Dodaj daty

Wieża Lotrščak

Wieża Lotrščak

Wieża Lotrščak – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Zagrzeb: piesza wycieczka po mieście

1. Zagrzeb: piesza wycieczka po mieście

Przespaceruj się z nami przez kilka godzin, podczas gdy my pokażemy Ci najważniejsze atrakcje Zagrzebia. Twój przewodnik będzie zawierał lokalne informacje i przydatne wskazówki, które sprawią, że będziesz chciał odkryć więcej. Rozpocznij wycieczkę w słynnym parku Zrinjevac w Zagrzebiu, który zapewni Ci wspaniałe selfie i okazje do robienia zdjęć. Z parku jedź dalej ulicą Bogovićeva, znaną z barów i restauracji. Następnie przejdziesz przez plac Ban Jelačić do następnego przystanku przy zabytkowej katedrze w Zagrzebiu. Po katedrze przejdź przez Dolac Farmers Market do tuneli z czasów II wojny światowej, aby zapoznać się z nowszą historią miasta. Ciesz się małym odpoczynkiem na kolejce linowej na szczyt wzgórza Grič. Na szczycie wzgórza znajduje się Gradec (górne miasto), skąd można podziwiać piękne panoramiczne widoki na miasto. Z Gradeca zjedź na ulicę Tkalčićeva. Ulica słynie również z barów i restauracji, więc możesz zdecydować, gdzie zatrzymać się na przekąskę. Zakończ wycieczkę na Placu Bana Jelačicia.

Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach

2. Zagrzeb: 2,5-godzinna wycieczka rowerowa po najważniejszych atrakcjach

Czy jest coś lepszego niż wygodne siedzenie i jazda przez Zagrzeb na rowerze z lekkim powiewem w twarz? Poznaj chorwackie miasto w najbardziej ekscytujący sposób, z bliska i poczuj się jak miejscowy. Odkryj zabytki zarówno blisko, jak i daleko, ponieważ Twój przewodnik zabierze Cię do najpiękniejszych i najbardziej historycznych zabytków Zagrzebia. Odbywają się częste przystanki, każdy tak długo, jak chcesz. Poznaj historię tego historycznego miasta, przelatując obok budynków i ulicami, które istnieją od wieków. Ta trasa obejmuje zarówno śródmieście, jak i przedmieścia. Poznaj Plac Marszałka Tito, jeden z największych i najpiękniejszych placów w Chorwacji, w którym mieści się Chorwacki Teatr Narodowy i Uniwersytet w Zagrzebiu. Zajrzyj do Studni Życia i odkryj Zieloną Podkowę. Przejdź się ulicą Tkalčićeva i przejdź przez Krwawy Most wraz z wieloma innymi podczas tej wycieczki rowerowej po Zagrzebiu.

Wycieczka Best of Zagreb z przejażdżką kolejką linową

3. Wycieczka Best of Zagreb z przejażdżką kolejką linową

Rozpocznij wycieczkę od placu Ban Jelačić i podróżuj przez przeszłość i teraźniejszość Zagrzebia. Najpierw zatrzymaj się przy historycznym wejściu do Starego Miasta, XIII-wiecznej Kamiennej Bramie. Odwiedź plac św. Marka i zobacz kultowy kościół św. Marka oraz kościół św. Katarzyny z różowym sufitem. Przejdź przed wieżę Lotrščak i zobacz słynny wystrzał armatni w południe! Przejedź się jedną z najkrótszych kolejek linowych na świecie - słynną zagrzebską kolejką linową ze spektakularnymi widokami. Przejdź się tunelami zbudowanymi przez faszystów podczas II wojny światowej i odwiedź Krwawy Most, miejsce wielu konfliktów na przestrzeni wieków burzliwej przeszłości Zagrzebia. Zatrzymaj się na Dolac, największym zielonym targu w mieście i rozkoszuj się kolorami i aromatami tego tętniącego życiem targu. Zobacz wielką katedrę w Zagrzebiu w pobliżu, największy kościół w Chorwacji. Zakończ swoją podróż na placu Ban Jelačić.

Zagrzeb: 3-godzinna klasyczna wycieczka rowerowa

4. Zagrzeb: 3-godzinna klasyczna wycieczka rowerowa

Odkryj podstawowe zabytki i atrakcje, jakie Zagrzeb ma do zaoferowania swoim gościom. Lokalni przewodnicy opowiedzą Ci wszystko, co musisz wiedzieć o współczesnym Zagrzebiu oraz o tym, jak ludzie żyją i spędzają czas. Wybierz poranną lub popołudniową wycieczkę. Rozpocznij swoją przygodę w sklepie dostawcy, gdzie będzie czekał na Ciebie przewodnik i rower. Poznaj wspaniałe stare budynki Górnego Miasta i nagrodź się przyjemnym zjazdem w kierunku Dolnego Miasta. Poznaj szczegóły niesamowitych wydarzeń i ludzi, którzy ukształtowali Zagrzeb jako piękną stolicę Europy Środkowej. Zatrzymaj się na przerwę w połowie wycieczki, aby napić się darmowego espresso jak miejscowi i z miejscowymi! Dowiedz się o najlepszych miejscach na kolację, zakupy, romantyczne spacery, modne miejsca i inne możliwości zwiedzania.

Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem

5. Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z lokalnym przewodnikiem

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w najstarszym i najpiękniejszym parku w Zagrzebiu, parku Zrinjevac. Ze Zrinjevaca udasz się na plac Ban Jelačića, a przewodnik opowie Ci historię powstania Zagrzebia i jak Zagrzeb otrzymał swoją nazwę. Przejdziesz wzdłuż Ilicy do kolejki linowej, która zabierze Cię do Gradec, jednej ze średniowiecznych osad. Spaceruj ulicami górnego miasta, zanurz się w bogatej historii i posłuchaj ciekawych opowieści o mieście. Zobaczysz najstarszą aptekę w Zagrzebiu i usłyszysz coś o metodzie leczenia w średniowieczu i przygotowywaniu leków. Wyjdziesz z Górnego Miasta jedyną zachowaną bramą - Bramą Kamienną. Dowiesz się, dlaczego za drzwiami znajduje się kaplica i o patronie miasta Zagrzeb. Również, dlaczego i przed kim mieszkańcy Gradeca potrzebowali ochrony w średniowieczu. Zjedziesz ulicą Radićeva i wejdziesz na ulicę Tkalčićeva małą uliczką zwaną Bloody Bridge. Z przewodnika dowiesz się, dlaczego ta mała uliczka ma tak symboliczną nazwę. Przejdziesz najsłynniejszy i najbardziej ruchliwy deptak w mieście i dowiesz się czegoś o stylu życia mieszkańców Zagrzebia. Przejdziesz przez park Opatovina do zielonego targu Dolac (otwartego w godzinach porannych), gdzie będziesz częścią zgiełku najsłynniejszego symbolu Zagrzebia. Z zielonego targu przejdziesz do katedry, najsłynniejszego symbolu Zagrzebia, a przewodnik opowie Ci najciekawsze fakty z jego burzliwej historii. Wycieczka kończy się na placu Ban Jelačića, gdzie pożegnasz się ze swoim przewodnikiem.

Prywatna piesza wycieczka po Starym Zagrzebiu

6. Prywatna piesza wycieczka po Starym Zagrzebiu

Prywatna piesza wycieczka po Starym Zagrzebiu to najlepszy sposób na poznanie Zagrzebia, ponowne przeżycie jego historii i poczucie pulsu nowoczesnego miasta. Twoi licencjonowani przewodnicy zabiorą Cię na spacer po najstarszych ulicach Zagrzebia, odwiedzając wszystkie główne zabytki, łącząc fakty historyczne z codziennym życiem dużego miasta. Ta wycieczka zabierze gości zarówno do Gradec, jak i Kaptol, dwóch średniowiecznych osad, na których powstał Zagrzeb. Stojąc na dwóch przeciwległych wzgórzach, do dziś opowiadają historię współpracy i konfliktów, które stworzyły Zagrzeb, jaki znamy. Spacerując brukowanymi uliczkami zwiedzający zobaczą XIII-wieczną Kamienną Bramę, kościół św. Marka ze słynnym kolorowym dachem, wieżę Lotrščak, która wciąż wybija południe wystrzałem armatnim, Krwawy Most, który był świadkiem wielu bitew na przestrzeni wieków , monumentalna katedra w Zagrzebiu i wiele więcej. Pod koniec wycieczki goście poczują się, jakby znali Zagrzeb na pamięć, gotowi do odkrywania wszystkiego, co miasto ma do zaoferowania. Standardową trasę wycieczki można zmodyfikować, biorąc pod uwagę życzenia i zainteresowania gości, miejsca odbioru i zwrotu.

Zagrzeb: zwiedzanie z przewodnikiem i poszukiwanie atrakcji

7. Zagrzeb: zwiedzanie z przewodnikiem i poszukiwanie atrakcji

Poznaj Zagrzeb we własnym tempie podczas tej interaktywnej pieszej wycieczki w poszukiwaniu skarbów, odtwarzanej na telefonie. Rozszyfruj zagadki, wejdź w interakcję z najważniejszymi atrakcjami miasta i odblokuj interesujące fakty i legendy. Idealna aktywność na świeżym powietrzu dla osób odwiedzających miasto po raz pierwszy, par, grup, rodzin i dzieci. Może być wykorzystana jako świetna aktywność integracyjna. Aby rozpocząć, pobierz aplikację na swoje urządzenie, a następnie skorzystaj z aplikacji i zintegrowanych map, aby znaleźć drogę do 10 atrakcji w Londynie. Na każdym przystanku zapoznaj się z atrakcją i rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji, którą można rozwiązać tylko wtedy, gdy dotrzesz do określonej lokalizacji. Użyj logiki, wyobraźni, obserwacji i ducha zespołu, aby odblokować prawidłowy kod i odkryć kolejne miejsce docelowe w grze o zwiedzaniu miasta. Rozwiąż zagadkę opartą na lokalizacji w każdej atrakcji, aby odblokować następną lokalizację. Pracuj jako zespół i używaj logiki, wyobraźni, obserwacji i rozwiązywania problemów, aby poruszać się po mieście. Po drodze możesz zatrzymać się na kawę, zjeść lunch lub zrobić sobie przerwę w dowolnym momencie. Rozpocznij wycieczkę w Ogrodzie Botanicznym Wydziału Nauki! Odwiedź słynny na całym świecie Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu. Sfotografuj Oktogon i podziwiaj słynny targ Dolac. Katedra w Zagrzebiu sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jej wyjątkowa architektura zewnętrzna i wewnętrzna zachwyca odwiedzających. Dowiedz się więcej o Kamiennej Bramie. Kościół św. Marka z imponującą architekturą zaskoczy Cię! Muzeum Zerwanych Związków jest warte czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej. Słynna wieża Lotrščak będzie Twoim kolejnym krokiem, charakterystycznym budynkiem w Zagrzebiu, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Tunel Grič. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Zagrzeb: Pierwszy spacer odkrywczy i wycieczka czytelnicza

8. Zagrzeb: Pierwszy spacer odkrywczy i wycieczka czytelnicza

Przejdź się piękną trasą miasta, odkryj ukryte skarby i odwiedź ponad 10 najważniejszych atrakcji i miejsc. Dowiedz się kilku wstępnych informacji o każdym miejscu i ciekawych historii o mieście w ogóle. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu i zaloguj się. Przeczytaj instrukcje i udaj się do lokalizacji początkowej. Odblokuj zdjęcia zewnętrznej i wewnętrznej części lokalizacji.> Przeczytaj kilka informacji dotyczących atrakcji i kontynuuj spacer do następnego punktu kontrolnego. Zanotuj, co Ci się podobało, a co nie i stwórz swoją listę atrakcji na kolejne dni! Rozpocznij spacer w dowolnym momencie, bez harmonogramu. Przerwij go na lunch, napij się drinka, odwiedź wybraną atrakcję i kontynuuj później lub nawet innego dnia. Dzięki funkcji map nigdy się nie zgubisz. Rozpocznij wycieczkę w Ogrodzie Botanicznym Wydziału Nauki! Odwiedź słynny na całym świecie Chorwacki Teatr Narodowy w Zagrzebiu. Sfotografuj Oktogon i podziwiaj słynny targ Dolac. Katedra w Zagrzebiu sprawi, że zaniemówisz, ponieważ jej wyjątkowa architektura zewnętrzna i wewnętrzna zachwyca odwiedzających. Dowiedz się więcej o Kamiennej Bramie. Kościół św. Marka z imponującą architekturą zaskoczy Cię! Muzeum Zerwanych Związków jest warte czasu i miejsca w Twojej pamięci mobilnej. Słynna wieża Lotrščak będzie Twoim kolejnym krokiem, charakterystycznym budynkiem w Zagrzebiu, a wisienką na torcie tej wyjątkowej wycieczki będzie Tunel Grič. Pobierz aplikację "World City Trail" ze sklepu. Następnie rozpocznij wycieczkę i baw się dobrze!

Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka po mieście i góra Medvednica

9. Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka po mieście i góra Medvednica

Zagrzeb to tętniące życiem, kolorowe miasto pełne kultury, historii i dziedzictwa, nad którym góruje wspaniała góra Medvednica. Będziesz chciał doświadczyć lokalnego życia z pierwszej ręki, ponieważ w momencie, gdy wyjdziesz na ulice, zostaniesz wciągnięty. Wycieczka po mieście da Ci dokładnie to – wgląd w styl życia w Zagrzebiu. Odkryj centrum miasta, po którym wycieczka prowadzi dalej na górę Medvednica, wjeżdżając kolejką linową na sam szczyt. Tutaj będziesz miał okazję spróbować lokalnych potraw i napojów, podziwiać wspaniałe widoki i po prostu odpocząć. PLAN PODRÓŻY: 10.00 – miejsce spotkania w hostelu Swanky Mint – ILICA 50 10:15 – 12:30 – prywatna wycieczka piesza po Zagrzebiu 12.30 – przejazd komunikacją miejską na wzgórze Medvednica 13.00 – Kolejka linowa Sljeme (wjazd na górę) 14.00 – degustacja lokalnych potraw i napojów 15.30 – powrót kolejką linową i tramwajem do centrum miasta 17:00 – centrum Zagrzebia

Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z kolejką linową i transferami

10. Zagrzeb: Prywatna piesza wycieczka z kolejką linową i transferami

Spotkasz swojego przyjaznego przewodnika w centrum miasta. Na początku wycieczki miniesz katedrę, najwyższy budynek sakralny w mieście i być może najbardziej rozpoznawalny ze wszystkich. Po dokładnym zwiedzeniu wnętrza katedry przejdź do tętniącego życiem otwartego targu Dolac. Twój przewodnik zapewni ci wgląd w lokalną kuchnię, ponieważ wszystkie świeże lub domowe składniki są sprzedawane na tym rynku każdego dnia, więc nie wahaj się poprosić o wskazówki, jaki byłby najlepszy prezent dla twoich bliskich w domu. Następny przystanek to ulica Tkalčićeva, najbardziej ruchliwa ulica w centrum miasta i centralny punkt jego nocnego życia. Ta wąska ulica jest dziś wypełniona modnymi barami, klubami i restauracjami, ale w przeszłości w jej miejscu płynął potok, dzielący bliźniacze miasta Kaptol i Gradec, poprzedników Zagrzebia. Wycieczka piesza prowadzi następnie przez Most Splamiony Krwią, ulicę Radićeva i Kamienną Bramę, wspinając się na Górne Miasto - Gradec. Wśród interesujących miejsc znajduje się jezuicki barokowy kościół św. Katarzyny, kościół św. Marka z charakterystycznym kolorowym dachem, siedziby chorwackiego parlamentu i rządu, ratusz i różne muzea. Następnie następnym przystankiem jest Wieża Lotrščak, znana z armaty, która codziennie w południe wystrzeliwuje dokładny czas. Jest to również świetne miejsce na panoramę Zagrzebia i następne selfie. Stamtąd wybierz się na spacer po pięknej promenadzie Strossmayer, ulubionym miejscu miejscowych na romantyczne spacery, a następnie udaj się na przyjemną przejażdżkę kolejką linową Zagrzeb, znaną jako najkrótsza na świecie (tylko 66 m długości) w kierunku Dolnego Miasta . Ostatnimi przystankami prywatnej wycieczki po Zagrzebiu są Plac Kwiatowy i Plac Jelačicia, nazwany na cześć bana Josipa Jelačicia, najwybitniejszej postaci w historii Chorwacji. Twoja trasa zakończy się kilkoma ciekawszymi historiami i ciekawymi faktami z twojego wnikliwego przewodnika

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj wg::

Wieża Lotrščak: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wieża Lotrščak: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wieża Lotrščak? Kliknij tutaj.