Wybierz daty

Wielka Synagoga w Budapeszcie

Liczba znalezionych atrakcji: 18
Sortuj według:
Strona 1 z 2

Wielka Synagoga w Budapeszcie: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wielka Synagoga w Budapeszcie? Kliknij tutaj.

Wielka Synagoga w Budapeszcie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 3295 opinii

To była ciekawa i pouczająca wizyta w pięknej synagodze, w której można pozostać tak długo, jak chcesz. Wygodne wykupienie biletu z wyprzedzeniem, choć kolejka przed budką nie była tak długa. Jest to w zasadzie bilet wstępu na teren synagogi, ponieważ na miejscu są zorganizowani przewodnicy. Zwiedzanie w różnych językach rozpoczyna się w głównej synagodze, co pół godziny z różnymi przewodnikami. Nie wahaj się wziąć udziału w wielu 25-30 minutowych wycieczkach, ponieważ każdy przewodnik opowiada swoją historię. Nie zapomnij również odwiedzić mniejszej synagogi znajdującej się na podwórku, a zwłaszcza wystawy w podziemiach o budapeszteńskim getcie. Węgierskie Muzeum Żydowskie i Lapidarium można pominąć – uznałem je za nudne.

Synagoga to fantastyczny historyczny obiekt do odwiedzenia, największy w Europie. Bardzo interesujące poznać kulturę żydowską i sposób życia. Łatwe rezerwowanie online i korzystanie z wydrukowanych biletów bez żadnych problemów. Przewodniki są częste, jeśli chcesz chodzić w grupie. Zdecydowaliśmy się rozejrzeć we własnym tempie. Muzeum jest bardzo interesujące, a Drzewo życia jest piękne. Warto odwiedzić.

Przewodnicy są bardzo pouczający, a trasa dość interesująca. Są fragmenty historii, które są niezwykle smutne, ale są niezbędne do poznania i zrozumienia. Bardzo zaskakująca wizyta, która jest zarówno piękna (wnętrze tej nietradycyjnej synagogi), jak i skłania do refleksji nad nieludzkością człowieka wobec człowieka.

Synagoga jest piękna. Przewodnik po włosku był bardzo precyzyjny i bardzo pomógł nam w zrozumieniu każdego historycznego i artystycznego szczegółu synagogi. Szybki dojazd dzięki ominięciu kolejki po zakup biletu na miejscu. gorąco polecam

Piękne miejsce, robi wrażenie ogromem i ,,ukłonem" w stronę historii narodu żydowskiego.