Wieża Galata

Wieża Galata

Wieża Galata – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Stambuł: rejs po Bosforze z kolacją i pokazem z prywatnym stolikiem

1. Stambuł: rejs po Bosforze z kolacją i pokazem z prywatnym stolikiem

Podziwiaj magiczne widoki Stambułu z Bosforu podczas tego rejsu z kolacją. Popłyń jachtem i obejrzyj pokaz tradycyjnych tureckich tańców ludowych. Delektuj się kolacją i napojami, podziwiając zabytki, takie jak Pałac Dolmabahçe, Wieża Galata i Most Bosforski. Wybierz rejs z odbiorem z hotelu i transportem powrotnym ze Stambułu klimatyzowaną furgonetką lub spotkaj się bezpośrednio w porcie. Delektuj się napojami takimi jak kawa po turecku, herbata, nielimitowane napoje bezalkoholowe i nielimitowane napoje alkoholowe (w zależności od wybranej opcji). Wybierz między standardowym posiłkiem a opcją VIP. Smakuj przystawek z opcjami takimi jak sezonowa sałatka lub gorące przystawki. Wybierz danie główne, takie jak mieszane mięso z grilla, sezonowe ryby lub menu wegetariańskie. Zakończ posiłek słodkim deserem. Zjedz smaczny posiłek, oglądając rozrywkę na żywo, taką jak turecki taniec ludowy, latynoski taniec flamenco i DJ. Spójrz przez okno na imponującą Wieżę Galata i Wieżę Dziewicy, która stoi od czasów średniowiecznego Bizancjum. Ciesz się pokazami, takimi jak muzyka na żywo, derwisze, tańce tureckie, taniec latynoski, flamenco, Sirtaki i taniec brzucha na środku Bosforu. Podczas wycieczki możesz poznać szczegóły dotyczące interesujących Cię miejsc dzięki mobilnej aplikacji audioprzewodnika. W dniu wycieczki skontaktuj się z organizatorem wycieczki, aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania z audioprzewodnika.. Uwiecznij na zdjęciach barokową architekturę pałacu Dolmabahçe i meczetu Ortaköy. Podziwiaj mosty Bosfor i Fatih Sultan Mehmet, które przecinają cieśninę Bosfor. Podziwiaj nadbrzeżną osmańską architekturę pałacu Beylerbeyi. Vip Menu Przystawki: - 10 rodzajów mieszanych przystawek tureckich lub mieszanych przystawek z owoców morza - Warzywny placek z pastrami - Ciasto rybne - Gulasz z krewetek - Klopsiki rybne - Grillowane kalmary Dania główne: (1 rodzaj dania głównego) - Medalion wołowy - Mieszany talerz grillowy (klopsiki, szaszłyki jagnięce, stek, kotlety) - Wegetariańska zapiekanka warzywna - Sezonowe owoce morza z grilla - Włoskie rodzaje makaronów - Sałatka - Śródziemnomorska sałatka turecka Deser i owoce: - Mieszany specjalny turecki deser i owoce - Nielimitowane napoje lokalne i bezalkoholowe

Stambuł: rejs po Bosforze z przewodnikiem audio i opcją zachodu słońca

2. Stambuł: rejs po Bosforze z przewodnikiem audio i opcją zachodu słońca

Weź udział w rejsie po wodach zatoki Złoty Róg i cieśniny Bosfor. Spójrz na Stambuł z zupełnie innej perspektywy, płynąc łodzią i wsłuchując się w ciekawe nagrania audioprzewodnika. Przepłyń obok meczetu Hagia Sophia, pałacu Topkapı oraz wież Leandra i Galata. Udaj się na południe, aby podziwiać most Bosforski. Spotkaj się z osobą witającą uczestników naprzeciwko meczetu Hagia Sophia i zejdź do przystani zlokalizowanej za ogromnym meczetem. Wejdź na pokład, aby poznać zatokę Złoty Róg, którą uznaje się za największy naturalny port świata. Przepłyń przez zachwycającą cieśninę Bosfor, która oddziela Europę od Azji. Podczas rejsu Twoją uwagę przykują kulturowe i historyczne symbole Stambułu, do których należy meczet Hagia Sophia, pałac Topkapı oraz wieże Leandra i Galata. Dowiedz się więcej o bogatym dziedzictwie miasta, słuchając nagrań audioprzewodnika. Podziwiaj z pokładu europejskie wybrzeże Bosforu i zwróć uwagę na szereg miejscowości, z których każda odznacza się indywidualnym charakterem i atrakcjami. Miń m.in. meczet Ortaköy, most Bosforski oraz pałace Dolmabahçe i Çırağan. Podziwiaj starożytne zamki, słynne parki i zapierające dech w piersi nadmorskie rezydencje, które wznoszono na przestrzeni wieków. Podczas tego malowniczego rejsu koniecznie uwiecznij tętniący życiem, widziany z wody Stambuł na fantastycznych zdjęciach.

Stambuł: rejs jachtem o zachodzie słońca nad Bosforem z przewodnikiem na żywo

3. Stambuł: rejs jachtem o zachodzie słońca nad Bosforem z przewodnikiem na żywo

Rejs o zachodzie słońca rozpoczyna się od molo Kabatas ładnym, udekorowanym luksusowym jachtem, płyniemy do drugiego mostu Bosforu z europejskiej części Cieśniny Bosforskiej. Podczas picia napojów z przekąskami ciesz się panoramicznymi widokami, których inaczej nie zobaczysz, i uzyskaj dostęp do doskonałych możliwości robienia zdjęć Pałacu Dolmabahce, meczetu Ortaköy, twierdzy Rumeli i wielu innych lokalnych atrakcji. Po dotarciu do drugiego mostu płyniemy w górę z przeciwnego kierunku do azjatyckiej części cieśniny Bosfor. Oglądaj widoki drewnianych domów i otrzymuj informacje o wszystkich pięknych zakątkach Bosforu od naszego legendarnego przewodnika. Jesteś teraz w Maidens Tower na środku morza, jednym z najlepszych kultowych punktów Morza Marmara. Dzięki tej pięknej wieży będziesz miał okazję zrobić kilka zdjęć zachodu słońca nad Bosforem. Przygotuj się na szybowanie w głąb historii w Bosforze, najpiękniejszym miejscu w Stambule. Dzięki miłej obsłudze, jaką zapewnimy na naszej łodzi, która jest jednym z najpiękniejszych jachtów Bosforu, zapomnisz o zmęczeniu dnia. Przygotuj swoje aparaty i uzyskaj ciekawe informacje o historii od naszego doświadczonego i przyjaznego przewodnika. Ponieważ będziesz chciał sfotografować wszystkie piękno Bosforu. Zakończymy nasz Sunset Cruise z kilkoma zdjęciami starego miasta na molo Kabatas, gdzie zaczynamy.

Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu w ciągu dnia lub o zachodzie słońca

4. Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu w ciągu dnia lub o zachodzie słońca

Rejs po Bosforze to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Stambule. Wejdź na łódź i zacznij odkrywać długą drogę wodną, która oddziela Europę i Azję. Odkryj główne atrakcje Stambułu, w tym wspaniałe pałace, starożytne zamki oraz słynne wzgórza i parki, a także spektakularne nadmorskie rezydencje z różnych stuleci, przechodząc pod słynnymi mostami. Rozpoczniesz swoją wycieczkę od Starego Miasta w Sultanahmet i popłyniesz wzdłuż europejskiej strony aż do 2. mostu Bosfor i wrócisz wzdłuż azjatyckiego wybrzeża. Miniesz Pałac Dolmabahce, Pałac Ciragan, Meczet Ortaköy, Most Bosforski, Twierdzę Rumeli i Pałac Beylerbeyi. Będziesz także mógł zobaczyć niektóre zabytki z daleka, takie jak Hagia Sophia, Pałac Topkapi, Wieża Maiden i Wieża Galata.

Stambuł: rejs po Bosforze z audioprzewodnikiem

5. Stambuł: rejs po Bosforze z audioprzewodnikiem

Wyrusz ze Stambułu w rejs po Bosforze i zobacz to kosmopolityczne miasto z zupełnie nowej perspektywy, podziwiając jednocześnie piękne krajobrazy Orientu i Okcydentu. Bosfor ma 32 km długości; oddziela Europę od Azji i łączy morze Marmara z Morzem Czarnym. Przepłyń przez cieśninę między Azją a Europą i zobacz atrakcje turystyczne Stambułu, wspaniałe pałace, dawne zamki oraz inne zabytkowe miejsca, a także piękne nadmorskie rezydencje i most Bosforski. Podziwiaj widoki na wieżę Galata, pałac Topkapı, Hagię Sophię i Błękitny Meczet. Ponadto zobaczysz autentyczną architekturę miejską wybrzeża europejskiego i azjatyckiego.

Stambuł: rejs jachtem po Bosforze z przystankiem po stronie azjatyckiej

6. Stambuł: rejs jachtem po Bosforze z przystankiem po stronie azjatyckiej

Wypłyń w rejs między Europą a Azją po cieśninie Bosfor w Stambule. Zobacz cuda Wschodu i Zachodu z wody w towarzystwie wielojęzycznego przewodnika. Zatrzymaj się po azjatyckiej stronie i odkryj Kanlicę, dzielnicę, która opiera się czasowi. Na pokładzie jachtu posłuchaj opowieści o tym hipnotyzującym mieście, wyruszając w podróż do zabytków na obu kontynentach, w tym Pałacu Topkapi, Błękitnego Meczetu, Leander Tower i najbardziej eleganckich dzielnic Stambułu, Ortakoy i Bebek. Przejedź pod dwoma zawieszonymi mostami nad Bosforem, które łączą Europę i Azję, i podziwiaj grube mury średniowiecznej twierdzy Rumeli. Rób zdjęcia panoramy miasta i słuchaj o zbiegu kultur, który istnieje w tym miejscu styku Europy i Azji. Podczas tego 2,5-godzinnego rejsu będziesz mógł swobodnie wędrować między pokładami, aby uchwycić najlepsze ujęcia atrakcji Stambułu. Twój przewodnik zilustruje historię tego, co zobaczysz podczas rejsu; Bosfor ma bogatą przeszłość, a Twoi przewodnicy znają zabawne fakty, których nie znajdziesz w przewodniku turystycznym. Bosfor oddzielający dwa kontynenty zawsze miał kluczowe znaczenie dla życia w Stambule. Niegdyś główny kanał do przemieszczania przerażających armii, teraz pełni bardziej pokojowe funkcje. Zwiedzanie tego ważnego szlaku handlowego to obowiązkowa pozycja każdego podróżnika.

Stambuł: rejs po Bosforze, wycieczka autobusowa, Złoty Róg, kolejka linowa

7. Stambuł: rejs po Bosforze, wycieczka autobusowa, Złoty Róg, kolejka linowa

Odkrywaj Stambuł drogą lądową, morską i powietrzną podczas tej wyjątkowej wycieczki. Podziwiaj zabytki, takie jak meczet Sułtana Eyup, jadąc autobusem, podziwiaj miasto z cieśniny Bosfor podczas malowniczego rejsu i podziwiaj widoki ze wzgórza Pierre Loti podczas przejażdżki kolejką linową. Ciesz się wygodą odbioru z centralnie położonych hoteli w Stambule. Zrelaksuj się w klimatyzowanym autobusie w drodze do miejsca rozpoczęcia rejsu po Cieśninie Bosfor. Wskocz na pokład wygodnego statku i podziwiaj miasto z wody. Podziwiaj niezakłócony widok na Złoty Róg, pałac Topkapı, pałac Dolma Bahçe, meczet Hagia Sophia, Wieżę Dziewicy, Wieżę Galata, Błękitny Meczet i Meczet Ortakoy. Spójrz na dwa mosty łączące Europę i Azję. Wróć do przestronnego autobusu i jedź do XIX-wiecznego meczetu Eyup Sultan, w którym znajduje się Abu Ayyub al-Ansari (przyjaciel islamskiego proroka Mahometa) prawdopodobnie został pochowany. Mijamy zabytkowe drewniane domy, kościoły, synagogi, meczety i pozostałości rzymskiego muru. Wjedź na wzgórze Pierre Loti, aby zrobić zdjęcia panoramy miasta i Złotego Rogu. Ciesz się widokami w drodze na dół podczas ekscytującej przejażdżki kolejką linową. Po zakończeniu wycieczki wróć do hotelu.

Stambuł: 1, 2 lub 3-dniowa prywatna wycieczka po mieście z przewodnikiem

8. Stambuł: 1, 2 lub 3-dniowa prywatna wycieczka po mieście z przewodnikiem

Odkryj to, co najlepsze w Stambule podczas tej 1, 2 lub 3-dniowej prywatnej wycieczki, która obejmuje główne atrakcje, takie jak Muzeum Hagia Sophia, kultowy Błękitny Meczet, tętniący życiem labirynt Wielkiego Bazaru i obelisk Hipodromu Konstantynopola. Kilka z możliwych atrakcji, które odwiedzisz podczas wycieczki, obejmuje: Hagia Sophia, wielkie piękno architektoniczne i ważny zabytek w czasach imperium bizantyjskiego i osmańskiego. Przez wiele stuleci był to największy kościół na świecie i nadal szczyci się czwartą co do wielkości kopułą po kościele św. Pawła w Londynie, św. Piotra w Rzymie i Duomo we Florencji. Poświęcony Hagia Sophia, czyli "boskiej mądrości", jest jednym z najwspanialszych zachowanych przykładów architektury bizantyjskiej. Błękitny Meczet, bardziej oficjalnie znany jako Meczet "Sultanahmet", ma uderzające niebieskie płytki, które nadają mu bardziej powszechną nazwę i sprawiają, że jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji Stambułu. Położony w pobliżu Pałacu Topkapi, Meczet Sultanahmet był uważany za najwyższy meczet cesarski w Stambule. Pałac Topkapi, relikt czasów świetności wielkiego Imperium Osmańskiego. Dawny pałac mógł pochwalić się populacją około 4000 osób w szczytowym okresie i był domem dla 25 sułtanów w ciągu 400 lat. Położony na cyplu z widokiem na Złoty Róg, znajduje się w spokojnych ogrodach, które zapewniają cień przed palącym upałem lata. Zajrzyj do muzeum, aby zobaczyć między innymi wspaniałe płytki Iznik i ozdobną kabinę haremu. Wielki Bazar jest jednym z największych i najstarszych zadaszonych rynków na świecie. Z setkami małych sklepów z rękodziełem sprzedających wszystko, od ręcznie robionych dywanów po kawę po turecku, atmosfera jest elektryczna i jest to świetne miejsce, aby wypróbować swoje umiejętności targowania się. Bazar przypraw znajduje się w Fatih. Znany jest jako targ egipski, ponieważ w okresie osmańskim sprzedawano tam egipskie towary eksportowe. Bosfor to wąska, żeglowna cieśnina między Europą a Azją, która łączy Morze Czarne z Morzem Marmara. Zbudowany w XIX wieku pałac Dolmabahce był centrum administracyjnym Imperium Osmańskiego i mieścił niektórych z ostatnich sułtanów osmańskich. Teren pałacu został utworzony przez wypełnienie małej zatoki nad Bosforem. Dało to początek jego nazwie - w języku tureckim Dolma oznacza "wypełniony" lub "wypchany", a bahce oznacza "ogród". Ulica Istiklal tętni życiem. Znajdziesz tam mnóstwo sklepów, restauracji i barów, a stamtąd jest ciekawy i malowniczy 2-kilometrowy spacer w dół do obszaru Tunel Galata Tower. Zobacz to i wiele więcej w zależności od wybranej długości wycieczki. Możliwy plan zwiedzania na każdy dzień wycieczki: Dzień 1: Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Pałac Topkapi, Cysterna Bazyliki, Wielki Bazar, Hipodrom Dzień 2: Targ przypraw, rejs po Bosforze, pałac Dolmabahce, plac Taksim, Istiklal, wieża Galata Dzień 3: Meczet Sulejmana Wspaniałego, kościół Chora, dzielnice Fener/Balat, wzgórze Pierre Loti

Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu rano lub o zachodzie słońca

9. Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu rano lub o zachodzie słońca

Odkryj Stambuł od strony wody podczas tego malowniczego rejsu po Bosforze. Ciesz się bezpłatną kawą i herbatą, podziwiając widoki na zabytki, takie jak kopuła Hagia Sophia oraz wieże Maiden i Galata. Wybierz poranny rejs lub rejs o zachodzie słońca. Wycieczka, która pozwoli Ci podziwiać zabytki w wieczornej poświacie. Wskocz na pokład wygodnej łodzi i wyrusz w niezapomniany rejs widokowy. Zobacz wiele historycznych miejsc w Stambule, takich jak Pałac Topkapi, sunąc po spokojnych wodach. Zanurz się w zabytkach z pomocą audioprzewodnika. Zanurz się w uroku porannego światła lub podziwiaj bogactwo kolorów o zachodzie słońca, które rzucają miasto w nowym świetle. Zrób zdjęcia kultowych zabytków, takich jak Hagia Sophia, z wody. Wróć do punktu wyjścia ze spektakularnymi wspomnieniami widoków.

E-pass do Stambułu: Najlepsze atrakcje z dostępem bez kolejki

10. E-pass do Stambułu: Najlepsze atrakcje z dostępem bez kolejki

Odkryj najlepsze, co ma do zaoferowania Stambuł, dzięki e-passowi, oferując wygodę i komfort. Ta cyfrowa przepustka jest akceptowana dla ponad 55 planów i atrakcji w całym Mieście Siedmiu Wzgórz bez konieczności stania w kolejce, wraz z innymi korzyściami. Odwiedź najpopularniejsze miejsca docelowe dzięki różnym opcjom, jakie oferuje ten e-pass, dostosowując się do długości pobytu dzięki karnetom na 2, 3, 5 i do 7 dni. Do imponującej liczby zabytków można dostać się za pomocą tylko jednej przepustki. Zgubienie lub noszenie kilku kuponów to już przeszłość. Poznaj bogatą ofertę opcji w Stambule z zawartymi korzyściami. Wycieczki po Hagia Sofia, Wieży Galata, Krytym Bazarze i kilku innych miejscach mają własnych przewodników. Otrzymuj specjalne korzyści dla różnych atrakcji w mieście i w pobliżu, takie jak odbiór i dowóz lub zniżki na jednodniową wycieczkę po Gallipoli, rejs po Bosforze, a także kilka innych planów do wyboru.

Liczba znalezionych atrakcji: 92
Sortuj wg::

Wieża Galata: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wieża Galata – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Stambuł: rejs po Bosforze z kolacją i pokazem z prywatnym stolikiem

Stambuł: rejs po Bosforze z kolacją i pokazem z prywatnym stolikiem

Podziwiaj magiczne widoki Stambułu z Bosforu podczas tego rejsu z kolacją. Popłyń jachtem i obejrzyj pokaz tradycyjnych tureckich tańców ludowych. Delektuj się kolacją i napojami, podziwiając zabytki, takie jak Pałac Dolmabahçe, Wieża Galata i Most Bosforski. Wybierz rejs z odbiorem z hotelu i transportem powrotnym ze Stambułu klimatyzowaną furgonetką lub spotkaj się bezpośrednio w porcie. Delektuj się napojami takimi jak kawa po turecku, herbata, nielimitowane napoje bezalkoholowe i nielimitowane napoje alkoholowe (w zależności od wybranej opcji). Wybierz między standardowym posiłkiem a opcją VIP. Smakuj przystawek z opcjami takimi jak sezonowa sałatka lub gorące przystawki. Wybierz danie główne, takie jak mieszane mięso z grilla, sezonowe ryby lub menu wegetariańskie. Zakończ posiłek słodkim deserem. Zjedz smaczny posiłek, oglądając rozrywkę na żywo, taką jak turecki taniec ludowy, latynoski taniec flamenco i DJ. Spójrz przez okno na imponującą Wieżę Galata i Wieżę Dziewicy, która stoi od czasów średniowiecznego Bizancjum. Ciesz się pokazami, takimi jak muzyka na żywo, derwisze, tańce tureckie, taniec latynoski, flamenco, Sirtaki i taniec brzucha na środku Bosforu. Podczas wycieczki możesz poznać szczegóły dotyczące interesujących Cię miejsc dzięki mobilnej aplikacji audioprzewodnika. W dniu wycieczki skontaktuj się z organizatorem wycieczki, aby dowiedzieć się więcej na temat korzystania z audioprzewodnika.. Uwiecznij na zdjęciach barokową architekturę pałacu Dolmabahçe i meczetu Ortaköy. Podziwiaj mosty Bosfor i Fatih Sultan Mehmet, które przecinają cieśninę Bosfor. Podziwiaj nadbrzeżną osmańską architekturę pałacu Beylerbeyi. Vip Menu Przystawki: - 10 rodzajów mieszanych przystawek tureckich lub mieszanych przystawek z owoców morza - Warzywny placek z pastrami - Ciasto rybne - Gulasz z krewetek - Klopsiki rybne - Grillowane kalmary Dania główne: (1 rodzaj dania głównego) - Medalion wołowy - Mieszany talerz grillowy (klopsiki, szaszłyki jagnięce, stek, kotlety) - Wegetariańska zapiekanka warzywna - Sezonowe owoce morza z grilla - Włoskie rodzaje makaronów - Sałatka - Śródziemnomorska sałatka turecka Deser i owoce: - Mieszany specjalny turecki deser i owoce - Nielimitowane napoje lokalne i bezalkoholowe

Stambuł: rejs po Bosforze z przewodnikiem audio i opcją zachodu słońca

Stambuł: rejs po Bosforze z przewodnikiem audio i opcją zachodu słońca

Weź udział w rejsie po wodach zatoki Złoty Róg i cieśniny Bosfor. Spójrz na Stambuł z zupełnie innej perspektywy, płynąc łodzią i wsłuchując się w ciekawe nagrania audioprzewodnika. Przepłyń obok meczetu Hagia Sophia, pałacu Topkapı oraz wież Leandra i Galata. Udaj się na południe, aby podziwiać most Bosforski. Spotkaj się z osobą witającą uczestników naprzeciwko meczetu Hagia Sophia i zejdź do przystani zlokalizowanej za ogromnym meczetem. Wejdź na pokład, aby poznać zatokę Złoty Róg, którą uznaje się za największy naturalny port świata. Przepłyń przez zachwycającą cieśninę Bosfor, która oddziela Europę od Azji. Podczas rejsu Twoją uwagę przykują kulturowe i historyczne symbole Stambułu, do których należy meczet Hagia Sophia, pałac Topkapı oraz wieże Leandra i Galata. Dowiedz się więcej o bogatym dziedzictwie miasta, słuchając nagrań audioprzewodnika. Podziwiaj z pokładu europejskie wybrzeże Bosforu i zwróć uwagę na szereg miejscowości, z których każda odznacza się indywidualnym charakterem i atrakcjami. Miń m.in. meczet Ortaköy, most Bosforski oraz pałace Dolmabahçe i Çırağan. Podziwiaj starożytne zamki, słynne parki i zapierające dech w piersi nadmorskie rezydencje, które wznoszono na przestrzeni wieków. Podczas tego malowniczego rejsu koniecznie uwiecznij tętniący życiem, widziany z wody Stambuł na fantastycznych zdjęciach.

Stambuł: rejs jachtem o zachodzie słońca nad Bosforem z przewodnikiem na żywo

Stambuł: rejs jachtem o zachodzie słońca nad Bosforem z przewodnikiem na żywo

Rejs o zachodzie słońca rozpoczyna się od molo Kabatas ładnym, udekorowanym luksusowym jachtem, płyniemy do drugiego mostu Bosforu z europejskiej części Cieśniny Bosforskiej. Podczas picia napojów z przekąskami ciesz się panoramicznymi widokami, których inaczej nie zobaczysz, i uzyskaj dostęp do doskonałych możliwości robienia zdjęć Pałacu Dolmabahce, meczetu Ortaköy, twierdzy Rumeli i wielu innych lokalnych atrakcji. Po dotarciu do drugiego mostu płyniemy w górę z przeciwnego kierunku do azjatyckiej części cieśniny Bosfor. Oglądaj widoki drewnianych domów i otrzymuj informacje o wszystkich pięknych zakątkach Bosforu od naszego legendarnego przewodnika. Jesteś teraz w Maidens Tower na środku morza, jednym z najlepszych kultowych punktów Morza Marmara. Dzięki tej pięknej wieży będziesz miał okazję zrobić kilka zdjęć zachodu słońca nad Bosforem. Przygotuj się na szybowanie w głąb historii w Bosforze, najpiękniejszym miejscu w Stambule. Dzięki miłej obsłudze, jaką zapewnimy na naszej łodzi, która jest jednym z najpiękniejszych jachtów Bosforu, zapomnisz o zmęczeniu dnia. Przygotuj swoje aparaty i uzyskaj ciekawe informacje o historii od naszego doświadczonego i przyjaznego przewodnika. Ponieważ będziesz chciał sfotografować wszystkie piękno Bosforu. Zakończymy nasz Sunset Cruise z kilkoma zdjęciami starego miasta na molo Kabatas, gdzie zaczynamy.

Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu w ciągu dnia lub o zachodzie słońca

Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu w ciągu dnia lub o zachodzie słońca

Rejs po Bosforze to jedna z najlepszych rzeczy do zrobienia w Stambule. Wejdź na łódź i zacznij odkrywać długą drogę wodną, która oddziela Europę i Azję. Odkryj główne atrakcje Stambułu, w tym wspaniałe pałace, starożytne zamki oraz słynne wzgórza i parki, a także spektakularne nadmorskie rezydencje z różnych stuleci, przechodząc pod słynnymi mostami. Rozpoczniesz swoją wycieczkę od Starego Miasta w Sultanahmet i popłyniesz wzdłuż europejskiej strony aż do 2. mostu Bosfor i wrócisz wzdłuż azjatyckiego wybrzeża. Miniesz Pałac Dolmabahce, Pałac Ciragan, Meczet Ortaköy, Most Bosforski, Twierdzę Rumeli i Pałac Beylerbeyi. Będziesz także mógł zobaczyć niektóre zabytki z daleka, takie jak Hagia Sophia, Pałac Topkapi, Wieża Maiden i Wieża Galata.

Stambuł: rejs po Bosforze z audioprzewodnikiem

Stambuł: rejs po Bosforze z audioprzewodnikiem

Wyrusz ze Stambułu w rejs po Bosforze i zobacz to kosmopolityczne miasto z zupełnie nowej perspektywy, podziwiając jednocześnie piękne krajobrazy Orientu i Okcydentu. Bosfor ma 32 km długości; oddziela Europę od Azji i łączy morze Marmara z Morzem Czarnym. Przepłyń przez cieśninę między Azją a Europą i zobacz atrakcje turystyczne Stambułu, wspaniałe pałace, dawne zamki oraz inne zabytkowe miejsca, a także piękne nadmorskie rezydencje i most Bosforski. Podziwiaj widoki na wieżę Galata, pałac Topkapı, Hagię Sophię i Błękitny Meczet. Ponadto zobaczysz autentyczną architekturę miejską wybrzeża europejskiego i azjatyckiego.

Stambuł: rejs jachtem po Bosforze z przystankiem po stronie azjatyckiej

Stambuł: rejs jachtem po Bosforze z przystankiem po stronie azjatyckiej

Wypłyń w rejs między Europą a Azją po cieśninie Bosfor w Stambule. Zobacz cuda Wschodu i Zachodu z wody w towarzystwie wielojęzycznego przewodnika. Zatrzymaj się po azjatyckiej stronie i odkryj Kanlicę, dzielnicę, która opiera się czasowi. Na pokładzie jachtu posłuchaj opowieści o tym hipnotyzującym mieście, wyruszając w podróż do zabytków na obu kontynentach, w tym Pałacu Topkapi, Błękitnego Meczetu, Leander Tower i najbardziej eleganckich dzielnic Stambułu, Ortakoy i Bebek. Przejedź pod dwoma zawieszonymi mostami nad Bosforem, które łączą Europę i Azję, i podziwiaj grube mury średniowiecznej twierdzy Rumeli. Rób zdjęcia panoramy miasta i słuchaj o zbiegu kultur, który istnieje w tym miejscu styku Europy i Azji. Podczas tego 2,5-godzinnego rejsu będziesz mógł swobodnie wędrować między pokładami, aby uchwycić najlepsze ujęcia atrakcji Stambułu. Twój przewodnik zilustruje historię tego, co zobaczysz podczas rejsu; Bosfor ma bogatą przeszłość, a Twoi przewodnicy znają zabawne fakty, których nie znajdziesz w przewodniku turystycznym. Bosfor oddzielający dwa kontynenty zawsze miał kluczowe znaczenie dla życia w Stambule. Niegdyś główny kanał do przemieszczania przerażających armii, teraz pełni bardziej pokojowe funkcje. Zwiedzanie tego ważnego szlaku handlowego to obowiązkowa pozycja każdego podróżnika.

Stambuł: rejs po Bosforze, wycieczka autobusowa, Złoty Róg, kolejka linowa

Stambuł: rejs po Bosforze, wycieczka autobusowa, Złoty Róg, kolejka linowa

Odkrywaj Stambuł drogą lądową, morską i powietrzną podczas tej wyjątkowej wycieczki. Podziwiaj zabytki, takie jak meczet Sułtana Eyup, jadąc autobusem, podziwiaj miasto z cieśniny Bosfor podczas malowniczego rejsu i podziwiaj widoki ze wzgórza Pierre Loti podczas przejażdżki kolejką linową. Ciesz się wygodą odbioru z centralnie położonych hoteli w Stambule. Zrelaksuj się w klimatyzowanym autobusie w drodze do miejsca rozpoczęcia rejsu po Cieśninie Bosfor. Wskocz na pokład wygodnego statku i podziwiaj miasto z wody. Podziwiaj niezakłócony widok na Złoty Róg, pałac Topkapı, pałac Dolma Bahçe, meczet Hagia Sophia, Wieżę Dziewicy, Wieżę Galata, Błękitny Meczet i Meczet Ortakoy. Spójrz na dwa mosty łączące Europę i Azję. Wróć do przestronnego autobusu i jedź do XIX-wiecznego meczetu Eyup Sultan, w którym znajduje się Abu Ayyub al-Ansari (przyjaciel islamskiego proroka Mahometa) prawdopodobnie został pochowany. Mijamy zabytkowe drewniane domy, kościoły, synagogi, meczety i pozostałości rzymskiego muru. Wjedź na wzgórze Pierre Loti, aby zrobić zdjęcia panoramy miasta i Złotego Rogu. Ciesz się widokami w drodze na dół podczas ekscytującej przejażdżki kolejką linową. Po zakończeniu wycieczki wróć do hotelu.

Stambuł: 1, 2 lub 3-dniowa prywatna wycieczka po mieście z przewodnikiem

Stambuł: 1, 2 lub 3-dniowa prywatna wycieczka po mieście z przewodnikiem

Odkryj to, co najlepsze w Stambule podczas tej 1, 2 lub 3-dniowej prywatnej wycieczki, która obejmuje główne atrakcje, takie jak Muzeum Hagia Sophia, kultowy Błękitny Meczet, tętniący życiem labirynt Wielkiego Bazaru i obelisk Hipodromu Konstantynopola. Kilka z możliwych atrakcji, które odwiedzisz podczas wycieczki, obejmuje: Hagia Sophia, wielkie piękno architektoniczne i ważny zabytek w czasach imperium bizantyjskiego i osmańskiego. Przez wiele stuleci był to największy kościół na świecie i nadal szczyci się czwartą co do wielkości kopułą po kościele św. Pawła w Londynie, św. Piotra w Rzymie i Duomo we Florencji. Poświęcony Hagia Sophia, czyli "boskiej mądrości", jest jednym z najwspanialszych zachowanych przykładów architektury bizantyjskiej. Błękitny Meczet, bardziej oficjalnie znany jako Meczet "Sultanahmet", ma uderzające niebieskie płytki, które nadają mu bardziej powszechną nazwę i sprawiają, że jest to jedna z najbardziej znanych atrakcji Stambułu. Położony w pobliżu Pałacu Topkapi, Meczet Sultanahmet był uważany za najwyższy meczet cesarski w Stambule. Pałac Topkapi, relikt czasów świetności wielkiego Imperium Osmańskiego. Dawny pałac mógł pochwalić się populacją około 4000 osób w szczytowym okresie i był domem dla 25 sułtanów w ciągu 400 lat. Położony na cyplu z widokiem na Złoty Róg, znajduje się w spokojnych ogrodach, które zapewniają cień przed palącym upałem lata. Zajrzyj do muzeum, aby zobaczyć między innymi wspaniałe płytki Iznik i ozdobną kabinę haremu. Wielki Bazar jest jednym z największych i najstarszych zadaszonych rynków na świecie. Z setkami małych sklepów z rękodziełem sprzedających wszystko, od ręcznie robionych dywanów po kawę po turecku, atmosfera jest elektryczna i jest to świetne miejsce, aby wypróbować swoje umiejętności targowania się. Bazar przypraw znajduje się w Fatih. Znany jest jako targ egipski, ponieważ w okresie osmańskim sprzedawano tam egipskie towary eksportowe. Bosfor to wąska, żeglowna cieśnina między Europą a Azją, która łączy Morze Czarne z Morzem Marmara. Zbudowany w XIX wieku pałac Dolmabahce był centrum administracyjnym Imperium Osmańskiego i mieścił niektórych z ostatnich sułtanów osmańskich. Teren pałacu został utworzony przez wypełnienie małej zatoki nad Bosforem. Dało to początek jego nazwie - w języku tureckim Dolma oznacza "wypełniony" lub "wypchany", a bahce oznacza "ogród". Ulica Istiklal tętni życiem. Znajdziesz tam mnóstwo sklepów, restauracji i barów, a stamtąd jest ciekawy i malowniczy 2-kilometrowy spacer w dół do obszaru Tunel Galata Tower. Zobacz to i wiele więcej w zależności od wybranej długości wycieczki. Możliwy plan zwiedzania na każdy dzień wycieczki: Dzień 1: Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Pałac Topkapi, Cysterna Bazyliki, Wielki Bazar, Hipodrom Dzień 2: Targ przypraw, rejs po Bosforze, pałac Dolmabahce, plac Taksim, Istiklal, wieża Galata Dzień 3: Meczet Sulejmana Wspaniałego, kościół Chora, dzielnice Fener/Balat, wzgórze Pierre Loti

Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu rano lub o zachodzie słońca

Stambuł: rejs po Bosforze i Złotym Rogu rano lub o zachodzie słońca

Odkryj Stambuł od strony wody podczas tego malowniczego rejsu po Bosforze. Ciesz się bezpłatną kawą i herbatą, podziwiając widoki na zabytki, takie jak kopuła Hagia Sophia oraz wieże Maiden i Galata. Wybierz poranny rejs lub rejs o zachodzie słońca. Wycieczka, która pozwoli Ci podziwiać zabytki w wieczornej poświacie. Wskocz na pokład wygodnej łodzi i wyrusz w niezapomniany rejs widokowy. Zobacz wiele historycznych miejsc w Stambule, takich jak Pałac Topkapi, sunąc po spokojnych wodach. Zanurz się w zabytkach z pomocą audioprzewodnika. Zanurz się w uroku porannego światła lub podziwiaj bogactwo kolorów o zachodzie słońca, które rzucają miasto w nowym świetle. Zrób zdjęcia kultowych zabytków, takich jak Hagia Sophia, z wody. Wróć do punktu wyjścia ze spektakularnymi wspomnieniami widoków.

E-pass do Stambułu: Najlepsze atrakcje z dostępem bez kolejki

E-pass do Stambułu: Najlepsze atrakcje z dostępem bez kolejki

Odkryj najlepsze, co ma do zaoferowania Stambuł, dzięki e-passowi, oferując wygodę i komfort. Ta cyfrowa przepustka jest akceptowana dla ponad 55 planów i atrakcji w całym Mieście Siedmiu Wzgórz bez konieczności stania w kolejce, wraz z innymi korzyściami. Odwiedź najpopularniejsze miejsca docelowe dzięki różnym opcjom, jakie oferuje ten e-pass, dostosowując się do długości pobytu dzięki karnetom na 2, 3, 5 i do 7 dni. Do imponującej liczby zabytków można dostać się za pomocą tylko jednej przepustki. Zgubienie lub noszenie kilku kuponów to już przeszłość. Poznaj bogatą ofertę opcji w Stambule z zawartymi korzyściami. Wycieczki po Hagia Sofia, Wieży Galata, Krytym Bazarze i kilku innych miejscach mają własnych przewodników. Otrzymuj specjalne korzyści dla różnych atrakcji w mieście i w pobliżu, takie jak odbiór i dowóz lub zniżki na jednodniową wycieczkę po Gallipoli, rejs po Bosforze, a także kilka innych planów do wyboru.

Stambuł: Najciekawsze atrakcje

Wieża Galata: Wycieczki i bilety

Turcja: Ciekawe miejsca

Wieża Galata: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wieża Galata? Kliknij tutaj.

Wieża Galata: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(2777 recenzji)

To wydarzenie było po prostu świetne. Przede wszystkim na szczególną uwagę zasługuje obsługa kelnera Sulemana. Mimo że przyjechaliśmy o wiele za wcześnie, był przy nas od pierwszej do ostatniej minuty. Wielka pochwała i bezwarunkowa rekomendacja.

Mieliśmy wspaniały wieczór. Pyszne jedzenie, miła atmosfera i udana animacja. Specjalne podziękowania dla Hikmet za jego wspaniałą obsługę!

Świetny wieczór, bardzo dobrze zorganizowany! ! ! Od transferu do hotelu po występ i posiłek... żadnych skarg, wszystko nam się podobało.

Bardzo miłe doświadczenie, świetna atmosfera i posiłek był bardzo dobry. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny

Naprawdę wszystko jest bardzo piękne. Powyżej oczekiwań. Dziękuję