Wodospad Niagara
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze
Certyfikat
Prawie wyprzedane

Niagara: 2-dniowa wycieczka z Nowego Jorku + zakupy

Dodaj do listy ulubionych
Usuń z listy ulubionych
Czas trwania: 2 dni
Opinie: 88
88

Weź udział w 2-dniowej wyprawie nad wodospad Niagara i zapomnij o zgiełku Nowego Jorku! Odwiedź zarówno amerykańską, jak i kanadyjską stronę i…

Czas trwania: 2 dni
Prawie wyprzedane
Od 1 366 zł

Wodospad Niagara: Wycieczki i bilety

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Wodospad Niagara VIP: Wycieczka 1-dniowa z Nowego Jorku

Dodaj do listy ulubionych
Usuń z listy ulubionych
Czas trwania: 14 godz.
Opinie: 35
35

Zobacz stan Nowy Jork z góry w trakcie 1,5-godzinnego lotu prywatnym samolotem z Nowego Jorku do wodospadu Niagara. Omiń kolejkę do punktu kontroli…

Czas trwania: 14 godz.
Prawie wyprzedane
Od 2 898 zł
Wyświetl wszystkie pod hasłem „Wodospad Niagara”

Która strona Niagary jest ładniejsza?

Leżąca pomiędzy Kanadą i USA Niagara to tak naprawdę trzy różne wodospady! Czy chcesz zobaczyć jej zamarznięte piękno zimą, czy jej grzmiącą moc latem – każda z obu stron gwarantuje kompletnie różne widoki.

Wodospad Podkowa

90% rzeki Niagara płynie przez znajdujący się po stronie kanadyjskiej Wodospad Podkowa. Nie tylko świetnie wygląda – jego moc jest tak wielka, że powoduje erozję ziemi na granicy!

Wodospad Amerykański

Jak wskazuje sama nazwa, Wodospad Amerykański znajduje się po stronie USA. Jego widok mrozi krew w żyłach – można podejść prawie do samej krawędzi!

Wodospad Ślubny Welon

Ulokowany w stanie Nowy Jork Ślubny Welon jest najmniejszy z całej trójki. Warto zwiedzić Jaskinię Wiatru i zobaczyć, jak woda płynie nad Twoją głową aż na sam dół wodospadu!

Chojraki!

63-letnia Annie Taylor była pierwszą z wielu osób, które spłynęły Podkową w beczce. Podkowa może i jest niebezpieczna, ale reszta jest tak skalista, że nikt by tego nie przeżył!

Wycieczki łódką

U podnóża wodospadów odbywają się wycieczki łódką. W obu krajach działają różni przewoźnicy, więc porównaj ich oferty, zanim zdecydujesz się, z której strony chcesz wyruszyć.

Wodospad Niagara: Nasze wskazówki

Ile dni tam spędzić?

Jeden dzień powinien wystarczyć, ale jeśli chcesz skorzystać z dostępnych atrakcji, wycieczek i rejsów, warto dać sobie trochę więcej czasu. Wielu zwiedzających przyjeżdża tu na jeden dzień, korzystając z okazji podczas pobytu w Toronto lub Nowym Jorku.

Kiedy się tam wybrać?

Lipiec i sierpień, jak łatwo przewidzieć, są najbardziej ruchliwymi miesiącami. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, przyjedź w czerwcu albo we wrześniu. A co powiesz na Niagarę zimą? Mało co zapiera dech w piersiach tak, jak widok zamarzniętego wodospadu!

Jak się tam dostać?

Zarówno z lotniska Pearson (Toronto), jak i Buffalo (Nowy Jork) można dojechać autobusem – u niektórych przewoźników dostępne są zniżki dla grup. Warto dodać, że z Toronto jest bliżej, więc jeśli nie jedziesz z innego miejsca w USA, ze strony kanadyjskiej będzie szybciej. Z Union Station w Toronto dwa razy dziennie odjeżdża pociąg, który dowiezie Cię na miejsce.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Wodospady można oglądać o każdej porze dnia.
 • Cena
  Oglądanie nic nie kosztuje, ale opłata za parking wynosi 20 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik na pewno urozmaici Twoją wizytę. Rzuć okiem na najpopularniejsze wycieczki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Możliwości jest bez liku. Najprościej będzie samochodem, ale dojeżdża tam też parę autobusów - najlepiej sprawdzić online, który najlepiej wpasuje się w większą wycieczkę po kraju.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Przy wodospadach można zmoknąć od pryskającej wody – weź kurtkę przeciwdeszczową!
  • Jeśli planujesz przekroczyć granicę, pamiętaj o paszporcie i wizie.

Wodospad Niagara: Atrakcje w okolicy


Wodospad Niagara
4.3
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 386