wrocław: długi spacer po mieście i rejs po rzece

Skorzystaj z szansy na poznanie jednego z najbardziej wyjątkowych miast w Europie. Udaj się na spacer po wrocławskim Rynku Głównym i podziwiaj niesamowite kolory największego targu kwiatowego we Wrocławiu. Odwiedź malowniczy kościół Świętej Elżbiety i zobacz słynne miedziane krasnoludki, a także pomnik Dietricha Bonhoeffera. W drodze na Uniwersytet Wrocławski przejdź obok więzienia na Starym Mieście. Na uniwersytecie odwiedź salę muzyczną Oratorium Marianum i Aulę Leopoldyńską i podziwiaj widoki z wieży matematycznej. Zobacz najstarszy kościół uniwersytecki na świecie i jego niesamowitą barokową ornamentykę. Wybierz się na spacer po zabytkowej Halę Targowej i wrocławskiej katedrze. Podziwiaj katedrę, ciesz się widokiem z mostu i udaj się na spacer promenadą. Zakończ wycieczkę wspaniałym rejsem po Odrze. Rejs trwa 50 minut, a jego trasa przebiega w kierunku zoo. Usiądź na jednym z trzech pokładów statku lub rozsiądź się na leżaku, popijając zimne piwo, wino lub kawę i delektując się deserem. Podziwiaj widoki na mijane atrakcje i zakończ wycieczkę na przystani w centrum miasta.

Wrocław: Rejs krajoznawczy po Odrze

6. Wrocław: Rejs krajoznawczy po Odrze

Popłyń wrocławską Odrą ekologicznym, elektrycznym katamaranem na wyjątkowy rejs krajoznawczy po mieście. Z zerową emisją, ciesz się rzeką, nie zostawiając niczego po sobie. Na pokładzie Twojego ekologicznego katamaranu dostępne są audioprzewodniki w kilku językach, a także lokalny kierowca do kierowania łodzią. Rozpocznij od przepłynięcia obok malowniczego Starego Miasta, kierując się w stronę miejskiego zoo. Po drodze przepłyń przez niektóre z najbardziej charakterystycznych atrakcji miasta, w tym Halę Targową, Most Piaskowy, Most Uniwersytecki, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum, Most Tumski i Ostrów Tumski. Podczas rejsu krajoznawczego opłyń wrocławskie wyspy, takie jak Piaskowa, Daliowa, Tampa, Słodowa. Kontynuuj wzdłuż Bulwaru Xawerego Dunikowskiego, obok Akademii Sztuk Pięknych i pod Mostem Pokoju. Rejs w kierunku Mostu Grunwaldzkiego, mostu wiszącego nad Odrą. Kontynuuj do Biblioteki Uniwersyteckiej i kolejki linowej Polinka przed powrotem do punktu wyjścia.

Wrocław: Impreza na Odrze z nielimitowanymi napojami

7. Wrocław: Impreza na Odrze z nielimitowanymi napojami

2-godzinny rejs po rzece obejmuje 2-godzinny otwarty bar z nieograniczonym piwem, rumem, ginem, wódką, whisky i mikserami, DJ-em na żywo, fotobudką, grami alkoholowymi i chodzeniem po pubach po imprezie. To, co wyróżnia trasę Wrocław Boat Party, to połączenie malowniczej przejażdżki łodzią po Odrze z ekscytującą imprezową atmosferą. Uczestnicy będą mogli podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na kultowe zabytki Wrocławia, a następnie bawić się całą noc w dwóch najlepszych wrocławskich klubach, z bezpłatnym wstępem i darmowym shotem powitalnym. Kluby, które odwiedzamy to Domówka i Antidotum.

Wycieczka do obozu Auschwitz-Birkenau z Wrocławia

8. Wycieczka do obozu Auschwitz-Birkenau z Wrocławia

Podczas tej poruszającej wycieczki odwiedź Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau. Poznaj znaczenie tego wstrząsającego miejsca – znanego na całym świecie symbolu grozy, ludobójstwa i Holokaustu. Auschwitz-Birkenau był największym obozem koncentracyjnym i zagłady założonym przez nazistów podczas II wojny światowej. Wizyta w obu częściach obozu – Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau – pozwoli Ci w pełni zrozumieć istotę tego miejsca. Zobacz mury wznoszące się wokół terytorium obozu, drut kolczasty, bocznice kolejowe, perony, baraki szubienice, komory gazowe oraz krematoria. Dzięki temu lepiej zrozumiesz Holokaust, jak również nazistowską politykę masowego mordu i pracy przymusowej.

Z Wrocławia: wycieczka z przewodnikiem do Auschwitz-Birkenau

9. Z Wrocławia: wycieczka z przewodnikiem do Auschwitz-Birkenau

Podczas tej wycieczki udasz się z Wrocławia do byłych obozów koncentracyjnych Auschwitz I i Auschwitz-Birkenau, które naziści wykorzystywali jako obozy pracy i miejsca zagłady podczas II wojny światowej. Ponad milion mężczyzn, kobiet i dzieci straciło życie lub ciężko pracowało w ekstremalnych warunkach. Od tamtej pory obozy te stały się symbolem brutalnych działań nazistów dążących do eksterminacji Żydów i mniejszości. Aby w pełni zrozumieć rozmiar tragedii, jaka się tu rozegrała, dowiesz się o codziennym życiu w obozie oraz zobaczysz komory gazowe i krematorium. Dodatkowe wystawy są uzupełnieniem wycieczki i przedstawiają historię Holokaustu. To niezapomniana lekcja historii.

Wrocław: Wycieczka do obozu koncentracyjnego Gross-Rosen

10. Wrocław: Wycieczka do obozu koncentracyjnego Gross-Rosen

Poznaj obóz koncentracyjny Gross-Rosen i dowiedz się więcej o dokonanych tu nazistowskich zbrodniach podczas wycieczki prywatnej z Wrocławia. Obóz koncentracyjny Gross-Rosen został założony w 1940 r. Stanowił on filię obozu koncentracyjnego Sachsenhausen. Jego więźniowie byli wykorzystywani do budowy systemu podobozów.  Kierowca odbierze Cię z hotelu na terenie Wrocławia. Następnie udasz się do obozu koncentracyjnego Gross-Rosen, gdzie poznasz jego historię i dowiesz się więcej o jego więźniach. Kierowca zaczeka na Ciebie. Na miejscu obejrzysz film dokumentalny o obozie i 3000 radzieckich jeńców wojennych, którzy zostali przywiezieni tu w 1941 r. Obóz koncentracyjny Gross-Rosen był znany z brutalnego traktowania więźniów. Więźniowie, którzy trafili tu w ramach akcji o kryptonimie „Nacht und Nebel”, zniknęli bez śladu. Po zakończeniu zwiedzania kierowca odwiezie Cię do miejsca zakwaterowania. Skorzystaj z transferu prywatnego komfortowym, nowoczesnym pojazdem po poruszającej wizycie w obozie. 

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wrocław
Delektuj się polskimi pierogami, brukowanymi uliczkami i urokliwym rynkiem w historycznej stolicy Śląska.

Najciekawsze atrakcje

Wrocław: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 134
Sortuj wg::
Strona 1 z 9

Niezwykłe doznania

Wrocław: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Wrocław

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Wrocław

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Wrocław to:

Karpacz

Wrocław: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wrocław? Kliknij tutaj.

Wrocław: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 1301 opinii

Wycieczka z Panem Jankiem po Starym Mieście i Ostrowiu Tumskim we Wrocławiu przyniósł nam bardzo wiele miłych wrażeń . Spędzenie 3 godzin na rowerze , zwiedzając to przepiękne miasto , w towarzystwie przewodnika i jego opowieści o Wrocławiu to był strzał w dziesiątkę . Gorąco polecam .

Nasz przewodnik Roman dużo nam opowiedział o Wrocławiu i była to miła dwugodzinna historyczna podróż po mieście.

Super miły przewodnik, wycieczka tylko dla nas, pouczająca i indywidualna. Chętnie ponownie!

Super wycieczka i przewodnik !! Wspaniala atmosfera i duza dawka wiedzy o Wroclawiu :)

Świetna wycieczka ze wspaniałym przewodnikiem! Wysoce rekomendowane!