Wieża Montparnasse
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do
Zdobądź bilet
Certyfikat
Prawie wyprzedane

Wieża Montparnasse: 56. piętro i taras widokowy

Czas trwania: 1 godz.
Opinie: 567
567

Obejrzyj najpiękniejszą panoramę Paryża z 56. piętra wieży Montparnasse. Skorzystaj z bezpośredniego wstępu do wieży i podziwiaj wspaniałą panoramę…

Wieża Montparnasse: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Wieża Montparnasse”
Bilety i wycieczki: 714

5 atrakcji, które trzeba zobaczyć ze szczytu wieży Montparnasse

Mierząca 210 metrów wysokości wieża Montparnasse to najwyższy budynek w Paryżu, a mimo to wspaniałe widoki z jej szczytu pozostają dla wielu turystów sekretem. Oto 5 atrakcji, które trzeba zobaczyć z tarasu widokowego wieży:

Wieża Eiffla

Wyobraź sobie czekanie w długiej kolejce tylko po to, żeby obejrzeć panoramę Paryża bez jego kultowej atrakcji. To właśnie czeka Cię na wieży Eiffla. Ale nie na Montparnasse.

Cmentarz Montparnasse

Z wieży Montparnasse rozciąga się wspaniały widok na Ogród Luksemburski, ale jeszcze piękniejszym widokiem jest cmentarz, na którym pochowano Samuela Becketta.

Lotnisko Orly

Widoczne jest tylko podczas bardzo ładnej pogody, ale przy odrobinie szczęścia zobaczysz samoloty lądujące i startujące z najbardziej wysuniętego na południe paryskiego lotniska.

Zachód słońca

Podziwianie migoczących świateł Paryża z bazyliki Sacré-Cœur to coś wspaniałego, ale w kwestii widoków wieża Montparnasse nie ma sobie równych!

Dworzec Gare Montparnasse

Jeśli będziesz odwiedzać wieżę Montparnasse po zmroku, odwróć się na chwilę od popularnych atrakcji i popatrz na rozświetlone pociągi odjeżdżające z dworca Gare Montparnasse w stronę południowych przedmieść Paryża.

Wieża Montparnasse: Nasze wskazówki

Jakie są godziny otwarcia wieży Montparnasse?

Od 1 kwietnia do 31 września wieża Montparnasse czynna jest codziennie w godz. 9.30-23.30. Przez pozostałą część roku wstęp jest możliwy od niedzieli do czwartku w godz. 9.30-22.30, a w sobotę i w przeddzień ważnych świąt można wchodzić jeszcze do godz. 23.00. Zarezerwuj wcześniej bilety on-line i uniknij kolejek!

Kiedy najlepiej udać się na zwiedzanie wieży Montparnasse?

W pogodny dzień widoczność jest lepsza, więc przed wizytą w wieży Montparnasse sprawdź prognozę pogody. W restauracji Ciel de Paris na 56. piętrze możesz zjeść kolację, a w letni piątkowy wieczór od godz. 19.00 możesz posłuchać muzyki wykonywanej na żywo w barze na tarasie wieży!

Jak dotrzeć do wieży Montparnasse?

Najbliższa stacja metra to „Montparnasse-Bienvenüe” (linie 4, 6, 12 i 13).

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Wieża Montparnasse czynna jest od 1 kwietnia do 31 września codziennie w godz. 9.30-23.30. W przypadku pozostałej części roku sprawdź godziny otwarcia na stronie internetowej.
 • Cena
  Cena biletu wstępu do wieży Montparnasse dla dorosłych to 15 EUR.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Liniami metra 4, 6, 12 i 13 na stację „Montparnasse-Bienvenüe”.
 • Dodatkowe wskazówki
  • Na 59. piętro można wejść tylko schodami z piętra 56.

Wieża Montparnasse: Atrakcje w okolicy


Wieża Montparnasse
4.5
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 342