Wodospad Sekumpul – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Północ Bali: Wodospad Sekumpul i świątynia Ulun Danu

1. Północ Bali: Wodospad Sekumpul i świątynia Ulun Danu

Podziwiaj dziką przyrodę na północy Bali podczas wędrówki do majestatycznego wodospadu Sekumpul. Odkryj lokalną florę i faunę, zobacz drzewo kakaowca, trawę cytrynową i kawowce w drodze do podnóża wodospadu, gdzie możesz brodzić w basenach utworzonych w skalnych wnękach. Wycieczka do pięknego wodospadu na północy Bali odbywa się w małej grupie liczącej maksymalnie 5 osób. Wędruj przez malowniczą, zieloną okolicę, a następnie odwiedź wodne świątynie Ulun Danu i Taman Ayun z anglojęzycznym przewodnikiem. Wycieczka rozpoczyna się od odbioru z Twojego miejsca zakwaterowania na Bali i przejazdu klimatyzowanym pojazdem nad wodospad Sekumpul, którego nazwę można przetłumaczyć słowem „grupa”. Odkryj lokalną florę i faunę, zobacz drzewo kakaowca, trawę cytrynową i kawowce w drodze do podnóża wodospadu. Na miejscu możesz brodzić w basenach utworzonych w skalnych wnękach i podziwiać 80-metrowe kaskady usytuowane w sercu bujnej dżungli. Przed lunchem zatrzymaj się nad bliźniaczymi jeziorami Buyan i Tamblingan, które są częścią wulkanicznego krajobrazu wyspy. Następnie zjedz pyszny lunch w formie bufetu, ciesząc się chłodem nad jeziorem Beratan 1231 metrów n.p.m. Gdy nabierzesz sił na dalszą część podróży, wyruszysz do słynnej świątyni Ulun Danu, która usytuowana jest na skraju tej górskiej scenerii. Krajobraz ten jest powszechnie widywany na pocztówkach z Bali – z pewnością nie pomylisz go z żadnym innym miejscem. Ostatni przystanek to inna, równie znana świątynia wodna Taman Ayun, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wycieczka kończy się transportem powrotnym do Twojego miejsca zakwaterowania na Bali.

Prywatna wycieczka piesza po wodospadzie Sekumpul

2. Prywatna wycieczka piesza po wodospadzie Sekumpul

Po odebraniu z hotelu o 07:00 udaj się na plantację kawy pośród bujnych krajobrazów Bali i dowiedz się, jak produkowany jest lokalny kopi luwak. Znany ze swojej wysokiej ceny ze względu na niezwykłą metodę wykorzystania ziaren trawionych przez indonezyjskiego cyweta (ssaka podobnego do kota), wynik jest często określany jako „kawa z kociej kupy”. Skosztuj ciekawego naparu wraz z produktami herbacianymi produkowanymi w regionie. Wszystkie degustacje są bezpłatne, z wyjątkiem kawy luwak, która jest na własny koszt (około 5 USD za filiżankę). Następnie udaj się do punktu początkowego wędrówki około 10:30. Zejdź małą ścieżką z setkami stopni i podziwiaj wspaniałe widoki na bujną zieloną dżunglę. Podziwiaj wodospad w oddali, który spada przez gęsty las w 6 kaskadach. Podejdź do wodospadu, aby zobaczyć świeżą wodę spadającą z wysokości 260 stóp (80 metrów). Następnie naładuj podczas lunchu w lokalnej restauracji pod koniec wędrówki. Kontynuuj do świątyni Ulun Danu (Pura Ulun Danu Beratan), aby zobaczyć odbicia świętego hinduskiego pomnika poświęconego Śiwie, mieniące się w wodach jeziora Beratan. Wróć do hotelu około godziny 16:00 i zostań wysadzony pod koniec usług turystycznych.

Dodaj daty

Wodospad Sekumpul

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

Wodospad Sekumpul: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Wodospad Sekumpul: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wodospad Sekumpul? Kliknij tutaj.

Wodospad Sekumpul: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.8 / 5

na podstawie 136 opinii

Great trip: we visited waterfalls and planned temples. We spent enough time everywhere. The guide was competent, drove safely, spoke English well and took us a lot of pictures. I would highly recommend!