Wielki Kanion
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
Najpopularniejsze

Wielki Kanion: Wycieczki i bilety

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Wielki Kanion”

5 faktów na temat historii i geologii Wielkiego Kanionu

Bez względu na to, czy ujrzysz go z góry, lecąc helikopterem, czy z dołu, płynąc łódką, czy też idąc przez niego pieszo – piękno znajdującego się w Arizonie Wielkiego Kanionu na pewno Cię zachwyci! Oto krótka opowieść o tym, jak powstał.

Powstanie płaskowyża Kaibab

Powstanie płaskowyża Kaibab

Kiedy 35 milionów lat temu płaskowyż Kaibab podniósł się do góry, przodek rzeki, którą dziś znamy jako Kolorado, zmienił swój bieg, który pierwotnie uchodził do Pacyfiku.

Uformowanie się jeziora Bidahochi

Uformowanie się jeziora Bidahochi

Nowy bieg rzeki skierował się w stronę Zatoki Meksykańskiej. Aktywność wulkaniczna doprowadziła do częściowej blokady koryta, tworząc ogromne jezioro.

Ponowne spotkanie

Ponowne spotkanie

Dzięki erozji, którą przyspieszyły ostatnie epoki lodowcowe, rzeka znów mogła popłynąć przez płaskowyż Kaibab. Starszy, odpływający do Pacyfiku segment rzeki połączył się na nowo z całą resztą.

Powstanie rzeki Małe Kolorado

Powstanie rzeki Małe Kolorado

Stroma droga na zachód stanęła otworem. Dawne jezioro Bidahochi wyschło, zostawiając po sobie głęboką szczelinę, przez którą dziś płynie Małe Kolorado.

To jeszcze nie koniec!

To jeszcze nie koniec!

Choć większa część Kanionu powstała w tamtej epoce, postępująca erozja i lawiny ciągle go poszerzają. Za 35 milionów lat Kanion może wyglądać zupełnie inaczej!

Nasze wskazówki

Kiedy najlepiej się tam wybrać?

Okres od kwietnia do czerwca to świetny czas, żeby odwiedzić Wielki Kanion; później zaczyna się okres upałów i gwałtownych ulew. Wrzesień i początek listopada też są dobrym czasem, jeśli chcesz uniknąć zarówno tłumów, jak i zimna!

Co ze sobą zabrać?

Pogoda w Wielkim Kanionie potrafi być nieprzewidywalna, więc miej pod ręką ubrania przeciwdeszczowe – nawet, jeśli jest pogodnie! Latem chłodne bryzy maskują gorąco promieni słonecznych, więc koniecznie zabierz krem przeciwsłoneczny. Weź też dużo wody i jakieś lekkie przekąski; lepiej dodawać sobie energii po drodze niż wybrać się tam po dużym, ciężkim posiłku!

Jak się ubrać?

W upał najlepiej założyć przewiewne, zakrywające ciało ubrania. Nie zakładaj szortów ani stroju odsłaniającego ramiona – przy tym nasłonecznieniu nie jest to dobry pomysł. Latem koniecznie załóż kapelusz i okulary przeciwsłoneczne. Niezależnie od pory roku zadbaj o dobre buty, w których Twoje stopy nie będą się ślizgać – inaczej możesz sobie pokaleczyć palce!

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Południowa Krawędź jest otwarta dla zwiedzających przez cały rok; Północna tylko od 15 maja do 15 października.
 • Cena
  Przepustka dla jednej osoby kosztuje 12 USD i jest ważna przez tydzień.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Dostępnych jest kilka świetnych wycieczek. Warto przyjrzeć się tym najpopularniejszym!
 • Jak tam dotrzeć?
  Możesz przejechać się samochodem po przepięknym Lesie Kaibab. Możesz też skorzystać z Arizona Shuttle i podziwiać widoki jako pasażer.
 • Dodatkowe wskazówki

  • W niektóre dni wejście jest bezpłatne – sprawdź online!

  • Jadąc tam samochodem pamiętaj, że będzie potrzebna dodatkowo płatna przepustka dla pojazdu.

Wielki Kanion: Co mówią inni?

Ogólna ocena
4.6 / 5
na podstawie 4 508 opinii

Szczerze polecam wycieczkę - wrażenia wyjątkowe, widoki przepiękne i pełen profesjonalizm ze strony organizatora. Helikopter robi wrażenie i daje zupełnie inne odczucia. To rzeczywiście przygoda. Przejazd na Skywalk sprawny, choć sama atrakcja nie powala aż tak, jak można by się tego spodziewać. Co ważne, nie wolno tam robić własnych zdjęć. Fajne jest, że w ramach wycieczki przysługuje jedno darmowe zdjęcie na osobę wykonane przez tamtejszego fotografa.

Grand Canyon Skywalk Express Helicopter Tour Autor:

Bardzo mily przewodnik , spora dawka informacji o okolicy vegas i wielkim kanionie. Zabawny, pomocny, cierpliwy. Polecam dokupienie wycieczki z przewodnikiem. Darmowa woda od kierowcy. Lot helikopterem daje wspaniale wrażenia i mozesz zobaczyc wieksza czesc kanioni niz tylko z krawedzi. Ale widoki z 2 punktu widokowego mega fajne wg mnie lepsze niz z eagle point :) Pozdrawiamy „Kuzyni” z Północnej Polski (Norwegia).

Super lot, doskonałe widoki. Trzeba tylko pamiętać, że samolot mały wiec gdy wieje... a wiało, są dodatkowe atrakcje , ale to tylko podnosi atrakcyjność wyprawy z uśmiechniętą załogą.

Bardzo profesjonalna obsługa począwszy od odbioru z hotelu poprzez proces check in a na sam locie kończąc. Przemiły pilot, świetny śmigłowiec (Eurocopter). Szczerze polecam!!!!

Wielki Kanion: lot helikopterem Autor:

Wszystko zgodne z opisem. Organizacja bardzo dobra u sprawna. Transport z hotelu na czas. Obsługa miła, sympatyczna i pomocna. Wrażenia niesamowite. Zdecydowanie polecam!

Wielki Kanion: lot helikopterem Autor: