Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wodospad Jägala

Wodospad Jägala – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Tallina: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Lahemaa

1. Z Tallina: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Lahemaa

Przeżyj oszałamiające naturalne piękno Parku Narodowego Lahemaa podczas tej ekscytującej, całodniowej wycieczki. Jedź przez godzinę z Tallina do Lahemaa, zatrzymując się, aby podziwiać wodospad Jägala. Dowiedz się więcej o estońskim życiu wiejskim oraz rodzimej florze i faunie, a także odkryj więcej o lasach i ich znaczeniu w estońskiej kulturze i tradycjach podczas wędrówki leśnym szlakiem bobrów ze swoim przewodnikiem. Poznaj wybrzeże w Altia Village i odkryj przedradziecką architekturę w tej uroczej wiosce rybackiej. Spaceruj po piaszczystych plażach, a jeśli jest ciepło, popływaj w wodzie. Udaj się do tawerny na smaczne estońskie wiejskie jedzenie. Zakończ wycieczkę spacerując z przewodnikiem po bagnach Viru, słuchając opowieści z estońskiego folkloru związanych z tymi fascynującymi mokradłami.

Z Tallina: wodospad Jägala i wycieczka po hrabstwie Harju

2. Z Tallina: wodospad Jägala i wycieczka po hrabstwie Harju

Poznaj fascynujący hrabstwo Harju i zobacz spektakularny wodospad Jägala podczas tej wycieczki z Tallina. Zobacz mistyczne groby z epoki brązu w muzeum w Rebali i poznaj zaskakujące fakty o tym, jak odkryto groby. Następnie odwiedź starożytne estońskie sanktuarium i najstarszą średniowieczną kaplicę chrześcijańską w Saha, poznając przedchrześcijańskie pochodzenie tego miejsca jako miejsca ofiarnego. Podziwiaj naturalne piękno wodospadu Jägala, największego naturalnego wodospadu w Estonii i spektakularnego o każdej porze roku. Zobacz inne interesujące miejsce historyczne, starą twierdzę Wikingów, w elektrowni Jägala, a także dowiedz się, jak pstrągi wpływają na produkcję energii w stacji. Zakończ wycieczkę, delektując się smacznym lunchem lub kolacją z niesamowitym widokiem na zatokę w lokalnej restauracji.

Tallinn: piesza wycieczka po Starym Mieście i wodospad Jägala

3. Tallinn: piesza wycieczka po Starym Mieście i wodospad Jägala

Rozpocznij dzień od przejazdu do wodospadu Jägala, aby uciec przed porannym tłumem zwiedzającym Tallin. Wodospad znajduje się 30 minut stąd i znajduje się tuż za progiem Parku Narodowego Lahemaa, który słynie z naturalnego piękna. Jest to najwyższy naturalny wodospad w Estonii i łatwo dostępny, pozwalający wydostać się z miasta, cieszyć się zielenią i zrobić kilka pięknych zdjęć z wodospadem w tle. Po napełnieniu płuc czystym, świeżym powietrzem i rozkoszowaniu się dźwiękiem tryskającego wodospadu, wróć do Tallina, gdzie poranny ruch się uspokoił, pozostawiając puste ulice i łatwiejszy spacer. Wybierz się na 1,5-godzinną wycieczkę po Starym Mieście z przewodnikiem wycieczka krajoznawcza obejmująca wszystkie główne atrakcje, w tym budynek parlamentu, rosyjską katedrę prawosławną, platformy widokowe i ratusz. Poznaj historię Estonii od czasów średniowiecza, okresu rosyjskiego i sowieckiego aż po dzień dzisiejszy. Przeglądaj brukowane uliczki i kolorowe domy i ciesz się widokiem na czerwone dachy z platform widokowych. Odbiór i dowóz można zorganizować w Centrum Informacji Turystycznej w Tallinie lub przy bramkach terminalu statków wycieczkowych.

Z Tallina: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Lahemaa z przekąskami

4. Z Tallina: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Lahemaa z przekąskami

Estonia to nie tylko stolica Tallinn – w mniej niż godzinę jazdy samochodem czekają na Ciebie spokojne krajobrazy wiejskie. Odkryj północne wybrzeże Estonii i Park Narodowy Lahemaa. Podczas tej jednodniowej wycieczki zobaczysz to, co najlepsze w estońskiej wsi, jej liczne miejsca historyczne i cudowne krajobrazy - starożytne, nietknięte zielone lasy, romantyczne wybrzeże, lasy i mokradła, małe wioski i porty, eleganckie dwory i urocze gospodarstwa wiejskie oferujące pyszne świeże eko -produkować. Estońska sztuka kulinarna jest reprezentowana również poza stolicą Tallina, obejmując sezonowe, świeżo zebrane składniki z lasów, morza i lokalnych eko-farm. Ta specjalna wycieczka z przewodnikiem (transport minivanem lub autobusem) prowadzi do Parku Narodowego Lahemaa i jest dobrą okazją do odkrycia najpopularniejszego rezerwatu przyrody Estonii z postrzępionymi wybrzeżami, rozległymi lasami, terenami podmokłymi oraz różnorodnością dworów i tawern podczas degustacji niektórych najlepszej kuchni estońskiej.

Z Tallina: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Lahemaa

5. Z Tallina: jednodniowa wycieczka do Parku Narodowego Lahemaa

Spędź dzień poza miastem w spokojnej i dziewiczej przyrodzie. Podczas wycieczki udasz się do Parku Narodowego Lahemaa, który znajduje się około 1 godziny jazdy od Tallina. Przejdziesz szlakiem przez torfowisko, poznając jego florę i faunę, później odwiedzisz wioskę rybacką na wybrzeżu Bałtyku i usłyszysz o jej bogatej historii. Będzie trochę wolnego czasu na lunch, próbując narodowych estońskich potraw. Później będzie można podziwiać najwyższy naturalny wodospad w Estonii – wodospad Jagala i odwiedzić dwór Palmse, po raz pierwszy wspomniany w 1287 r., w którym obecnie mieści się muzeum – wspaniały barokowy dwór daje dobry wgląd w XIX-wieczne wnętrza i styl życia panów dwór.

Wodospad Jägala: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wodospad Jägala? Kliknij tutaj.