Województwo zachodniopomorskie – nasze najbardziej polecane atrakcje

Szczecin: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

1. Szczecin: prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Poznaj legendy i historię Szczecina - fantastycznego miasta położonego na Pomorzu Zachodnim - podczas prywatnej wycieczki z przewodnikiem. Posłuchaj o Księstwie Pomorskim oraz odkryj pozostałości fortyfikacji miejskich oraz Basztę Siedmiu Płaszczy. Podążaj średniowiecznym szlakiem i zobacz główne atrakcje Szczecina. Rozpocznij swoją wycieczkę w parku Andersa i odkrywaj zabytki ukryte pośród drzew i roślin. Wyglądaj zabawnego posągu Jana Czekanowskiego. Jeżeli przyjrzysz się bliżej, odkryjesz wiele więcej. Po drodze omiń niektóre z kościołów rzymsko-katolickich i podziwiaj wspaniałą architekturę. Będziesz miał okazję zobaczenia wnętrza kościoła św. Wojciecha. Tuż obok znajdziesz tańczącą fontannę, gdzie po zachodzie słońca odbywa się spektakularny pokaz. Następnie odwiedź XIV.-wieczną Bazylikę archikatedralna św. Jakuba i podziwiaj jej fasadę. Zobacz rezydencje arystokratów i bogato zdobione domy, w tym piękna Kamienicę Loitzów, która obecnie mieści liceum plastyczne. Kontynuuj zwiedzanie nad rzekę Odrę i odwiedź Rynek Sienny, a także inne budynki użyteczności publicznej, jak Czerwony Ratusz oraz Urząd Miasta Szczecin. Jeżeli wybierzesz opcję 3-godzinną, będziesz mieć okazję podziwiać najlepsze widoki na miasta z Bulwaru Piastowskiego. Następnie odwiedź najważniejszy zabytek w mieście - Zamek Książąt Pomorskich. Poznaj historię Księstwa Pomorskiego i podziwiaj jego bogato zdobione budynki. Potem udaj się na Wały Chrobrego, skąd będziesz mógł chłonąć piękno i średniowieczną atmosferę miasta. Półdniowa wycieczka (4 godziny) obejmuje także wstęp do Bazyliki św. Jakuba Apostoła, w tym na platformę obserwacyjną, skąd rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki, oraz wizytę w Filharmonii. Na koniec zobacz symboliczny zegar słoneczny na Bramie Królewskiej.

Greifswalder Oie i Ruden Island: jednodniowa wycieczka z obserwacją fok

2. Greifswalder Oie i Ruden Island: jednodniowa wycieczka z obserwacją fok

Wyrusz w niezwykłą morską przygodę i zanurz się w urzekającym pięknie wysp Greifswalder Oie i Ruden. Podczas tej ekskluzywnej podróży w obie strony przeżyjesz naprawdę niezapomniane wrażenia, starannie przygotowane, aby pokazać to, co najlepsze z tych hipnotyzujących miejsc. Podczas podróży dowiesz się fascynujących informacji na temat regionu, budzących podziw fok szarych i wciągającej historii samej Greifswalder Oie. W zależności od pogody i przy odrobinie szczęścia na Oie Reef zobaczysz kilka fok szarych.

Szczecin: Wycieczka prywatna z degustacją wódki

3. Szczecin: Wycieczka prywatna z degustacją wódki

Poznaj polską kulturę przez pryzmat ulubionych trunków i barów podczas prywatnej wycieczki z degustacją różnych gatunków wódki. Profesjonalny przewodnik pokaże Ci miejscowe zwyczaje i tradycje. Dowiedz się, jak zidentyfikować wódkę najlepszej jakości i poznaj proces jej produkcji. Odwiedź restaurację, która oferuje imponującą liczbę gatunków wódki, a także śliwowicę i ciesz się degustacją w towarzystwie pysznych przekąsek. Następnie udaj się do baru, który powstał w latach 60., i posłuchaj o trudnych czasach rządów komunistycznych. Poznaj rolę trunku, który najskuteczniej przełamuje lody, w życiu codziennym. Zakończ wycieczkę w nieco ekscentrycznym miejscu, w którym podawanie wódki porównywane jest do sztuki, a najlepsi barmani przygotowują fantazyjne shoty na wiele różnych sposobów.  

Szczecin: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym Starym Mieście

4. Szczecin: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym Starym Mieście

Posłuchaj legend, faktów i opowieści o Księstwie Pomorskim i odkryj pozostałości fortyfikacji miejskich podczas spaceru z prywatnym przewodnikiem. Rozpocznij szlak na Placu Andersa, gdzie odkryjesz zabytki ukryte wśród drzew i roślinności w parku. Zobacz niektóre kościoły rzymskokatolickie, podziwiaj ich wspaniałe wieże i zajrzyj do wnętrza kościoła św. Wojciecha. Następnie znajdź Bramę Wodną, fantastyczną fontannę, która po zachodzie słońca ma kolorowy pokaz wodny. Zobacz wspaniałą XIV-wieczną bazylikę katedralną św. Jakuba Apostoła. Miń dawne rezydencje szlacheckie i bogato zdobione kamienice Starego Miasta, w tym ozdobną Kamienicę Loitzów, w której obecnie mieści się Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych. Idź w kierunku Odry, aby zobaczyć Rynek Sienny ze wspaniałym Ratuszem. Podążaj za swoim przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych widoków w mieście na Bulwarze Piastowskim. Następnie udaj się do dumy Szczecina, Zamku Książąt Pomorskich. Na koniec podziwiaj pięknie zdobione budynki, a na koniec przejdź się promenadą Wałami Chrobrego.

Uznam: 1-dniowa wycieczka do parku Wolin, Międzyzdroje, Świnoujście

5. Uznam: 1-dniowa wycieczka do parku Wolin, Międzyzdroje, Świnoujście

Polskie wybrzeże jest znane jako jedno z najlepszych miejsc do odwiedzenia w Europie dzięki pięknym krajobrazom i ciekawej historii, a także wielu zabytkom do zobaczenia w przystępnych cenach. Na szczęście istnieje świetna trasa samochodem z wyspy Uznam. Rozpocznij więc podróż w miejscu, w którym kierowca Cię odbierze i ciesz się! Podczas wizyty w Świnoujściu koniecznie trzeba przejść się tutejszą promenadą. To urocze miejsce na relaksujący spacer z fajnymi restauracjami i cukierniami i oczywiście widokiem na morze. Wejdź na plażę z niekończącym się białym piaskiem i falami uderzającymi w stopy i lasem za plecami. To bajeczne zdjęcie! Wejdź do tutejszej Latarni Morskiej, jest najwyższa w Polsce i jedna z najstarszych nad Bałtykiem. Zobaczysz stąd niesamowite krajobrazy jak nigdy dotąd! Przeżyj niesamowity spacer do Stawy Młyny. Miejsce to jest symbolem Świnoujścia i znakiem nawigacji torowej, a właściwie fantastycznym wiatrakiem na końcu falochronu. Idealne miejsce na pamiątkowe zdjęcia. Idź dalej i sprawdź miasto Międzyzdroje, które słynie z ponad 400-metrowego Molo! Spaceruj i zobacz lokalne piękno! Przejdź także przez Aleję Sław i spróbuj rozgryźć znanych artystów. Obok Wolińskiego Parku Narodowego znajduje się wyjątkowa zagroda żubrów! Rozejrzyj się uważnie, a będziesz jednym ze szczęśliwych żebraków, którzy zobaczą rzadkie gatunki, takie jak żubry, orły bieliki czy jelenie i wiele innych. Zobacz także Turkusowe Jezioro z pięknymi kolorami wody. Dla Dzieci gorąco polecamy opcję z wejściem do Bałtyckiego Parku Miniatur. To fantastyczna okolica, w której można dokładnie przyjrzeć się najważniejszym zabytkom w Polsce, takim jak Zamek w Malborku i Zamek Książąt Pomorskich, pospacerować po Wybrzeżu Bałtyku i zwiedzić sąsiednie kraje. To zabawna i edukacyjna atrakcja dla każdego. W końcu nie ma obaw o powrót z powrotem. Kierowca zabierze Cię do domu prosto do hotelu na wyspie Uznam.

Prywatna wycieczka po Szczecinie z degustacją piwa i jedzenia

6. Prywatna wycieczka po Szczecinie z degustacją piwa i jedzenia

Z ponad 1000-letnią tradycją piwowarską, Polska jest jednym z najlepszych kierunków na piwo wysokiej jakości. Dołącz do nas na zabawną i kulturalną wycieczkę z degustacją piwa i jedzenia na historycznym Starym Mieście w Szczecinie. Odkryj bogaty smak i aromat piw z różnych regionów Polski. Odwiedź najlepsze lokalne restauracje i puby i baw się z miejscową ludnością! Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz polską kulturę piwną w 2 starannie wybranych miejscach na szczecińskiej Starówce. Nasz Przewodnik eksperta od piwa powita Cię z wielką gościnnością i dostosuje doświadczenie do okazji i Twoich preferencji. W każdym z odwiedzonych lokali grono Twojej rodziny lub przyjaciół będzie cieszyć się zabawną i kulturalną degustacją piwa z mnóstwem ciekawostek i anegdot o świecie polskiego piwa. Odkryj różnorodność smaków i aromatów piw z browarów z całej Polski, w tym piwa regionalne z regionu zachodniopomorskiego i piwa rzemieślnicze z lokalnych mikrobrowarów w Szczecinie. Skosztuj 7 specjalnie wyselekcjonowanych piw, w tym popularnych, regionalnych i rzemieślniczych marek piw z dopasowanymi przekąskami. Stwórz niezapomniane wspomnienia i poznaj lokalną historię i tradycje piwowarskie! Wybierz opcję 3-godzinną, aby poznać jeszcze więcej polskich zwyczajów związanych z piciem piwa. Odwiedź 3 wyjątkowe miejsca, popularne wśród mieszkańców ze względu na wspaniałe piwo i autentyczną atmosferę. Twój ekspert od piwa wybierze 11 różnych piw, w tym popularne, regionalne i rzemieślnicze marki piwa, wraz z dopasowanymi przystawkami, które sprawią, że piwo będzie smakować jeszcze lepiej! Zanurz się w świecie polskich piw i baw się z miejscowymi! Wybierz opcję 4-godzinną, aby uzyskać najlepsze wrażenia i zostać ekspertem od piwa! Skosztuj 13 wybranych piw z różnorodnymi tradycyjnymi polskimi potrawami, przystawkami i przekąskami. Ta wycieczka z degustacją piwa i jedzenia obejmuje zwiedzanie 4 wyjątkowych miejsc, w tym tradycyjnej polskiej restauracji. Twój prywatny przewodnik dostosuje wrażenia, aby zapewnić Ci jak najwięcej zabawy podczas wieczoru w Szczecinie.

Międzyzdroje: Bilet wstępu do Bałtyckiego Parku Miniatur

7. Międzyzdroje: Bilet wstępu do Bałtyckiego Parku Miniatur

„Życie bez podróży jest jak danie bez soli”. Jeśli zastanawiasz się, co warto zobaczyć w Międzyzdrojach, zapraszamy na niezwykłą podróż w 45 minut dookoła Bałtyku. Podczas wizyty w Bałtyckim Parku Miniatur, spacerując wzdłuż miniaturowego wybrzeża Bałtyku, przemierzysz granice wszystkich krajów nadbałtyckich. Aby jednak uatrakcyjnić Państwu wycieczkę, przygotowaliśmy modele najciekawszych zabytków i latarni morskich w skali 1:25 z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii, Rosji, Litwy, Łotwy, i Estonii, których historię opowiedzą nasi przewodnicy. Zadbaliśmy o zachowanie wszystkich detali, zlecając przygotowanie miniatur najlepszym studiom modelarskim. A na deser przygotowaliśmy makietę miniaturowych torów kolejowych, które na powierzchni 500 m2 nie pozwolą Małemu i Dużemu oderwać od siebie wzroku. Wybrana tematyka, rozmieszczenie makiet zgodnie z ich rzeczywistym położeniem oraz miniatura Bałtyku sprawiają, że Bałtycki Park Miniatur jest wyjątkowy i wielokulturowy. Nikt wcześniej nie podjął się takiego zadania, a kilkadziesiąt tysięcy zadowolonych gości w pierwszym (2015) roku działalności to dla nas wystarczające uznanie i motywacja do dalszej rozbudowy parku. Mamy nadzieję, że Bałtycki Park Miniatur rozbudzi w Was zainteresowania historią i geografią, zarazi pasją do podróży i poznawania poznanych tu miejsc w rzeczywistości. To dopiero początek Bałtyckiego Parku Miniatur, który będzie dalej rozbudowywany, by stać się najpiękniejszym parkiem miniatur w Polsce. Już eksperci zaliczają Bałtycki Park Miniatur do najlepszych atrakcji turystycznych na Pomorzu Zachodnim.

Szczecińskie Trasy Podziemne i Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

8. Szczecińskie Trasy Podziemne i Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Szczecin to fantastyczne miasto położone na Pomorzu Zachodnim, o ogromnej i fascynującej historii. Przez lata Szczecin był bardzo ważnym miejscem na mapach podczas II wojny światowej. To właśnie tutaj Niemcy zbudowali schron przeciwlotniczy, który przetrwał do dziś, a teraz masz niezwykłą okazję go zwiedzić i przekonać się na własną rękę, jak on wygląda. Do wykończenia schronu Niemcy wykorzystali XVIII-wieczne korytarze. Po II wojnie światowej schron przekształcono w atomowy. W czasie nalotów był schronieniem dla ok. 5000 osób. Znajduje się na głębokości 5 poziomów. Ściany i strop wykonano z 3 metrów żelbetu. Całkowita powierzchnia schronu to około 3000 m2. Wejdź do środka i przeżyj wyjątkowy pokaz z wieloma wystawami, manekinami, zdjęciami, filmami odtwarzanymi ze specjalnymi dźwiękami i światłami. Wszystko to sprawia, że w ekscytujący sposób można uzyskać interesującą lekcję o II wojnie światowej. W wersji 2-godzinnej przejdziesz „Trasą II wojny światowej” w schronisku jako główną atrakcję, a następnie Twój przewodnik zabierze Cię również na Stare Miasto, gdzie możesz podziwiać średniowieczne zabytki miasta, piękne krajobrazy Odry od Bulwaru Piastowskiego i zobacz uroczy Rynek Sienny z ratuszem. Dla tych, którzy chcą zobaczyć więcej przygotowaliśmy również opcję 3-godzinną, która obejmuje nie jedną, a dwie! specjalne trasy w Underground Shelter. Drugi to inny spektakl o zimnej wojnie i życiu w czasach PRL-u. Będziesz miał dwa doświadczenia w schronisku, a następnie spacer z prywatnym przewodnikiem po fantastycznym Starym Mieście.

Z Krakowa: całodniowy spływ rzeką Dunajec

9. Z Krakowa: całodniowy spływ rzeką Dunajec

Spłyń Dunajcem przez Przełom Pienin i wzdłuż granicy polsko-słowackiej i poznaj jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Po odbiorze z hotelu i transferze z Krakowa, zatrzymaj się w drodze do Dunajca na Dębnie i odwiedź wyjątkowy i uroczy drewniany kościół, którego początki sięgają XVI wieku. Kontynuuj do Dunajca, aby cieszyć się wyprawą raftingową na tradycyjnych drewnianych tratwach. Szybuj delikatnie pod wysokimi klifami i podziwiaj wapienne formacje skalne wąwozu, wzmocnione malowniczą górską scenerią i otaczającym lasem narodowym. Animowani przewodnicy rzeczni ożywią dziewicze i dzikie środowisko, gdy wyruszysz z przystani dla tratw w Sromowcach Niżnych. Rejs przez około 15 kilometrów do Szczawnicy, spędzając na łodzi około 2-3 godzin, w zależności od stanu wody w rzece. Na pokładzie tratwy podziwiaj wspaniałe widoki na wysokie szczyty Trzech Koron i Sokolicy, aby przeżyć niezapomniane wrażenia.

Prywatna wycieczka po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

10. Prywatna wycieczka po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Czy wiesz, kim byli książęta pomorscy? Dołącz do naszego pełnego pasji Lokalnego przewodnika podczas prywatnej wycieczki po Starym Mieście i odkryj najwyżej ocenianą atrakcję Szczecina, Zamek Książęcy. Odwiedź zamkowe dziedzińce i zanurz się w średniowiecznych opowieściach o Księstwie Pomorskim. Poznaj żywą historię Zamku Książąt Pomorskich. Zarezerwuj 2-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć Zamek Książęcy w Szczecinie. Twój Prywatny Przewodnik spotka się z Tobą w dogodnym miejscu przy Bramie Portowej i zabierze Cię na spacer po wielu rynkach i urokliwych uliczkach Starego Miasta, mijając wspaniałą Bazylikę św. Jakuba Apostoła. Na każdym kroku odkryjesz kolejne ciekawostki i mity dotyczące Szczecina i Pomorza. Najważniejszym zabytkiem miasta jest renesansowy zamek. Przewodnik oprowadzi Cię po starych stajniach dla koni i zamkowych fasadach wraz z komentarzem na żywo o życiu w średniowieczu, kiedy zamek był oficjalną siedzibą potężnych książąt. Zwiedzisz 2 wewnętrzne dziedzińce Zamku Książąt Pomorskich, podziwiając jego wyjątkową mieszankę stylu architektonicznego gotyku i manieryzmu pomorskiego. To doświadczenie pozwoli Ci poznać Szczecin w pigułce! Wybierz 3-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć więcej Szczecina! Podczas tej rozszerzonej pieszej wycieczki zobaczysz Bramę Królewską na Placu Solidarności, nowoczesny i awangardowy budynek Filharmonii Karłowickiej oraz zabytki wzdłuż Wałów Chrobrego. Charakterystyczna podwyższona promenada oferuje malownicze widoki na Odrę i jest doskonałym miejscem do poznania polskiej historii morskiej.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Województwo zachodniopomorskie

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 20
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Województwo zachodniopomorskie: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Województwo zachodniopomorskie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Województwo zachodniopomorskie? Kliknij tutaj.

Województwo zachodniopomorskie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 75 opinii

To była bardzo miła wycieczka. Byliśmy grupą 7 mężczyzn i było dużo zabawy. Wysoce rekomendowane!