Willa Borghese

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

5 największych atrakcji willi Borghese

Ogrody rzymskiej willi Borghese to wakacje na wakacjach! Ten wielki park był kiedyś częścią bogatego majątku ziemskiego. Znajduje się w nim jedna z wiodących włoskich galerii sztuki oraz wiele innych atrakcji – oto kilka z nich:

 • Galeria Borghese

  1. Galeria Borghese

  Galeria Borghese to główna atrakcja. Znajdziesz tutaj dzieła Rafaela, Berniniego, Caravaggia i wielu innych artystów.

 • 2. Cinema Dei Piccoli

  Ta staroświecka osobliwość przy południowo-wschodnim wejściu do parku to najmniejsze na świecie specjalnie wybudowane kino! Posiada zaledwie 63 miejsca i z reguły popołudniami wyświetlane są tu filmy dla dzieci.

 • 3. Globe Theatre we Włoszech

  Dokładna replika londyńskiego teatru The Globe. Sztuki Szekspira wystawiane są tylko w języku włoskim, ale przecież po angielsku też nie można ich zrozumieć, prawda?

 • Ogród nad jeziorem

  4. Ogród nad jeziorem

  W słoneczny dzień nie ma chyba w Rzymie lepszego zajęcia niż karmienie ptaków i pływanie wypożyczoną łodzią po wodach pięknego ogrodu nad jeziorem.

 • 5. Bioparco di Roma

  Rzymskie zoo i biopark znajdują się w północnej części ogrodów willi Borghese. Główną atrakcją jest wybieg dla żyraf, gdzie zwiedzający mogą stanąć twarzą w twarz z tymi wysokimi zwierzętami!

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy można zwiedzać ogrody willi Borghese?

  Galeria Borghese czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 8.30-19.30. W poniedziałki, 25 grudnia i 1 stycznia jest nieczynna. Zrób rezerwację biletów on-line i nie czekaj w kolejce!

 • Jak dojechać na miejsce?

  Ogrody willi Borghese leżą na północ od stacji metra „Spagna” (linia A). Podążając wschodnim brzegiem parku, dotrzesz do muzeum i galerii.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Galeria Borghese jest czynna od wtorku do niedzieli w godz. 8.30-19.30. W poniedziałki, 25 grudnia i 1 stycznia jest nieczynna.
 • Cena
  Cena biletu wstępu do galerii Borghese dla dorosłych to 11 EUR. Dostępne są różne zniżki. Wstęp do parku jest bezpłatny.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Za 5 EUR można wypożyczyć audioprzewodnik z nagraniem w różnych językach. Dostępnych jest również kilka wycieczek po ogrodach.
 • Jak tam dotrzeć?
  Ogrody willi Borghese znajdują się na północ od stacji metra „Spagna” i na wschód od stacji „Flaminio”.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Do galerii Borghese może wejść tylko 360 osób w ciągu 2 godzin. Czas zwiedzania jest ściśle przestrzegany.

  • Przed wejściem do galerii Borghese należy zostawić w szatni torby i duże przedmioty.

Willa Borghese: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Willa Borghese? Kliknij tutaj.

Willa Borghese: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 5037 opinii

Fantastyczna przewodniczka - Giorgia w znakomitej galerii

Wspaniałe zbiory, spory, ale do zniesienia tłum zwiedzających i dobra organizacja ogólna, sympatyczna obsługa pomocnicza oraz fantastyczna przewodniczka o imieniu Giorgia umiejętnie utrzymująca zróżnicowaną grupę w stałym zaciekawieniu, dostatecznej karności i dobrej percepcji bardzo ciekawych i ciekawie podawanych informacji. Wielkie uznanie dla świetności Galerii Borghese, wielkie podziękowania za mistrzowskie oprowadzanie dla Pani Giorgii. Na poniżej zadane pytanie, czy dzięki biletowi udało się zaoszczędzić czas - odpowiem jasno dzięki biletowi w ogóle mogłem znaleźć się w Galerii. Nie wiem niestety zbyt wiele o ogrodach - pogoda nam nie sprzyjała , lało jak z cebra, ale to już poza zasięgiem nawet tak zacnej firmy jak GYG. Danuta i Rafaelle

Naprawdę polecam. Galeria super. Robi wrażenie. Przewodnik opowiadał z wielkim zaangażowaniem o zgromadzonych dziełach. Spotkanie z Koordynatorem / Przewodnikiem - punktualnie. Proszę tylko uważnie czytać bilety, które otrzymujemy od Get Your Guide. Na wydrukach znajduje się informacja kto jest organizatorem zwiedzania. Koordynatorzy mają kartki / kamizelki / itp. z nazwami Firm.

sztuka i artyzm w najczystszej postaci. Jestem zachwycona i oczarowana, duch mój nie stąpał po ziemi !

Wszystko godne obejrzenia, przewodnik perfekcyjny, z zaangażowaniem o jakim można tylko marzyć

Fantastyczna Galeria malarstwa i rzeźby, Sama Willa i ogród też warty obejrzenia.