Wodospad Niagara

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Która strona Niagary jest ładniejsza?

Leżąca pomiędzy Kanadą i USA Niagara to tak naprawdę trzy różne wodospady! Czy chcesz zobaczyć jej zamarznięte piękno zimą, czy jej grzmiącą moc latem – każda z obu stron gwarantuje kompletnie różne widoki.

 • Wodospad Podkowa

  1. Wodospad Podkowa

  90% rzeki Niagara płynie przez znajdujący się po stronie kanadyjskiej Wodospad Podkowa. Nie tylko świetnie wygląda – jego moc jest tak wielka, że powoduje erozję ziemi na granicy!

 • Wodospad Amerykański

  2. Wodospad Amerykański

  Jak wskazuje sama nazwa, Wodospad Amerykański znajduje się po stronie USA. Jego widok mrozi krew w żyłach – można podejść prawie do samej krawędzi!

 • Wodospad Ślubny Welon

  3. Wodospad Ślubny Welon

  Ulokowany w stanie Nowy Jork Ślubny Welon jest najmniejszy z całej trójki. Warto zwiedzić Jaskinię Wiatru i zobaczyć, jak woda płynie nad Twoją głową aż na sam dół wodospadu!

 • Chojraki!

  4. Chojraki!

  63-letnia Annie Taylor była pierwszą z wielu osób, które spłynęły Podkową w beczce. Podkowa może i jest niebezpieczna, ale reszta jest tak skalista, że nikt by tego nie przeżył!

 • Wycieczki łódką

  5. Wycieczki łódką

  U podnóża wodospadów odbywają się wycieczki łódką. W obu krajach działają różni przewoźnicy, więc porównaj ich oferty, zanim zdecydujesz się, z której strony chcesz wyruszyć.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni tam spędzić?

  Jeden dzień powinien wystarczyć, ale jeśli chcesz skorzystać z dostępnych atrakcji, wycieczek i rejsów, warto dać sobie trochę więcej czasu. Wielu zwiedzających przyjeżdża tu na jeden dzień, korzystając z okazji podczas pobytu w Toronto lub Nowym Jorku.

 • Kiedy się tam wybrać?

  Lipiec i sierpień, jak łatwo przewidzieć, są najbardziej ruchliwymi miesiącami. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, przyjedź w czerwcu albo we wrześniu. A co powiesz na Niagarę zimą? Mało co zapiera dech w piersiach tak, jak widok zamarzniętego wodospadu!

 • Jak się tam dostać?

  Zarówno z lotniska Pearson (Toronto), jak i Buffalo (Nowy Jork) można dojechać autobusem – u niektórych przewoźników dostępne są zniżki dla grup. Warto dodać, że z Toronto jest bliżej, więc jeśli nie jedziesz z innego miejsca w USA, ze strony kanadyjskiej będzie szybciej. Z Union Station w Toronto dwa razy dziennie odjeżdża pociąg, który dowiezie Cię na miejsce.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Wodospady można oglądać o każdej porze dnia.
 • Cena
  Oglądanie nic nie kosztuje, ale opłata za parking wynosi 20 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Przewodnik na pewno urozmaici Twoją wizytę. Rzuć okiem na najpopularniejsze wycieczki.
 • Jak tam dotrzeć?
  Możliwości jest bez liku. Najprościej będzie samochodem, ale dojeżdża tam też parę autobusów - najlepiej sprawdzić online, który najlepiej wpasuje się w większą wycieczkę po kraju.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Przy wodospadach można zmoknąć od pryskającej wody – weź kurtkę przeciwdeszczową!

  • Jeśli planujesz przekroczyć granicę, pamiętaj o paszporcie i wizie.

Wodospad Niagara: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wodospad Niagara? Kliknij tutaj.

Wodospad Niagara: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 5320 opinii

Niagara Falls from Toronto Full Day Tour Całodniowa wycieczka z Toront

Zakupioną jednodniową wycieczkę z Toronto nad Niagarę oceniam bardzo pozytywnie. Wszystko odbyło się zgodnie z planem - bez żadnych problemów. Polecam wszystkim chętnym taki sposób zakupu wycieczki oraz organizatora tej wycieczki. Podróż do Niagary odbyliśmy z bardzo miłym, pełnym poczucia humoru Skottem, który doskonale sprawdził się w roli kierowcy i przewodnika.

It's been fantastic experience for each of the trio. All organised very well and beautiful weather helped. Recommend defo!!