Atrakcje i wycieczki
Wietnam

Wietnam – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Ho Chi Minh City: Półdniowa wycieczka do tuneli Cu Chi

1. Z Ho Chi Minh City: Półdniowa wycieczka do tuneli Cu Chi

Odwiedź tunele Cu Chi podczas wycieczki z przewodnikiem z miasta Ho Chi Minh. Cofnij się w czasie, dowiadując się, jak ta rozległa podziemna sieć była wykorzystywana podczas wojny w Wietnamie. Wyjedź z miasta Ho Chi Minh do tuneli Cu Chi, zaledwie 60 kilometrów od miasta. Rozkoszuj się wiejskim krajobrazem pól ryżowych oraz widokami kaczek i bawołów pływających w rzekach wzdłuż pobocza drogi. Po 1,5 godzinie jazdy. Dotrzemy do tuneli, gdzie: obejrzysz krótki film dokumentalny, który przeniesie Cię w przeszłość wraz z wprowadzeniem do tuneli Cu Chi – przemierzanie dystansów przez tunele, z których korzystali partyzanci podczas wojny w Wietnamie. Po drodze możesz zobaczyć kuchnię, pomieszczenia mieszkalne i salę konferencyjną. Dowiedz się, jak tworzono i konfigurowano różne typy pułapek. Odwiedź pomieszczenie z bronią i dowiedz się, jak wykonali je pomysłowi żołnierze Viet Congu. Wyobraź sobie stan tej spokojnej dzielnicy, kiedy była to „Strefa Wolnego Celu” i doznała wielkich zniszczeń i zniszczeń w wyniku bombardowań. Zobacz pozostałości w Cu Chi, które są dowodem zaciętej bitwy, która kiedyś miała tu miejsce. Skorzystaj z okazji i strzel z AK-47. Na koniec wycieczki wskocz z powrotem do autobusu i udaj się w podróż powrotną do miasta Ho Chi Minh. Przyjdź około 15:00 na wycieczkę poranną i 18:55 na wycieczkę popołudniową.

Z Ho Chi Minh City: Całodniowa wycieczka po delcie Mekongu

2. Z Ho Chi Minh City: Całodniowa wycieczka po delcie Mekongu

Około 7:40 rano. Odbierz się z hotelu w centrum Ho Chi Minh City i udaj się do delty Mekongu. Przejedź przez zielone pola ryżowe, zanim dotrzesz do pięknego wiejskiego My Tho - serca regionu delty Mekongu. Pierwszym przystankiem jest pagoda Vinh Trang. Odkryj i podziwiaj wyjątkową architekturę tego historycznego miejsca, które charakteryzuje się mieszanką wpływów wietnamskich, khmerskich i chińskich. Kontynuuj podróż do My Tho i wybierz się na rejs łodzią po rzece Mekong, gdzie możesz uciec od ruchliwego miasta. Przepłyniemy obok wysepki Żółwia, Smoka, Feniksa i dotrzemy do wysepki Jednorożca. Ta podróż zabierze Cię przez spokojne sady owocowe i rustykalne wioski, w których możesz obserwować codzienne życie mieszkańców. Ciesz się przejażdżką sampanem przez kanały wyłożone palmami kokosowymi. Wysiądź i zwiedzaj wioskę pieszo. Odwiedź lokalne rodziny, gdzie możesz delektować się owocami, herbatą miodową i winem, słuchając tradycyjnej muzyki wykonywanej przez mieszkańców wioski. Jest to okazja, aby z bliska zobaczyć wiejskie życie regionu. Następnie zjedz lokalny lunch (dostępne są dania wegańskie) Kontynuuj wycieczkę do prowincji Ben Tre - krainy kokosów, gdzie możesz zwiedzić farmę kokosową i zobaczyć proces produkcji cukierków kokosowych, papieru ryżowego i innych produktów na bazie kokosa. Następnie będziesz mieć czas na relaks na hamaku lub przejażdżkę rowerem po wiosce. Po zachodzie słońca udaj się w podróż powrotną do Ho Chi Minh City. Przyjedź około 16:45.

Hanoi: 1-dniowy rejs po zatoce Ha Long z wyspą Titop i jaskinią Luon

3. Hanoi: 1-dniowy rejs po zatoce Ha Long z wyspą Titop i jaskinią Luon

8:10-8:50 Wycieczka autobusowa z przewodnikiem odbierze Cię ze Starej Dzielnicy Hanoi i przeniesie do Zatoki Halong autostradą w zaledwie 2,5 godziny. Ciesz się całodniową wycieczką do Zatoki Ha Long i zanurz się w pięknie kamiennych gór, jaskiń, piaszczystej plaży i nie tylko. Wsiądź do pojazdu z hotelu i ciesz się malowniczą przejażdżką przez zielone pola. Dotrzyj do Tuan Chau Habour i popłyń przez turkusowe wody i niesamowite formacje skalne. Zanurz się w pięknie otoczenia, delektując się tradycyjnym wietnamskim lunchem na pokładzie. Następnie będziesz kontynuować zwiedzanie pięknej jaskini Sung Sot, znanej jako zaskakująca jaskinia. Podziwiaj mieniące się stalaktyty uosabiające niezliczone dziwne i unikalne kształty. Weź kajak lub bambusową łódź, aby spędzić trochę czasu w wodzie i odkryć oszałamiającą jaskinię Luon. Poczuj ciepło słońca, mijając wyspę Titop. Weź orzeźwiającą kąpiel w wodzie lub wybierz się na szczyt Titop, aby zrobić zdjęcia z panoramicznym widokiem na zatokę. Zrelaksuj się przez chwilę przed powrotem na łódź, aby cieszyć się imprezą o zachodzie słońca z czerwonym winem, frytkami i owocami. Po dotarciu do portu Ha Long kierowca zabierze Cię z powrotem do Hanoi. 21:00 Koniec wycieczki i odwiezienie do Starej Dzielnicy w Hanoi> Uwaga: Po dokonaniu rezerwacji wyślemy wiadomość e-mail z potwierdzeniem rezerwacji i szczegółami dotyczącymi godziny odbioru, prosimy o sprawdzenie wiadomości e-mail przed rozpoczęciem jednodniowej wycieczki.

Z Ho Chi Minh City: Tunele Cu Chi i wycieczka po delcie Mekongu

4. Z Ho Chi Minh City: Tunele Cu Chi i wycieczka po delcie Mekongu

Ta całodniowa wycieczka zabierze Cię z miasta Ho Chi Minh do dwóch popularnych atrakcji: tuneli Cu Chi i delty Mekongu. Około 7:35. Odbierz z hoteli w centrum Ho Chi Minh i udaj się do tuneli Cu Chi. Po 1,5 godziny jazdy dotrzemy do tuneli, gdzie będziesz miał okazję poznać fascynującą historię i znaczenie tuneli podczas wojny w Wietnamie. Będziesz miał okazję przemierzyć całe tunele, spróbować swoich sił na strzelnicy i zobaczyć skomplikowaną sieć podziemnych tuneli i pułapek, które odegrały znaczącą rolę w wojnie. Po zwiedzaniu tuneli udamy się do lokalnej restauracji na lunch, aby spróbować pysznych lokalnych dań kuchni wietnamskiej (dostępne dania wegańskie). Po lunchu udamy się do My Tho, aby zwiedzić deltę Mekongu. Podczas rejsu łodzią po rzece Mekong będziesz mógł rzucić okiem na codzienne życie mieszkańców, podziwiając malowniczą scenerię okolicy. Następnie udamy się na przejażdżkę sampanem po małych drogach wodnych porośniętych palmami kokosowymi po obu stronach, gdzie będzie można doświadczyć wiejskiego stylu życia, zatrzymać się w pszczelarni, aby skosztować lokalnych owoców i herbaty z miodem, posłuchać lokalnego występu muzycznego na żywo w wykonaniu wieśniacy. Zakończymy dzień i po południu wrócimy do Ho Chi Minh, gdzie dotrzemy około 18:55. To wyjątkowa okazja, aby w ciągu jednego dnia poznać jedne z najlepszych atrakcji południowego Wietnamu, mieszankę historii, kultury i naturalnego piękna.

Hanoi: bilety na wodny pokaz kukiełkowy

5. Hanoi: bilety na wodny pokaz kukiełkowy

Omiń kolejki do Wodnego Teatru Lalek dzięki tej usłudze, która obejmuje bilety na przedstawienie. Wybierz jedną z kilku godzin przedstawień w Wodnym Teatrze Lalek. Odkryj jedną z najbardziej tradycyjnych form sztuki podczas 50-minutowego przedstawienia na żywo. Sztuka przedstawień lalkowych stanowi wyróżnik wietnamskiej tożsamości. Powstała ponad 1000 lat temu w Delcie Rzeki Czerwonej. W pierwszych latach sztuka ta była odzwierciedleniem codziennego życia mieszkańców – łowienia ryb i rolnictwa, zabaw dzieci i romansu. Również dziś teatr wodny przeniesie Cię do starożytnego świata legend i mitów.

Z Hanoi: wycieczka do jaskiń Tam Coc, Hoa Lu i Mua

6. Z Hanoi: wycieczka do jaskiń Tam Coc, Hoa Lu i Mua

Udaj się z Hanoi do Tam Coc klimatyzowanym autobusem i popłyń łodzią Sampan do imponujacych jaskiń. Poznaj lokalne życie, przejeżdżając przez malownicze wioski i zwiedzając starożytne świątynie, a póżniej zjedz wietnamski lunch. Wycieczka rozpoczyna się od wczesnego odbioru z hotelu w Starej Dzielnicy w Ha Noi. Wejdź na pokład luksusowego vana, aby odwiedzić Hoa Lu, starożytną stolicę Wietnamu. Odwiedź pochodzące z X w. świątynie króla Dinh oraz króla Le i wysłuchaj opowieści o ich bohaterskich czynach podczas wojen chińskich. W południe zatrzymaj się w lokalnej restauracji na lunch w formie bufetu złożonego z dań kuchni wietnamskiej. Kontynuuj podróż do Tam Coc i popłyń łodzią sampan (tradycyjną łodzią rzeczną) wzdłuż rzeki Ngo Dong, aby odwiedzić trzy jaskinie w Tam Coc. Następnie wróć na przystań w Tam Coc, przesiądź się na rower i wybierz się na wycieczkę po tradycyjnych wioskach oraz miasteczku Tam Coc. Odwiedź jaskinie Mua, które przyciągają turystów wieloma interesującymi historiami. Wejdź po 500 kamiennych schodach i podziwiaj panoramę ciągnącą się aż po Tam, a także wspaniały widok na okolicę i rzekę Ngo Dong. Wieczorem wróć do Hanoi.

Hanoi: 2-dniowy 5-gwiazdkowy rejs po zatoce Lan Ha i Ha Long z balkonem

7. Hanoi: 2-dniowy 5-gwiazdkowy rejs po zatoce Lan Ha i Ha Long z balkonem

Popijaj herbatę o zachodzie słońca i zwiedzaj jaskinie bambusową łodzią podczas 2-dniowego i 1-nocnego rejsu łodzią motorową z Hanoi do zatok Ha Long i Lan Ha. Dołącz do kajakarstwa, pływania, tai chi i łowienia kałamarnic. Korzystaj z zakwaterowania w kabinie, restauracji na pokładzie i nie tylko. Dzień 1: Hanoi – Zatoka Ha Long – Zatoka Lan Ha 8:00–8:30 Odbiór ze Starej Dzielnicy w Hanoi (dla gości dostępny jest nasz transfer). Po odbiorze rozpocznij 2,5-godzinną podróż limuzyną do portu Tuan Chau. 11:30 - 12:00 Spotkaj się z załogą i wysłuchaj krótkiej odprawy na temat rejsu, delektując się powitalnym drinkiem w restauracji pokładowej. Zamelduj się w kabinie łodzi przed lunchem w formie bufetu w restauracji na pokładzie. Opcja 1: Odkryj ciemną i jasną jaskinię kajakiem lub łodzią bambusową, około godziny tutaj. Po wizycie w jaskini Ciemnej i Jasnej wróć na główny rejs, aby popływać po rejsie. Rozkoszuj się herbatą lub kawą na tarasie słonecznym, oglądając zachód słońca. Opcja 2 – Rejs w stronę Zatoki Halong i zwiedzanie plaży Ba Trai Dao. Jest to doskonałe miejsce na pływanie kajakiem po wapiennych wysepkach i kąpiele w krystalicznie czystej wodzie morskiej. Rozkoszuj się herbatą lub kawą na tarasie słonecznym, oglądając zachód słońca. Czas szukania zachodu słońca w zatoce, jeden z najlepszych momentów w ciągu dnia, aby zobaczyć piękną zatokę. Dowiedz się, jak przygotować tradycyjne wietnamskie sajgonki podczas pokazu gotowania i zajęć z szefem kuchni na pokładzie. Następnie serwowana jest kolacja obejmująca dania z owoców morza w restauracji. Po kolacji rozkoszuj się dużym wyborem koktajli w panoramicznym barze lub przeżyj emocje związane z łowieniem kałamarnic. Resztę nocy spędź w swojej kabinie. Dzień 2: Zatoka Ha Long – Zatoka Lan Ha – Hanoi Rozpocznij dzień sesją Tai Chi w otoczeniu świeżego powietrza i widoku słońca wschodzącego nad zatoką. Po lekkim śniadaniu Opcja 1: Około godziny odwiedzisz jaskinię Trung Trang na wyspie Cat Ba, pięknej wyspie w zatoce Lan Ha. Opcja 2: Rejs w kierunku zatoki Lan Ha i zwiedzanie obszaru Ao Ech. Jest to doskonałe miejsce na pływanie kajakiem po wapiennych wysepkach i kąpiele w krystalicznie czystej wodzie morskiej. 9:30 Wróć na rejs, aby opuścić kabinę. 10:00 Zjedz brunch w restauracji podczas rejsu powrotnego do portu Tuan Chau. 11:20 W porcie Tuan Chau 11:45 Autobus wróci do Hanoi. Z portu skorzystaj z ostatniego transferu limuzyną z powrotem do miejsca odbioru. 15:00 Zakończenie wycieczki w Starej Dzielnicy Hanoi Uwaga: w ramach tej wycieczki zapewniliśmy 4 rejsy, więc podróżny wybierze jedną z opcji znajdujących się na górze. Zapewniamy również autobus limuzyną do Ninh Binh, więc jeśli chcesz przesiąść się do Ninh Binh zamiast do Hanoi, prosimy o informację e-mailem. Zamiast z Hanoi odbieramy i wysiadamy w Ninh Binh autobusem Limousine Bezpłatna konfiguracja kabiny dla nowożeńców, kabiny rocznicowej Bezpłatny tort urodzinowy dla klienta z okazji urodzin na rejsie Jeśli masz specjalne życzenie, wyślij e-mail.

Z Hanoi: Ninh Binh, Trang An, Bai Dinh i wycieczka do jaskini Mua

8. Z Hanoi: Ninh Binh, Trang An, Bai Dinh i wycieczka do jaskini Mua

Odkryj dziedzictwo kulturowe i naturalne prowincji Ninh Binh podczas jednodniowej wycieczki z Hanoi. Odwiedź kompleks świątynny Bai Dinh, przepłyń spokojnymi rzekami Trang An i wejdź na szczyt jaskiń Mua, aby podziwiać panoramę skalistych wzgórz. Odbierz z hotelu w Hanoi i wyrusz w kierunku Ninh Binh. Zatrzymaj się w Bai Dinh, największym kompleksie świątyń buddyjskich w Wietnamie, aby popatrzeć na imponującą pagodę. Zobacz 500 posągów Arhat wykonanych z niebieskich kamieni, 36-tonowy dzwon z brązu i 100-tonowy posąg Buddy, wznoszący się na wysokość 10 metrów. Zrób sobie przerwę na lunch w lokalnej restauracji z wietnamskim bufetem z kozim mięsem, rybami, kurczakiem i smażonym ryżem, a także wegetariańskimi potrawami. Przejdź do kompleksu krajobrazowego Trang An, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, który pojawił się w filmie Kong: Wyspa Czaszki z 2017 roku. Wskocz na drewnianą łódź, aby poruszać się po cichych rzekach, odkrywać tajemnicze jaskinie i podziwiać wysokie krasy wapienne pokryte tropikalnymi roślinami. Na koniec wejdź po 500 schodach do punktu widokowego Jaskiń Mua, aby podziwiać panoramę Tam Coc, zanim wrócisz do Hanoi.

Sajgon: Degustacja ulicznego jedzenia i krajoznawcza wycieczka motocyklem

9. Sajgon: Degustacja ulicznego jedzenia i krajoznawcza wycieczka motocyklem

Wybierz się na wycieczkę motocyklową po 4 kolorowych dzielnicach Ho Chi Minh. Zanurz się w kulturze i historii Sajgonu, poznaj codzienne życie mieszkańców i skosztuj przepysznych lokalnych potraw. Będziesz jeździć na pillionie za kierowcami, aby cieszyć się wyjątkową atmosferą z przewodnikiem i innymi podróżnikami i stworzyć niezapomniane wspomnienia z Sajgonu. Dlaczego warto zarezerwować u nas: - Jesteśmy Saigon Adventure - najwyżej ocenianą (nr 1 wycieczka kulinarna na Trip Advisor z ponad 11 500 doskonałymi recenzjami). - Twoje bezpieczeństwo jest naszym priorytetem! Zapewniamy kaski najlepszej jakości (nie tanie o złej jakości). - Jesteśmy legalną - licencjonowaną firmą (90% firm skuterowych nie ma międzynarodowej licencji touroperatora, której Twoje ubezpieczenie nie obejmie). - Z nami będziesz bezpieczny: będziesz prowadzony przez dobrych i bezpiecznych kierowców. Wszyscy kierowcy musieli spędzić 1 miesiąc szkolenia na naszym kursie szkoleniowym: Umiejętności jazdy, wiedza turystyczna... (Żadnych zewnętrznych kierowców, których nie znamy). - Brak ukrytych kosztów. Wszystkie posiłki i napoje są wliczone w cenę. - Dla tych, którzy nie jedzą dużo w nocy, możesz wybrać opcję 7 degustacji + zwiedzanie - Ta wycieczka obiecuje autentyczne jedzenie i zwiedzanie ukrytych klejnotów Sajgonu, których nie możesz znaleźć jako turysta. Szczegóły wycieczki: Rozpocznij wycieczkę od delektowania się słynnym Bun Bo Xua. Następnym miejscem, które odwiedzisz, jest słynny pomnik Thich Quang Duc Monument w dzielnicy 3: poznaj historię mnicha, który podpalił się podczas wojny w Wietnamie. Następnie przejedziesz przez China Town (dzielnica 5,10), zatrzymując się na kolorowym targu kwiatowym i rynku kambodżańskim na zimny napój i przekąskę. Jest to najpopularniejsze miejsce spotkań mieszkańców. Wejdziesz na targ i spróbujesz chrupiącego krakersa bananowego, grillowanej ostrygi z sosem z czarnego pieprzu, wietnamskiej pizzy, grillowanego banana z mlekiem kokosowym i wielu innych. Zimne piwo będzie również wliczone w cenę. Następnym przystankiem jest najstarszy i ogromny kompleks apartamentów Nguyen Thien Thuat. Wspinamy się do mieszkania i widzimy, jak miejscowi ludzie żyją 3-4 pokolenia w małym mieszkaniu i rozumiemy więcej o naszym życiu i kulturze. Na koniec odkryj najlepsze miejsce na deser w lokalnym ulubionym miejscu. Usiądź przy małym stoliku i porozmawiaj z przewodnikiem. Dowiedz się więcej o lokalnym życiu i składnikach wietnamskiej kuchni. Ważna uwaga: - Oferujemy odbiór tylko w dzielnicach 1,3,4 (wybierz opcję odbioru). - Menu może się nieznacznie zmienić w zależności od lunchu/kolacji. - Dostępna jest opcja wegetariańska - Dla wegan wybierz opcję prywatną. Menu degustacyjne: 1. Unikalna zupa z makaronem wołowym w stylu Hue 2. Grillowana ostryga z sosem z czarnego pieprzu 3. Grillowany banan z mlekiem kokosowym 4. Banh khot (pikantny chrupiący naleśnik z krewetkami i wieprzowiną) podawany z dużą ilością ziół i sałatką. 5. Świeże sajgonki z sosem orzechowym 6. Delektuj się zimnym piwem Sajgon 7. Zimny sok z trzciny cukrowej z kumkwatem 8. Banh Mi Saigon 9. Chrupiący krakers bananowy 10. Herbata jaśminowa 11. Udaj się do najlepszego kulinarnego ukrytego klejnotu: Chuoi Nuong - grillowany banan z mlekiem kokosowym 12. Deser w popularnym miejscu dla mieszkańców.

Da Nang: Wycieczka do Lady Buddha, Gór Marmurowych i jaskini Am Phu

10. Da Nang: Wycieczka do Lady Buddha, Gór Marmurowych i jaskini Am Phu

Po odebraniu z hotelu w Da Nang lub Hoi An odwiedź górę Son Tra, znaną również jako Monkey Mountain, aby uzyskać wgląd w bogatą historię buddyzmu i hinduizmu w Wietnamie. Następnie odwiedź posąg Lady Buddy, najwyższy buddyjski posąg w Wietnamie, osiągający wysokość 220 stóp (67 metrów). Następnie odwiedź lokalne fabryki kamienia i sklepy z rzeźbami, zanim odwiedzisz Marble Mountain. Odwiedź jaskinię Âm Phủ, aby wybrać się na spacer po odtworzonym buddyjskim piekle. W południe zjedz lunch w lokalnej restauracji z autentycznymi wietnamskimi potrawami. Zostaniesz przeniesiony z powrotem do hotelu około 13:00.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 874
Sortuj wg::

Wietnam: Ciekawe miejsca

Wietnam: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wietnam? Kliknij tutaj.

Wietnam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(28 458 recenzji)

Całodniowa wycieczka była dla nas właściwym wyborem, ponieważ mieliśmy mało czasu. Nasz przewodnik Tam, wesoły chłopak ze świetnym angielskim, towarzyszył nam przez cały dzień, okazując się bardzo przygotowany i chętny odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania. Wizyta w tunelach Cu Chi i inne atrakcje proponowane na małej wyspie w delcie Mekongu są bardzo interesujące. W autobusie spędzamy dużo czasu, ale jest to zrozumiałe, biorąc pod uwagę potrzebę zmieszczenia dwóch rzeczy w tej samej trasie. Nasz kierowca, p. D, małomówny, ale świetny kierowca! Absolutnie polecana wycieczka!

Fantastyczna jednodniowa wycieczka. Transport jest tak dobrze zorganizowany, że można dostać się do i z hotelu. Mają autobusy, które jeżdżą wszędzie, żeby zabrać ludzi i spotkać się na różnych wycieczkach. Przewodnik Mr Sin był taki dobry. Rejs statkiem był bardzo relaksujący. Widoki niesamowite. Nurkując z rurką widzieliśmy mnóstwo ryb na rafie koralowej. Miło pływałem na drugiej wyspie. Park wodny na trzeciej wyspie jest fantastyczny. Następnie zakończ niesamowitą przejażdżkę kolejką linową. Świetny sposób na spędzenie dnia.

To była bardzo interesująca wycieczka po systemach tuneli, ale postój w warsztacie dla osób niepełnosprawnych nie musiał się tam odbyć. Kiedy odwiedziliśmy, spray na komary nie był konieczny (koniec kwietnia, popołudnie). Oddychająca odzież jest zaletą, ponieważ jest naprawdę gorąco i wilgotno. Dobra wycieczka za tę cenę. Przewodnik (niestety zapomniałem imienia, chyba Kai) był świetny, jeszcze raz dziękuję za to.

Moja rodzina bardzo podobała się ta wycieczka! Nasz przewodnik Bac był doskonały! ! Był niesamowicie ciepły i wciągający. Był bardzo kompetentny i dobrze poinformowany, nawet gdy pytano go o rzeczy niezwiązane bezpośrednio z trasą. Wydawał się naprawdę zainteresowany poznaniem wszystkich uczestników trasy i chciał mieć pewność, że wszyscy dobrze się bawimy. Nie mogę go wystarczająco polecić! !

Przewodnik był bardzo uważny i udzielił wielu wyjaśnień. Szkoda, że jesteśmy Hiszpanami i nie mówimy po angielsku, powinni mieć możliwość wycieczek po hiszpańsku