Wielka Synagoga w Budapeszcie

Wielka Synagoga w Budapeszcie

Wielka Synagoga w Budapeszcie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Bilet na ominięcie kolejki do Wielkiej Synagogi

1. Budapeszt: Bilet na ominięcie kolejki do Wielkiej Synagogi

Zwiedź z przewodnikiem Wielką Synagogę w Budapeszcie. Dowiedz się więcej o historii i architekturze tej największej w Europie synagogi (pod względem wielkości zajmuje ona 2. miejsce na świecie). Wysłuchaj też opowieści o losach węgierskich Żydów przed i po zakończeniu II wojny światowej.  Omiń kolejki i skieruj się bezpośrednio do punktu kontroli bezpieczeństwa, a następnie przystąp do zwiedzania Wielkiej Synagogi. Odwiedź Świątynię Bohaterów. Zobacz cmentarz oraz Węgierskie Muzeum Żydowskie. Oddaj cześć ofiarom Holokaustu, zatrzymując się przy Drzewie Emanuela, które znajduje się w Parku Pamięci Raoula Wallenberga. Następnie wejdź z biletem do znajdującego się obok synagogi Węgierskiego Muzeum Żydowskiego. Zwróć uwagę na czerwono-żółtą fasadę z cegieł, która udanie łączy elementy stylu romantycznego i mauretańskiego. Dowiedz się więcej o życiu Żydów na Węgrzech dzięki przedmiotom codziennego użytku.  Zobacz słynne Drzewo Emanuela, które znajduje się na tyłach synagogi. Podziwiaj małe, metalowe listki wierzby płaczącej, na których wygrawerowane są nazwiska ofiar Holokaustu i tabliczki ku czci wybawicieli niebędących Żydami.  Zakończ zwiedzanie na cmentarzu w podwórzu Świątyni Bohaterów, w miejscu pochówku zmarłych w getcie w czasie II wojny światowej.

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

2. Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapest Card: transport publiczny, 30+ atrakcji i wycieczek

3. Budapest Card: transport publiczny, 30+ atrakcji i wycieczek

Odkrywaj, zwiedzaj i smakuj to, co najlepsze w Budapeszcie dzięki oficjalnemu karnetowi miejskiemu. Ciesz się nieograniczonym transportem publicznym i bezpłatnym wstępem do ponad 30 atrakcji. Wybierz się na wycieczkę krajoznawczą z przewodnikiem po Budzie i Peszcie, odśwież się w łaźni termalnej St. Lukacs i korzystaj ze zniżek do 50% w atrakcjach, kawiarniach, restauracjach i sklepach. Muzea, które można zwiedzać bezpłatnie z Budapest Card: - Węgierska Galeria Narodowa - Węgierskie Muzeum Narodowe - Muzeum Sztuk Pięknych - Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Zamkowe - Memento Park - Muzeum Parku Pomników - Centrum Fotografii Współczesnej Roberta Capy - Dom Węgierskich Fotografów - Dom Mai Manó - Muzeum Ludwiga - Muzeum Sztuki Współczesnej - Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Aquincum - Muzeum Sztuki Azjatyckiej Ferenca Hoppa - Muzeum Vasarely'ego - Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Kiscella Inne atrakcje objęte kartą Budapest Card: - Darmowy rejs po Dunaju - Możesz wybrać spośród 4 rejsów wycieczkowych, ale otrzymasz tylko jedną darmową wycieczkę, jeśli posiadasz Budapest Card. - Bezpłatna wizyta w Budatower - Bezpłatna wizyta w jaskini Pálvölgyi - Bezpłatny oficjalny autobus do zamku w Budapeszcie - Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Peszcie i Budzie - Darmowy wstęp do łaźni termalnej i basenu St. Lukács - Bezpłatna przejażdżka wyciągiem krzesełkowym Zugliget Zniżki na atrakcje z kartą Budapest Card: - 25% zniżki na rejsy miejskie Legenda - 20% zniżki w Hospital in the Rock - muzeum bunkrów atomowych - 20% zniżki w Łaźni Széchenyi, Łaźni Rudas, Aquaworld Resort, - 20% zniżki na transfer lotniskowy od drzwi do drzwi przez miniBUD - 10% zniżki w synagodze przy ulicy Dohany - 10-20% zniżki w restauracjach Molnár's Kürtőskalács, Halaszbastya Restaurant, Zsolnay Café, Parisi Passage Cafe, Cafe Astoria, Hard Rock Café Budapest Card 72 Plus Dzięki Budapest Card 72 Plus uzyskasz dostęp do ponad 100 usług zawartych w Budapest Card oraz: - Transfery lotniskowe "od drzwi do drzwi" transferem lotniskowym MiniBUD - Przejazd w obie strony kolejką linową Buda Castle Funicular - Wstęp do kościoła Macieja - Węgierski deser (Molnár's kürtőskalács)

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

4. Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Przejedź przez Budapeszt obok najważniejszych i najbardziej znaczących miejsc w mieście podczas tej zabawnej i relaksującej, półdniowej wycieczki rowerowej. Zamiast przeładowywać Twój umysł datami i liczbami, nasi przewodnicy ożywią miasto ciekawymi anegdotami i opowieściami o Budapeszcie. Wycieczka rozpocznie się od doprowadzenia Cię do Szabadsag Tér (Plac Wolności). Tutaj zobaczysz ogromny pomnik upamiętniający Armię Radziecką. Poczujesz ducha rewolucji, zamieszek i historii. Trasa prowadzi do węgierskiego parlamentu, ogromnego neogotyckiego budynku z 28 klatkami schodowymi o długości ponad 20 km. Stąd dostaniesz swój pierwszy widok na piękny Dunaj. Kontynuuj do ulicy Andrassy, bulwaru Budapesztu, gdzie znajdziesz najpiękniejsze budynki i ekskluzywne sklepy Pesztu. Trasa będzie przebiegać przez Nagymezö Utca, Broadway w Budapeszcie. Ta ulica jest pełna barów, klubów i teatrów, a my doradzimy Ci najlepsze miejsca na wieczorne wyjście w Budapeszcie. Następnie wycieczka poprowadzi Cię przez Hôsök Tere lub Plac Bohaterów, a następnie przejdziesz do parku miejskiego Városliget, gdzie będziesz miał okazję zrelaksować się w zamku Vajdahunyad z ogrodami i terenami zielonymi. Kiedy znów wsiądziemy na rowery, zobaczysz słynne na całym świecie łaźnie termalne Szechenyi, park rozrywki i zoo w Budapeszcie. Wycieczka powróci do Bazyliki małymi krętymi uliczkami, gdzie poczujesz prawdziwe poczucie starego Budapesztu. Zobaczysz stare budynki, zniszczone podczas wojny domowej i odkryjesz ukryte zakątki tego wspaniałego miasta. Miniesz Wielką Synagogę, Nagy Zsinagóga, która jest największą w Europie.

Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim z biletem do synagogi

5. Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim z biletem do synagogi

Zobacz najpiękniejsze zabytki żydowskiej dzielnicy Budapesztu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Najpierw Twój przewodnik pokaże Ci najważniejsze rozdziały historii węgierskich Żydów i Elizabethtown. W międzyczasie przejdź się ulicami tak zwanej dzielnicy żydowskiej Pesztu i zwiedź "status quo ante" Synagogę przy ulicy Rumbach (wizyta zewnętrzna). Jako najważniejszy punkt wycieczki odwiedź synagogę przy ulicy Dohány (zwiedzanie wnętrza), która jest największą w Europie i drugą co do wielkości na świecie. Zwiedzisz także Muzeum Żydowskie z lokalnym przewodnikiem, w którym zapoznasz się z węgierskim dziedzictwem żydowskim poprzez unikalną kolekcję dzieł sztuki z Węgier i Europy Wschodniej oraz bogatą tradycję judaizmu, jego świąt i życia codziennego. Oprócz tego odwiedzisz Cmentarz Męczenników, Park Pamięci Raoula Wallenberga z Drzewem Życia i Świątynią Bohaterów (zwiedzanie z zewnątrz). Po wycieczce możesz odwiedzić wystawę dzielnicy żydowskiej w Goldmark Hall i Centrum Badań Rodzinnych.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

6. Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Żydowski Budapeszt: 2,5-godzinna wycieczka w małej grupie z historykiem

7. Żydowski Budapeszt: 2,5-godzinna wycieczka w małej grupie z historykiem

Odkryj jeden z najpopularniejszych obszarów wewnętrznego Pesztu. Siódma dzielnica to miejsce, w którym kultura żydowska kwitła przez ponad 200 lat, a dziś gości największą i najbardziej aktywną społeczność żydowską w Europie Wschodniej. Jako punkt kulminacyjny wycieczki odwiedź Synagogę przy ulicy Rumbach i odkryj sąsiedztwo Synagogi przy ulicy Dohány, która jest największą w Europie i jedną z największych synagog na świecie. Spaceruj po dzielnicy żydowskiej, ulicami dawnego getta, w którym znajdują się synagogi, pomniki, koszerne restauracje i koszerne sklepy. Posłuchaj lokalnych opowieści o tej okolicy i Budapeszcie. Podczas spaceru odwiedź pomnik Carla Lutza poświęcony jednemu ze Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, znanemu również jako węgierski Schindler. Następnie przejdź obok tętniącego życiem pasażu Gozsdu i odwiedź synagogę przy ulicy Rumbach, zbudowaną w 1872 roku przez wiedeńskiego architekta Otto Wagnera. Oprócz największej synagogi w Europie i pozostałych dwóch najważniejszych synagog, posłuchaj lokalnych wskazówek na temat ruin pubów i życia nocnego. Poznaj sztukę uliczną i inne sekrety Elizabeth Town.

Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

8. Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

Omiń tłumy czekające na tradycyjną wycieczkę autobusową po mieście. Zamiast tego usiądź wygodnie w autentycznym, zabytkowym rosyjskim jeepie wojskowym, zapnij pasy, ciesz się pięknem Budapesztu i zostaw wszystko inne swojemu kierowcy! Ta wycieczka jest wysoce zalecana dla tych, którzy chcą odkrywać poza zwykłymi zabytkami Budapesztu. Odwiedzisz obszary niedostępne dla zwykłych wycieczek po mieście, odkrywając cuda i tajemnice miasta. Wycieczka zabierze Cię wzdłuż alei Andrassy, mijając takie zabytki jak Opera, Dom Terroru i łaźnia termalna Szechenyi. Zatrzymaj się również na Placu Bohaterów, aby poznać historię Węgier. Odwiedź historyczną dzielnicę żydowską i największą synagogę w Europie oraz zanurz się w wyjątkowej atmosferze dzielnicy barów Ruin. Ciesz się 30-minutowym postojem w tętniącej życiem Wielkiej Hali Targowej, gdy jest otwarta. Następnie, po przepłynięciu Dunaju na stronę Budy, zawieziemy Cię na Wzgórze Gellerta, skąd roztaczają się wspaniałe panoramiczne widoki. W dzielnicy zamkowej Budy przejdziesz przez stare brukowane uliczki i średniowieczne domy. 20-minutowy postój pozwoli Ci podziwiać Kościół Macieja, a z Baszty Rybackiej roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na Parlament i Peszt, oferując mnóstwo okazji do robienia zdjęć. Przejedziesz wzdłuż Dunaju i wrócisz na stronę Pesztu. Na ostatnim etapie wycieczki możesz odwiedzić Buty na brzegu Dunaju w pobliżu Mostu Łańcuchowego (tylko przy świetle dziennym). Podczas całej wycieczki Twój kierowca będzie opowiadał ciekawe historie o interesujących miejscach i będzie dostępny w razie pytań. Audioprzewodnik jest dostępny w kilku językach lub możesz posłuchać muzyki z systemu hi-fi JBL.

Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

9. Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj we własnym tempie starą żydowską dzielnicę Budapesztu, znaną dziś jako świąteczna, ale także kulturalna i artystyczna dzielnica miasta! Jedyną rzeczą, którą musisz zwiedzać przez 1 godzinę? Twój smartfon! Głos lokalnego przewodnika poprowadzi Cię przez całą wizytę, a historie będą uruchamiane automatycznie, gdy będziesz kontynuować. Rozpocznij swoją wycieczkę, kiedy tylko chcesz, sam lub z przyjaciółmi, z dala od grup turystycznych... Podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio o godzinie 1h30 rozpocznij spacer po eleganckiej alei Andrassy. Czasami nazywany „Polami Elizejskimi” Budapesztu, od 2002 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odkryj komunistyczny okres Budapesztu, przechodząc przed Domem Terroru. Następnie będziesz kontynuował podróż wzdłuż Alei Andrassy, gdzie czeka na Ciebie wiele miejsc, historii i anegdot, które musisz zobaczyć. Przejdziesz obok pierwszego domu towarowego w Budapeszcie, podziwiasz wspaniałą Operę Miejską i przejdziesz się wzdłuż Hollywood Boulevard w Budapeszcie. Kontynuuj swoją podróż, wchodząc do żydowskiej dzielnicy Budapesztu, aby odkryć największą synagogę w Europie! Zrozumiesz, dlaczego ta dzielnica straciła dziś część swojej tożsamości... Przejedziesz obok takich budynków jak Pomnik Sprawiedliwych czy Park Pamięci, które świadczą o tragicznej historii Żydów w Budapeszcie. Wtedy dowiesz się, dlaczego dziś ta dzielnica jest szczególnie znana jako miejsce uroczystości oraz wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Poznasz na przykład historię słynnych barów w ruinach w Budapeszcie! Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Krótki postój na tarasie lub w sklepie, małe pragnienie? Wznów wizytę, kiedy chcesz, dokładnie w miejscu, w którym się zatrzymałeś. Nie można się zgubić. Przewodnik zapewnia wyraźne wskazówki dźwiękowe, a mapa wskazuje wyraźne wskazówki, którymi należy podążać w czasie rzeczywistym. A jeśli skręcisz w złą drogę, zintegrowana funkcja geolokalizacji w mgnieniu oka przywróci Cię na właściwe tory! dostosuj swój plan podróży, jak chcesz, zrelaksuj się i ciesz się zabawną i zabawną wycieczką po dzielnicy zamkowej we własnym tempie. Ponieważ wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, wizytę zakończysz najsłynniejszym barem w ruinach miasta: Szimpla Kert. Wyjątkowe miejsce do odkrycia absolutnie, jeśli przyjedziesz do dzielnicy.

Budapeszt: Spacer po mieście z lokalnym przewodnikiem

10. Budapeszt: Spacer po mieście z lokalnym przewodnikiem

Wyrusz na intymną wycieczkę po Budapeszcie z lokalnym przewodnikiem. Ta przygoda w małej grupie zapewnia spersonalizowane doświadczenie, w którym wspólnie kształtujesz plan zwiedzania, biorąc pod uwagę preferencje innych podróżników. Wybierz wycieczkę tematyczną od klasycznej eksploracji miasta po puby, sztukę uliczną i podróż przez cuda architektury od średniowiecza po czasy modernistyczne, w tym mosty, łaźnie i historię. Ciesz się wciągającą podróżą, spędzając kilka godzin na odkrywaniu różnorodnych cudów Budapesztu dostosowanych do Twoich wspólnych zainteresowań. Jako wspaniałe zakończenie, możesz dołączyć do piwa na koniec wycieczki, a jeśli chcesz, wieczór może być kontynuowany przez pub crawl.

Liczba znalezionych atrakcji: 48
Sortuj wg::

Wielka Synagoga w Budapeszcie: najlepsze atrakcje w pobliżu

Wielka Synagoga w Budapeszcie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Bilet na ominięcie kolejki do Wielkiej Synagogi

Budapeszt: Bilet na ominięcie kolejki do Wielkiej Synagogi

Zwiedź z przewodnikiem Wielką Synagogę w Budapeszcie. Dowiedz się więcej o historii i architekturze tej największej w Europie synagogi (pod względem wielkości zajmuje ona 2. miejsce na świecie). Wysłuchaj też opowieści o losach węgierskich Żydów przed i po zakończeniu II wojny światowej.  Omiń kolejki i skieruj się bezpośrednio do punktu kontroli bezpieczeństwa, a następnie przystąp do zwiedzania Wielkiej Synagogi. Odwiedź Świątynię Bohaterów. Zobacz cmentarz oraz Węgierskie Muzeum Żydowskie. Oddaj cześć ofiarom Holokaustu, zatrzymując się przy Drzewie Emanuela, które znajduje się w Parku Pamięci Raoula Wallenberga. Następnie wejdź z biletem do znajdującego się obok synagogi Węgierskiego Muzeum Żydowskiego. Zwróć uwagę na czerwono-żółtą fasadę z cegieł, która udanie łączy elementy stylu romantycznego i mauretańskiego. Dowiedz się więcej o życiu Żydów na Węgrzech dzięki przedmiotom codziennego użytku.  Zobacz słynne Drzewo Emanuela, które znajduje się na tyłach synagogi. Podziwiaj małe, metalowe listki wierzby płaczącej, na których wygrawerowane są nazwiska ofiar Holokaustu i tabliczki ku czci wybawicieli niebędących Żydami.  Zakończ zwiedzanie na cmentarzu w podwórzu Świątyni Bohaterów, w miejscu pochówku zmarłych w getcie w czasie II wojny światowej.

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapest Card: transport publiczny, 30+ atrakcji i wycieczek

Budapest Card: transport publiczny, 30+ atrakcji i wycieczek

Odkrywaj, zwiedzaj i smakuj to, co najlepsze w Budapeszcie dzięki oficjalnemu karnetowi miejskiemu. Ciesz się nieograniczonym transportem publicznym i bezpłatnym wstępem do ponad 30 atrakcji. Wybierz się na wycieczkę krajoznawczą z przewodnikiem po Budzie i Peszcie, odśwież się w łaźni termalnej St. Lukacs i korzystaj ze zniżek do 50% w atrakcjach, kawiarniach, restauracjach i sklepach. Muzea, które można zwiedzać bezpłatnie z Budapest Card: - Węgierska Galeria Narodowa - Węgierskie Muzeum Narodowe - Muzeum Sztuk Pięknych - Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Zamkowe - Memento Park - Muzeum Parku Pomników - Centrum Fotografii Współczesnej Roberta Capy - Dom Węgierskich Fotografów - Dom Mai Manó - Muzeum Ludwiga - Muzeum Sztuki Współczesnej - Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Aquincum - Muzeum Sztuki Azjatyckiej Ferenca Hoppa - Muzeum Vasarely'ego - Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Kiscella Inne atrakcje objęte kartą Budapest Card: - Darmowy rejs po Dunaju - Możesz wybrać spośród 4 rejsów wycieczkowych, ale otrzymasz tylko jedną darmową wycieczkę, jeśli posiadasz Budapest Card. - Bezpłatna wizyta w Budatower - Bezpłatna wizyta w jaskini Pálvölgyi - Bezpłatny oficjalny autobus do zamku w Budapeszcie - Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem po Peszcie i Budzie - Darmowy wstęp do łaźni termalnej i basenu St. Lukács - Bezpłatna przejażdżka wyciągiem krzesełkowym Zugliget Zniżki na atrakcje z kartą Budapest Card: - 25% zniżki na rejsy miejskie Legenda - 20% zniżki w Hospital in the Rock - muzeum bunkrów atomowych - 20% zniżki w Łaźni Széchenyi, Łaźni Rudas, Aquaworld Resort, - 20% zniżki na transfer lotniskowy od drzwi do drzwi przez miniBUD - 10% zniżki w synagodze przy ulicy Dohany - 10-20% zniżki w restauracjach Molnár's Kürtőskalács, Halaszbastya Restaurant, Zsolnay Café, Parisi Passage Cafe, Cafe Astoria, Hard Rock Café Budapest Card 72 Plus Dzięki Budapest Card 72 Plus uzyskasz dostęp do ponad 100 usług zawartych w Budapest Card oraz: - Transfery lotniskowe "od drzwi do drzwi" transferem lotniskowym MiniBUD - Przejazd w obie strony kolejką linową Buda Castle Funicular - Wstęp do kościoła Macieja - Węgierski deser (Molnár's kürtőskalács)

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Przejedź przez Budapeszt obok najważniejszych i najbardziej znaczących miejsc w mieście podczas tej zabawnej i relaksującej, półdniowej wycieczki rowerowej. Zamiast przeładowywać Twój umysł datami i liczbami, nasi przewodnicy ożywią miasto ciekawymi anegdotami i opowieściami o Budapeszcie. Wycieczka rozpocznie się od doprowadzenia Cię do Szabadsag Tér (Plac Wolności). Tutaj zobaczysz ogromny pomnik upamiętniający Armię Radziecką. Poczujesz ducha rewolucji, zamieszek i historii. Trasa prowadzi do węgierskiego parlamentu, ogromnego neogotyckiego budynku z 28 klatkami schodowymi o długości ponad 20 km. Stąd dostaniesz swój pierwszy widok na piękny Dunaj. Kontynuuj do ulicy Andrassy, bulwaru Budapesztu, gdzie znajdziesz najpiękniejsze budynki i ekskluzywne sklepy Pesztu. Trasa będzie przebiegać przez Nagymezö Utca, Broadway w Budapeszcie. Ta ulica jest pełna barów, klubów i teatrów, a my doradzimy Ci najlepsze miejsca na wieczorne wyjście w Budapeszcie. Następnie wycieczka poprowadzi Cię przez Hôsök Tere lub Plac Bohaterów, a następnie przejdziesz do parku miejskiego Városliget, gdzie będziesz miał okazję zrelaksować się w zamku Vajdahunyad z ogrodami i terenami zielonymi. Kiedy znów wsiądziemy na rowery, zobaczysz słynne na całym świecie łaźnie termalne Szechenyi, park rozrywki i zoo w Budapeszcie. Wycieczka powróci do Bazyliki małymi krętymi uliczkami, gdzie poczujesz prawdziwe poczucie starego Budapesztu. Zobaczysz stare budynki, zniszczone podczas wojny domowej i odkryjesz ukryte zakątki tego wspaniałego miasta. Miniesz Wielką Synagogę, Nagy Zsinagóga, która jest największą w Europie.

Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim z biletem do synagogi

Budapeszt: Wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim z biletem do synagogi

Zobacz najpiękniejsze zabytki żydowskiej dzielnicy Budapesztu podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Najpierw Twój przewodnik pokaże Ci najważniejsze rozdziały historii węgierskich Żydów i Elizabethtown. W międzyczasie przejdź się ulicami tak zwanej dzielnicy żydowskiej Pesztu i zwiedź "status quo ante" Synagogę przy ulicy Rumbach (wizyta zewnętrzna). Jako najważniejszy punkt wycieczki odwiedź synagogę przy ulicy Dohány (zwiedzanie wnętrza), która jest największą w Europie i drugą co do wielkości na świecie. Zwiedzisz także Muzeum Żydowskie z lokalnym przewodnikiem, w którym zapoznasz się z węgierskim dziedzictwem żydowskim poprzez unikalną kolekcję dzieł sztuki z Węgier i Europy Wschodniej oraz bogatą tradycję judaizmu, jego świąt i życia codziennego. Oprócz tego odwiedzisz Cmentarz Męczenników, Park Pamięci Raoula Wallenberga z Drzewem Życia i Świątynią Bohaterów (zwiedzanie z zewnątrz). Po wycieczce możesz odwiedzić wystawę dzielnicy żydowskiej w Goldmark Hall i Centrum Badań Rodzinnych.

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Budapeszt: Wycieczka rowerem elektrycznym z przewodnikiem po centrum

Poznaj Budapeszt, tak zwany "Paryż Wschodu", na wygodnym i innowacyjnym rowerze elektrycznym. Będziesz korzystać z naszych rowerów z drewnianymi ramami od my-esel lub rowerów elektrycznych Kalkhoff Berleen. Pamiętaj, że e-rower oznacza rower ze wspomaganiem elektrycznym i nadal wymaga pedałowania. Najpierw przejedź przez całą długość alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Państwową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik opowie Ci wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów udaj się do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię sztuczny zamek i kąpielisko termalne Széchenyi, największe i najpopularniejsze w mieście. Kontynuuj wycieczkę z takimi atrakcjami jak Akademia Muzyczna Ferenca Liszta i Dzielnica Żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i poznaj Bazylikę Świętego Stefana, największy kościół w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do budynku węgierskiego parlamentu, który jest punktem orientacyjnym w Budapeszcie. Następnie dotrzesz do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na Budę. Miniesz Pomnik Butów, ale pamiętaj, że bezpośredni dostęp do niego nie zawsze jest możliwy. Przejedź przez odnowiony Most Łańcuchowy, obecnie zamknięty dla prywatnych samochodów, i dotrzyj do Budy, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj Kościół Macieja i Basztę Rybacką przed powrotem na brzeg Dunaju i minięciem historycznej łaźni Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynną łaźnię termalną Gellerta i wróć do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do Synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Żydowski Budapeszt: 2,5-godzinna wycieczka w małej grupie z historykiem

Żydowski Budapeszt: 2,5-godzinna wycieczka w małej grupie z historykiem

Odkryj jeden z najpopularniejszych obszarów wewnętrznego Pesztu. Siódma dzielnica to miejsce, w którym kultura żydowska kwitła przez ponad 200 lat, a dziś gości największą i najbardziej aktywną społeczność żydowską w Europie Wschodniej. Jako punkt kulminacyjny wycieczki odwiedź Synagogę przy ulicy Rumbach i odkryj sąsiedztwo Synagogi przy ulicy Dohány, która jest największą w Europie i jedną z największych synagog na świecie. Spaceruj po dzielnicy żydowskiej, ulicami dawnego getta, w którym znajdują się synagogi, pomniki, koszerne restauracje i koszerne sklepy. Posłuchaj lokalnych opowieści o tej okolicy i Budapeszcie. Podczas spaceru odwiedź pomnik Carla Lutza poświęcony jednemu ze Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, znanemu również jako węgierski Schindler. Następnie przejdź obok tętniącego życiem pasażu Gozsdu i odwiedź synagogę przy ulicy Rumbach, zbudowaną w 1872 roku przez wiedeńskiego architekta Otto Wagnera. Oprócz największej synagogi w Europie i pozostałych dwóch najważniejszych synagog, posłuchaj lokalnych wskazówek na temat ruin pubów i życia nocnego. Poznaj sztukę uliczną i inne sekrety Elizabeth Town.

Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

Budapeszt: Prywatna wycieczka po mieście rosyjskim jeepem

Omiń tłumy czekające na tradycyjną wycieczkę autobusową po mieście. Zamiast tego usiądź wygodnie w autentycznym, zabytkowym rosyjskim jeepie wojskowym, zapnij pasy, ciesz się pięknem Budapesztu i zostaw wszystko inne swojemu kierowcy! Ta wycieczka jest wysoce zalecana dla tych, którzy chcą odkrywać poza zwykłymi zabytkami Budapesztu. Odwiedzisz obszary niedostępne dla zwykłych wycieczek po mieście, odkrywając cuda i tajemnice miasta. Wycieczka zabierze Cię wzdłuż alei Andrassy, mijając takie zabytki jak Opera, Dom Terroru i łaźnia termalna Szechenyi. Zatrzymaj się również na Placu Bohaterów, aby poznać historię Węgier. Odwiedź historyczną dzielnicę żydowską i największą synagogę w Europie oraz zanurz się w wyjątkowej atmosferze dzielnicy barów Ruin. Ciesz się 30-minutowym postojem w tętniącej życiem Wielkiej Hali Targowej, gdy jest otwarta. Następnie, po przepłynięciu Dunaju na stronę Budy, zawieziemy Cię na Wzgórze Gellerta, skąd roztaczają się wspaniałe panoramiczne widoki. W dzielnicy zamkowej Budy przejdziesz przez stare brukowane uliczki i średniowieczne domy. 20-minutowy postój pozwoli Ci podziwiać Kościół Macieja, a z Baszty Rybackiej roztacza się zapierająca dech w piersiach panorama na Parlament i Peszt, oferując mnóstwo okazji do robienia zdjęć. Przejedziesz wzdłuż Dunaju i wrócisz na stronę Pesztu. Na ostatnim etapie wycieczki możesz odwiedzić Buty na brzegu Dunaju w pobliżu Mostu Łańcuchowego (tylko przy świetle dziennym). Podczas całej wycieczki Twój kierowca będzie opowiadał ciekawe historie o interesujących miejscach i będzie dostępny w razie pytań. Audioprzewodnik jest dostępny w kilku językach lub możesz posłuchać muzyki z systemu hi-fi JBL.

Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj we własnym tempie starą żydowską dzielnicę Budapesztu, znaną dziś jako świąteczna, ale także kulturalna i artystyczna dzielnica miasta! Jedyną rzeczą, którą musisz zwiedzać przez 1 godzinę? Twój smartfon! Głos lokalnego przewodnika poprowadzi Cię przez całą wizytę, a historie będą uruchamiane automatycznie, gdy będziesz kontynuować. Rozpocznij swoją wycieczkę, kiedy tylko chcesz, sam lub z przyjaciółmi, z dala od grup turystycznych... Podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio o godzinie 1h30 rozpocznij spacer po eleganckiej alei Andrassy. Czasami nazywany „Polami Elizejskimi” Budapesztu, od 2002 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odkryj komunistyczny okres Budapesztu, przechodząc przed Domem Terroru. Następnie będziesz kontynuował podróż wzdłuż Alei Andrassy, gdzie czeka na Ciebie wiele miejsc, historii i anegdot, które musisz zobaczyć. Przejdziesz obok pierwszego domu towarowego w Budapeszcie, podziwiasz wspaniałą Operę Miejską i przejdziesz się wzdłuż Hollywood Boulevard w Budapeszcie. Kontynuuj swoją podróż, wchodząc do żydowskiej dzielnicy Budapesztu, aby odkryć największą synagogę w Europie! Zrozumiesz, dlaczego ta dzielnica straciła dziś część swojej tożsamości... Przejedziesz obok takich budynków jak Pomnik Sprawiedliwych czy Park Pamięci, które świadczą o tragicznej historii Żydów w Budapeszcie. Wtedy dowiesz się, dlaczego dziś ta dzielnica jest szczególnie znana jako miejsce uroczystości oraz wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Poznasz na przykład historię słynnych barów w ruinach w Budapeszcie! Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Krótki postój na tarasie lub w sklepie, małe pragnienie? Wznów wizytę, kiedy chcesz, dokładnie w miejscu, w którym się zatrzymałeś. Nie można się zgubić. Przewodnik zapewnia wyraźne wskazówki dźwiękowe, a mapa wskazuje wyraźne wskazówki, którymi należy podążać w czasie rzeczywistym. A jeśli skręcisz w złą drogę, zintegrowana funkcja geolokalizacji w mgnieniu oka przywróci Cię na właściwe tory! dostosuj swój plan podróży, jak chcesz, zrelaksuj się i ciesz się zabawną i zabawną wycieczką po dzielnicy zamkowej we własnym tempie. Ponieważ wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, wizytę zakończysz najsłynniejszym barem w ruinach miasta: Szimpla Kert. Wyjątkowe miejsce do odkrycia absolutnie, jeśli przyjedziesz do dzielnicy.

Budapeszt: Spacer po mieście z lokalnym przewodnikiem

Budapeszt: Spacer po mieście z lokalnym przewodnikiem

Wyrusz na intymną wycieczkę po Budapeszcie z lokalnym przewodnikiem. Ta przygoda w małej grupie zapewnia spersonalizowane doświadczenie, w którym wspólnie kształtujesz plan zwiedzania, biorąc pod uwagę preferencje innych podróżników. Wybierz wycieczkę tematyczną od klasycznej eksploracji miasta po puby, sztukę uliczną i podróż przez cuda architektury od średniowiecza po czasy modernistyczne, w tym mosty, łaźnie i historię. Ciesz się wciągającą podróżą, spędzając kilka godzin na odkrywaniu różnorodnych cudów Budapesztu dostosowanych do Twoich wspólnych zainteresowań. Jako wspaniałe zakończenie, możesz dołączyć do piwa na koniec wycieczki, a jeśli chcesz, wieczór może być kontynuowany przez pub crawl.

Budapeszt: Najciekawsze atrakcje

Wielka Synagoga w Budapeszcie: Wycieczki i bilety

Węgry: Ciekawe miejsca

Wielka Synagoga w Budapeszcie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wielka Synagoga w Budapeszcie? Kliknij tutaj.

Wielka Synagoga w Budapeszcie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(3295 recenzji)

Moja podróż do Budapesztu była całkiem przyjemna. Było to wygodniejsze dzięki karcie Budapest Card. Oprócz nieograniczonej liczby przejazdów komunikacją miejską, wejście do większości atrakcji turystycznych było łatwiejsze dzięki okażeniu tej karty. Miłym akcentem był także wliczony w cenę transfer na lotnisko. Przypomnienie: Zawsze miej przy sobie tę kartę, korzystając z transportu publicznego w Budapeszcie, ponieważ inspektorzy przeprowadzają wyrywkowe kontrole.

Autobusy o dobrej częstotliwości, bardzo przyjazny i pomocny personel. Jedyną negatywną stroną obsługi w Budapeszcie jest to, że przystanki nie są zbyt wyraźne ani na mapie, ani na tablicach ulicznych....Faceci w pobliżu przystanków robią wszystko, co w ich mocy, aby zostać zauważonym i udzielić ci pomocy... Z pewnością jest to usługa, którą powtórzymy w innych miastach...

Mojej żonie i mnie podczas włoskiej wycieczki towarzyszył doskonały przewodnik o imieniu Francesco, bardzo profesjonalny. Gratulacje, dowiedzieliśmy się bardzo ważnych informacji w delikatny sposób, który przekazuje emocje. Dziękuję

Fantastycznie jest mieć dużą część atrakcji bezpłatnie i duże zniżki na resztę. w mieście, które kocham.

Wspaniale, to była piękna podróż, spektakularne miasto