Województwo mazowieckie – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

1. Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

Odkryj Kraków w ciągu jednego dnia podczas ekologicznej wycieczki po mieście elektrycznym buggy. Dowiedz się o barwnej historii miasta od lokalnego przewodnika, przejeżdżając przez kultowe dzielnice miasta i mijając jego główne zabytki. Zobacz Wawel, dzielnicę żydowską i dawne getto żydowskie, a wszystko to w zaciszu swojego e-buggy. Wyrusz w niezapomnianą podróż ekologicznym elektrycznym buggy po urokliwych uliczkach Krakowa. Odwiedź trzy najbardziej historyczne dzielnice miasta z łatwością i komfortem. Najpierw udaj się na obrzeża Starego Miasta, aby zobaczyć urokliwy Zamek Królewski na Wawelu górujący nad miastem i Wisłą, Barbakan z ufortyfikowanymi wieżyczkami i murami, imponujące kościoły i wiele innych historycznych budynków. Następnie udaj się do historycznej dzielnicy żydowskiej miasta z zapierającymi dech w piersiach kościołami chrześcijańskimi, synagogami żydowskimi i historycznymi budynkami dawnego miasta Kazimierz. Podziwiaj modne sklepy, bary i galerie, które obecnie znajdują się wzdłuż tych ulic. Na koniec przejedź do dawnych murów getta żydowskiego i placu Bohaterów Getta, a następnie zakończ wycieczkę przed Muzeum Fabryka Schindlera. Jeśli chcesz, odwiedź muzeum na własną rękę (bilet nie jest wliczony w cenę) i udaj się w drogę powrotną samodzielnie. W przeciwnym razie podziwiaj zewnętrzną część muzeum i wróć do punktu wyjścia z przewodnikiem.

Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

2. Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

Po zarejestrowaniu biletu w kiosku poznasz całą załogę, która będzie towarzyszyć Ci w trakcie rejsu po Wiśle. Królewskie miasto Kraków jest pełne ciekawych miejsc – wiele z nich miniesz podczas tej wycieczki. Przepłyniesz obok malowniczych krajobrazów i atrakcji, w tym Wawelu, Mostu Dębnickiego, klasztoru Sióstr Norbertanek, ujścia Rudawy do Wisły, dzielnicy Dębniki i domu rodzinnego Jana Pawła II. Później zobaczysz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, kilka innych mostów, muzeum CRICOTEKA, dzielnicę Kazimierz i kościół na Skałce. Ten rejs to doskonały sposób na relaks przy akompaniamencie szumu fal uderzających o burtę łodzi. Po zakończeniu wycieczki łódź wraca do miejsca, w którym rozpoczął się rejs.

Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

3. Warszawa: Bilet do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Poznaj wielowiekową historię Żydów w Polsce, począwszy od osiedlenia się pierwszych społeczności, aż do dzisiaj. Zwiedź 8 różnych galerii, w których edukacyjne treści przekazywane są w sposób interaktywny – poprzez materiały audiowizualne, a także artefakty i obrazy. Dowiedz się więcej o najważniejszych momentach w historii Żydów w Polsce. Poznaj dzieje powstania społeczności żydowskich, rolę, jaką pełniły poszczególne osobistości narodowości żydowskiej w polskim społeczeństwie, a także, jak brutalny wpływ na żydów polskich miał Holokaust. Zobacz też, jak odradza się kultura żydowska po II wojnie światowej.

Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

4. Kraków: Rejs widokowy po Wiśle

Zwiedź Kraków z perspektywy Wisły – królowej polskich rzek – podczas rejsu krajoznawczego. Przepłyń obok takich atrakcji, jak: kopiec Kościuszki, Zamek Królewski na Wawelu, kościół na Skałce czy klasztor Sióstr Norbertanek, słuchając legend o Krakowie od swojego przewodnika. Podgrzewany pokład i wygodne skórzane kanapy sprawią, że nawet w chłodne dni poczujesz się na tej nowoczesnej łodzi jak w domu. W cieplejsze dni możesz natomiast wejść na taras widokowy, aby podziwiać piękne widoki na świeżym powietrzu. Poznaj historię Krakowa, słuchając opowieści w językach polskim i angielskim dzięki nowoczesnemu systemowi nagłaśniającemu. Zobacz wszystkie najważniejsze miejsca w mieście, m.in.: kościół na Skałce, Zamek Królewski na Wawelu, dawny dom papieża Jana Pawła II, klasztor Norbertanek, kopiec Kościuszki, Cricoteka oraz 6 krakowskich mostów.

Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

5. Warszawa: Miasto w pigułce – wycieczka piesza w małej grupie

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Warszawa: całodniowa wycieczka pociągiem do Krakowa i Auschwitz

6. Warszawa: całodniowa wycieczka pociągiem do Krakowa i Auschwitz

Po wczesnym porannym odebraniu z miejsca zakwaterowania w Warszawie, skorzystaj z transportu prywatnego pojazdu na dworzec kolejowy. Twój anglojęzyczny kierowca pomoże Ci w odprawie i poczeka, aż wsiądziesz do pociągu do Krakowa. Po krótkiej przejażdżce pociągiem zostaniesz powitany przez miejscowego anglojęzycznego kierowcę i rozpoczniesz wycieczkę wspólnym transportem do Auschwitz. Wybierz się na 3,5-godzinną wycieczkę grupową z przewodnikiem po Auschwitz i Birkenau. Rozpocznij wycieczkę od wizyty w obozie koncentracyjnym Auschwitz, gdzie dowiesz się, jak został założony przez niemieckich nazistów na obrzeżach miasta Oświęcim w 1940 roku. Po wojnie obóz został przekształcony w muzeum prezentujące dowody ludobójstwa, które będziesz miał okazję przeglądać. W muzeum obejrzyj film nakręcony po wyzwoleniu obozu wyświetlany w różnych językach. Po spędzeniu czasu w Auschwitz kontynuuj wycieczkę do części obozu koncentracyjnego Birkenau. Dowiedz się, jak w 1941 roku niemieccy naziści założyli nowy obóz o nazwie Auschwitz II Birkenau. W latach 1942-1945 żyło i zmarło tu około 1,5 miliona ludzi. Około 90% z nich stanowili Żydzi, pozostali to Polacy, Cyganie, Rosjanie oraz więźniowie z 28 krajów Europy. W 1979 roku obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Wyjedź z Auschwitz-Birkenau na 1,5-godzinną podróż do Krakowa. Będziesz miał trzy godziny wolnego czasu, aby zobaczyć Rynek Główny w Krakowie, największy średniowieczny rynek Starego Miasta w Europie. Na Starym Mieście odwiedź Wzgórze Wawelskie, gdzie znajduje się Katedra i Zamek Królewski, Wieżę Ratuszową, Bazylikę Mariacką, Krakowski Barbakan i Sukiennice, znane jako Sukiennice. Chłoń wyjątkową atmosferę miasta dzięki tysiącom barów i wspaniałym regionalnym restauracjom, zabytkowym budynkom i dorożkom konnym. W trakcie wycieczki będzie czas na zjedzenie obiadu w restauracji. Po pobycie w Krakowie wsiądź do pociągu około 19:30, zostań odebrany z peronu i przewieziony z powrotem do hotelu w Warszawie.

Warszawa: Zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki z tarasem

7. Warszawa: Zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki z tarasem

Dołącz do tej wycieczki z przewodnikiem po Pałacu Kultury i Nauki, jednym z najwyższych i najwspanialszych budynków w Warszawie, widocznym z niemal każdego miejsca w mieście. Dodatkowym atutem jest ominięcie kolejki na taras widokowy. Podczas zwiedzania odkryj charakterystyczne wnętrza Pałacu Kultury i Nauki: sale balowe z doskonałą stolarką, sale konferencyjne z oryginalnymi meblami i wyposażeniem z lat 50. oraz majestatyczne marmurowe klatki schodowe. Twój lokalny przewodnik przybliży Ci całą historię budynku od 1952 roku do chwili obecnej. Ciesz się zabawnymi historiami i anegdotami, spacerując po historii budynku. Na koniec podróży omiń kolejkę do windy i udaj się na taras widokowy na 30. piętrze, aby podziwiać piękny widok na miasto. Po tej wycieczce już nigdy nie spojrzysz na Pałac Kultury i Nauki tak samo.

Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle

8. Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle

Swój rejs po Wiśle rozpoczniesz w Krakowie od podnóża Wzgórza Wawelskiego (blisko Starego Miasta). To doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą podziwiać piękno Krakowa z perspektywy wyjątkowej „Wisły”. Podczas wycieczki zobaczysz najbardziej reprezentatywne zabytki „Miasta Królów”, Krakowa. Wyruszysz z przystani „Ogród Wiślany” obok Mostu Dębnickiego, przed wypłynięciem obok najważniejszego symbolu Krakowa; Wzgórze Wawelskie i Zamek Królewski. Miniecie także Archikatedrę św. Stanisława i Wacława, po czym przepłyniecie przez zakole, na którym znajduje się zespół klasztorny sióstr norbertanek wiślanych. Inne atrakcje, które zobaczysz podczas tej wycieczki, to Bazylika św. Piotra, św. Michał Archanioł, Stanisław Biskup i Męczennik oraz Kościół na Skale. Na końcu wycieczki dotrzesz do Kładki Ojca Bernatki, łączącej krańce dwóch dzielnic: Kazimierza i Podgórza. Ta słynna krakowska kładka nazywana jest także „Mostem Miłości” i jest bardzo ceniona zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Na zakończenie tej wycieczki popłyniesz z powrotem na Wzgórze Wawelskie, gdzie wysiądziesz ze statku.

Kraków: Wycieczka rowerowa po Starym Mieście, Kazimierzu i Getcie

9. Kraków: Wycieczka rowerowa po Starym Mieście, Kazimierzu i Getcie

Radość z tej wycieczki leży nie tylko w tym, co odkryjesz, ale także w prostych przyjemnościach jazdy na rowerze przez piękne ogrody, wzdłuż leniwej Wisły i kolorowymi uliczkami Kazimierza. Pomimo tego, że jest rozległa, trasa nie jest zbyt męcząca i jest odpowiednia dla wszystkich poziomów sprawności. Istnieje wiele przystanków dla wyjaśnień historycznych i okazji do robienia zdjęć. Czas trwania wycieczki rowerowej wynosi od 3,5 do 4 godzin, w tym 45-minutowa przerwa na lunch. Wycieczka rowerowa po mieście rozpoczyna się codziennie pod pomnikiem Adama Mickiewicza na Rynku Głównym. Latem można wybrać pomiędzy poranną 4-godzinną wycieczką po Starym Mieście, Kazimierzu - dzielnicy żydowskiej i Podgórzu - getto II wojny światowej oraz wieczorną 2-godzinną wycieczką po Starym Mieście i Kazimierzu - dzielnica żydowska

Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

10. Warszawa: Wycieczka popołudniowa z odbiorem i powrotem

Wsiądź do komfortowego autokaru. Podziwiaj warszawskie zabytki w ramach wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje odbiór z hotelu i transport powrotny. Przejedź przez Stare Miasto, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a także przez plac Zamkowy i Pragę.  Wskocz na pokład autobusu oferującego mnóstwo miejsca na rozprostowanie nóg, by udać się na Stare Miasto. Podziwiaj plac Zamkowy i Zamek Królewski, w którym od 1596 do 1795 roku rezydowali polscy monarchowie. Z kolei w 1918 roku na krótko stanowił on siedzibę polskiego prezydenta. Zobacz Kolumnę Zygmunta III Wazy, która stanowiła pierwszy świecki pomnik w Polsce. Zachwyć się gotycką bazyliką archikatedralną św. Jana Chrzciciela, gdzie znajdują się nagrobki ze szczątkami wybitnych Polaków. Przyjrzyj się architekturze Rynku Starego Miasta i Barbakanu, a później udaj się na teren dawnego żydowskiego getta. Zatrzymaj się na chwilę przy pomniku Bohaterów Getta i zobacz niesamowitą współczesną architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich.  Udaj się na Umschlagplatz i ulicę Miłą, aby zobaczyć, gdzie znajdował się bunkier, w którym Mordechaj Anielewicz, przywódca powstania w getcie, odebrał sobie życie. Podróżuj wzdłuż Traktu Królewskiego. Zwróć uwagę na rezydencje arystokratów i słynne zabytki. Odwiedź bazylikę Świętego Krzyża, w murach której znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina (1810-1849). Przespaceruj się po Łazienkach Królewskich, które stanowią miejską oazę dla warszawiaków.   Zachwyć się pałacem Na Wodzie – wspaniałą letnią rezydencją Stanisława Augusta Poniatowskiego, ostatniego króla Polski. Zobacz m.in. Grób Nieznanego Żołnierza oraz pomniki Powstania Warszawskiego i Katyński. Odwiedź warszawską Pragę (jeżeli natężenie ruchu ulicznego na to pozwoli). Podziwiaj stadion PGE Narodowy, bazylikę katedralną św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika, cerkiew oraz ulice Targową i Ząbkowską.  Przejedź obok pomnika Braterstwa Broni i XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser”. Ciesz się wyjątkowym widokiem na warszawskie Stare Miasto z mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Województwo mazowieckie

Najciekawsze atrakcje

Województwo mazowieckie: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 205
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Województwo mazowieckie: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Województwo mazowieckie

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Województwo mazowieckie?

Województwo mazowieckie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Województwo mazowieckie? Kliknij tutaj.

Województwo mazowieckie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 5188 opinii

Zanimiva predstavitev Varšave, vodič nas je popeljal po prelepem parku, ogledali smo si predel z ambasadami w potem čudovito staro mesto. Vodič je bil zelo simpatičen in veliko svojega znanja nam je posredoval.

Wycieczka do Warszawy wspaniala pogoda cudowna wrazenia niezapomniane.Ludzie uprzejmi a obsluga profesjonalna

Od autobusu do przewodnika i kierowcy autobusu wszystko było świetnie.

Bardzo ciekawa i edukacyjnie inspirująca ekspozycja

Ostatnia łódź - bardzo miły personel na pokładzie?