Wietnam Północny – nasze najbardziej polecane atrakcje

Hanoi: 1-dniowy rejs po zatoce Ha Long z wyspą Titop i jaskinią Luon

1. Hanoi: 1-dniowy rejs po zatoce Ha Long z wyspą Titop i jaskinią Luon

8:10-8:50 Autobus wahadłowy i przewodnik odbiorą Cię ze Starej Dzielnicy w Hanoi i przeniosą autostradą do Zatoki Halong w zaledwie 2,5 godziny Wybierz się na całodniową wycieczkę do zatoki Ha Long i zanurz się w pięknie kamiennych gór, jaskiń, piaszczystej plaży i nie tylko. Wsiądź do pojazdu z hotelu i wybierz się na malowniczą przejażdżkę przez zielone pola. Przyjedź do portu Tuan Chau i popłyń przez turkusowe wody i niesamowite formacje skalne. Zanurz się w pięknie okolicy, delektując się tradycyjnym wietnamskim lunchem na pokładzie. Następnie będziesz kontynuować zwiedzanie pięknej jaskini Sung Sot, zwanej jaskinią zaskakującą. Podziwiaj błyszczące stalaktyty o niezliczonych dziwnych i niepowtarzalnych kształtach. Wybierz się na kajak lub bambusową łódkę, aby spędzić trochę czasu w wodzie i odkryć oszałamiającą jaskinię Luon. Poczuj ciepło słońca, mijając wyspę Titop. Zanurz się w orzeźwiającej wodzie lub udaj się na szczyt Titop, aby zrobić zdjęcia z panoramicznym widokiem na zatokę. Zrelaksuj się przez chwilę, zanim wrócisz na łódź, aby cieszyć się imprezą o zachodzie słońca z czerwonym winem, frytkami, ciastami i owocami. Po dotarciu do portu w Ha Long kierowca zawiezie Cię z powrotem do Hanoi. 21:00 Zakończenie wycieczki i powrót do starej dzielnicy Hanoi Uwaga: wyślemy e-mail z potwierdzeniem rezerwacji i wyślemy szczegółowe informacje o godzinie odbioru po dokonaniu rezerwacji. Sprawdź e-mail przed rozpoczęciem jednodniowej wycieczki.

2-dniowy 5-gwiazdkowy rejs po zatoce Halong-Lan Ha i prywatny balkon

2. 2-dniowy 5-gwiazdkowy rejs po zatoce Halong-Lan Ha i prywatny balkon

Dzień 1: Hanoi – Zatoka Ha Long – Zatoka Lan Ha 08:00-8:30 Odbiór z hotelu w starej dzielnicy Hanoi. Rozpocznij 2,5-godzinną podróż nową autostradą ultra-luksusową limuzyną (w przypadku, gdy Goście korzystają z usługi samochodowej) 12:00 Przejazd łodzią motorową na rejs. Serdecznie powitaj przez naszą załogę i zapoznaj się z krótką odprawą na temat rejsu, popijając powitalnego drinka w restauracji Opera. 12:45 Zamelduj się w swojej kabinie. 13:00 Podczas rejsu w stronę Zatoki Halong serwowany będzie lunch w formie bufetu w restauracji The Restaurant. 15:00 Zwiedzanie obszaru Ao Ech należącego do zatoki Lan Ha. To idealne miejsce na spływy kajakowe po wapiennych wysepkach i kąpiele w krystalicznie czystej wodzie morskiej. Przerwa na herbatę lub kawę o zachodzie słońca. Szczyt na tarasie słonecznym, aby obejrzeć zachód słońca. To miłe 16:30 czas na pogawędkę, aby poznać nowych przyjaciół lub po prostu cieszyć się zdjęciami z polowań i drinkami. 17:30 Happy Hour, otrzymasz również darmowy posiłek 18:30 ciasta i owoce na imprezę o zachodzie słońca 18:00 Zajęcia pokazowe gotowania, nasz szef kuchni poprowadzi Cię jak przygotować słynne tradycyjne wietnamskie sajgonki. 19:00 W restauracji The Restaurant serwowana jest wyśmienita kolacja z zestawem owoców morza. 21:00 Po kolacji rozkoszuj się dużym wyborem koktajli w panoramicznym barze lub skorzystaj z jednej z naszych atrakcji na pokładzie: łowienia kałamarnic. Noc na pokładzie. Dzień 2 Zatoka Ha Long – Zatoka Lan Ha – Hanoi 6:00 Rozpocznij dzień sesją Tai Chi, ciesz się świeżym powietrzem i podziwiaj wschód słońca nad zatoką. 6:30 Zjedz lekkie śniadanie na pokładzie. Opcja 1: 7:00-8:00 Zwiedzanie pięknej jaskini Trung Trang zajmuje około godziny Opcja 2: 7:00-8:00 Odwiedź piękną Jaskinię Ciemną i Jasną Jaskinię na lokalnej bambusowej łodzi lub pływając kajakiem do jaskiń. Jeśli wolisz, odwiedź plaże Ba Trai Dao i spędź relaksujący dzień pływając kajakiem lub pływając. 9:00 Powrót na rejs, wykwaterowanie. 9:50 Ciesz się brunchem w restauracji podczas rejsu powrotnego do portu Tuan Chau. 11:00 Wyokrętowanie w porcie Tuan Chau. 11:30 Sprawdź rejs 11:50 Limuzyna odbierze i przewiezie z powrotem do Hanoi 14:30 Wylot do starej dzielnicy Hanoi

Sapa: Półdniowa wędrówka z przewodnikiem z lunchem i dowozem

3. Sapa: Półdniowa wędrówka z przewodnikiem z lunchem i dowozem

Dołącz do lokalnego przewodnika i wybierz się na wędrówkę po wioskach w pobliżu Sapa. Poznaj mniejszości etniczne w okolicy, odkrywając spektakularny krajobraz. Po wędrówce zjedz lokalny lunch, a następnie zabierz samochód z powrotem do Sapa. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w hotelu, a następnie udaj się do wioski Y Linh Ho. Wędrówka po tarasach ryżowych wzdłuż strumienia Muong Hoa do Lao Chai, wioski mniejszości Czarnych H’mong. Podczas wędrówki podziwiaj oszałamiającą scenerię pasma górskiego Hoang Lien Son. Miń kilka wiosek plemiennych, w tym Ta Van, zamieszkaną przez mniejszości Dzao i Dzay. Zakończ wędrówkę w Ta Van i ciesz się czasem odpoczynku i regeneracji sił podczas lunchu. Po obiedzie wskocz do samochodu i wróć do Sapa, aby odebrać go w hotelu.

Z Hanoi: 2-dniowa wycieczka do Sapa, Fansipan i Muong Hoa Valley

4. Z Hanoi: 2-dniowa wycieczka do Sapa, Fansipan i Muong Hoa Valley

Dzień 1: Hanoi – Sapa – szczyt Fansipan kolejką linową Odbiór około 6:30 z Hanoi do Sapa. Przybędziesz do Sapa około 12:30, aby rozpocząć podróż. Powitanie przez lokalnego przewodnika, który następnie zabierze Cię do lokalnej restauracji na lunch. Po obiedzie zamelduj się w hotelu na gorący prysznic lub krótki relaks. Około 14:00 udaj się w stronę stacji kolejki linowej, skąd będziesz mieć 25 minut na podróż do góry Fansipan, która jest obecnie uważana za najpiękniejszy krajobraz w Wietnamie. Osiągnij wysokość 2800 metrów, dobrze się bawisz oglądając widoki i robiąc zdjęcia, odwiedzając pagodę duchowych miejsc i wspinając się do 600 stopni, aby dotrzeć na szczyt Fansipan - Dachu Indochin. Dzień 2: Sapa – dolina Muong Hoa – Hanoi Po śniadaniu rozpoczniesz wędrówkę przez dolinę Muong Hoa, odwiedzając wioskę Lao Chai należącą do plemienia Hmong oraz wioskę Ta Van należącą do ludu Dzay. Po drodze wpadniesz także, aby odwiedzić lokalne domy, lokalne szkoły i cieszyć się interakcją z miejscową ludnością. (Możesz wybrać lekką lub trudną wędrówkę w zależności od poziomu sprawności) Przygotuj aparat na fascynujące zdjęcia po drodze. Obiad w lokalnym domu w wiosce Dzay w Ta Van. Ciesz się czasem na spacer lub popływaj w strumieniu Muong Hoa. Odbierz furgonetką z powrotem do miasta Sapa i ciesz się wolnym czasem na wędrówkę po mieście. 14:00: Transfer z powrotem do Hanoi. 19:30: Przyjazd do hotelu w Hanoi, zameldowanie i relaks. (Hotel we własnym zakresie)

Sapa Real Experience 2 dni i 1 noc w Local People House

5. Sapa Real Experience 2 dni i 1 noc w Local People House

Dzień 1: Sapa – Ylinh Ho – Lao Chai – wioska Ta Van (posiłki: L, D) 12 km trekking przez pola tarasowe do zakwaterowania u rodziny: z miasta Sapa masz szansę na trekking przez lokalną wioskę, pola tarasowe, a ta trasa trekkingowa ma ok. 12 km od miejscowości Sapa do domu lokalnego przewodnika. 06:30 – 07:00: Nasz kierowca odbierze Cię z hotelu w starej dzielnicy Hanoi i wyruszy do Sapa. Krótka przerwa w połowie drogi na rozprostowanie nóg i zrobienie zdjęcia naturalnego krajobrazu. 12:45: Przyjazd do miasta Sapa. Twój przewodnik z przyjemnością powita Cię w Sapa. Odbierz Cię po przyjeździe do Sapa i zacznij cieszyć się wycieczką Real Sapa Experience. Z miasta Sapa masz szansę przespacerować się po mieście, aby zobaczyć tło codziennego życia i architekturę mniejszości etnicznej. Wyjedź z miasta, wejdziesz na taras pól ryżowych, kukurydzianych i ziemniaczanych na trasie nieturystycznej. Nie tylko trekking, aby zobaczyć naturalny krajobraz, świeże powietrze, ale także gospodarz chętnie podzieli się z Tobą swoją lokalną kulturą, zwyczajami i zwyczajami. Będziesz miał poczucie, że jesteś członkiem ich rodziny. Wędrówka przez wioski, aby zobaczyć i lepiej zrozumieć życie mniejszości w Sapa. Dzięki prostemu domowi, życiu i ludziom masz wrażenie lekkości i chcesz tam zostać na dłużej. Na trasie trekkingu taras przy polach tarasowych pojawi się przed Tobą z uroczym wodospadem, przy którym miło spędzisz czas na relaksie, robieniu zdjęć. Przyjedź do domu przewodnika, rodzina przewodnika powita cię jako członka w domu przez długi czas. Przygotujesz kolację z jej rodziną, jeśli ci się spodoba. Zbieranie warzyw z ogrodu, gotowanie lokalnych potraw w kuchni, przy jednoczesnym opowiadaniu sobie wielu historii. Wieczór, to najprzyjemniejsza pora na poznanie lokalnej, rodzinnej atmosfery. Dzielenie się i poznawanie ich kultury z gospodarzem historii jest tak szczęśliwe, że może się z Tobą podzielić. Nocleg w domu przewodnika. Dzień 2: Ta Van – wioska Giang Ta Chai – Sapa – Hanoi (posiłki: B, L) Możesz obudzić się trochę wcześniej, aby zobaczyć, co powiesz na rozpoczęcie nowego dnia przez gospodarza. Gotowanie śniadania i łącz się całkowicie. Masz opcje: + Trekking, aby zobaczyć dalszą wioskę i krajobrazy, przez las bambusowy, pola tarasowe. +Możesz też powiedzieć swojemu przewodnikowi, aby udał się na rodzinne pola do pracy, takiej jak zbiory, sadzenie lub dbanie o swoje pola. Wróć autobusem wahadłowym do miasta Sapa. Nadal masz wolny czas, aby odwiedzić lokalny targ w mieście Sapa i samodzielnie odkryć miasto Sapa przed powrotem do Hanoi. 15:30: Wsiądź do autobusu sypialnego i wróć do miasta Hanoi. 21:30: Przyjazd do Starej Dzielnicy Hanoi. Kończy się wycieczka.

Hanoi-Sapa 3 dni 2 noce (1 noc w hotelu – 1 noc u rodziny goszczącej)

6. Hanoi-Sapa 3 dni 2 noce (1 noc w hotelu – 1 noc u rodziny goszczącej)

Dzień 1: Hanoi – Sapa – Wioska Cat Cat (-/L/D) 06:15 - 6:30: Nasz autobus odbierze Cię z hotelu i wyruszy do Sapa. Po 5 godzinach na autostradzie autobus zabierze Cię do Sapa 12:30: Samochód do miasta Sapa. Przewodnik odbierze Cię do hotelu. Lunch w restauracji i procedura zameldowania. 14:00: Przewodnik turystyczny i spacer do wioski Cat Cat, rozpoczęcie podróży w celu odkrycia wioski Odwiedź wioskę Cat Cat w H'mong. Zwiedzający będą mogli zwiedzić i poznać zwyczaje i zwyczaje mniejszości etnicznych. Odwiedź Kot Kot wodospad i elektrownia wodna zbudowana przez Francuzów na początku XX wieku, baw się i rób pamiątkowe zdjęcia… 18:30: Zjedz kolację w restauracji, a następnie możesz zwiedzać Sapa. Dzień 2: Trekking Sapa Y Linh Ho – wioska Lao Chai – wioska Ta Van (B/L/D) 07:00 – 08:00: Śniadanie w restauracji w hotelu. I procedura wymeldowania 08:30: Trekking do wioski Y Linh Ho, a następnie rozpocznij wędrówkę przez tarasy ryżowe wzdłuż strumienia Muong Hoa do Lao Chai, wioski mniejszości Czarnych H’mong. Tutaj będziesz cieszyć się spektakularnym krajobrazem pasm górskich Hoang Lien Son. 12:30: Zjedz lunch w wiosce Ta Van, następnie zamelduj się i odpocznij Popołudnie: Przewodnik zabierze Cię do wiosek miejscowej ludności z tarasowymi polami i strumieniami 17:00: Wróć do domu rodzinnego, aby odpocząć, a następnie przygotuj się do nauki gotowania z miejscowymi. Można przygotowywać i gotować potrawy 18:30: Zapraszamy na kolację z własnoręcznie przygotowanymi daniami Nocleg u rodziny goszczącej w wiosce Ta Van. Dzień 3: Ta Van – wioska Giang Ta Chai – Su Pan – Sapa – Hanoi (B/L/-) 07:00 – 08:00: Zjedz śniadanie w Homestay Giang Ta Chai Village i Supan Village to 2 miejsca, które odwiedzimy rankiem drugiego dnia. Aby odwiedzić te 2 wioski Red Dao, musimy przejść 8 km. Giang Ta Chai to jedna z wiosek Red Dao. Stało się jednym z atrakcyjne miejsca dla podróżników pragnących poznać barwne tradycje i zwyczaje. 12:00: Zjedz lunch w lokalnej restauracji. 14:00: Odbiór samochodu z powrotem do miasta Sapa. 15:30: Wsiadasz do autobusu z powrotem do Hanoi 21:30: Przylot do Hanoi. Zakończ turę.

Z Ho Chi Minha: zwiedzanie Małpiej Wyspy – wycieczka do Can Gio

7. Z Ho Chi Minha: zwiedzanie Małpiej Wyspy – wycieczka do Can Gio

Od 7:30 - 8:00. Nasi przewodnicy odbiorą Cię z Twojego hotelu (zlokalizowanego w centrum Dystryktu 1) i udają się do Can Gio – znanej jako Małpia Wyspa. Po przybyciu odwiedzimy las namorzynowy, aby zobaczyć, jak żyje tam ponad 1000 małp, można nakarmić i zrobić zdjęcia z wieloma małpami otaczającymi i wspinającymi się na ramiona. Kontynuuj krótki spacer do obszaru krokodyli, gdzie miejscowa ludność chroni wiele ogromnych krokodyli z „wojny amerykańskiej”. Można tam spróbować „łowienia krokodyli” (opcjonalnie). Następnie motorówką do obozu partyzanckiego „Sac” – zbudowanego w głębokiej dżungli. Obecnie obóz stał się główną atrakcją turystyczną. Jest to nie tylko wyjątkowe przeżycie, ale także pomaga odwiedzającym lepiej zrozumieć życie w dżungli podczas wojny. 12:00 jemy lunch w lokalnej restauracji. Ponadto wolny czas spędzamy na lokalnym targu z owocami morza, gdzie sprzedajemy różnego rodzaju świeże owoce morza (ośmiornice, homary, płaszczki itp.) oraz suszoną żywność. Ponadto możesz popływać w Can Gio Resort obok rynku i zwiedzać plażę. Następnie wracamy do miasta Ho Chi Minh. Zakończ wycieczkę około godziny 18:00.

Z Hanoi: Mai Chau Valley i Hill Tribes 2-dniowa wycieczka trekkingowa

8. Z Hanoi: Mai Chau Valley i Hill Tribes 2-dniowa wycieczka trekkingowa

Dzień 1: Hanoi - Mai Chau - Pong Cong Village (obiad, kolacja) Jedź na zachód w kierunku Mai Chau, zatrzymując się w mieście Hoa Binh na napoje i kawę. Kontynuuj jazdę w kierunku doliny Mai Chau przez około 1,5 godziny, zatrzymując się w drodze do spektakularnej scenerii. Gospodarzami tego wieczoru będą ludzie z Białej Tajlandii i pozostaniecie w jednym z ich tradycyjnych domów na palach. Tam zostaniecie wzniesieni jako honorowi goście i będziecie mogli skosztować domowego wina z ryżu. Poprzez pobieranie próbek gościnności miejscowej ludności, poznaj trochę więcej o ich życiu i kulturze po wieczornym posiłku. Dzisiejsze noclegi będą prawdopodobnie nieco bardziej rustykalne niż zwykłe zakwaterowanie w domu, ale to wszystko jest częścią tego doświadczenia. Dzień 2: Pong Cong Village - wioska Khoe - Lac Village - Hanoi (śniadanie / obiad) Po śniadaniu wybierz się na wędrówkę w tej pięknej dolinie, przechodząc z wioski do wioski i poznaj lokalnych mieszkańców, którzy prowadzą codzienną działalność, np. Uprawiając pola, wyręby lub bawiąc się w bawoły. Twój kierowca spotka się z tobą w Khoe Village, aby wrócić na lunch do wioski Lac. Następnie udaj się na spacer po wioskach, a następnie wróć do Hanoi.

Z Sa Pa: 5-godzinna wędrówka po dolinie Muong Hoa i plemiona etniczne

9. Z Sa Pa: 5-godzinna wędrówka po dolinie Muong Hoa i plemiona etniczne

Wyjedź z Sa Pa i idź przez 20 minut wzdłuż wspaniałej drogi prowadzącej do doliny Muong Hoa, aby odwiedzić wioskę Y Linh Ho należącą do plemienia Black Hmong. Będziesz wchodzić w interakcje z mieszkańcami i doświadczać ich codziennego życia na rynku. Przyjedź do wioski Lao Chai i podziwiaj spektakularne widoki na jedne z najpiękniejszych tarasów ryżowych w Wietnamie. Zjedz lunch w pobliżu rzeki i skosztuj lokalnych produktów społeczności Black Hmong. Następnie udaj się do wioski Ta Van i odwiedź lokalne domy, aby dowiedzieć się więcej o tradycyjnych rzemiosłach mniejszości, takich jak tkactwo i uprawa ryżu. Dowiedz się więcej o życiu na wsi i poznaj członków plemienia Dzay, aby porównać ich zwyczaje i stroje z ludem Black Mong. Wróć autobusem do Sa Pa, gdzie po przyjeździe zostaniesz odwieziony do lokalnego biura.

Z Hanoi: dwudniowa wycieczka do Sa Pa i na szczyt Fansipan

10. Z Hanoi: dwudniowa wycieczka do Sa Pa i na szczyt Fansipan

Weź udział w 2-dniowej wycieczce z Hanoi do Sa Pa, która obejmuje wizytę w wiosce Cat Cat oraz przejazd kolejką linową na szczyt Fansipan – dach Indochin. Szczegółowy plan podróży: Dzień 1: Hanoi – Sa Pa – wioska Cat Cat (Posiłki: lunch, kolacja) Wyrusz z Hanoi do Sa Pa we wczesnych godzinach porannych. Zrób sobie krótką przerwę w prowincji Phú Thọ oraz w mieście Lào Cai, po czym dotrzyj do miasta Sa Pa. W Sa Pa spotkaj się z przedstawicielem organizatora i zjedz lunch obejmujący lokalne potrawy. Po południu wyrusz pieszo do wioski Cat Cat, gdzie żyje lud Czarnych Hmongów. Zobacz wodospad Cat Cat oraz wodolot zbudowany przez Francuzów w XIX wieku. Odwiedź miejscową rodzinę z ludu Hmong oraz poznaj ich kulturę i zwyczaje. Następnie wróć do Sa Pa, by zjeść kolację. Spędź noc w hotelu w Sa Pa. Dzień 2: Sa Pa – szczyt Fansipan – Hanoi(Posiłki: śniadanie, lunch) Po śniadaniu skorzystaj z transportu do stacji kolejki linowej. Kierowca pomoże Ci kupić bilet na kolejkę. Następnie rozpocznij samodzielną 20-minutową przejażdżkę kolejką na szczyt Fansipan. Zobacz spektakularne widoki, odwiedź pagodę i pokonaj 600 schodków na szczyt zwany „dachem Indochin". Wróć do miasta Sa Pa i zjedz lunch w hotelu. Skorzystaj z czasu na samodzielne zwiedzanie miasta Sa Pa, po czym wróć autobusem sypialnym do Hanoi.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wietnam Północny

Najciekawsze atrakcje

Wietnam Północny: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 150
Sortuj wg::
Strona 1 z 10

Niezwykłe doznania

Wietnam Północny: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Wietnam Północny

Jakie są najlepsze niedrogie wycieczki w: Wietnam Północny?

Wietnam Północny: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wietnam Północny? Kliknij tutaj.

Wietnam Północny: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 581 opinii

Zdecydowaliśmy się na wycieczkę 2d1n do Sapa, w tym wioskę kotów kotów i szczyt fanipan. Wioska kotów była niesamowita, podobnie jak fanipan, z wyjątkiem pogody, którą mieliśmy na górze. Spędzasz 6-7 godzin w autobusie w jedną stronę, ale jest to całkowicie tego warte. Ze względu na czas podróży staram się robić 2 noce przez 3 dni, jeśli możesz i jest wiele do zrobienia podczas pobytu na górze. Nasz przewodnik i organizator byli bardzo pomocni, Harry przyszedł do autobusu w Hanoi, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku i że wszyscy jesteśmy gotowi do drogi, co było miłe.

Bardzo dobre doświadczenie, z przewodnikiem tylko dla nas. Rezerwacja nieco zdezorganizowana, ponieważ zostaliśmy zarezerwowani w innym hotelu (znacznie lepszym niż początkowo myśleliśmy), ale nie powiedziano nam, więc kiedy przyjechaliśmy do Sapa, nie wiedzieliśmy, gdzie się udać, a kierowca też nie wiedział i nie nie mówi zbyt dobrze po angielsku. Poza tym reszta bardzo dobrze z przewodnikiem 10.

Byliśmy grupą sześciu osób i świetnie się bawiliśmy. Tylko dwa ale wzięliśmy hotel z basenem i basen był w trakcie konserwacji, a potem autobus Dwóch z nas musiało jechać przodem na obie wycieczki, więc nie było nic na limuzynę. Mój syn poszedł bez pasa bezpieczeństwa, ponieważ nie działał. Każda podróż trwa 6 godzin