Dodaj daty

Wieża Dunajska

Wieża Dunajska – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wiedeń: Bilet wstępu bez kolejki do Donauturm

1. Wiedeń: Bilet wstępu bez kolejki do Donauturm

Zobacz wspaniałą wieżę Donauturm – najwyższą atrakcję Wiednia. Skorzystaj z przejazdu autobusem wahadłowym ze stacji metra Alte Donau lub Neue Donau w kierunku wieży i ze swoim biletem wstępu bez kolejki udaj się prosto do wejścia. Taras wieży obejmuje w pełni dostępną, odkrytą platformę i dwupiętrową, przeszkloną sekcję wewnętrzną, dzięki którym możesz podziwiać niezapomnianą panoramę wspaniałego miasta Wiedeń. Przeszklony taras wewnętrzny pozwala odwiedzającym podziwiać widok na Wiedeń podczas złych warunków pogodowych i silnych wiatrów. Stał się on szczególnie popularnym miejscem na wyjątkowe okazje. W kawiarni znajdującej się na wysokości 160 metrów można zjeść domowe wypieki, strudle i ciasta. Oferuje ona także szeroki wybór wyśmienitych wiedeńskich kaw i austriackich specjałów na ciepło. Na następnym piętrze, na wysokości 170 metrów, znajduje się restauracja wieży Donauturm. Oba piętra wieży co 26 minut wykonują pełny obrót wokół własnej osi i dzięki temu zapewniają zróżnicowane i fantastyczne widoki na miasto.

Wiedeń: Rejs po Dunaju z opcjonalnymi wiedeńskimi specjałami

2. Wiedeń: Rejs po Dunaju z opcjonalnymi wiedeńskimi specjałami

Ciesz się wiedeńską scenerią podczas tego rejsu po Dunaju z krótszymi i dłuższymi opcjami, a także możliwością spróbowania typowej wiedeńskiej kuchni. Podziwiaj „nowoczesny Wiedeń” i „zielony Wiedeń” w ramach dłuższej opcji wycieczki lub po prostu odkryj „nowoczesny Wiedeń” podczas krótszego rejsu. Podziwiaj widoki „nowoczesnego Wiednia” z panoramą płaskowyżu Dunaju, Wieżą Dunajską i Wieżą Milenijną. Podróżuj przez system śluz Nussdorf, aby dotrzeć do Kanału Dunaju. Podziwiaj architekturę zaprojektowanej przez Hundertwassera ciepłowni w Spittelau, koszarach Roßau i Ringturm. Zrób krótki postój na stacji Vienna/City na Schwedenplatz. Tutaj krótsza trasa dobiega końca. Jeśli wybrałeś dłuższą opcję, jedź dalej w kierunku zielonego serca Wiednia i lasów Prateru. Płyń w dół rzeki od śluzy Freudenau, obok brzegów wyspy na Dunaju i obok silosu zbożowego, który został przekształcony w hotel i stadion. Następnie wróć do Reichsbrücke, gdzie przedłużona wycieczka dobiega końca.

Wiedeń: wycieczka autobusem hop-on hop-off

3. Wiedeń: wycieczka autobusem hop-on hop-off

Skorzystaj z doskonałej okazji do zapoznania się z Wiedniem w ramach tej wycieczki autobusowej Big Bus z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się na pokładzie piętrowego autobusu wycieczkowego z odkrytym dachem. Wysłuchaj ciekawych nagrań audioprzewodnika na temat austriackiej stolicy. Trasy autobusów zostały opracowane tak, by zabrać uczestników w porywającą podróż przez bogatą historię Wiednia. Autobus minie wiele słynnych atrakcji miasta, a Ty będziesz mieć możliwość wyjścia na dowolnych przystankach, by odwiedzić znane zabytki, pałace i muzea. Pełna wycieczka po Wiedniu trwa 1,5 godziny. Wielu uczestników decyduje się przejechać całą pętlę, aby zobaczyć miasto i zdecydować, na których przystankach wysiąść, gdy wsiądą do autobusu po raz drugi. Ostateczna decyzja należy jednak do Ciebie – stwórz własny plan podróży na podstawie swojego harmonogramu i zainteresowań. Autobusy kursują co 30 minut przez cały dzień. Wysiądź przy Domu Muzyki, by zrobić zdjęcia i dowiedzieć się więcej o słynnych kompozytorach, takich jak Beethoven i Mozart. Poznaj rozmaite instrumenty używane w czasach prehistorycznych. Korzystaj z różnych tras, aby odwiedzić rozmaite zakątki Wiednia. Wybierz karnet 24-, 48- albo 72-godzinny. Wszystkie bilety obejmują samodzielną wycieczkę pieszą z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem lub rejsem po Dunaju. Zobacz niektóre z atrakcji „Starego Wiednia”, w tym Operę Wiedeńską, Dzielnicę Muzeów, pałac Hofburg, gmach parlamentu, ratusz i Kanał Dunajski. Opuść centrum miasta i przejedź trasą czerwoną obok parku rozrywki na terenie wiedeńskiego Prateru w kierunku nowoczesnej części Wiednia, podziwiając wspaniałe widoki na góry, kompleks UNO City i wyspę Donauinsel. Trasa niebieska rozpoczyna się w centrum miasta i obejmuje słynne wiedeńskie pałace. Przejedziesz obok pałacu Hofburg, a gdy opuścisz centrum, miniesz pałac Schönbrunn i Belweder. Zobacz podmiejskie dzielnice Wiednia, ekspresjonistyczny budynek Hundertwasserhaus i powstały niedawno nowoczesny dworzec główny (Wien Hauptbahnhof). Bilet Classic zapewnia Ci 24-godzinny dostęp do wycieczki autobusowej hop-on hop-off, dzięki czemu możesz zobaczyć najważniejsze atrakcje Wiednia w 1 dzień. Skorzystaj z samodzielnej wycieczki pieszej z audioprzewodnikiem, by odkryć miasto w swoim tempie. Dzięki 48-godzinnemu biletowi Premium możesz wziąć udział w pieszej wycieczce Inner City Vienna z licencjonowanym przewodnikiem, który oprowadzi Cię po deptaku wiedeńskiego Starego Miasta. Dowiedz się więcej o fascynującej historii imperium dzięki szczegółowym informacjom na temat jego najważniejszych budowli. Wybierz opcję z 48-godzinnym biletem Premium, aby wziąć udział w malowniczym rejsie po Dunaju. Spójrz na Wiedeń z zupełnie innej perspektywy dzięki dostępowi do wieczornej panoramicznej wycieczki autobusowej z przewodnikiem. Zakończ swój dzień w austriackiej stolicy, podziwiając migoczące światła Wiednia.

Wiedeń: karta Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 głównych atrakcji

4. Wiedeń: karta Flexipass na 2, 3, 4 lub 5 głównych atrakcji

Odkryj najsłynniejsze miejsca w Wiedniu zgodnie z własnym planem i zainteresowaniami. Wybierz spośród 40 różnych atrakcji i ofert turystycznych oraz uwzględnij 2, 3, 4 lub 5 atrakcji w swoim programie. Weź udział w zwiedzaniu typu hop-on hop-off i zobacz najważniejsze miejsca w Wiedniu albo odwiedź Prater. Zobacz Donauturm, Dom Haydna lub apartament Johanna Straussa. Odwiedź Muzeum Żydowskie lub Skarbiec Cesarski. Wybierz jedno z wielu muzeów, odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy lub pospaceruj po zoo w Schönbrunn. Atrakcje: - 24-godzinny bilet na wycieczkę hop-on hop-off i wszystkie linie (liczony jako 1 atrakcja) - zwiedzanie Schönbrunn - Schloss Hof i Schlosss Niederweiden - Muzeum Sisi - Zoo Schönbrunn - diabelski młyn - Muzeum Historii Naturalnej - Donauturm - Muzeum Leopoldów - Skarbiec Cesarski - Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy - Muzeum Sztuki Współczesnej (MUMOK) - Górny Belweder - Klasztor Klosterneuburg- Opera Wiedeńska – wycieczka z przewodnikiem - tramwaj Vienna Ring Tram - Albertina - rejs DDSG po mieście - Muzeum Historii Sztuki - Madame Tussauds - kolejka Schönbrunn Panoramabahn - Muzeum Beethovena w Heiligenstadt - MAK (Muzeum Sztuki Użytkowej) - Geymüllerschlössel - oraz ponad 30 innych miejsc

Wiedeń: EasyCityPass z transportem publicznym i zniżkami

5. Wiedeń: EasyCityPass z transportem publicznym i zniżkami

Odkryj Wiedeń z EasyCityPass i skorzystaj z wielu zniżek. EasyCityPass oferuje niedrogi bilet na transport publiczny, a także zniżki u wielu różnych partnerów z różnych branż w całym mieście. Odbierz bilet w kasa biletowa ÖBB (nie w punkcie informacyjnym) w dowolnym miejscu w Austrii i wyrusz na zwiedzanie miasto. Poznaj wiedeńską gastronomię, kulturę, zakupy, atrakcje turystyczne i życie nocne po obniżonych cenach i wybierz bilet dopasowany do długości pobytu. Poznaj atrakcje, takie jak Wieża Dunaju, Wiedeńskie Muzeum Czekolady i nie tylko. Otrzymaj ulotkę wraz z kartą zawierającą listę wszystkich partnerów uwzględnionych w karcie oraz kod QR, aby uzyskać szczegółowe informacje o zniżkach. Ciesz się łatwością dołączonego biletu komunikacji miejskiej.

Wiedeń: rejs Heurige z piosenkami i bufetem wiedeńskim

6. Wiedeń: rejs Heurige z piosenkami i bufetem wiedeńskim

Pokochaj wiedeńską muzykę Heurige tak, jak kochają ją wiedeńczycy. Marion Zib z Radia Wienerlied sprowadza najlepsze duety Heurigen na przytulny statek Hundertwasser MS Vindobona. Poczekaj na tę wyjątkową atmosferę, kiedy muzycy przechadzają się od stołu do stołu, zbierając zamówienia muzyczne i zapraszając do śpiewania. Statek wyrusza na wielki rejs po Dunaju, w ramach którego okrążysz 2. i 20. dzielnicę Wiednia. Zobacz nowoczesną i pięknie oświetloną panoramę Wiednia z Donauturm i DC Tower. Przyjrzyj się zabytkowym budynkom, takim jak Kościół św. Franciszka, Ringturm czy koszary Rossauer. Restauracja pokładowa rozpieści Cię typowymi przysmakami zimnego i gorącego Heurigenbuffet.

Wiedeń: spływ kajakowy z przewodnikiem

7. Wiedeń: spływ kajakowy z przewodnikiem

Odkryj najbardziej osobliwą część Wiednia, Alte Donau; wioska nad jeziorem, która została odcięta od głównego koryta Dunaju w 1870 r. To tutaj na odcinku rzeki wędrują nocne bobry. Zobacz, jak Wiedeń utrzymuje swoją ugruntowaną reputację jako centrum dyplomacji, polityki i stosunków międzynarodowych, przepływając obok Organizacji Narodów Zjednoczonych i kilku innych najważniejszych współczesnych budynków miasta. Ten widok miasta jest później kontrastowany z uroczymi chatami nad jeziorem, które zdobią brzegi wody, nadając brzegowi żywe kolory. Najprawdopodobniej będziesz dzielić wodę z lokalnymi wioślarzami, dziwnym rybakiem oraz mnóstwem łabędzi i kaczek po drodze. Alte Donau to wodna oaza w środku miasta, doskonale zaprojektowana do dalszych wypraw kajakiem. Jeśli jest gorąco, możesz też zrobić sobie przerwę na kąpiel w czystych wodach jeziora, jednocześnie poznając nowych przyjaciół, wygrzewając się na słońcu i aktywnie spędzając czas. Otrzymasz również mnóstwo wskazówek od przewodnika, jeśli chcesz dłużej badać „nowy” Wiedeń. Możesz zjeść lunch lub koktajl na samozwańczej wiedeńskiej „Copa Beach”, popływać z jednego z pontonów nad rzeką, odwiedzić Wieżę Dunaju z 360-stopniowym widokiem na panoramę Wiednia lub zwiedzić uroczy Park Dunaju, a wszystko to w odległości spaceru od punktu końcowego.

RAXI (Riksza elektryczna) Wiedeń 90-minutowa wycieczka

8. RAXI (Riksza elektryczna) Wiedeń 90-minutowa wycieczka

Wycieczka Raxi (elektryczna riksza) pokaże Ci dokładnie to, co naprawdę chcesz zobaczyć w Wiedniu. Trasę można spersonalizować w oparciu o Twoje zainteresowania, takie jak architektura lub historia, lub jako przewodnik mogę zasugerować i zaprojektować trasę, aby Twoje wrażenia z Wiednia były idealne. Mogę odebrać Cię z hotelu i podwieźć w wybrane przez Ciebie miejsce. Możesz doświadczyć Wiednia prawie tak, jakbyś spacerował i to bez żadnego wysiłku, nawet jeśli jesteś bardzo zmęczony. Raxi (moja e-riksza) została specjalnie zaprojektowana w Holandii (Europa Zachodnia) z myślą o wygodnych podróżach dla dwóch dorosłych osób i została dostarczona 15 czerwca, więc jest naprawdę nowa iw bardzo dobrym stanie. Raxi jest wyposażony w amortyzatory, piękną pomarańczową budkę i wysuwany podnóżek (ułatwiający wsiadanie i wysiadanie). Silnik jest pod moimi siedzeniami, więc ciepło silnika nie jest emitowane do gości. Na specjalnej ramie można wygodnie transportować również dwie laski lub laski turystyczne. Ciesz się nieznanymi turystom miejscami w Wiedniu, takimi jak najstarsza gotycka wieża mieszkalna w Wiedniu czy Park Dunaju. Możesz odkryć wszystko bardzo wygodnie i bez zmęczonych nóg dzięki panoramicznym Raxi-Tours. Skontaktuj się ze mną przez e-mail (office@guide-nicole.com) lub telefon komórkowy, aby spełnić marzenia o zwiedzaniu Wiednia.

Wiedeń: karta miejska z biletem na autobus wycieczkowy

9. Wiedeń: karta miejska z biletem na autobus wycieczkowy

Zwiedź stolicę Austrii i korzystaj z niezliczonych przywilejów w muzeach, na terenie atrakcji, na wystawach, w teatrach, na koncertach, w sklepach, a także 20% zniżki w każdej z restauracji biorących udział w programie oraz z wielu innych atrakcji podczas 7-dniowego pobytu. To wyjątkowe połączenie pozwoli Ci na bezpłatne podróżowanie środkami transportu publicznego przez 24, 48 lub 72 godziny. Możesz także skorzystać z 24-godzinnego biletu na autobus wycieczkowy w dowolnym momencie swojego pobytu w Wiedniu. Zobacz słynne atrakcje miasta, takie jak opera, kościół Votivkirche, Prater czy wieżę Donauturm. Przejedź obok zamku Schönbrunn i odkryj kompleks Arsenal oraz Hofburg. Zwiedź miasto we własnym tempie, zanurz się w Wiedniu epoki cesarskiej i poznaj życie Habsburgów. Przejedź obok niesamowitego Hofburga, Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, Heldenplatz i krypty Kapucyńskiej. Po drodze dowiesz się więcej o znaczeniu muzyki w Wiedniu i o znanych muzykach pochodzących z tego miasta.

Wiedeń: pomaluj panoramę i Freeride Dunaj Tower

10. Wiedeń: pomaluj panoramę i Freeride Dunaj Tower

Usiądź na tarasie Wieży Dunajskiej i podziwiaj cały Wiedeń podczas tego fantastycznego malarskiego popołudnia. Wybierz najbardziej uderzające budynki i najpiękniejsze aspekty miasta i stwórz własną panoramę Wiednia w swoich ulubionych kolorach. Bądź prowadzony krok po kroku przez proces malowania z pomocą profesjonalnego artysty. Miej szansę zabrać swój obraz do domu i zachować go jako pamiątkę z pobytu w Wiedniu. Wybierz, aby malować swoje arcydzieło na papierze A4 lub A3. Następnie nie spiesz się, aby cieszyć się tarasem widokowym lub coś przekąsić w restauracji Danube Tower.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 11
Sortuj wg:

Wieża Dunajska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wieża Dunajska? Kliknij tutaj.

Wieża Dunajska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 2158 opinii

Pojechaliśmy później niż planowaliśmy i nie było kolejek. Oznaczało to, że mieliśmy widok w świetle dziennym, a po czasie w kawiarni również w ciemności. To było oszałamiające. Z wcześniej zarezerwowanymi biletami wystarczy podejść do barierki i zeskanować je, aby wejść. W windzie wszyscy są eskortowani przez obsługę.

Trasa, widok i dodatkowy komentarz audio. Z drugiej strony żałuję, że wziąłem bilet przez Internet. O wiele łatwiej było zabrać go bezpośrednio z przystanku autobusowego. Na szczęście sterownik był świetny i pomógł mi znaleźć aplikację na moim laptopie. Dzięki niemu.

fantastyczna opcja na poruszanie się po mieście. Autobusy punktualne- przejrzysty sposób podróżowania. REjs po Dunaju- FANTASTYCZNY

Mieliśmy 5 rzeczy, wszystko było super zorganizowane. Bardzo ważne: brak czasu oczekiwania, zawsze priorytet!!

Wszystko poszło dobrze. Godziny otwarcia, w których można odebrać Flexipass w dniu przyjazdu, są zbyt krótkie