Dodaj daty

Wieża Kairska

Wieża Kairska

Wieża Kairska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Kair: Rejs po Nilu z kolacją

1. Kair: Rejs po Nilu z kolacją

Kolacja podczas rejsu parowcem wzdłuż Nilu to fantastyczny sposób na spędzenie wieczoru podczas wizyty w Kairze. Podziwiaj oświetloną panoramę Kairu na pokładzie wygodnego i eleganckiego parowca. Podczas rejsu zjesz kolację w formie bufetu, który oferuje dania zarówno kuchni międzynarodowej, jak i egipskiej. Dodatkowo obejrzysz pokaz folkloru oraz taniec brzucha. Rejs ten będzie doskonałym zwieńczeniem lub uzupełnieniem Twojej wycieczki do Egiptu. To świetny sposób na wieczór z dobrym jedzeniem i niepowtarzalną rozrywką. Spędź romantyczne chwile, wpatrując się w zabytki usytuowane wzdłuż brzegów rzeki.

Kair: 1 lub 2-godzinny rejs feluki po Nilu z transferem

2. Kair: 1 lub 2-godzinny rejs feluki po Nilu z transferem

Po odebraniu z hotelu w Kairze wybierz się na przejażdżkę feluką po Nilu. Ciesz się orzeźwiającą bryzą podczas przejażdżki tradycyjną egipską żaglówką. Po drodze poznaj ciekawe fakty z historii Kairu. Ciesz się niesamowitą wycieczką z przyjaciółmi lub rodziną z dala od stresu wielkiego miasta i zobacz spektakularny widok na Kair z wody. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i obserwuj zachód słońca.

Kair: Muzeum Egipskie, Cytadela i Stary Kair z przewodnikiem

3. Kair: Muzeum Egipskie, Cytadela i Stary Kair z przewodnikiem

Odkrywaj starożytny Egipt podczas prywatnej wycieczki z przewodnikiem po głównych zabytkach. Zanurz się w historię w Muzeum Egipskim, spaceruj ulicami Starego Kairu, podziwiaj Cytadelę i przeglądaj Bazar. Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, z przewodnika po egiptologii. Rano przewodnik odbierze Cię z hotelu i rozpocznie wycieczkę od wizyty w Muzeum Egipskim w Kairze. Podziwiaj i słuchaj, jak Twój przewodnik poprowadzi Cię przez starożytne zbiory i całkowicie zanurzy się w kulturze egipskiej. Jako najbogatsze muzeum starożytności Egiptu na świecie gromadzi skarby faraonów sprzed ponad 5000 lat. Zawiera także skarby z grobowca Tutanchamona, które przyciągają tłumy z całego świata. Następnie udaj się do ogromnej średniowiecznej cytadeli Salah El-Din, która niegdyś była bastionem przeciwko krzyżowcom. Poznaj tę starożytną fortecę i podziwiaj jej wspaniałe kopułowe sufity, podwieszane światła i widoki na Kair. W cytadeli znajduje się alabastrowy meczet Muhammada Alego. Przejazd do dzielnicy Starego Kairu. Kair Koptyjski jest częścią Starego Kairu, która obejmuje Twierdzę Babilońską, Wiszący Kościół, Grecki Kościół św. Jerzego oraz wiele innych koptyjskich kościołów i miejsc historycznych. W tradycji chrześcijańskiej uważa się, że Święta Rodzina odwiedziła te tereny i zatrzymała się w miejscu kościoła św. Sergiusza (Abu Serga). Możesz także cieszyć się synagogą Ben Ezra i kościołem św. Barbary. Po zakończeniu wycieczki skorzystaj z transferu z powrotem do hotelu w Kairze.

Kair: Cytadela Salah El Din i Bazar w Starym Kairze - wycieczka z przewodnikiem

4. Kair: Cytadela Salah El Din i Bazar w Starym Kairze - wycieczka z przewodnikiem

Zrelaksuj się, ponieważ zostaniesz odebrany bezpośrednio z miejsca zakwaterowania w Kairze. Ochłodź się w klimatyzowanym pojeździe, gdy kierowca zabierze Cię do cytadeli Salah El-Din na szczycie wzgórz. Poznaj historię meczetów i zobacz perfumy, klejnoty i rękodzieła na bazarze Khan El-Khalili. Wskocz na pokład klimatyzowanego pojazdu w swoim hotelu. Jedź na wzgórza Muqattam i odwiedź cytadelę Salah El-Din, zbudowaną jako fort obronny. Wejdź do meczetu Alabaster i poznaj wiarę islamską, ponieważ Twój przewodnik tłumaczy niektóre popularne modlitwy islamskie. Przyjazd do Starego Kairu. Zobacz Wiszący Kościół i jaskinię w kościele Abu Sirga, gdzie odpoczywała święta rodzina. Zobacz minarety meczetu Al-Azhar. Jedź dalej na bazar Khan el-Khalili i zachwyć się kolekcją ręcznie robionych pamiątek. Zakończ wycieczkę transferem do hotelu.

Z Kairu: Wycieczka do piramid w Gizie z pokazem świetlnym i transferem

5. Z Kairu: Wycieczka do piramid w Gizie z pokazem świetlnym i transferem

Zobacz niesamowite piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa w Gizie. Ciesz się pokazem światła i dźwięku, gdy jasne, kolorowe światła świecą na tle piramid. Posłuchaj opowieści audio o Sfinksie i poznaj historię Totmesa IV, Echnatona, Nefertiti i Tutenchamona. Rozpocznij swoją przygodę z odbiorem z hotelu. Wybierz się na przejażdżkę do piramid i zobacz pokaz świetlny. Doceń historię Sfinksa, gdy niebieskie i zielone światła świecą na piramidach Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa w Gizie. Posłuchaj historii o tym, jak zbudowano piramidy. Ciesz się narracją dźwiękową, poznając historię wielkich i sławnych postaci ze starożytnego Egiptu, takich jak Tutenchamon i Nefertiti. Spotkaj się ze swoim kierowcą po koncercie, aby wygodnie wrócić do hotelu.

Półdniowa wycieczka ze zwiedzaniem Kairu do piramid w Gizie i Sfinksa

6. Półdniowa wycieczka ze zwiedzaniem Kairu do piramid w Gizie i Sfinksa

Rozpocznij tę półdniową wycieczkę do piramid w Gizie i Sfinksa ze swojego hotelu w Kairze. Wyrusz w stronę piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz odkryj najstarszy z siedmiu cudów świata starożytnego, który jako jedyny przetrwał w dużej części w stanie nienaruszonym. Egiptolodzy sa przekonani, że piramida Cheopsa (zwana również Wielką Piramidą) została zbudowana jako grobowiec dla faraona Chu-fu w 2560 r. p.n.e. Jej budowa trwała około 14-20 lat. Potem kontynuuj podróż do Wielkiego Sfinksa. Sfinks ma głowę faraona oraz ciało lwa i sięga czasów Chefrena. Sfinks powstał w celu ochrony piramid króla Chefrena. Następnie odwiedź Dolinę Świątyń, która należy do piramid Chefrena. Świątynia służyła jako miejsce do przeprowadzenia oczyszczenia i mumifikacji króla przed jego pochówkiem.

Giza: Wycieczka konna wokół piramid w Gizie

7. Giza: Wycieczka konna wokół piramid w Gizie

Usiądź na wdzięcznym ogierze arabskim i podziwiaj Wielkie Piramidy podczas tej wycieczki z odbiorem i dowozem do hotelu w Gizie. Odkryj piękno arabskiej pustyni w tradycyjny sposób dzięki tej przejażdżce konnej. Odbierz z wygodnego miejsca zakwaterowania w Gizie i jedź w klimatyzowanym komforcie do stajni, w których trzymane są konie. Poznaj swojego przewodnika i swojego majestatycznego konia arabskiego. Wejdź na pokład i rozpocznij swoją pustynną przygodę. Podziwiaj widoki na Wielkie Piramidy w Gizie. Odkryj kolosalne rozmiary trzech głównych piramid Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Udaj się dalej, aby podziwiać starożytny posąg Wielkiego Sfinksa. Zanurz się w atmosferze pustyni, zanim wrócisz do miejsca zakwaterowania w Gizie.

Kair/Giza: Przejażdżka na wielbłądzie wokół piramid

8. Kair/Giza: Przejażdżka na wielbłądzie wokół piramid

Twoja wycieczka rozpocznie się od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie. Następnie zostaniesz przeniesiony do piramid w Gizie, gdzie spotkasz swojego przewodnika po wielbłądach. Po krótkiej odprawie na temat bezpieczeństwa dosiądziesz wielbłąda i rozpoczniesz safari. Przejedziesz obok Wielkiej Piramidy w Gizie, Piramidy Chefrena i Piramidy Menkaure, a także Wielkiego Sfinksa. Będziesz miał także okazję zatrzymać się na zdjęcia i podziwiać piramidy z bliska. Po safari zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu.

Kair/Giza: Muzeum Egipskie i Khan el-Khalili - wycieczka z przewodnikiem

9. Kair/Giza: Muzeum Egipskie i Khan el-Khalili - wycieczka z przewodnikiem

Twoja podróż rozpocznie się od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie. Najpierw cofnij się w czasie w Muzeum Egipskim, w którym znajduje się największa na świecie kolekcja starożytnych egipskich artefaktów. Twój przewodnik egiptolog poprowadzi Cię przez urzekającą podróż, odkrywając tajemnice faraonów, bogów i hieroglifów. Po pysznym lunchu w lokalnej restauracji (jeśli wybrano opcje), przygotuj się na żywiołową energię Khan el-Khalili. Ten wielowiekowy bazar to labirynt wąskich uliczek wyłożonych kolorowymi straganami przepełnionymi przyprawami, tkaninami, pamiątkami i ręcznie robionymi skarbami. Zanurz się w widokach, zapachach i dźwiękach, targując się z przyjaznymi sprzedawcami i odkrywając wyjątkowe skarby. Podczas wycieczki z przewodnikiem Twój ekspert podzieli się z Tobą fascynującymi opowieściami o historii i kulturze Kairu, ożywiając to starożytne miasto. Dowiedz się o życiu zwykłych Egipcjan, tradycjach bazaru oraz znaczeniu architektury i dzieł sztuki, które napotkasz. Po zakończeniu wycieczki zrelaksuj się w wygodnym klimatyzowanym transporcie i wróć do hotelu z niezapomnianymi wspomnieniami starożytnych cudów i tętniącej życiem kultury Kairu.

Giza: Piramidy o zachodzie słońca z przewodnikiem na wielbłądzie

10. Giza: Piramidy o zachodzie słońca z przewodnikiem na wielbłądzie

Podróżuj przez pustynię egipską w tradycyjny sposób podczas tej wycieczki z przewodnikiem na wielbłądzie. Cofnij się w czasie, jeżdżąc na wielbłądzie wśród piramid w Gizie. Dowiedz się więcej o piramidach i Sfinksie z przewodnika egiptologa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu i przenieś się do punktu początkowego wycieczki. Wejdź na wielbłąda i podziwiaj kolosalne rozmiary trzech głównych piramid: Chufu, Chefrena i Menkaure. Posłuchaj o tym, jak były one używane jako grobowce dla ojca, syna i wnuka około roku 2550 pne. Udaj się na pustynię, aby zobaczyć Wielkiego Sfinksa, który jest znany jako jeden z największych i najstarszych posągów na świecie. Zbliż się do tej kultowej konstrukcji i uzyskaj odpowiedzi na wszystkie pytania od swojego przewodnika. Podczas wycieczki na wielbłądach Pyramids otrzymasz przewodnika, który poinformuje Cię o tym, co widzisz i odpowie na wszelkie pytania. Wróć do miejsca zakwaterowania pod koniec wycieczki.

Liczba znalezionych atrakcji: 29
Sortuj wg::

Wieża Kairska: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wieża Kairska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wieża Kairska? Kliknij tutaj.

Wieża Kairska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(10 recenzji)

wszystko super. Dużo jedzenia, wszystko smaczne. Atrakcje w postaci tańcyl, animacji, żartów, śpiewania super. Folklor i rozrywka. Będziemy bardzo miło wspominać ! nie było również problemu by kierowca odebrał nas z innej części Kairu, a następnie odwiózł pod inny adres do hotelu. Dziękujemy ❤️

Pomijając kilka problemów językowych i transportowych, wieczór był udany. Jedzenie było jednak w najlepszym razie marginalne. Rozrywka była fantastyczna.

Kierowca był bardzo poważny i był bardzo dobrym kierowcą pokazowym. Doskonała jakość lata i posiłku. To był bardzo dobry wieczór.

Bardzo fajny wieczór, smaczne jedzenie, wesołe występy. Jesteśmy baaardzo zadowoleni.

To coś ciekawego do zrobienia, przedstawienie jest dobre i bardzo zabawne.