Dodaj daty

WOW Porto

WOW Porto

WOW Porto – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Porto: Bilet wstępu do Różowego Pałacu i degustacja w WOW

1. Porto: Bilet wstępu do Różowego Pałacu i degustacja w WOW

Przygotuj się na przesadne, ekstrawaganckie i jasne doświadczenie, które zanurzy odwiedzających w świat Rosé. Poznaj jedenaście pokoi i ciesz się zmysłowymi wrażeniami, które nauczą Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o winie Rosé, obalając szereg mitów na temat tego stylu wina w wciągający, atrakcyjny i zapadający w pamięć sposób. Dowiedz się o różnych rodzajach wina różowego produkowanego z winogron uprawianych w różnych regionach i klimatach na całym świecie oraz o różnych technikach produkcji wina. Przez cały czas odkryj wszechstronność napoju, degustując 5 różnych win różowych: Quinta do Vale do Bragão Rosé, AIX Gran Vin de Provence Rosé, Mateus Rosé, Vértice Rosé Bruto i Croft Pink Rosé Port. Rób sobie selfie i kreatywne zdjęcia w całym muzeum i weź udział w interaktywnej podróży do historii i współczesnej produkcji wina różowego. Zanurz się w basenie z różowymi kulkami lub wsiądź do dużego, uroczego Cadillaca w hollywoodzkim stylu – w Różowym Pałacu wszystko jest możliwe!

Porto: Bilet wstępu The Wine Experience i degustacja w WOW

2. Porto: Bilet wstępu The Wine Experience i degustacja w WOW

Odkorkuj swój potencjał eksperta winiarskiego na największej pojedynczej wystawie poświęconej winu na świecie. Dedykowane zarówno amatorom, jak i doświadczonym entuzjastom wina, The Wine Experience ma na celu przybliżenie wina wszystkim. Dołącz do nas w odkrywczej podróży, która wyjaśni, jak powstaje wino oraz jak środowisko, klimat i odmiana winogron mają decydujący wpływ na wino. Od korzeni i winorośli po winogrona i szkło – odkryj, jak różne procesy łączą się, aby stworzyć jeden z najbardziej kultowych napojów na świecie. Z północy na południe, a także z wysp Azorów i Madery, odkryj bogactwo i różnorodność regionów winiarskich Portugalii. Zakończ swoje doświadczenie sesją degustacyjną 3 różnych win. Z pomocą naszych Ekspertów ds. Wina nauczysz się degustować wino oraz oceniać i rozumieć jego nuty i główne cechy. Symboliczny wyraz kultury, zakorzeniony w 7000 lat historii i tradycji, Wine Experience w WOW to wyjątkowa podróż, która zapewni Ci większą wiedzę i pewność wyboru wina, bez względu na okazję!

Porto: Bilet łączony do dzielnicy kulturalnej WOW

3. Porto: Bilet łączony do dzielnicy kulturalnej WOW

WOW to dzielnica kulturalna, skupiająca muzea, restauracje i atrakcje we wspólnej przestrzeni w Vila Nova de Gaia, nad rzeką Douro. Zobacz więcej tego, co WOW ma do zaoferowania dzięki temu biletowi łączonemu. Będziesz mógł zdecydować, które muzea odwiedzić bezpośrednio na miejscu (nie jest wymagana żadna wcześniejsza decyzja!), A także zaoszczędzisz pieniądze! Od korka po wino, przechodząc przez czekoladę lub naczynia do picia, WOW ma muzea dla wszystkich smaków. Oprócz muzeów mamy również różne punkty gastronomiczne, w których można odpocząć i delektować się pysznym jedzeniem i napojami, z zapierającymi dech w piersiach widokami na Porto! Muzea: • Doświadczenie wina. Zdemaskuj świat wina. Dowiedz się, jak powstaje wino, dowiedz się, które wina wolisz i dlaczego, oraz poznaj różnorodne regiony winiarskie Portugalii. Obejmuje degustację 3 win (czerwonego, białego i porto). • Czekoladowa historia. Podróż przez świat czekolady od jej początków jako kakao, przez zbiory, aż po finalny produkt o apetycznym smaku. Uwaga spoiler: mogą być okazje do degustacji! • Planeta Korek. Czy wiesz, że Portugalia produkuje dziennie około 40 milionów korków? Odkryj potencjał korka i niesamowitą wszechstronność tego w 100% naturalnego i zrównoważonego produktu. • Region Porto na przestrzeni wieków. Świętuje miasto Porto: jego historię i dziedzictwo, kulturę i ludzi. Mieści pełnowymiarową replikę kultowego tramwaju miejskiego. • Kolekcja mostów. Niezwykła podróż w czasie, od najwcześniejszej cywilizacji do współczesności, opowiedziana w unikalny sposób za pomocą naczyń do picia. • Różowy Pałac. Zabawne i ekstrawaganckie doświadczenie, które zanurza gości w świecie wina różowego. Obejmuje 5 degustacji wina różowego.

Porto: Czekoladowa opowieść Bilet wstępu w WOW

4. Porto: Czekoladowa opowieść Bilet wstępu w WOW

Wyrusz w sensoryczną podróż po niezwykłym świecie czekolady. Od plantacji kakao po nowoczesne procesy produkcji czekolady – zobacz, posmakuj i powąchaj historię czekolady oraz jej przemianę z ziaren w tabliczkę. Przenieś się przez 5000 lat i odkryj pochodzenie kakao jako świętego napoju bogów Ameryki Środkowej. Następnie podążaj jej drogą do Europy, przechodząc od płynnego kakao do czekolady, którą znamy i kochamy dzisiaj. Podczas tego interaktywnego doświadczenia poznaj uprawę kakao i cały proces produkcji czekolady. Zapoznaj się ze specyfikacją owoców i roślin kakaowych, ich pochodzeniem i odmianami. Będziesz nawet mógł spróbować surowego kakao! Pogłębiaj wiedzę na temat roli czekolady w kulturze popularnej i społeczeństwie, poznając historię reklamy, pakowania i produkcji fabrycznej. Na koniec spotkaj w pełni działającą fabrykę czekolady w akcji i obserwuj w czasie rzeczywistym przemianę kakao w naszą wielokrotnie nagradzaną czekoladę, mając okazję skosztować produktu końcowego!

Porto: Wstęp do winiarni, wycieczka pociągiem i opcjonalny rejs po rzece

5. Porto: Wstęp do winiarni, wycieczka pociągiem i opcjonalny rejs po rzece

Dzięki tej przepustce będziesz mieć możliwość skorzystania z różnych wycieczek i odkrywania różnych zakątków Porto. Rozpocznij swoją przygodę ze zwiedzaniem na pokładzie Magicznego Pociągu! Odjeżdżając z Sé Catedral, podczas wycieczki zobaczysz szereg ważnych zabytków, w tym plac Batalha, aleję Aliados, wieżę Clerigos i wiele innych. Pociąg zabierze Cię również do prestiżowej piwnicy z winami - Real Companhia Velha. Jest to jedna z najstarszych i najbardziej znanych piwnic z winami w mieście. Będziesz cieszyć się wspaniałą wycieczką z przewodnikiem po piwnicy i zanurzyć się w bogatej historii i kulturze produkcji wina porto. Ponadto możesz cieszyć się dwiema wspaniałymi degustacjami wina, wliczonymi w bilet. Po wizycie w Real Companhia Velha to świetny czas, aby pobrać wycieczkę po dzielnicy Vila Nova de Gaia z aplikacji mobilnej. Postępuj zgodnie z planami zwiedzania i odkryj inne renomowane piwnice z winami, jednocześnie zanurzając się w bogatej kulturze i tradycjach wina porto. Dodatkowo, podziwiaj wspaniałe, panoramiczne widoki na miasto ze szczytów wzgórz! Wzbogać swoje doświadczenie jeszcze bardziej, ulepszając swój bilet, aby obejmował rejs po rzece Six Bridges. Podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże Porto z otwartej łodzi i dowiedz się wszystkiego o spektakularnych sześciu mostach miasta. Uwaga - możesz korzystać z atrakcji w dowolnej kolejności, ale zalecamy powyższy plan zwiedzania.

Warsztaty i degustacje w Szkole Wina

6. Warsztaty i degustacje w Szkole Wina

Dostosuj swoje własne menu degustacyjne z pomocą eksperta, korzystając z jednej z naszych degustacji szytych na miarę składających się z 3 lub 5 win, i dowiedz się więcej o łączeniach win, korzystając z naszych degustacji trufli czekoladowych lub serów. Możesz też wybrać jeden z naszych warsztatów Demystify Wine i skosztować 5 kieliszków różnych win, skupiających się na wybranym przez Ciebie temacie: 1. Jak skosztować wina: poznaj podstawy wina, terminy powszechnie używane do opisu wina i dowiedz się, jak czuć się pewniej wybierając wino. 2. Odkorkowanie wina porto: poznaj magię wina porto i odkryj jego pochodzenie, sposób produkcji i co czyni je tak wyjątkowym. 3. Portugalskie regiony winiarskie: odkryj Portugalię poprzez jej wino. Dowiedz się o 5 różnych portugalskich regionach winiarskich i ich specyfikacjach, degustując tamtejsze wina. 4. Łączenie wina z czekoladą: poznaj kluczowe elementy idealnego połączenia wina i czekolady. Obejmuje degustację 5 czekoladek naszej marki 20|20.

Porto: Bilet wstępu do Planet Cork w WOW

7. Porto: Bilet wstępu do Planet Cork w WOW

Wejdź do fascynującego świata korka i odkryj jego wyjątkowe cechy i ogromny potencjał we współczesnym świecie: od zatyczek korkowych, przez architekturę i od inżynierii samochodowej, po lotnictwo i kosmonautykę. Odkryj, w jaki sposób lasy korkowe wspierają wiele różnych gatunków dzikich zwierząt, owadów i mikroorganizmów pożytecznych dla planety oraz dlaczego produkcja korka jest rzadkim przykładem przemysłu niskoemisyjnego. Podziwiaj drzewo korkowe i jego różne lokalizacje na całym świecie i dowiedz się, jak Portugalia stała się największą produkcją korka na świecie, odpowiadając za 50% światowej produkcji i tysiące hektarów lasów. Od dotyku po zapach – zaangażuj wszystkie zmysły, aby zrozumieć każdy etap produkcji korka. Dowiedz się, jak rośnie i zbiera korek, zanim zostanie przekształcony w niezliczone zaskakujące i różnorodne zastosowania. Rzuć się w świat nieznanego, a nawet zyskaj szansę na stworzenie własnego spersonalizowanego korka!

Porto: Wycieczka po piwnicach Fonseca + pakiet doświadczeń z winem

8. Porto: Wycieczka po piwnicach Fonseca + pakiet doświadczeń z winem

Poznaj świat wina w muzeum Wine Experience w dzielnicy kulturalnej WOW. Na tej interaktywnej i dynamicznej wystawie będziesz mógł odkryć, jak powstaje wino, zrozumieć, które wina preferujesz i dlaczego, a także poznać różnorodne regiony winiarskie Portugalii. Następnie zanurz się w świecie wina porto podczas samodzielnej wycieczki po 200-letnich piwnicach Fonseca. Odkryj historię jednego z najbardziej prestiżowych domów wina porto na świecie i poznaj proces jego produkcji - od jego pochodzenia w dolinie Douro i Quinta do Panascal, po proces starzenia, a nawet zrównoważone praktyki winiarskie. Zakończ wizytę komentowaną degustacją charakterystycznego porto Fonseca Bin 27 lub 1 szklanką soku winogronowego z doliny Douro (dla dzieci).

Porto: Bilet wstępu do regionu Porto na przestrzeni wieków w WOW

9. Porto: Bilet wstępu do regionu Porto na przestrzeni wieków w WOW

Odkryj Porto i jego niesamowitą 1000-letnią historię podczas wciągającej audiowizualnej podróży, która opowiada historię regionu na przestrzeni wieków. Dowiedz się, jak miasto Porto nadało nazwę narodowi, zanim rozwinęło Portugalię poprzez globalne eksploracje i handel, a ostatnio stało się światową stolicą wina. Zanurz się w fundamentach miasta, podbojach, eksploracjach i niepowodzeniach, które zdefiniowały tożsamość Portugalii. Dzięki takim funkcjom, jak kino, mapy wideo i replika tramwaju naturalnej wielkości, muzeum to oferuje dynamiczną eksplorację charakteru regionu i jego mieszkańców. To skoncentrowana dawka witalności, energii, życzliwości i otwartości, odsłaniająca esencję tego niezwykłego regionu. Zabawna i edukacyjna, PRATA to niezbędny pierwszy przystanek dla każdego, kto chce zrozumieć miasto, okolicę i jego wpływ.

Porto: Wycieczka po piwnicy Fonseca + pakiet muzealny WOW

10. Porto: Wycieczka po piwnicy Fonseca + pakiet muzealny WOW

Przygotuj się na dzień pełen zabawy, kultury i odkryć i doświadcz tego, co miasto Porto ma najlepszego do zaoferowania dzięki temu pakietowi WOW! Rozpocznij dzień od doświadczenia WOW. WOW to dzielnica kulturalna, łącząca muzea, restauracje i doświadczenia we wspólnej przestrzeni w Vila Nova de Gaia, obok rzeki Douro. Od korka po wino, przechodząc przez czekoladę lub pojemniki na napoje, WOW ma muzea na każdy gust. Wybierz 1 spośród: The Chocolate Story, Planet Cork, The Wine Experience, The Bridge Collection i Porto Region Across the Ages. Następnie zanurz się w świecie wina porto podczas samodzielnej wycieczki po 200-letnich piwnicach Fonseca. Odkryj historię jednego z najbardziej prestiżowych domów wina porto na świecie i poznaj proces jego produkcji - od jego pochodzenia w dolinie Douro i Quinta do Panascal, po proces starzenia, a nawet zrównoważone praktyki winiarskie. Zakończ wizytę komentowaną degustacją charakterystycznego porto Fonseca Bin 27 lub 1 szklanką soku winogronowego z doliny Douro (dla dzieci).

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

WOW Porto: najlepsze atrakcje w pobliżu

WOW Porto: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu WOW Porto? Kliknij tutaj.