Atrakcje i wycieczki
Wodospad Niagara

Podziwiaj niesamowity spektakl przyrody zarówno z amerykańskiej, jak i kanadyjskiej strony tego wspaniałego wodospadu.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Która strona Niagary jest ładniejsza?

Leżąca pomiędzy Kanadą i USA Niagara to tak naprawdę trzy różne wodospady! Czy chcesz zobaczyć jej zamarznięte piękno zimą, czy jej grzmiącą moc latem – każda z obu stron gwarantuje kompletnie różne widoki.

 • Wodospad Podkowa

  1. Wodospad Podkowa

  90% rzeki Niagara płynie przez znajdujący się po stronie kanadyjskiej Wodospad Podkowa. Nie tylko świetnie wygląda – jego moc jest tak wielka, że powoduje erozję ziemi na granicy!

 • Wodospad Amerykański

  2. Wodospad Amerykański

  Jak wskazuje sama nazwa, Wodospad Amerykański znajduje się po stronie USA. Jego widok mrozi krew w żyłach – można podejść prawie do samej krawędzi!

 • Wodospad Ślubny Welon

  3. Wodospad Ślubny Welon

  Ulokowany w stanie Nowy Jork Ślubny Welon jest najmniejszy z całej trójki. Warto zwiedzić Jaskinię Wiatru i zobaczyć, jak woda płynie nad Twoją głową aż na sam dół wodospadu!

 • Chojraki!

  4. Chojraki!

  63-letnia Annie Taylor była pierwszą z wielu osób, które spłynęły Podkową w beczce. Podkowa może i jest niebezpieczna, ale reszta jest tak skalista, że nikt by tego nie przeżył!

 • Wycieczki łódką

  5. Wycieczki łódką

  U podnóża wodospadów odbywają się wycieczki łódką. W obu krajach działają różni przewoźnicy, więc porównaj ich oferty, zanim zdecydujesz się, z której strony chcesz wyruszyć.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni tam spędzić?

  Jeden dzień powinien wystarczyć, ale jeśli chcesz skorzystać z dostępnych atrakcji, wycieczek i rejsów, warto dać sobie trochę więcej czasu. Wielu zwiedzających przyjeżdża tu na jeden dzień, korzystając z okazji podczas pobytu w Toronto lub Nowym Jorku.

 • Kiedy się tam wybrać?

  Lipiec i sierpień, jak łatwo przewidzieć, są najbardziej ruchliwymi miesiącami. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, przyjedź w czerwcu albo we wrześniu. A co powiesz na Niagarę zimą? Mało co zapiera dech w piersiach tak, jak widok zamarzniętego wodospadu!

 • Jak się tam dostać?

  Zarówno z lotniska Pearson (Toronto), jak i Buffalo (Nowy Jork) można dojechać autobusem – u niektórych przewoźników dostępne są zniżki dla grup. Warto dodać, że z Toronto jest bliżej, więc jeśli nie jedziesz z innego miejsca w USA, ze strony kanadyjskiej będzie szybciej. Z Union Station w Toronto dwa razy dziennie odjeżdża pociąg, który dowiezie Cię na miejsce.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Wodospady można oglądać o każdej porze dnia.
 • Cena
  Oglądanie nic nie kosztuje, ale opłata za parking wynosi 20 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik na pewno urozmaici Twoją wizytę. Rzuć okiem na najpopularniejsze wycieczki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Możliwości jest bez liku. Najprościej będzie samochodem, ale dojeżdża tam też parę autobusów - najlepiej sprawdzić online, który najlepiej wpasuje się w większą wycieczkę po kraju.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Przy wodospadach można zmoknąć od pryskającej wody – weź kurtkę przeciwdeszczową!

  • Jeśli planujesz przekroczyć granicę, pamiętaj o paszporcie i wizie.

Wodospad Niagara: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wodospad Niagara? Kliknij tutaj.

Wodospad Niagara: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7288 opinii

Nasz przewodnik był fantastyczny, jego wiedza na temat tego obszaru była świetna i wskazała różne obszary zainteresowań. Widzieliśmy pisklę utkwioną w jeziorze, a on opowiedział nam historię, w rzeczywistości ta łódź zepsuła się na pół w ciągu nocy i robił zdjęcia, aby dzielić się z innymi. Poprowadził nas do naszych działań i udzielił porad na temat najlepszych miejsc, w których można zobaczyć zabytki. Niestety, ze względu na pogodę łódź Hornblower została zatrzymana (ale poszliśmy na to następnego dnia) wiry polecają tę kombinację podczas pobytu w Niagara, warto to zrobić, a jazda helikopterem była niesamowita

Nasz przewodnik zabrał nas z hotelu i zawiózł do wszystkich naszych przystanków, wyjaśniając wiele interesujących faktów i historii o okolicy. Nie pamiętam jego imienia i żałuję, że nie był cudowny. Nasza wycieczka trwała około 4,5 godziny. Czuję, że mieliśmy wystarczająco dużo czasu na każdym przystanku. Trasę zakończyliśmy wycieczką Hornblower Cruise, która była fantastyczna, osobista z Niagara Falls. Po prostu niesamowite i piękne. Zdecydowanie skorzystalibyśmy z tej firmy i przewodnika.

Vinnie, niesamowity przewodnik. Słowo niesamowite mówi wszystko. Helikopter był zrzucony do chwili, gdy chmury się oczyściły, i upewnił się, że pokaże nam dodatkowe miejsca, dopóki helikopter będzie gotowy do lotu. Następnego dnia wyjeżdżaliśmy z miasta i zatrzymaliśmy się przy nim przy świetle. I pożegnaliśmy się. Najlepsze było. Wybraliśmy się rano. 1/4 cala lodu, a on pokazywał trasę. To się nazywa poświęcenie. Kciuki do góry Vinnie. Do zobaczenia za rok.

Niesamowite wrażenia, ale czas oczekiwania jest absolutnie niedorzeczny. Należy się jednak spodziewać, ponieważ jest to wodospad Niagara. Informacje są mylące, ponieważ założyliśmy, że musimy być tam dokładnie o 10, co jest fałszywe. Powinni mieć przedziały czasowe. Poza tym niesamowitym doświadczeniem i najprawdopodobniej zrobiłbym to ponownie?

naprawdę dobra jakość bardzo pouczający doskonały przewodnik