Dodaj daty

Wieża Branca

Wieża Branca – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Wieża Branca: bilet wstępu

1. Wieża Branca: bilet wstępu

W latach 30. Mediolan zbudował swój totem na polanie Parco Sempione. Zaprojektowana przez Gio Pontiego wieża jest uważana za prawdziwe dzieło sztuki, w którym spotykają się nowoczesna architektura i nowe techniki. Smukły i przejrzysty, prawdziwe wyzwanie architektoniczne, powstał w rekordowym czasie – zaledwie dwa i pół miesiąca. Piękna obudowa i ściana, zwrócone w stronę parku z przezroczystego kryształu o wysokiej wytrzymałości, pozwalają na perspektywiczny widok wieży od wewnątrz. Wykonana ze specjalnej stali, kołnierzowa i skręcana, wieża ma 108,60 metra wysokości. Dziś nowoczesna winda może wnieść na górę 7 osób w czasie krótszym niż jedna minuta.

Mediolan: Zwiedzanie Parco Sempione z aperitifem na Wieży Branca

2. Mediolan: Zwiedzanie Parco Sempione z aperitifem na Wieży Branca

Odwiedź Branca Tower, żelazną konstrukcję, która oferuje windą wejście na taras z widokiem na miasto. Obserwuj z tarasu Castello Sforzesco, nieco dalej zabytki historycznego centrum, nowe dzielnice i nowoczesne szklane katedry oraz góry. Skorzystaj z jednej z najbardziej charakterystycznych wież Mediolanu, aby podziwiać miasto z innego punktu widzenia. Z wyjątkowego miejsca z pomocą naszego przewodnika rozpoznamy najważniejsze zabytki i budowle Mediolanu. Rozkoszuj się aperitifem na wysoko położonej, prywatnej części tarasu wieży Branca i pozwól, by architektura i przyroda chłonąć krajobraz.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg:

Wieża Branca: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wieża Branca? Kliknij tutaj.

Wieża Branca: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.1 / 5

na podstawie 342 opinii

To było naprawdę wspaniałe doświadczenie. Mój mąż i ja mogliśmy wejść na górę sami i mieliśmy wspaniały widok! Wysoce rekomendowane. Tylko pracownicy na miejscu byli wyjątkowo nieprzyjaźni. Robili wrażenie, jakby byli bardzo zdenerwowani... Ale nieważne! Najważniejsze było to, że widok był odpowiedni i było naprawdę cudownie.

W każdym razie było warto. Masz dobry przegląd miasta, a Torre znajduje się w odległości krótkiego spaceru od centrum miasta. Sama Torre to około 10 minut. W tej chwili zawsze wychowywane są grupy składające się z maksymalnie 5 osób i ponownie opuszczacie platformę - prawdopodobnie ze względu na środki Covid

Oczywiście wspinanie się na wieżę jest konieczne. panorama jest piękna. Szkoda, że okna są szklane.

Fantastyczne doświadczenie, którego nie można przegapić?

Fantastyczny widok na Mediolan, krótki czas oczekiwania?