Dodaj daty

Wieża Pokoju Imagine

Wieża Pokoju Imagine – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Reykjavik: Rejs motorowym jachtem przy zorzy polarnej

1. Reykjavik: Rejs motorowym jachtem przy zorzy polarnej

Wyrusz w niezapomnianą podróż wzdłuż oszałamiającego wybrzeża Islandii, zaczynając od Starego Portu w Reykjaviku i rozciągając się do rozległej zatoki Faxaflói. Wejdź na pokład luksusowego jachtu motorowego, aby przeżyć ekskluzywne doświadczenie, które łączy w sobie urok świateł miasta z nieuchwytną magią zorzy polarnej (Aurora Borealis). Twoja wycieczka jest starannie zaprojektowana, aby poprowadzić Cię z dala od świateł miasta, zanurzając Cię w ciemności oceanu, aby uzyskać optymalny widok tego niebiańskiego zjawiska. Przy sprzyjającej pogodzie możesz być świadkiem zapierającej dech w piersiach choreografii świateł na niebie, powstałej w wyniku interakcji cząstek słonecznych z atmosferą Ziemi. Uchwyć te hipnotyzujące chwile z łatwością, ponieważ stabilny statek zapewnia idealną platformę do fotografowania. Prowadzony przez doświadczoną załogę, nawiguj przez rozległe ciemności za wyspami zatoki Faxaflói, w tym Viðey, gdzie Imagine Peace Tower Yoko Ono zdobi nocne niebo od 9 października do 8 grudnia i w wybrane inne dni w roku. Podziwiaj kultowe zabytki, takie jak sala koncertowa Harpa, jej szklana fasada inspirowana bazaltowym krajobrazem i posąg Sun Voyager autorstwa Jóna Gunnara Árnasona. Zyskaj wyjątkową perspektywę na historyczny dom Höfði, w którym w 1986 roku zakończyła się zimna wojna. Ucieknij od zgiełku tłumów dzięki naszym ograniczonym rozmiarom grup, zapewniając bardziej spersonalizowane i intymne doświadczenie. Jeśli nadejdzie chłodna bryza oceanu, otul się ciepłymi kocami dostarczonymi na pokładzie. Rozkoszuj się gorącymi napojami i przekąskami dostępnymi w barze, cierpliwie czekając na inspirujący wygląd zorzy polarnej.

Reykjavik: 2-godzinna wycieczka Imagine Peace Tower

2. Reykjavik: 2-godzinna wycieczka Imagine Peace Tower

Ciesz się 2-godzinną wycieczką poświęconą kampanii Yoko Ono i Johna Lennona na rzecz pokoju na świecie i zobacz Wieżę Pokoju Imagine na wyspie Viðey. Wyjątkowe przeżycie rozpoczyna się w starym porcie w Reykjavíku, gdzie kapitan i przewodnik powitają Cię na 20-minutowej przeprawie promem na wyspę Viðey. Następnie wybierz się na spacer z przewodnikiem do Wieży z ciekawymi przystankami na trasie. Każdego roku, od 9 października (urodziny Lennona) do 8 grudnia (dzień jego śmierci), wieża Imagine Peace Tower rozświetla wieczorne niebo w Reykjavíku. Ponadto pojawia się od przesilenia zimowego do Nowego Roku, przez 1 tydzień podczas równonocy wiosennej oraz w kilku innych wybranych terminach. Poznasz historię tego wspaniałego dzieła sztuki, a także otaczającą go przyrodę. Jeśli masz szczęście, może pojawić się zorza polarna (Aurora Borealis), mieniąca się na nocnym niebie nad tobą! Wycieczka w ciekawy sposób łączy historię, sztukę i przyrodę. Ciągle zmieniające się warunki pogodowe odgrywają interesującą rolę w intensywności i blasku Wieży, która, jak ma nadzieję Yoko, „doda otuchy, inspiracji i poczucia solidarności w świecie pełnym strachu i zamieszania”.

Reykjavík: sylwestrowy rejs jachtem przy zorzy polarnej

3. Reykjavík: sylwestrowy rejs jachtem przy zorzy polarnej

Spędź niezapomnianą noc wzdłuż wybrzeża Reykjavíku na pokładzie luksusowego rejsu jachtem. Płyń pod zorzą polarną i podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże podczas pokazu sztucznych ogni, wznosząc toast za Nowy Rok kieliszkiem szampana o północy. Rozpocznij sylwestrową przygodę od poszukiwania zorzy polarnej, gdy jacht płynie wzdłuż wybrzeża, mijając wyspę Videy z pomnikiem „Imagine Peace”, wykonanym przez Yoko One ku pamięci Johna Lennona. Po żeglowaniu pod zorzą polarną udaj się bliżej brzegu, aby przyjrzeć się z bliska szybko rosnącym fajerwerkom, które osiągną swój szczyt o północy podczas wspaniałego pokazu sztucznych ogni. Ciesz się świątecznym kieliszkiem szampana, podziwiając kolorowe fajerwerki z morza.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg:

Wieża Pokoju Imagine: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wieża Pokoju Imagine? Kliknij tutaj.