Wielki Meczet Szejka Zajida

Wielki Meczet Szejka Zajida

Wielki Meczet Szejka Zajida – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

1. Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

Dzięki naturalnym wyspom, wysokiej klasy kurortom, atrakcjom kulturalnym i cudom architektury, Abu Zabi oferuje coś dla każdego podróżnika. Przygotuj się na odkrywanie najbardziej kultowych atrakcji Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z Dubaju! Rozpocznij dzień po odbiorze z hotelu w Dubaju i poznaj jedno z najbogatszych miast na świecie, podróżując wzdłuż Zatoki Arabskiej. Wielki Meczet Szejka Zayeda, największy meczet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to miejsce ściśle związane z kulturą i religią ZEA. Podczas poruszania się po marmurowych korytarzach zobaczysz jedyne w swoim rodzaju skarby, takie jak żyrandole Swarovskiego, wzorzyste wzory i największy ręcznie tkany dywan na świecie. Zatrzymaj się w Luwrze na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj jego niesamowitą architekturę. Przejażdżka wzdłuż Abu Dhabi Corniche oferuje piękny widok na Zatokę Arabską, jej turkusowe wody i panoramę miasta. Następnie wieże Etihad, uderzający architektoniczny punkt orientacyjny na Abu Dhabi Corniche, oferują restaurację, pobyt i rozrywkę w jednym miejscu. Zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na miasto, w tym widok na Emirates Palace i Zatokę Arabską z tarasu widokowego, zachwycają każdego, kto się tam znajdzie. Będziesz mieć czas na zjedzenie lunchu (na własny koszt) w meczecie. Zwiedzanie Qasr Al Watan, funkcjonującego pałacu prezydenckiego i miejsca kultury w Abu Zabi, pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o tradycji, która zdefiniowała historię Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pałac jest również cudem architektury i mieści artefakty i skarby. Po całym dniu zabawy i zwiedzania, ciesz się jazdą powrotną do hotelu, gdzie bezpiecznie Cię odwieziemy.

Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

2. Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

Opuść Dubaj i udaj się do Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda w Abu Zabi w wygodnym, nowoczesnym pojeździe z klimatyzacją. Ciesz się relaksującą 90-minutową jazdą z doświadczonym przewodnikiem. Po przybyciu na miejsce zachwyć się 8. największym meczetem na świecie. Poczuj spokój meczetu, symbolizującego harmonię i różnorodność religii. Podziwiaj jego oszałamiającą architekturę, w tym największy ręcznie tkany dywan i kryształowe żyrandole Swarovskiego. Twoja wycieczka kończy się tutaj i zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Dubaju, chyba że wybrałeś opcję całodniową. Wszyscy inni mogą zjeść lunch (na własny koszt) w meczecie. Następnie udamy się do Ferrari World, znanego jako najlepszy na świecie kryty park rozrywki, aby uchwycić niesamowite zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Zatrzymamy się w Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby podziwiać jego architekturę. Przejedź wzdłuż Corniche, aby uchwycić drapacze chmur i zrobić zdjęcia z Emirates Palace i Etihad Towers w tle. Odwiedź Pomnik Założycieli, upamiętniający założyciela ZEA i poznaj wpływ jego życia na kraj. Po niezapomnianym dniu odwieziemy Cię z powrotem do hotelu w Dubaju.

Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

3. Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

Przygotuj się na odkrywanie słynnych atrakcji turystycznych Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki po mieście Abu Zabi, która rozpoczyna się od szybkiego odbioru z preferowanej lokalizacji lub hotelu w Dubaju. Ciesz się 90-minutową jazdą do przystanku fotograficznego w najbardziej znanym na świecie krytym parku rozrywki Ferrari World. Przyjmij najlepszą pozę, aby uchwycić zapierające dech w piersiach zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Odnajdź spokój umysłu, wchodząc do duchowego spokoju Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, największego meczetu w Abu Zabi i symbolu religijnej harmonii, tolerancji i różnorodności. Podziwiaj architektoniczną wspaniałość meczetu, która odzwierciedla prawdziwe zasady islamu. Bądź świadkiem największego ręcznie tkanego dywanu i kryształowych żyrandoli Swarovskiego. Zatrzymaj się przy Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj oszałamiającą architekturę. Przejedź się wzdłuż Corniche, gdzie możesz spędzić trochę czasu z rodziną, podziwiając widoki drapaczy chmur. Zdobądź szansę na zrobienie fantastycznych zdjęć z widokiem na Emirates Palace i Etihad Towers wraz z nabrzeżem Abu Dhabi jako fotostopem. Zatrzymaj się przy Pomniku Założycieli, specjalnej atrakcji kulturalnej, która celebruje życie, dziedzictwo i zasady założyciela ZEA. Zapoznaj się z historiami, sztuką, przyrodą i doświadczeniami multimedialnymi i dowiedz się, jak wpłynął on na ZEA i ich mieszkańców. Mając w pamięci wspomnienia z tego dnia, ciesz się jazdą powrotną do hotelu lub preferowanego miejsca docelowego w Dubaju.

Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

4. Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

Poznaj najważniejsze zabytki Abu Zabi podczas wycieczki z przewodnikiem po mieście. Odwiedź Etihad Towers, dowiedz się więcej o rządzie ZEA w Pałacu Prezydenckim i podziwiaj piękno Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda. Odbiór z hotelu lub wybranego miejsca w Abu Zabi przez kierowcę. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i przygotuj się na zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się najpierw w pięknym Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Wejdź do tego znanego na całym świecie przykładu architektury islamskiej. Zobacz wspaniałe rzemiosło tej przestrzeni, która może pomieścić około 40 000 wiernych w swoich murach. Zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, 82 kopuły, żyrandole i wzory kwiatowe. Kontynuuj podróż do Etihad Towers, kompleksu 5 luksusowych drapaczy chmur. To centrum rozrywki oferuje możliwość spędzenia wolnego czasu w restauracji i na zakupach. Ciesz się panoramicznym widokiem na miasto Abu Zabi z tarasu widokowego Etihad Towers. Zatrzymaj się przy Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj jego niesamowitą architekturę. Na koniec odwiedź Qasr Al Watan, Pałac Prezydencki, hołd dla arabskiego dziedzictwa i rzemiosła. Uzyskaj wgląd w zarządzanie, wiedzę i kunszt, które ukształtowały naród ZEA. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz odwieziony do hotelu lub wybranego miejsca w Abu Zabi.

Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

5. Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Abu Zabi z Dubaju. Podziwiaj majestat Meczetu Szejka Zayeda, przejdź obok oszałamiającej promenady Abu Dhabi Corniche i zobacz przebłyski kultowych zabytków, takich jak Pałac Emirates. Twoim pierwszym przystankiem będzie Meczet Szejka Zayeda. Powita Cię oszałamiająca fasada z białego marmuru i imponująca architektura. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez meczet, wyjaśniając różne funkcje i przedstawiając kontekst historyczny. Po wizycie w meczecie czas na wspaniały lunch w restauracji Al Khayma Heritage w Abu Zabi. Zapraszamy do odwiedzenia wież Etihad Towers, gdzie kręcono najbardziej ekscytujące akrobacje z serii Szybcy i wściekli. Udaj się na taras widokowy w Etihad Towers, aby podziwiać panoramiczny widok na panoramę Abu Zabi. Odwiedź piękny pałac Qasr Al Watan na terenie Pałacu Prezydenckiego. Podziwiaj cuda architektury, artefakty historyczne i bezcenne skarby, które ukazują bogatą historię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koniec zrelaksuj się w drodze powrotnej do Dubaju.

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

6. Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

Ciesz się 1-dniową wycieczką do dwóch najważniejszych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiaj nowe i stare cuda architektury i sztuki podczas tej integracyjnej wycieczki z Dubaju. Po odbiorze usiądź wygodnie i ciesz się podróżą do meczetu. Po przybyciu na miejsce podziwiaj lśniącą zewnętrzną część z białych greckich i macedońskich płytek. Wejdź do środka i zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, kryształowe żyrandole i szklane panele wysadzane tysiącami kryształów Swarovskiego podczas wycieczki z przewodnikiem. Przygotuj się na zrobienie niezapomnianych zdjęć, ponieważ będziemy robić przystanki fotograficzne w Emirates Palace, Etihad Towers i Abu Dhabi Corniche. Następnie odwiedź Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po największym muzeum w regionie Zatoki Perskiej, które prezentuje zarówno klasyczne, jak i nowoczesne dzieła o znaczeniu kulturowym i socjologicznym z całego świata. Podziwiaj dzieła z francuskich muzeów, takich jak Luwr, Centrum Pompidou i Musee d'Orsay. Odpocznij w Muzeum dla Dzieci, zrelaksuj się w kawiarni lub zajrzyj do butiku. Po zwiedzaniu udaj się w drogę powrotną do hotelu w Dubaju.

Z Dubaju: Jednodniowa wycieczka do Abu Zabi z opcjonalnym lunchem

7. Z Dubaju: Jednodniowa wycieczka do Abu Zabi z opcjonalnym lunchem

Odkryj najważniejsze atrakcje Abu Zabi podczas tej jednodniowej wycieczki z Dubaju. Podziwiaj architekturę Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda i Pałacu Emiratów. Zanurz się w lokalnej kulturze w Heritage Village. Odbierz z komfortu swojego zakwaterowania w Dubaju. Zatrzymaj się w jednym z największych meczetów na świecie, Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Podziwiaj jego misterne rzeźby islamskie i wykwintne prace z białego marmuru podczas wycieczki z przewodnikiem. Kontynuuj podróż na wyspę Yas i zatrzymaj się w Yas Mall, gdzie możesz usiąść na pyszny lunch. Przejedź przez projekt wyspy Saadiyat, aby zobaczyć nowo ukończone muzeum Luwru i muzeum Guggenheima, które wciąż jest budowane. Zobacz lokalne targi i przejedź obok lśniących białych meczetów, Emirates Palace i eleganckich apartamentów w wieżowcach. Zatrzymaj się w Heritage Village, która przedstawia tradycyjne codzienne życie społeczności arabskiej przed odkryciem ropy. Twoja podróż kończy się transportem do Emirates Mall, Dubai Mall, Burjuman-Bur Dubai lub City Centre Deira , w zależności od preferencji.

Abu Zabi: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście

8. Abu Zabi: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście

Poznaj szybko zmieniający się krajobraz Abu Zabi podczas półdniowej wycieczki po mieście z przewodnikiem w wybranym języku. Odwiedź tradycyjne i współczesne zabytki, takie jak Wielki Meczet i atrakcje wzdłuż Corniche. Po odebraniu z hotelu w Abu Zabi udaj się do spektakularnego Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, uważanego za kluczowe miejsce kultu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiaj główne cechy wewnątrz i na zewnątrz, takie jak wewnętrzny dziedziniec i minaret, motywy projektowe kaligrafii Naskhi, Thuluth i Kufic oraz smukłe kolumny odbijające się w wodzie. Następnie udaj się w kierunku Zatoki Perskiej, podziwiając nowoczesne budynki wzdłuż Abu Dhabi Corniche. Podziwiaj jedne z najnowocześniejszych na świecie, zapierających dech w piersiach drapaczy chmur i luksusowych hoteli, takich jak Emirates Palace, z widokiem na dziewiczą plażę. Odwiedź tradycyjne targi warzyw i daktyli w Port Zayed, na północny wschód od miasta. Zobacz, jak Port Zayed wspiera międzynarodowy handel Abu Zabi i odgrywa kluczową rolę w wizji gospodarczej Abu Zabi 2030, rządowym dążeniu do dywersyfikacji gospodarczej. Wycieczka kończy się możliwością zrobienia zdjęć w Heritage Village, zrekonstruowanej pustynnej wiosce.

Z Dubaju: wycieczka do Abu Zabi z biletem do Ferrari World

9. Z Dubaju: wycieczka do Abu Zabi z biletem do Ferrari World

Zobacz główne atrakcje Abu Zabi i odwiedź wyjątkowy park rozrywki Ferrari World. Odwiedź Heritage Village i przejedź się kolejką górską Formula Rossa w ramach tej całodniowej wycieczki z Dubaju. Wycieczkę rozpoczniesz od wizyty w Wielkim Meczecie Szejka Zajida ze wspaniałą architekturą, która jest doskonałym przykładem piękna sztuki islamskiej. Kolejnym przystankiem będzie Emirates Palace – imponujący hotel ze 114 wspaniałymi kopułami i fantastycznymi apartamentami ozdobionymi złotem i marmurem. Następnym punktem wycieczki jest skansen Heritage Village, gdzie poznasz informacje na temat życia Beduinów. Później będziesz mieć możliwość zobaczenia imponującej panoramy miasta podczas jazdy w kierunku Al Corniche. W ramach drugiej części tej jednodniowej wycieczki udasz się do największego krytego parku rozrywki na świecie – Ferrari World. Doświadcz na własnej skórze ekstremalnej prędkości na kolejce górskiej Formula Rossa i sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą na jednym z wielu symulatorów. Oglądaj rozmaite występy, podziwiaj imponujące pokazy taneczne i akrobatyczne lub poszalej na gokartach.

Dubaj: Meczet Szejka Zayeda i wycieczka do Qasr Al Watan z odbiorem osobistym

10. Dubaj: Meczet Szejka Zayeda i wycieczka do Qasr Al Watan z odbiorem osobistym

Odkryj 2 obowiązkowe atrakcje Abu Zabi — Wielki Meczet Szejka Zayeda i Qasr al Watan — podczas całodniowej wycieczki z Dubaju. Ciesz się wygodnym odbiorem i dowozem do hotelu oraz odśwież się podczas wycieczki wodą butelkowaną. Po odebraniu z hotelu w Dubaju udaj się do Qasr al Watan, działającego pałacu prezydenckiego, którego nazwa oznacza „Pałac Narodu”. Ciesz się czasem na samodzielne wejście i zwiedzanie pałacu. Rób wspaniałe zdjęcia, podziwiaj otaczającą cię majestat i uzyskaj wgląd w zarządzanie ZEA. Następnie udaj się do Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, jednego z największych meczetów na świecie. Podziwiając piękno meczetu i robiąc wspaniałe zdjęcia zachodu słońca, zyskaj głębsze zrozumienie przekonań kulturowych emiratu w przestrzeni zachęcającej do otwartego dialogu. Po zwiedzeniu 2 perełek Abu Zabi wróć do Dubaju i udaj się do hotelu.

Liczba znalezionych atrakcji: 199
Sortuj wg::

Wielki Meczet Szejka Zajida: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wielki Meczet Szejka Zajida – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka krajoznawcza Abu Dhabi Premium

Dzięki naturalnym wyspom, wysokiej klasy kurortom, atrakcjom kulturalnym i cudom architektury, Abu Zabi oferuje coś dla każdego podróżnika. Przygotuj się na odkrywanie najbardziej kultowych atrakcji Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki krajoznawczej z Dubaju! Rozpocznij dzień po odbiorze z hotelu w Dubaju i poznaj jedno z najbogatszych miast na świecie, podróżując wzdłuż Zatoki Arabskiej. Wielki Meczet Szejka Zayeda, największy meczet w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, to miejsce ściśle związane z kulturą i religią ZEA. Podczas poruszania się po marmurowych korytarzach zobaczysz jedyne w swoim rodzaju skarby, takie jak żyrandole Swarovskiego, wzorzyste wzory i największy ręcznie tkany dywan na świecie. Zatrzymaj się w Luwrze na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj jego niesamowitą architekturę. Przejażdżka wzdłuż Abu Dhabi Corniche oferuje piękny widok na Zatokę Arabską, jej turkusowe wody i panoramę miasta. Następnie wieże Etihad, uderzający architektoniczny punkt orientacyjny na Abu Dhabi Corniche, oferują restaurację, pobyt i rozrywkę w jednym miejscu. Zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na miasto, w tym widok na Emirates Palace i Zatokę Arabską z tarasu widokowego, zachwycają każdego, kto się tam znajdzie. Będziesz mieć czas na zjedzenie lunchu (na własny koszt) w meczecie. Zwiedzanie Qasr Al Watan, funkcjonującego pałacu prezydenckiego i miejsca kultury w Abu Zabi, pozwoli Ci dowiedzieć się więcej o tradycji, która zdefiniowała historię Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Pałac jest również cudem architektury i mieści artefakty i skarby. Po całym dniu zabawy i zwiedzania, ciesz się jazdą powrotną do hotelu, gdzie bezpiecznie Cię odwieziemy.

Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

Z Dubaju: Abu Dhabi Sheikh Zayed Mosque Tour z przewodnikiem

Opuść Dubaj i udaj się do Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda w Abu Zabi w wygodnym, nowoczesnym pojeździe z klimatyzacją. Ciesz się relaksującą 90-minutową jazdą z doświadczonym przewodnikiem. Po przybyciu na miejsce zachwyć się 8. największym meczetem na świecie. Poczuj spokój meczetu, symbolizującego harmonię i różnorodność religii. Podziwiaj jego oszałamiającą architekturę, w tym największy ręcznie tkany dywan i kryształowe żyrandole Swarovskiego. Twoja wycieczka kończy się tutaj i zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Dubaju, chyba że wybrałeś opcję całodniową. Wszyscy inni mogą zjeść lunch (na własny koszt) w meczecie. Następnie udamy się do Ferrari World, znanego jako najlepszy na świecie kryty park rozrywki, aby uchwycić niesamowite zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Zatrzymamy się w Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby podziwiać jego architekturę. Przejedź wzdłuż Corniche, aby uchwycić drapacze chmur i zrobić zdjęcia z Emirates Palace i Etihad Towers w tle. Odwiedź Pomnik Założycieli, upamiętniający założyciela ZEA i poznaj wpływ jego życia na kraj. Po niezapomnianym dniu odwieziemy Cię z powrotem do hotelu w Dubaju.

Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

Z Dubaju: Zwiedzanie miasta Abu Zabi i Meczet Szejka Zayeda

Przygotuj się na odkrywanie słynnych atrakcji turystycznych Abu Zabi podczas całodniowej wycieczki po mieście Abu Zabi, która rozpoczyna się od szybkiego odbioru z preferowanej lokalizacji lub hotelu w Dubaju. Ciesz się 90-minutową jazdą do przystanku fotograficznego w najbardziej znanym na świecie krytym parku rozrywki Ferrari World. Przyjmij najlepszą pozę, aby uchwycić zapierające dech w piersiach zdjęcia na tle tego pięknego miejsca. Odnajdź spokój umysłu, wchodząc do duchowego spokoju Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, największego meczetu w Abu Zabi i symbolu religijnej harmonii, tolerancji i różnorodności. Podziwiaj architektoniczną wspaniałość meczetu, która odzwierciedla prawdziwe zasady islamu. Bądź świadkiem największego ręcznie tkanego dywanu i kryształowych żyrandoli Swarovskiego. Zatrzymaj się przy Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj oszałamiającą architekturę. Przejedź się wzdłuż Corniche, gdzie możesz spędzić trochę czasu z rodziną, podziwiając widoki drapaczy chmur. Zdobądź szansę na zrobienie fantastycznych zdjęć z widokiem na Emirates Palace i Etihad Towers wraz z nabrzeżem Abu Dhabi jako fotostopem. Zatrzymaj się przy Pomniku Założycieli, specjalnej atrakcji kulturalnej, która celebruje życie, dziedzictwo i zasady założyciela ZEA. Zapoznaj się z historiami, sztuką, przyrodą i doświadczeniami multimedialnymi i dowiedz się, jak wpłynął on na ZEA i ich mieszkańców. Mając w pamięci wspomnienia z tego dnia, ciesz się jazdą powrotną do hotelu lub preferowanego miejsca docelowego w Dubaju.

Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

Z Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i Etihad Tower

Poznaj najważniejsze zabytki Abu Zabi podczas wycieczki z przewodnikiem po mieście. Odwiedź Etihad Towers, dowiedz się więcej o rządzie ZEA w Pałacu Prezydenckim i podziwiaj piękno Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda. Odbiór z hotelu lub wybranego miejsca w Abu Zabi przez kierowcę. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i przygotuj się na zwiedzanie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zatrzymaj się najpierw w pięknym Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Wejdź do tego znanego na całym świecie przykładu architektury islamskiej. Zobacz wspaniałe rzemiosło tej przestrzeni, która może pomieścić około 40 000 wiernych w swoich murach. Zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, 82 kopuły, żyrandole i wzory kwiatowe. Kontynuuj podróż do Etihad Towers, kompleksu 5 luksusowych drapaczy chmur. To centrum rozrywki oferuje możliwość spędzenia wolnego czasu w restauracji i na zakupach. Ciesz się panoramicznym widokiem na miasto Abu Zabi z tarasu widokowego Etihad Towers. Zatrzymaj się przy Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat, aby zrobić sobie zdjęcie. Wybierz się na spacer na zewnątrz największego muzeum w regionie Zatoki Perskiej i podziwiaj jego niesamowitą architekturę. Na koniec odwiedź Qasr Al Watan, Pałac Prezydencki, hołd dla arabskiego dziedzictwa i rzemiosła. Uzyskaj wgląd w zarządzanie, wiedzę i kunszt, które ukształtowały naród ZEA. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz odwieziony do hotelu lub wybranego miejsca w Abu Zabi.

Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

Dubaj: Wycieczka do Abu Zabi: Wielki Meczet, Pałac Królewski i lunch

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Abu Zabi z Dubaju. Podziwiaj majestat Meczetu Szejka Zayeda, przejdź obok oszałamiającej promenady Abu Dhabi Corniche i zobacz przebłyski kultowych zabytków, takich jak Pałac Emirates. Twoim pierwszym przystankiem będzie Meczet Szejka Zayeda. Powita Cię oszałamiająca fasada z białego marmuru i imponująca architektura. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez meczet, wyjaśniając różne funkcje i przedstawiając kontekst historyczny. Po wizycie w meczecie czas na wspaniały lunch w restauracji Al Khayma Heritage w Abu Zabi. Zapraszamy do odwiedzenia wież Etihad Towers, gdzie kręcono najbardziej ekscytujące akrobacje z serii Szybcy i wściekli. Udaj się na taras widokowy w Etihad Towers, aby podziwiać panoramiczny widok na panoramę Abu Zabi. Odwiedź piękny pałac Qasr Al Watan na terenie Pałacu Prezydenckiego. Podziwiaj cuda architektury, artefakty historyczne i bezcenne skarby, które ukazują bogatą historię i kulturę Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Na koniec zrelaksuj się w drodze powrotnej do Dubaju.

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

Z Dubaju: Całodniowa wycieczka do Abu Zabi z Luwrem i meczetem

Ciesz się 1-dniową wycieczką do dwóch najważniejszych miejsc w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiaj nowe i stare cuda architektury i sztuki podczas tej integracyjnej wycieczki z Dubaju. Po odbiorze usiądź wygodnie i ciesz się podróżą do meczetu. Po przybyciu na miejsce podziwiaj lśniącą zewnętrzną część z białych greckich i macedońskich płytek. Wejdź do środka i zobacz największy na świecie ręcznie tkany dywan, kryształowe żyrandole i szklane panele wysadzane tysiącami kryształów Swarovskiego podczas wycieczki z przewodnikiem. Przygotuj się na zrobienie niezapomnianych zdjęć, ponieważ będziemy robić przystanki fotograficzne w Emirates Palace, Etihad Towers i Abu Dhabi Corniche. Następnie odwiedź Muzeum Luwru na wyspie Saadiyat. Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po największym muzeum w regionie Zatoki Perskiej, które prezentuje zarówno klasyczne, jak i nowoczesne dzieła o znaczeniu kulturowym i socjologicznym z całego świata. Podziwiaj dzieła z francuskich muzeów, takich jak Luwr, Centrum Pompidou i Musee d'Orsay. Odpocznij w Muzeum dla Dzieci, zrelaksuj się w kawiarni lub zajrzyj do butiku. Po zwiedzaniu udaj się w drogę powrotną do hotelu w Dubaju.

Z Dubaju: Jednodniowa wycieczka do Abu Zabi z opcjonalnym lunchem

Z Dubaju: Jednodniowa wycieczka do Abu Zabi z opcjonalnym lunchem

Odkryj najważniejsze atrakcje Abu Zabi podczas tej jednodniowej wycieczki z Dubaju. Podziwiaj architekturę Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda i Pałacu Emiratów. Zanurz się w lokalnej kulturze w Heritage Village. Odbierz z komfortu swojego zakwaterowania w Dubaju. Zatrzymaj się w jednym z największych meczetów na świecie, Wielkim Meczecie Szejka Zayeda. Podziwiaj jego misterne rzeźby islamskie i wykwintne prace z białego marmuru podczas wycieczki z przewodnikiem. Kontynuuj podróż na wyspę Yas i zatrzymaj się w Yas Mall, gdzie możesz usiąść na pyszny lunch. Przejedź przez projekt wyspy Saadiyat, aby zobaczyć nowo ukończone muzeum Luwru i muzeum Guggenheima, które wciąż jest budowane. Zobacz lokalne targi i przejedź obok lśniących białych meczetów, Emirates Palace i eleganckich apartamentów w wieżowcach. Zatrzymaj się w Heritage Village, która przedstawia tradycyjne codzienne życie społeczności arabskiej przed odkryciem ropy. Twoja podróż kończy się transportem do Emirates Mall, Dubai Mall, Burjuman-Bur Dubai lub City Centre Deira , w zależności od preferencji.

Abu Zabi: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście

Abu Zabi: Półdniowa wycieczka z przewodnikiem po mieście

Poznaj szybko zmieniający się krajobraz Abu Zabi podczas półdniowej wycieczki po mieście z przewodnikiem w wybranym języku. Odwiedź tradycyjne i współczesne zabytki, takie jak Wielki Meczet i atrakcje wzdłuż Corniche. Po odebraniu z hotelu w Abu Zabi udaj się do spektakularnego Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, uważanego za kluczowe miejsce kultu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podziwiaj główne cechy wewnątrz i na zewnątrz, takie jak wewnętrzny dziedziniec i minaret, motywy projektowe kaligrafii Naskhi, Thuluth i Kufic oraz smukłe kolumny odbijające się w wodzie. Następnie udaj się w kierunku Zatoki Perskiej, podziwiając nowoczesne budynki wzdłuż Abu Dhabi Corniche. Podziwiaj jedne z najnowocześniejszych na świecie, zapierających dech w piersiach drapaczy chmur i luksusowych hoteli, takich jak Emirates Palace, z widokiem na dziewiczą plażę. Odwiedź tradycyjne targi warzyw i daktyli w Port Zayed, na północny wschód od miasta. Zobacz, jak Port Zayed wspiera międzynarodowy handel Abu Zabi i odgrywa kluczową rolę w wizji gospodarczej Abu Zabi 2030, rządowym dążeniu do dywersyfikacji gospodarczej. Wycieczka kończy się możliwością zrobienia zdjęć w Heritage Village, zrekonstruowanej pustynnej wiosce.

Z Dubaju: wycieczka do Abu Zabi z biletem do Ferrari World

Z Dubaju: wycieczka do Abu Zabi z biletem do Ferrari World

Zobacz główne atrakcje Abu Zabi i odwiedź wyjątkowy park rozrywki Ferrari World. Odwiedź Heritage Village i przejedź się kolejką górską Formula Rossa w ramach tej całodniowej wycieczki z Dubaju. Wycieczkę rozpoczniesz od wizyty w Wielkim Meczecie Szejka Zajida ze wspaniałą architekturą, która jest doskonałym przykładem piękna sztuki islamskiej. Kolejnym przystankiem będzie Emirates Palace – imponujący hotel ze 114 wspaniałymi kopułami i fantastycznymi apartamentami ozdobionymi złotem i marmurem. Następnym punktem wycieczki jest skansen Heritage Village, gdzie poznasz informacje na temat życia Beduinów. Później będziesz mieć możliwość zobaczenia imponującej panoramy miasta podczas jazdy w kierunku Al Corniche. W ramach drugiej części tej jednodniowej wycieczki udasz się do największego krytego parku rozrywki na świecie – Ferrari World. Doświadcz na własnej skórze ekstremalnej prędkości na kolejce górskiej Formula Rossa i sprawdź, czy jesteś dobrym kierowcą na jednym z wielu symulatorów. Oglądaj rozmaite występy, podziwiaj imponujące pokazy taneczne i akrobatyczne lub poszalej na gokartach.

Dubaj: Meczet Szejka Zayeda i wycieczka do Qasr Al Watan z odbiorem osobistym

Dubaj: Meczet Szejka Zayeda i wycieczka do Qasr Al Watan z odbiorem osobistym

Odkryj 2 obowiązkowe atrakcje Abu Zabi — Wielki Meczet Szejka Zayeda i Qasr al Watan — podczas całodniowej wycieczki z Dubaju. Ciesz się wygodnym odbiorem i dowozem do hotelu oraz odśwież się podczas wycieczki wodą butelkowaną. Po odebraniu z hotelu w Dubaju udaj się do Qasr al Watan, działającego pałacu prezydenckiego, którego nazwa oznacza „Pałac Narodu”. Ciesz się czasem na samodzielne wejście i zwiedzanie pałacu. Rób wspaniałe zdjęcia, podziwiaj otaczającą cię majestat i uzyskaj wgląd w zarządzanie ZEA. Następnie udaj się do Wielkiego Meczetu Szejka Zayeda, jednego z największych meczetów na świecie. Podziwiając piękno meczetu i robiąc wspaniałe zdjęcia zachodu słońca, zyskaj głębsze zrozumienie przekonań kulturowych emiratu w przestrzeni zachęcającej do otwartego dialogu. Po zwiedzeniu 2 perełek Abu Zabi wróć do Dubaju i udaj się do hotelu.

Abu Dhabi: Najciekawsze atrakcje

Wielki Meczet Szejka Zajida: Wycieczki i bilety

Zjednoczone Emiraty Arabskie: Ciekawe miejsca

Wielki Meczet Szejka Zajida: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wielki Meczet Szejka Zajida? Kliknij tutaj.

Wielki Meczet Szejka Zajida: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7
(23 338 recenzji)

Wycieczka przebiegła bardzo sprawnie, a nasz przewodnik Adith opowiedział nam wiele fascynujących faktów na temat Abu Zabi. Zabrał nas do Wielkiego Meczetu, gdzie wyjaśnił architekturę i zrobił nam zdjęcia, poszliśmy na taras Obserwatorium, gdzie nas oprowadził i cierpliwie czekał, aż skończymy kolację. Przewiózł nas przez Corniche, Marina i w końcu pod Pałac Prezydencki. Angażując nas we wspaniałe rozmowy, bezpiecznie zostawił nas z powrotem do hotelu. Gorąco polecam przewodnik i wycieczkę. Dziękujemy. Zdobądź zespół przewodników.

Przewodnik Abdu był wspaniały i mówi świetnie po hiszpańsku, dzięki czemu wizyta była bardzo przyjemna. W naszym przypadku wybraliśmy się do Luwru, ponieważ pałac królewski był zamknięty, wycieczka do muzeum była trochę krótka, aby móc go dobrze ocenić. Meczet jest niesamowity. Widok z wież jest bardzo dobry. A lunch jest najsłabszy, jest to restauracja w centrum handlowym meczetu i jest dużo, ale jakość jest słaba.

Podobała mi się doskonała organizacja i rozplanowanie czasu. Przewodnik był bardzo przyjazny i pomocny. Dużo i ciekawie opowiadał nie tylko odwiedzanych obiektach ale także o wielu interesujących faktach ciekawostkach

Bardzo fajny przewodnik, egipski przewodnik Ahmed Elshemy był bardzo przyjazny i przekazał nam wiele ciekawych informacji. Naprawdę świetny poradnik!!!

Nasser był wspaniałym człowiekiem, naprawdę doceniam to, że był przewodnikiem, bardzo pomocnym i mądrym. Świetna przygoda.