Willis Tower
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Najpopularniejsze

Willis Tower: Wycieczki i bilety

Certyfikat
Prawie wyprzedane

Bez kolejki: Bilet wstępu na Chicago Skydeck

Czas trwania: 2 godz.
Opinie: 149
149

Wejdź bez kolejki do wieżowca Willis Tower i naciesz oczy niesamowitym widokiem na Chicago! Wjedź na znajdujący się na 103. piętrze „Chicago Skydeck”…

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Willis Tower”
Bilety i wycieczki: 71

5 faktów na temat architektury Willis Tower

Przez prawie 25 lat Willis Tower, znany lepiej jako Sears Tower, był najwyższym budynkiem w USA. Drugie miejsce nie jest złe, prawda? Mierzący 442 m wysokości Willis Tower to 12. najwyższa budowla na świecie i ulubiony drapacz chmur mieszkańców Chicago.

Zamówienie drapacza chmur

Budowę Willis Tower zleciła korporacja Sears. W 1969 roku firma ta wynajęła architektów Skidmore’a, Owingsa i Merrilla. Zespołem przewodzili architekt Bruce Graham i inżynier Fazlur Rahman Khan.

Postęp w architekturze

Willis Tower to pierwszy drapacz chmur, w którym zastosowano strukturę połączonych rur. Pomysł Khana był tak rewolucyjny, że wykorzystano go później przy budowie Burdż Chalifa.

Inspiracja

Inspiracją Grahama była reklama papierosów. Architekt zademonstrował swój pomysł koledze, wyciągając z paczki papierosy, które przedstawiały 9 rur o różnych wysokościach.

Budowa

Konstrukcja Willis Tower rozpoczęła się w kwietniu 1971 roku i zakończyła w maju 1973 roku. Koszt to 150 mln USD (równowartość dzisiejszych 800 mln USD), czyli wcale nie dużo jak na budynek tych rozmiarów.

Skydeck

Willis Tower słynie ze swojego tarasu widokowego. Na wysokości 412 m zwiedzający mogą poczuć kołysanie podczas wietrznej pogody, a w pogodny dzień zobaczyć równiny Illinois.

Willis Tower: Nasze wskazówki

Jak dotrzeć do Willis Tower?

Adres Willis Tower to 233 South Wacker Drive, Chicago, Illinois 60606. Do drapacza chmur łatwo dotrzesz komunikacją publiczną – linią niebieską, brązową, pomarańczową, różową, fioletową i czerwoną kolei „L”.

Gdzie zaparkować?

Parking znajduje się pod adresem 221 W. Adams Street. Kupując wcześniej bilet on-line, otrzymasz zniżkę.

Kiedy najlepiej zwiedzać?

Taras widokowy Skydeck Chicago czynny jest przez cały rok. Od kwietnia do września w godz. 9.00-22.00, od października do marca w godz.10.00-20.00. Nocą możesz podziwiać romantyczną panoramę rozświetlonego Chicago, a za dnia wspaniałe jezioro Michigan.

Wstęp

Cena standardowego biletu wstępu do Willis Tower dla dorosłych to 19,50 USD. Dostępnych jest wiele pakietów z innymi atrakcjami Chicago, takimi jak muzeum sztuk pięknych Art Institute of Chicago.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Kwiecień-wrzesień: 9.00-22.00 Październik-marzec: 10.00-20.00
 • Cena
  Cena standardowego biletu wstępu do Willis Tower dla dorosłych to 19,50 USD.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Nie jest niezbędny, ale przyda się, jeśli zechcesz lepiej poznać budynek i jego okolicę.
 • Jak tam dotrzeć?
  Do Willis Tower dotrzesz koleją „L”, pieszo lub samochodem.
 • Dodatkowe wskazówki
  Podobnie jak w przypadku innych tarasów widokowych Skydeck najlepiej będzie odwiedzić wczesnym rankiem lub o zachodzie słońca.

Willis Tower: Atrakcje w okolicy


Willis Tower
4.2
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 66