Dodaj daty

Wieża telewizyjna w Tallinie

Wieża telewizyjna w Tallinie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Tallin: Bilet na Skywheel w Tallinie

1. Tallin: Bilet na Skywheel w Tallinie

Stwórz niezapomniane wspomnienia podczas podróży do Tallina dzięki temu biletowi na Skywheel of Tallinn. Uzyskaj widok na miasto z lotu ptaka dzięki tej atrakcji w centrum miasta. Zobacz zabytki, takie jak wieża telewizyjna w Tallinie i czerwono-biały komin kotłowni Kristiine. Wskocz na pokład gondoli odpornej na warunki atmosferyczne i przejedź nad miastem. Zapewnij sobie komfort latem dzięki orzeźwiającej klimatyzacji. Podziwiaj wspaniałe widoki na miasto, morze, jezioro Ülemiste i lotnisko. Poczuj dreszczyk emocji bez obaw, jeżdżąc na dobrze utrzymanej atrakcji. Każda gondola może pomieścić do sześciu osób stojących lub siedzących. Zabierz całą rodzinę gondolami, które mają dostęp dla wózków inwalidzkich i wózków.

Tallin: Muzea, transport publiczny i więcej Karta miejska

2. Tallin: Muzea, transport publiczny i więcej Karta miejska

Odkryj z łatwością cały Tallin dzięki karcie Tallin Card. Wykorzystaj w pełni ten all-inclusive karnet na zwiedzanie, który oferuje najwygodniejszy sposób na zapoznanie się z całym miastem. Uprawnia do bezpłatnego wstępu do ponad 50 muzeów i zabytków, bezpłatnego transportu publicznego oraz wielu innych wspaniałych ofert i zniżek. Dla dorosłych (18+) i dzieci (do 17 lat) wybierz kartę ważną przez 24, 48 lub 72 godziny, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż do Tallina. Zabierz dwoje dzieci w wieku poniżej 7 lat do muzeów i zabytków za darmo z kartą osoby dorosłej. Wraz z kartą skorzystaj ze szczegółowej broszury z mapą i informacjami o wszystkich miejscach, które możesz odwiedzić, aby niczego nie przegapić. Niektóre ze słynnych zabytków, które możesz odwiedzić za pomocą karty, to: • Port hydroplanów, Estońskie Muzeum Morskie • Muzeum i Centrum Turystyczne Fat Margaret, Estońskie Muzeum Morskie • Muzeum Fortyfikacji Kiek in de Kök • wieża telewizyjna w Tallinie • Pałac Kadriorg – Muzeum Sztuki Kadriorg • cele więzienne KGB • Muzeum Historii Estonii – Wielka Hala Kupiecka • Muzeum Sztuki Kumu • Wieża Hellemanna i mur miejski • Fabryka Wynalazków PROTO

Wieża telewizyjna w Tallinie: bilet szybkiej kolejki

3. Wieża telewizyjna w Tallinie: bilet szybkiej kolejki

Wieża telewizyjna w Tallinie o wysokości 314 metrów jest najwyższym budynkiem w Estonii, a także w całej północnej Europie. Budynek jest renomowanym ośrodkiem turystycznym, kulturalnym i rekreacyjnym. Twoja podróż zaczyna się od wizyty w sali kinowej, dającej fascynujący przegląd zarówno historii wieży, jak i samej estońskiej niepodległości. Następnie udaj się na platformę widokową i restaurację-brasserie na poziomie 170 metrów. Na górze można podziwiać interaktywną wystawę przedstawiającą największe osiągnięcia Estończyków na przestrzeni wieków. Specjalny program panoramy powiększa widok i daje krótki przegląd najciekawszych zabytków i obszarów Tallina. Nagraj i wyemituj pozdrowienia wideo w studiu telewizyjnym wieży i upamiętnij wizytę specjalnymi pamiątkami.

Wieża telewizyjna w Tallinie: Spacer po krawędzi

4. Wieża telewizyjna w Tallinie: Spacer po krawędzi

Walk on the Edge to ekstremalna atrakcja wyjątkowa w Europie. Jednorazowo maksymalnie 4 osoby mogą spacerować po gzymsie 22. piętra Wieży Telewizyjnej na wysokości 175 metrów. Chodziki są przymocowane do wieży za pomocą szelek bezpieczeństwa. Twój spacer może trwać do 30 minut, a otrzymasz zdjęcia, które możesz bezpłatnie przesłać e-mailem. Podziwiaj niezakłócone, zapierające dech w piersiach widoki na Tallin i okolice z najwyższego tarasu widokowego w Europie Północnej. Przygotuj się na dostarczenie dokumentu tożsamości i podpisanie umowy o odpowiedzialności przed Walk on the Edge.

Za żelazną kurtyną Tallina - Tajemnice Sowietów

5. Za żelazną kurtyną Tallina - Tajemnice Sowietów

Wybierz się na tę spektakularną przejażdżkę wzdłuż wybrzeża Tallina, aby poczuć naturalne piękno tego obszaru i fascynującą historię morską i radziecką! Odwiedzisz Centrum Olimpijskie zbudowane w Tallinie na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie i usłyszysz, jak organizowano zawody żeglarskie w czasach sowieckich. Na półwyspie Viimsi odwiedzisz opuszczoną radziecką bazę obrony powietrznej i wystawę Coastal Folk Museum przedstawiającą historie o czasach za żelazną kurtyną. Z wieży telewizyjnej w Tallinie można podziwiać panoramę Starego Miasta niczym z pocztówki.

Tallinn: najważniejsze atrakcje i skansen Viimsi

6. Tallinn: najważniejsze atrakcje i skansen Viimsi

Odkryj to, co najlepsze w Tallinie, odwiedzając ważne miejsca z różnych okresów historii miasta. Zacznij od klejnotu Tallina – średniowiecznego Starego Miasta. Sprawdź dwuspadowe domy, kościoły i place zbudowane między XIII a XV wiekiem, podczas gdy Twój przewodnik łączy pouczające komentarze z kolorowymi legendami, które pomogły zdefiniować charakter miasta. Dowiedz się, jak Tallin rozkwitł jako kluczowy hanzeatycki ośrodek handlowy w średniowieczu i odwiedź zarówno górne, jak i dolne Stare Miasto. Kontynuuj autobusem lub samochodem do zielonej dzielnicy Kadriorg. Poznaj spokojną, zieloną część miasta, w której znajdują się pięknie wykonane drewniane wille, muzea sztuki i barokowy pałac zbudowany dla rosyjskiego cara Piotra Wielkiego. Następnie udaj się na plażę Pirita, gdzie zobaczysz tajemnicze ruiny XV-wiecznego klasztoru i wieżę telewizyjną z czasów sowieckich. Ciesz się widokiem na Morze Bałtyckie i, jeśli jest ciepło, mnóstwem plażowiczów na plaży. Po przerwie obiadowej odwiedź Skansen w Viimsi, kompleks ponad 150-letnich nadmorskich gospodarstw. Zrelaksuj się i podziwiaj jedne z najlepszych widoków na słynną panoramę Tallina z tej malowniczej nadmorskiej wioski, która została przekształcona w muzeum.

Wieża telewizyjna w Tallinie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wieża telewizyjna w Tallinie? Kliknij tutaj.