Atrakcje i wycieczki
Wodospad Gullfoss

Wodospad Gullfoss – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

Reykjavik: Wycieczka całodniowa Golden Circle z kraterem Kerid

Wyrusz autobusem z Rejkiawiku i podziwiaj najsłynniejsze miejsca w południowo-zachodniej Islandii podczas 8-godzinnej wycieczki po Złotym Kręgu. Zobacz tereny Geysir i kaskady wodospadu Gullfoss. Zwiedź także Park Narodowy Þingvellir, w którym stykają się dwie płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Udaj się w podróż do geotermalnego rejonu Geysir. Obejrzyj aktywny gejzer Strokkur, który co 8 minut wyrzuca słup gorącej wody na wysokość 30 m. Następnie zobacz jedną z najsłynniejszych atrakcji Islandii, czyli wodospad Gullfoss („Złoty Wodospad”). Poczuj mgiełkę unoszącą się z rzeki lodowcowej Hvítá, gdy spływa w 32-metrową szczelinę. Następnie odwiedź Park Narodowy Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne północnoamerykańska i eurazjatycka rozchodzą się z prędkością kilku centymetrów rocznie. W 2004 roku znalazł się on na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się tu dolina i Lögberg, czyli miejsce spotkań pierwszego parlamentu Wikingów. Obejrzyj krater wulkanu w jeziorze Kerið, przejedź przez islandzkie farmy na południu, objeżdżając Złoty Krąg, a następnie wróć do punktu początkowego wycieczki w Rejkiawiku.

Z Reykjaviku: Wycieczka po Złotym Kręgu, Kerid i Sekretnej Lagunie

Z Reykjaviku: Wycieczka po Złotym Kręgu, Kerid i Sekretnej Lagunie

Weź udział w wycieczce autobusowej wzdłuż Złotego Kręgu – słynnej islandzkiej trasy turystycznej. Zanurz się w Sekretnej Lagunie, którą wypełniają wody termalne. Zwiedź południowo-zachodnią część kraju. Zachwyć się wspaniałym gejzerem Geysir, wodospadem Gullfoss, jeziorem wulkanicznym Kerið oraz Parkiem Narodowym Þingvellir. Skorzystaj z usługi odbioru z centrum Reykjavíku i udaj się w stronę pierwszego punktu wycieczki – jeziora wulkanicznego Kerið. Przejdź krętą ścieżką wokół szczytu krateru. Zejdź w głąb krateru, aby dotrzeć do wypełniającego go jeziora. Kolejny punkt wycieczki stanowi Sekretna Laguna, gdzie spędzisz 1,5 godziny. Zrelaksuj się w wodach termalnych i obserwuj zaciszną okolicę. Odwiedź czynny gejzer Strokkur. Co 8 minut można zobaczyć wyrzut parującej wody na wysokość 30 metrów. Przybądź nad wodospad Gullfoss i poczuj mgiełkę unoszącą się z rzeki lodowcowej Hvítá, gdy spływa w 32-metrową szczelinę. Następnie wejdź do Parku Narodowego Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne (północnoamerykańska i eurazjatycka) rozchodzą się w tempie kilku centymetrów rocznie. W 2004 roku Park Narodowy Þingvellir trafił na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Reykjavik: Złoty Krąg, krater Kerid i Błękitna Laguna

Reykjavik: Złoty Krąg, krater Kerid i Błękitna Laguna

Odkryj 2 najczęściej odwiedzane atrakcje przyrodnicze Islandii, Złoty Krąg i Błękitną Lagunę, w ciągu jednego dnia w ramach wycieczki wygodnym minibusem. Wyjedź z Reykjaviku w kierunku Parku Narodowego Thingvellir, gdzie stykają się 2 płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Spaceruj w spokojnym tempie po tym niesamowitym, pełnym jezior obszarze, przeskakując między granicami kontynentów, i zobacz miejsce, w którym w latach 930–1798 obradował islandzki parlament. Później udaj się do gorących źródeł wokół gejzeru Geysir z basenami geotermalnymi, których woda osiąga temperaturę nawet 200 stopni. Zobacz, jak gejzer Strokkur wyrzuca wrzącą wodę i parę na wysokość 30 metrów. Zjedz coś, a następnie odwiedź zapierający dech w piersi wodospad Gullfoss. Kolejnym przystankiem będzie krater wulkaniczny Kerid z ciemnoniebieskimi wodami, otoczonymi czerwonymi skałami. Wycieczkę zakończysz w słynnej Błękitnej Lagunie. Odpoczywaj w ciepłych wodach geotermalnych z wliczoną w cenę maseczką z glinki krzemionkowej, a następnie wróć do Reykjaviku.

Reykjavik: całodniowa wycieczka po Złotym Kręgu

Reykjavik: całodniowa wycieczka po Złotym Kręgu

Odkryj niezwykłe widoki i cuda natury geotermalnego obszaru Geysir na Islandii, a po drodze zobacz aktywne gejzery i kaskadowe wodospady. Wycieczka rozpoczyna się w Geysir, gdzie można zobaczyć tryskające gorące źródła, w tym najbardziej aktywny gejzer na Islandii Strokkur. Kontynuuj przez upalny krajobraz do Gullfoss, gdzie możesz stanąć obok niesamowitego wodospadu, gdy ogromne ilości wody gwałtownie spadają do głębokiego, wijącego się wąwozu. Poświęć trochę czasu na odkrywanie przekroju cudów natury i zjawisk geologicznych Islandii w Parku Narodowym Thingvellir, obszarze o tak historycznym i geologicznym znaczeniu, że został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2004 roku. Dowiedz się o plenerowym zgromadzeniu Althing i o tym, jak krajobraz był uprawiany przez ponad 1000 lat. Zobacz dramatyczne szczeliny i szczeliny w krajobrazie spowodowane dramatyczną aktywnością wulkaniczną w całej historii.

Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka do Złotego Kręgu

Z Reykjaviku: całodniowa wycieczka do Złotego Kręgu

Wybierz się na wycieczkę całodniową po Złotym Kręgu i zobacz z bliska najpiękniejsze zakątki Islandii. Ta popularna wycieczka obejmuje niektóre z najsłynniejszych miejsc historycznych oraz naturalne zjawiska występujące na Islandii, a wszystko wzbogacone komentarzem wykwalifikowanego przewodnika. Rozpocznij zwiedzanie od Parku Narodowego Þingvellir, w którym w 930 roku założono islandzki parlament (Alþingi). Þingvellir jest niezwykłym miejscem pod względem geologicznym, a granice płyt tektonicznych tworzą tu niesamowity krajobraz. Udaj się następnie do wspaniałego wodospadu Gullfoss. Zbliż się do krawędzi i poczuj mgiełkę lodowcowej wody na twarzy. Stamtąd udaj się w kierunku obszaru geotermalnego wokół niesamowitych gejzerów z gorącymi źródłami Geysir i Strokkur, po czym wróć do Reykjaviku. 

Z Reykjaviku: Złoty Krąg i skuter śnieżny na lodowcu

Z Reykjaviku: Złoty Krąg i skuter śnieżny na lodowcu

Odkryj surowe piękno islandzkiego Złotego Kręgu na pokładzie klimatyzowanego autobusu podczas tej wycieczki z Reykjaviku. Odwiedź zabytki, takie jak Park Narodowy Þingvellir, obszar Geysir i wodospad Gullfoss. Poczuj dreszczyk emocji jazdy skuterem śnieżnym po lodowcu Langjökull. Wsiądź do autobusu na terminalu autobusowym BSI i odjedź, aby poznać różne geotermalne krajobrazy legendarnego Złotego Kręgu Islandii. Zatrzymaj się w Parku Narodowym Þingvellir, znanym z wyjątkowego piękna i historycznego znaczenia jako miejsca pierwszych parlamentów na świecie. Kontynuuj podróż do obszaru gorących źródeł Geysir, zanim pojedziesz do Langjökull, aby wziąć udział w jedynej w swoim rodzaju przygodzie. Przejmij kontrolę nad skuterem śnieżnym lub podróżuj jako pasażer, aby odkrywać rozległą białą czapę lodową Langjökull. Zachowaj ciepłą odzież ochronną podczas podróży. Wracaj do Reykjaviku przez spektakularny wodospad Gullfoss i podziwiaj, jak rzeka Hvítá wpada z hukiem do kanionu o głębokości 32 metrów.

Z Reykjavíku: Złoty Krąg i wyprawa skuterem śnieżnym

Z Reykjavíku: Złoty Krąg i wyprawa skuterem śnieżnym

Zwiedź Złoty Krąg podczas całodniowej wycieczki z Reykjaviku. Odwiedź Park Narodowy Thingvellir, gejzer Strokkur i wodospad Gullfoss i dowiedz się więcej o tych miejscach dzięki audioprzewodnikowi. Przejedź się skuterem śnieżnym po lodowcu Langjökull. Wyrusz z Reykjavíku z samego rana w promieniach porannego słońca i podróżuj nowoczesnym autokarem wyposażonym w tablet przy każdym siedzeniu.W autokarze skorzystaj z wbudowanego audioprzewodnika z GPS-em (dostępnego w 10 językach), aby dowiedzieć się więcej na temat mijanych atrakcji, i pozostań w kontakcie dzięki wbudowanym ładowarkom USB i bezpłatnej sieci Wi-Fi. Wybierz się do wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Parku Narodowego Þingvellir, gdzie po raz pierwszy zebrał się najstarszy parlament świata. Zobacz miejsce, gdzie ogromne płyty kontynentalne Ameryki i Eurazji spektakularnie odsunęły się od siebie, tworząc dolinę ryftową, wyraźnie widoczną na brzegach największego jeziora Islandii. Następnie udaj się do gorących źródeł Geysir i zobacz, gdzie odkryto pierwszy gejzer. Poczuj, jak ziemia trzęsie się pod Twoimi stopami, i zobacz wrzącą wodę wystrzeliwującą do góry z gejzeru Strokkur, tryskającego wodą co kilka minut. Wybierz się na relaksujący spacer do wodospadu Gullfoss. Usłysz donośny huk lodowcowej rzeki Hvítá, spadającej kaskadami 32 metry w dół przez 2 poziomy do wąskiego kanionu. Podziwiaj nietknięty cywilizacją krajobraz naturalny wyżyn środkowych z pokładu specjalnie w tym celu przystosowanego super samochodu. Ten pojazd może jeździć po nierównym, zaśnieżonym terenie dzięki swoim ogromnym oponom. Pojedź do bazy wypadowej dla skuterów śnieżnych u stóp lodowca Langjökull. Stąd wyrusz w rajd skuterem śnieżnym z przewodnikiem, pokonując wiecznie zamarznięte śniegi i pola lodowe jednego z największych lodowców na świecie.

Z Reykjaviku: Złoty Krąg i zorza polarna

Z Reykjaviku: Złoty Krąg i zorza polarna

Odkryj surowe naturalne piękno Złotego Kręgu i olśniewające cuda islandzkiej zorzy polarnej podczas tej połączonej wycieczki z Reykjaviku. Podróżuj przestronnym autobusem do wodospadu Gullfoss i Parku Narodowego Þingvellir. Wybierz się na nocną wycieczkę autobusem w poszukiwaniu zorzy polarnej. Wyjedź z Reykjaviku, aby zobaczyć geotermalne krajobrazy legendarnego Złotego Kręgu Islandii. Zobacz wytrysk wrzącej wody z ziemi przy wielkich gejzerach Geysir i Strokkur w dolinie Haukadalur. Podziwiaj dramatyczne kaskady wodospadu Gullfoss, zasilane lodowcowymi wodami rzeki Hvítá. Uzyskaj różne widoki na imponującą wodę, która zanurza się w głębokiej na 32 metry szczelinie. Połącz się ponownie z naturą w Parku Narodowym Þingvellir i odkryj, gdzie rozdzielają się płyty tektoniczne Ameryki Północnej i Eurazji. Wróć do Reykjavíku na kilka godzin wolnego przed wieczorną wycieczką na zorzę polarną. Wyjdź z powrotem po zmroku, aby poszukać tańczących świateł na nocnym niebie. Zjawisko to, znane również jako Aurora Borealis, jest spowodowane interakcją cząstek pochodzących ze Słońca z górnymi warstwami atmosfery w pobliżu bieguna północnego.

Reykjavík: Popołudniowa wycieczka Golden Circle

Reykjavík: Popołudniowa wycieczka Golden Circle

Odkryj jedne z najpopularniejszych miejsc na Islandii podczas popołudniowej wycieczki w małej grupie po Złotym Kręgu. Rozpocznij wycieczkę w Parku Narodowym Thingvellir, historycznym obszarze położonym na aktywnym wulkanie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki i postaw stopy na ziemi, na której niegdyś ogłoszono starożytne systemy prawne. Następnie odwiedź Geysir, czasami znany jako Wielki Gejzer, aktywny geotermalnie obszar w południowo-zachodniej Islandii. Tam będziesz miał okazję zobaczyć Strokkur, gorące źródło, które wybucha wrzącą wodą 25 metrów w powietrze co osiem do 10 minut. Podziwiaj piękny i niezwykły obszar, który jest pełen siarkowych garnków błotnych, kominów parowych, zimnych i gorących źródeł oraz strumieni wodnych. Odwiedź także najpopularniejszy wodospad na Islandii, spektakularny Gullfoss, co tłumaczy się jako "Złoty Wodospad". Podziwiaj piękne krajobrazy i nie zapomnij zrobić świetnego zdjęcia, aby zapamiętać wspaniałe popołudnie. Na koniec odwiedź jezioro Kerid Carter, które ma 3000 lat i 55 metrów głębokości i jest otoczone czerwonymi skałami i roślinnością.

Z Reykjaviku: Złoty Krąg - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Z Reykjaviku: Złoty Krąg - całodniowa wycieczka z przewodnikiem

Wybierz się na popołudniową wycieczkę po legendarnym islandzkim Złotym Kręgu podczas 8-godzinnej jednodniowej wycieczki z Reykjaviku. Zobacz to, co najlepsze na południowym zachodzie, w tym spektakularny obszar Geysir, wodospad Gullfoss i Park Narodowy Þingvellir. Po odbiorze z wyznaczonego miejsca odbioru w centrum Reykjaviku przejazd do obszaru geotermalnego Geysir. Podziwiaj, jak aktywne gorące źródło Strokkur wyrzuca parującą wodę na wysokość 30 metrów co 8 minut. Kontynuuj zwiedzanie jednego z najbardziej charakterystycznych elementów Islandii przy wodospadzie Gullfoss („Golden Falls”). Poczuj mgiełkę wody lodowcowej rzeki Hvítá, która spada do głębokiej na 32 metry szczeliny. Następnie wejdź do Parku Narodowego Þingvellir, gdzie płyty tektoniczne Ameryki Północnej i Eurazji oddalają się w tempie kilku centymetrów rocznie. Þingvellir zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoje wartości kulturowe w 2004 roku.  Przejedź przez islandzkie farmy podczas jazdy wokół Złotego Kręgu.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 193
Sortuj wg::

Suðurland: Najciekawsze atrakcje

Wodospad Gullfoss: Wycieczki i bilety

Islandia: Ciekawe miejsca

Wodospad Gullfoss: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wodospad Gullfoss? Kliknij tutaj.

Wodospad Gullfoss: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(19 629 recenzji)

Mieliśmy wycieczkę z Geri i Simonem jako kierowcą i było doskonale, wystarczająco dużo czasu, aby wszystko zobaczyć. To, co szczególnie nam się podobało, to to, że mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby zrobić wszystko sami i nie musieliśmy podążać za przewodnikiem po różnych miejscach, które odwiedziliśmy.

Tolmek i Gary byli wspaniali! Gary sprawił, że trasa była przyjemna i interesująca, a Tolmek był tam od początku istnienia firmy jako kierowca. To wspaniała wycieczka, mnóstwo czasu na każdym przystanku i niesamowita sceneria. Dokładnie to, na co można mieć nadzieję podczas jednodniowej wycieczki.

Ta wycieczka była świetna. Poszło sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Omar to fantastyczny przewodnik, bardzo kompetentny, a historia o pierwszej kobiecie-prezydentu była bardzo wzruszająca. Dziękuję za niezapomniany dzień.

Zakończyłbym zajęcia w Sekretnej Lagunie. poza tym wszystko było bardzo dobrze zorganizowane

Przewodnik był bardzo profesjonalny i dużo wiedział o Islandii