Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Województwo mazowieckie

Województwo mazowieckie – nasze najbardziej polecane atrakcje

Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

1. Warszawa: koncert chopinowski na Starym Mieście

„Time for Chopin” to seria koncertów na cześć jednego z największych geniuszy Warszawy, Fryderyka Chopina. Odbywają się one codziennie i bierze w nich udział wiele pianistów i pianistek. W trakcie koncertów można usłyszeć różne interpretacje utworów artysty, co stanowi pretekst do ciekawych dyskusji. To doświadczenie, stanowiące inspirację zarówno dla gości, jak i dla obecnych tam muzyków, pozwoli Ci poznać słynne dzieła Chopina z wielu różnych perspektyw. Projekt został stworzony przez wybitnych pianistów, będących pasjonatami twórczości Fryderyka Chopina. Jako gość będziesz jednym z kluczowych elementów projektu „Time For Chopin”. Twoja obecność oraz sposób postrzegania muzyki Fryderyka Chopina jest bardzo ważnym aspektem programu. Klimatyczny nastrój sali koncertowej w trakcie występów grupowych i solowych sprzyja muzycznemu dialogowi z widownią. Po koncercie będziesz mieć możliwość dyskusji z innymi gośćmi i z artystami.

Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

2. Kraków: 1-godzinny wieczorny rejs po Wiśle

Po zarejestrowaniu biletu w kiosku poznasz całą załogę, która będzie towarzyszyć Ci w trakcie rejsu po Wiśle. Królewskie miasto Kraków jest pełne ciekawych miejsc – wiele z nich miniesz podczas tej wycieczki. Przepłyniesz obok malowniczych krajobrazów i atrakcji, w tym Wawelu, Mostu Dębnickiego, klasztoru Sióstr Norbertanek, ujścia Rudawy do Wisły, dzielnicy Dębniki i domu rodzinnego Jana Pawła II. Później zobaczysz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, kilka innych mostów, muzeum CRICOTEKA, dzielnicę Kazimierz i kościół na Skałce. Ten rejs to doskonały sposób na relaks przy akompaniamencie szumu fal uderzających o burtę łodzi. Po zakończeniu wycieczki łódź wraca do miejsca, w którym rozpoczął się rejs.

Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

3. Warszawa: rejs po Wiśle tradycyjnym galarem

Wejdź na pokład repliki tradycyjnej drewnianej łodzi i ciesz się kameralnym 1-godzinnym rejsem po Wiśle. Twoja wycieczka wyrusza z Barki Atalanta - jedzenie i picie - Sen Nocy Letniej, gdzie wejdziesz na pokład tradycyjnego 12-osobowego statku Galar. Płyń wzdłuż rzeki w kierunku zabytkowego starego miasta łodzią zaprojektowaną zgodnie z zasadami lokalnych ludowych tradycji szkutniczych. Odkryj oszałamiające naturalne widoki, zbliżając się do centrum Warszawy, aby uzyskać wyjątkową perspektywę miejskich drapaczy chmur i stadionu. Zanim wrócisz do punktu odbioru, wypatruj parków i ostoi przyrody wzdłuż prawego brzegu rzeki.

Warszawa: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

4. Warszawa: Wycieczka autobusowa hop-on hop-off ze zwiedzaniem miasta

Zwiedzaj Warszawę we własnym tempie i poznaj historyczne i nowoczesne oblicze miasta, korzystając z panoramicznego autobusu hop-on hop-off. Wycieczka rozpoczyna się od monumentalnego Pałacu Kultury i Nauki, najwyższego budynku w Polsce. Podziwiaj fantastyczne widoki na miasto z 30. piętra, zanim wyruszysz na dalsze zwiedzanie. Miłośnicy historii pokochają Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym burzliwa historia miasta jest ożywiona przez ponad 1000 eksponatów, podczas gdy Muzeum Narodowe zawiera ponad 400 dzieł największych polskich artystów. Zabierz dzieci na spotkanie ze słynnymi niedźwiedziami brunatnymi w warszawskim zoo i zobacz 500 innych gatunków rodzimych i egzotycznych zwierząt. Przystanki autobusowe: Trasa czerwona: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. Rynek A- Grzybowski (Plac Grzybowski 1) 3. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 4. B - Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (Bibliteka Uniwersytecka 01) 5. C - Centrum Nauki Kopernik (Metro Centrum Nauki Kopernik 03) 6. D - Stadion Narodowy (Most Świętokrzyski 04) 7. E- Praga (Okrzei 02) 8. F- Multimedialny Park Fontann (Boleść 02) 9. MURANOWSKA 9. G- Muzeum Historii Żydów Polskich (Nalewki Muzeum 02) 10. H- Warszawski Ratusz (Plac Bankowy 03) 11. Śródmieście (Centrum 06) Trasa niebieska: 1. Pałac Kultury i Nauki (Dworzec Centralny 14) 2. Muzeum Fabryka Norblina 3. Muzeum Powstania Warszawskiego 4. Wronia 5. Plac Grzybowski (Aleja Jana Pawła II 01) 6. Galeria Zachęta (Zachęta 01) 7. Stare Miasto (Stare Miasto 05) 8. Plac Zamkowy 01 9. Muzeum Chopina (Ordynacka 01) 10. Muzeum Narodowe (Foksal 01) 11. Plac Trzech Krzyży (Plac Trzech Krzyży 03) 12. Park Łazienkowski (Łazienki Królewskie 01) 13. Plac Konstytucji 02 14. Śródmieście (Centrum 06)

Warszawa: Bilet wstępu do Muzeum Świata Iluzji

5. Warszawa: Bilet wstępu do Muzeum Świata Iluzji

Sprawdź swoje postrzeganie rzeczywistości w Muzeum Świat Iluzji w Warszawie. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki lub biletu rodzinnego i odkryj interaktywne eksponaty wypełnione lustrami, hologramami i innymi iluzjami. Zanurz się w świat iluzji optycznych i zobacz widoki sprzeczne z prawami fizyki. Zatrzymaj się, aby robić zdjęcia podczas zwiedzania muzeum. Przejdź przez ponad 60 atrakcji, w tym tunel Vortex, pokój lustrzany i wiele innych.

Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN bilet

6. Warszawa: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN bilet

Poznaj wielowiekową historię Żydów w Polsce, począwszy od osiedlenia się pierwszych społeczności, aż do dzisiaj. Zwiedź 8 różnych galerii, w których edukacyjne treści przekazywane są w sposób interaktywny – poprzez materiały audiowizualne, a także artefakty i obrazy. Dowiedz się więcej o najważniejszych momentach w historii Żydów w Polsce. Poznaj dzieje powstania społeczności żydowskich, rolę, jaką pełniły poszczególne osobistości narodowości żydowskiej w polskim społeczeństwie, a także, jak brutalny wpływ na żydów polskich miał Holokaust. Zobacz też, jak odradza się kultura żydowska po II wojnie światowej.

Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

7. Kraków: Zwiedzanie miasta elektrycznym wózkiem golfowym

Odkryj Kraków w ciągu jednego dnia podczas ekologicznej wycieczki po mieście elektrycznym buggy. Dowiedz się o barwnej historii miasta od lokalnego przewodnika, przejeżdżając przez kultowe dzielnice miasta i mijając jego główne zabytki. Zobacz Wawel, dzielnicę żydowską i dawne getto żydowskie, a wszystko to w zaciszu swojego e-buggy. Wyrusz w niezapomnianą podróż ekologicznym elektrycznym buggy po urokliwych uliczkach Krakowa. Odwiedź trzy najbardziej historyczne dzielnice miasta z łatwością i komfortem. Najpierw udaj się na obrzeża Starego Miasta, aby zobaczyć urokliwy Zamek Królewski na Wawelu górujący nad miastem i Wisłą, Barbakan z ufortyfikowanymi wieżyczkami i murami, imponujące kościoły i wiele innych historycznych budynków. Następnie udaj się do historycznej dzielnicy żydowskiej miasta z zapierającymi dech w piersiach kościołami chrześcijańskimi, synagogami żydowskimi i historycznymi budynkami dawnego miasta Kazimierz. Podziwiaj modne sklepy, bary i galerie, które obecnie znajdują się wzdłuż tych ulic. Na koniec przejedź do dawnych murów getta żydowskiego i placu Bohaterów Getta, a następnie zakończ wycieczkę przed Muzeum Fabryka Schindlera. Jeśli chcesz, odwiedź muzeum na własną rękę (bilet nie jest wliczony w cenę) i udaj się w drogę powrotną samodzielnie. W przeciwnym razie podziwiaj zewnętrzną część muzeum i wróć do punktu wyjścia z przewodnikiem.

Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

8. Warszawa: Wycieczka piesza "Miasto w pigułce

Zobacz Warszawę w pigułce podczas pieszej wycieczki i poznaj tragiczną historię miasta. Dowiedz się więcej o skomplikowanej historii regionu, miasta i kraju oraz stanie obecnym i podziwiaj słynne atrakcje. Przejdź się Traktem Królewskim, zobacz Pałac Prezydencki i przespaceruj się po Starym Mieście otoczonym murami miejskimi. Dowiedz się, jak Warszawa powstała z popiołów po mrocznych wydarzeniach z II wojny światowej. Przewodnik opowie Ci o dwóch największych powstaniach przeciwko nazistowskim rządom, które zrównały miasto z ziemią. Odkryj polską stolicę, która obecnie jest centrum europejskiego handlu, turystyki, edukacji i polityki. Przemierzając Trakt Królewski, spotkaj słynnych mieszkańców miasta, takich jak Chopin i Marie Skłodowska-Curie. Zobacz Pałac Prezydencki, budynki Uniwersytetu Warszawskiego i Stare Miasto. Poznaj istotę tego złożonego miasta i wyjedź z niego z głową pełną wiedzy i zrozumienia.

Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

9. Kraków: Rejs krajoznawczy po Wiśle z audioprzewodnikiem

Podczas godzinnego rejsu łodzią po Wiśle w Krakowie podróżni mogą poznać bogatą kulturę i historię miasta, podziwiając jednocześnie wspaniałe widoki na jego zabytki i panoramę miasta. Rejs rozpoczyna się w porcie, gdzie pasażerowie wsiadają na łódź i wyruszają w malowniczą podróż w dół rzeki. Pierwszym przystankiem jest kultowy Zamek na Wawelu, dawna rezydencja polskich królów i królowych. Pasażerowie będą mieli okazję podziwiać zachwycającą architekturę zamku i poznać jego fascynującą historię pod okiem doświadczonego przewodnika. Płynąc łodzią w dół rzeki, pasażerowie mogą podziwiać panoramiczne widoki na najsłynniejsze zabytki Krakowa, w tym dzielnicę Kazimierz, Kładkę Bernatka i Bulwary Wiślane. Po drodze przewodnik przekaże ciekawe informacje historyczne i kulturowe na temat każdego z tych miejsc. Rejs kończy się w porcie, gdzie pasażerowie mogą zejść na ląd i samodzielnie kontynuować zwiedzanie Krakowa. Dzięki wspaniałym widokom i fachowemu przewodnikowi ten rejs statkiem jest obowiązkowym przeżyciem dla każdego, kto odwiedza Kraków.

Warszawa: Pub Crawl z 1-godzinnym open barem

10. Warszawa: Pub Crawl z 1-godzinnym open barem

Przygotuj się na legendarną noc z niesamowitymi ludźmi podczas tego warszawskiego pub crawl. Rozpocznij noc od drinka powitalnego lub otwartego baru z piwem i napojami mieszanymi (z whisky, wódką, ginem lub rumem) przez 1 godzinę. Twoja grupa imprezowa będzie cieszyć się grami alkoholowymi, takimi jak flip cup, beer pong lub 5s, aby się poznać. Po otwartym barze Twoi zabawni przewodnicy zabiorą Cię do 3 innych fajnych barów i upewnią się, że w każdym miejscu otrzymasz darmowy shot. Kontynuuj do klubu nocnego, który jest ostatnim przystankiem. Pub crawl kończy się w fajnym klubie w centrum miasta z wejściem VIP bez kolejki. W środku również będzie czekał na Ciebie shot!

Najciekawsze atrakcje

Województwo mazowieckie: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 343
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Województwo mazowieckie

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Województwo mazowieckie?

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Województwo mazowieckie?

Województwo mazowieckie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Województwo mazowieckie? Kliknij tutaj.

Województwo mazowieckie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(5188 recenzji)

Pani Katarzyna Kraszewska jest wyśmienitą pianistką, swoją grą poruszyła nas do łez. Na koncercie byłam wraz z moją 12 letnią córką. Koncert odbył się w starej kamienicy , przez co akustyka była bardzo dobra. Bardzo miła i profesjonalna obsługa. Program przedstawiany jest w języku polskim i angielskim. Cudowne przeżycie !!! Napewno tam wrócimy ! Serdecznie Polecamy

Wyjątkowa artystka, która przeniosła nas ze sobą w świat Chopina. Nienaganna organizacja. Punktualność i uprzejmość. Porywający występ w przytulnej i sugestywnej lokalizacji. Doskonałe orzeźwienie oferowane w przerwie.

Ponadczasowy moment na odkrycie klasyki Chopina, wystarczy 1 godzina, aby przeżyć wyjątkową chwilę. Mała przekąska była dobrym odkryciem!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki wózkiem golfowym, fantastycznie, a nasz kierowca był bardzo przychylny…

Doskonały ! Nasz przewodnik wyjaśnił bardzo dobrze, a muzeum jest bardzo interesujące