Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wilno

Wilno – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Wilna: Troki – wycieczka z audioprzewodnikiem

1. Z Wilna: Troki – wycieczka z audioprzewodnikiem

Wybierz się z Wilna w podróż klimatyzowanym minibusem do dawnej stolicy Wielkiego Księstwa Litewskiego w uroczym miasteczku Troki nad jeziorem. Podczas 28-kilometrowej podróży posłuchaj nagrania zawierającego wiele cennych informacji. Na miejscu skorzystaj z 2,5 godziny wolnego czasu na zwiedzanie historycznego Starego Miasta we własnym tempie.  Zobacz niesamowity zamek na wyspie oraz dobrze zachowane ruiny zamku na półwyspie, zbudowane w XIV wieku, które jednak zaniedbano w XVII wieku. Zamek wyspowy zrekonstruowano po II wojnie światowej i dziś jest uważany za jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Litwy. Poznaj historię niewielkiej grupy etnicznej, Karaimów, którzy osiedlili się Trokach, a także Tatarów, Rosjan, Żydów i Polaków, którzy przybyli tam później. Naciesz oczy widokami jeziora Galwe – najgłębszego z 200 jezior regionu – zanim wybierzesz się w drogę powrotną do Wilna.

Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

2. Wielka Brytania/Europa: Plan danych mobilnych eSim

Ułatw sobie podróż dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w 42 najczęściej odwiedzanych regionach w Europie i Wielkiej Brytanii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Korzystaj z zasięgu w Austrii, Albanii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Gibraltarze, Węgrzech, Wyspie Man, Islandii, Irlandii, Włoszech (w tym San Marino i Watykan), Wyspa Jersey, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Liechtenstein, Luksemburg, Objęte są również Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Portugalia, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Wielka Brytania i północna Irlandia. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhone'em XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, sprawdź, czy kwalifikujesz się do korzystania ze zdjęcia z wytycznymi. APN (nazwa punktu dostępu): internet Informacje o lokalnym operatorze: Wielka Brytania: Telefonica / Vodafone /Hutchison 3G /Wszędzie wszędzie

Regularna piesza wycieczka po sowieckim Wilnie

3. Regularna piesza wycieczka po sowieckim Wilnie

Wycieczka rozpoczyna się obok pomnika Giedymina na Placu Katedralnym. Gdy przewodnik wyprowadzi Cię ze Starego Miasta, zobaczysz dawny Pałac Koncertów i Sportu - brutalistyczny budynek z czasów radzieckich, w którym w przeszłości odbywały się koncerty i mecze koszykówki. Twoja wycieczka będzie kontynuowana wzdłuż rzeki z kilkoma spektakularnymi widokami w kierunku Zielonego Mostu, który kiedyś słynął z sowieckich posągów propagandowych, które zostały niedawno usunięte. Poznasz miejsca często pomijane przez większość podróżników i odkryjesz głęboki wpływ sowieckich rządów na życie zwykłych ludzi, a także ich wpływ na kulturę i architekturę Litwy. Przewodnicy pokażą Ci, gdzie znajdował się dawny Plac Lenina i jak zmienił się on po ogłoszeniu niepodległości. I wreszcie, zakończysz wycieczkę obok Sejmu (budynku parlamentu), który był jednym z miejsc, w których Litwini bronili swojej niepodległości w 1991 roku.

Wilno: półdniowa wycieczka do Troków

4. Wilno: półdniowa wycieczka do Troków

Weź udział we wspaniałej, półdniowej wycieczce klimatyzowanym busem do Troków ze stolicy Litwy, z anglojęzycznym przewodnikiem. Znajdująca się zaledwie 28 km od Wilna dawna stolica Wielkiego Księstwa Litewskiego leży w malowniczym otoczeniu jezior i jest jedną z najbardziej popularnych atrakcji turystycznych kraju. Po przyjeździe zwiedź historyczne miasto oraz dobrze zachowane ruiny zamku na półwyspie, znajdujące się na wyspie Galve. Zbudowany w XIV wieku zamek stanowił niegdyś ważny punkt strategiczny, popadł jednak w ruinę w XVII wieku. Zrekonstruowany po II wojnie światowej, zgodnie z XV-wiecznym planem, stanowi obecnie jedną z głównych atrakcji Litwy. Dowiedz się o Karaimach – małej grupie etnicznej, która osiedliła się w Trokach wraz z Tatarami, Rosjanami, Żydami i Polakami – oraz zobacz panoramiczny widok na jezioro Galve, które jest najgłębsze w tym regionie 200 jezior.

Wilno: dawniej i dziś - prywatna wycieczka po Starym Mieście

5. Wilno: dawniej i dziś - prywatna wycieczka po Starym Mieście

Wilno to piękne miasto słynące z terenów zielonych i architektury barokowej. To także bardzo stare miasto z dużą ilością historii, której niuanse najlepiej przedstawi miejscowy Litwin. Polecamy rozpocząć zwiedzanie miejsca, w którym historia miasta rozpoczęła się 10 000 lat temu (!) na Placu Katedralnym. Spacerując po ważnych budynkach, ulicach i innych obiektach dowiesz się, jak Litwa wyłoniła się z bagien i stała się największym krajem w Europie, jak doszło do jej upadku, jaka była sytuacja w czasie okupacji sowieckiej i jaka jest obecnie.

Regularna piesza wycieczka po żydowskim Wilnie

6. Regularna piesza wycieczka po żydowskim Wilnie

Spotkaj się z przewodnikiem na schodach wileńskiego ratusza i poznaj żydowską historię Wilna. Po zapoznaniu się z grupą wycieczkową i krótkim przeglądzie historii Żydów w mieście, przewodnik poprowadzi Cię wąskimi, krętymi uliczkami dawnej dzielnicy żydowskiej, aby opowiedzieć o litewskich Żydach ("Litwakach") przed II wojną światową. Obejrzyj zdjęcia z przeszłości, przedstawiające niegdyś tętniącą życiem społeczność żydowską w Wilnie. Następnie udasz się do miejsca, w którym znajduje się Wielka Synagoga Wileńska i obszar, w którym mieszkał Gaon Wileński. Dowiedz się, jak podczas II wojny światowej dzielnica żydowska została podzielona na dwa getta. Odwiedź oba getta i dowiedz się więcej o nazistowskich rządach w Wilnie. Ponadto dowiedz się o rozwoju współczesnej społeczności żydowskiej, a także o tym, jak Litwini radzą sobie z historią dzisiaj. Jeśli jest otwarta, masz szansę odwiedzić Synagogę Chóralną w Wilnie. Następnie Twój przewodnik zabierze Cię z powrotem na teren Wielkiego Getta, aby zakończyć wycieczkę w pobliżu Żydowskiego Centrum Kultury i Informacji w celu dalszej eksploracji lub odwiezie Cię z powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Wilno: Miejska wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach Wilna

7. Wilno: Miejska wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach Wilna

Wsiądź na rower i zwiedzaj piękne Wilno z przewodnikiem. Podczas tej wycieczki rowerowej poznaj historię Wilna, przejedź Aleją Giedymina ze Starego Miasta do dzielnicy Zverynas i zrób doskonałe zdjęcie z tarasu widokowego Subaciaus. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Starym Mieście i odbierz swój kask oraz rower. Podążaj krętymi uliczkami wileńskiej Starówki, zatrzymując się, by podziwiać wiele słynnych zabytków w tym obszarze światowego dziedzictwa UNESCO. Jadąc na rowerze, poznaj fascynującą historię Wilna, od jego średniowiecznych triumfów po XX-wieczne okupacje i zwycięską walkę o niepodległość. Jadąc rowerem Aleją Giedymina, główną ulicą Wilna, możesz zobaczyć, jak miasto się rozrosło. Przed przybyciem do dzielnicy Zverynas odpocznij na Placu Katedralnym w pobliżu wspaniałej Wieży Giedymina. Przejdź na taras widokowy Subaciaus, podziwiaj piękną architekturę Starego Miasta i zrób doskonałe zdjęcie Paupys i Uzupis.

Troki: lot balonem na ogrzane powietrze

8. Troki: lot balonem na ogrzane powietrze

Lot balonem na ogrzane powietrze z jednym z najbardziej doświadczonych pilotów w krajach bałtyckich (wycieczki w języku litewskim, polskim, rosyjskim, angielskim i hiszpańskim) Wilno to jedyna stolica Europy, w której można polecieć balonem. Poznaj nie tylko miasto, ale także przyrodę wokół miasta Oferujemy odbiór i podwiezienie do hotelu. Cały proces zająłby około 4 godzin. Lot trwałby 1 godzinę. Po wylądowaniu tradycyjny darmowy szampan z pilotem. Dołącz do nas i przeżyj to wyjątkowe przeżycie!

Z Wilna: Kowno, Troki i Puszcza Panerska

9. Z Wilna: Kowno, Troki i Puszcza Panerska

Podczas tej prywatnej jednodniowej wycieczki będziesz mógł zwiedzić najciekawsze miejsca w okolicach Wilna. Wycieczka rozpocznie się od parku pamięci w Ponarach, gdzie zamordowano tysiące wileńskich Żydów. Masakra w Paneriach lub Ponarach była masowym mordem do 100 000 ludzi dokonanym przez niemieckich SD, SS i litewskich kolaborantów nazistowskich podczas II wojny światowej. Morderstwa miały miejsce między lipcem 1941 a sierpniem 1944 w pobliżu stacji kolejowej w Ponarach, obecnie znanych jako Ponarach, na przedmieściach dzisiejszego Wilna na Litwie. Po wycieczce po parku udasz się do drugiej stolicy Litwy, gdzie dziś można zobaczyć najpiękniejszy zamek na wyspie na jeziorze. Tutaj masz możliwość zjedzenia lunchu w tradycyjnej karaimskiej restauracji lub rejsu łodzią po jeziorze. Następnie grupa uda się do doczesnej stolicy Litwy – Kowna, które jest dziś drugim co do wielkości miastem na Litwie. Odwiedzicie także klasztor Pazaislis. Następnie udasz się z powrotem do miejsca zakwaterowania w Wilnie.

Wilno: Prywatna wycieczka z lokalnym gospodarzem

10. Wilno: Prywatna wycieczka z lokalnym gospodarzem

Odkryj Wilno oczami miejscowego podczas prywatnej, dostosowanej wycieczki pieszej. Spotkaj się ze swoim gospodarzem w swoim hotelu lub Airbnb, aby zapoznać się z okolicą i dowiedzieć się, gdzie znajdują się najlepsze miejsca na zakupy spożywcze lub jedzenie poza domem. Twój lokalny przewodnik jest pasjonatem swojego miasta i chętnie dzieli się wszystkimi wskazówkami i sztuczkami, które pomogą Ci w pełni wykorzystać swój pobyt. Po dokonaniu rezerwacji przedstawiciel skontaktuje się z Tobą, aby potwierdzić wszystkie szczegóły i zadać Ci kilka pytań, aby lepiej Cię poznać i przypisać odpowiedniego lokalnego gospodarza, w oparciu o Twoje zainteresowania. Dowiedz się o najłatwiejszych sposobach poruszania się, posłuchaj o najważniejszych rzeczach do zobaczenia i zrobienia oraz porozmawiaj o życiu w mieście z kimś, kto tam mieszka. Każda wycieczka jest całkowicie wyjątkowa i możesz wybrać miejsce spotkania, czas rozpoczęcia i długość, które preferujesz. Poczuj się bardziej komfortowo, poruszając się samodzielnie, mając pewność, że masz wszystkie potrzebne informacje.

Najciekawsze atrakcje

Wilno: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 118
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Wilno

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Wilno

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Wilno to:

Troki

Wilno: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wilno? Kliknij tutaj.

Wilno: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(810 recenzji)

Zdecydowanie poleciłbyś odwiedzenie Tracai, jeśli będziesz w Wilnie, jest to piękne miejsce, gdzie można zwiedzić zamek i podziwiać widoki, są tam też miejsca, w których można zjeść i kilka sklepów z pamiątkami. Bardzo dobrze

Wygodny przejazd z centrum Wilna do Trok. Masz około 2,5 godziny na zwiedzanie zamku na wyspie i reszty miasta, co jest idealne.

Zabawna i krótka wycieczka. Warto to zrobić, jeśli masz kilka godzin do stracenia w Wilnie!

Nasz przewodnik był bardzo miły i wycieczka była bardzo miła!

kierowca był bezpieczny, uprzejmy, terminowy i elastyczny