Dodaj daty

Wielka Synagoga w Budapeszcie

Wielka Synagoga w Budapeszcie – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Budapeszt: Wielka Synagoga – bilet wstępu bez kolejki

1. Budapeszt: Wielka Synagoga – bilet wstępu bez kolejki

Zwiedź z przewodnikiem Wielką Synagogę w Budapeszcie. Dowiedz się więcej o historii i architekturze tej największej w Europie synagogi (pod względem wielkości zajmuje ona 2. miejsce na świecie). Wysłuchaj też opowieści o losach węgierskich Żydów przed i po zakończeniu II wojny światowej.  Omiń kolejki i skieruj się bezpośrednio do punktu kontroli bezpieczeństwa, a następnie przystąp do zwiedzania Wielkiej Synagogi. Odwiedź Świątynię Bohaterów. Zobacz cmentarz oraz Węgierskie Muzeum Żydowskie. Oddaj cześć ofiarom Holokaustu, zatrzymując się przy Drzewie Emanuela, które znajduje się w Parku Pamięci Raoula Wallenberga. Następnie wejdź z biletem do znajdującego się obok synagogi Węgierskiego Muzeum Żydowskiego. Zwróć uwagę na czerwono-żółtą fasadę z cegieł, która udanie łączy elementy stylu romantycznego i mauretańskiego. Dowiedz się więcej o życiu Żydów na Węgrzech dzięki przedmiotom codziennego użytku.  Zobacz słynne Drzewo Emanuela, które znajduje się na tyłach synagogi. Podziwiaj małe, metalowe listki wierzby płaczącej, na których wygrawerowane są nazwiska ofiar Holokaustu i tabliczki ku czci wybawicieli niebędących Żydami.  Zakończ zwiedzanie na cmentarzu w podwórzu Świątyni Bohaterów, w miejscu pochówku zmarłych w getcie w czasie II wojny światowej.

Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

2. Budapeszt: Big Bus Hop-On Hop-Off Sightseeing Tour

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapest Card: transport publiczny, 30+ atrakcji i wycieczek

3. Budapest Card: transport publiczny, 30+ atrakcji i wycieczek

Odkrywaj, zwiedzaj i smakuj tego, co najlepsze w Budapeszcie z oficjalnym karnetem miejskim. Korzystaj z nieograniczonych przejazdów środkami transportu publicznego oraz bezpłatnego wstępu do ponad 30 atrakcji. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po Budzie i Peszcie, odśwież się w łaźni termalnej St. Lukacs i skorzystaj z rabatów do 50 procent na atrakcje, kawiarnie, restauracje i sklepy. Muzea, które można zwiedzać bezpłatnie z Budapest Card: • Węgierska Galeria Narodowa • Węgierskie Muzeum Narodowe • Muzeum Sztuk Pięknych • Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Zamkowe • Memento Park – Muzeum Posągów • Centrum Fotografii Współczesnej Roberta Capy • Dom Węgierskich Fotografów - Dom Mai Manó • Muzeum Ludwiga - Muzeum Sztuki Współczesnej • Muzeum Historii Budapesztu - Muzeum Aquincum • Muzeum Sztuk Azji Wschodniej im. Ferenca Hoppa • Muzeum Vasarely'ego • Muzeum Historii Budapesztu – Muzeum Kiscelli Inne atrakcje w ramach Budapest Card: • Bezpłatna wizyta w Budatower • Bezpłatne zwiedzanie jaskini Pálvölgyi • Bezpłatny autobus na zamek w Budapeszcie • Bezpłatne wycieczki piesze z przewodnikiem po Peszcie i Budzie • Bezpłatny dostęp do łaźni termalnych i basenu St. Lukács • Bezpłatna przejażdżka kolejką linową Zugliget Zniżki w ramach Budapest Card: • 50% zniżki w Sali św. Stefana - Zamek w Budzie • 25% zniżki na rejsy z firmą Legenda • 25% zniżki w Muzeum Szpitala w skale - muzeum bunkrów atomowych • 20% zniżki na wycieczkę z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach • 20% zniżki w kąpielisku Széchenyi, Rudas, Aquaworld Resort i Lupa Beach • 20% zniżki na transfer lotniskowy „od drzwi do drzwi” z firmą miniBUD • 10% zniżki w synagodze przy ulicy Dohany • 10-20% zniżki w Molnár's Kürtőskalács, restauracji Halaszbastya, kawiarni Zsolnay Cafe, Parisi Passage Cafe, Cafe Astoria i Hard Rock Cafe Karta Budapeszt Card 72 Plus Z kartą Budapest Card 72 Plus zyskasz dostęp do ponad 100 usług, które obejmuje karta Budapest Card oraz: • Transfer lotniskowy „od drzwi do drzwi” z firmą MiniBUD • Rejs po rzece Dunaj z Legenda Duna Bella • Przejazd powrotny kolejką linową na zamek w Budzie • Wstęp do kościoła św. Macieja • Węgierski deser (Kürtőskalács Molnára)

Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

4. Budapeszt: wycieczka rowerowa z przewodnikiem po mieście

Przejedź przez Budapeszt obok najważniejszych i najbardziej znaczących miejsc w mieście podczas tej zabawnej i relaksującej, półdniowej wycieczki rowerowej. Zamiast przeładowywać Twój umysł datami i liczbami, nasi przewodnicy ożywią miasto ciekawymi anegdotami i opowieściami o Budapeszcie. Wycieczka rozpocznie się od doprowadzenia Cię do Szabadsag Tér (Plac Wolności). Tutaj zobaczysz ogromny pomnik upamiętniający Armię Radziecką. Poczujesz ducha rewolucji, zamieszek i historii. Trasa prowadzi do węgierskiego parlamentu, ogromnego neogotyckiego budynku z 28 klatkami schodowymi o długości ponad 20 km. Stąd dostaniesz swój pierwszy widok na piękny Dunaj. Kontynuuj do ulicy Andrassy, bulwaru Budapesztu, gdzie znajdziesz najpiękniejsze budynki i ekskluzywne sklepy Pesztu. Trasa będzie przebiegać przez Nagymezö Utca, Broadway w Budapeszcie. Ta ulica jest pełna barów, klubów i teatrów, a my doradzimy Ci najlepsze miejsca na wieczorne wyjście w Budapeszcie. Następnie wycieczka poprowadzi Cię przez Hôsök Tere lub Plac Bohaterów, a następnie przejdziesz do parku miejskiego Városliget, gdzie będziesz miał okazję zrelaksować się w zamku Vajdahunyad z ogrodami i terenami zielonymi. Kiedy znów wsiądziemy na rowery, zobaczysz słynne na całym świecie łaźnie termalne Szechenyi, park rozrywki i zoo w Budapeszcie. Wycieczka powróci do Bazyliki małymi krętymi uliczkami, gdzie poczujesz prawdziwe poczucie starego Budapesztu. Zobaczysz stare budynki, zniszczone podczas wojny domowej i odkryjesz ukryte zakątki tego wspaniałego miasta. Miniesz Wielką Synagogę, Nagy Zsinagóga, która jest największą w Europie.

Żydowski Budapeszt: 3-godzinna wycieczka w małej grupie z historykiem

5. Żydowski Budapeszt: 3-godzinna wycieczka w małej grupie z historykiem

Odkryj jeden z najpopularniejszych obszarów wewnętrznego Pesztu. Siódma dzielnica to miejsce, w którym kultura żydowska kwitła przez ponad 200 lat, a dziś gości największą i najbardziej aktywną społeczność żydowską w Europie Wschodniej. Jako punkt kulminacyjny wycieczki odwiedź Synagogę przy ulicy Rumbach i odkryj sąsiedztwo Synagogi przy ulicy Dohány, która jest największą w Europie i jedną z największych synagog na świecie. Spaceruj po dzielnicy żydowskiej, ulicami dawnego getta, w którym znajdują się synagogi, pomniki, koszerne restauracje i koszerne sklepy. Posłuchaj lokalnych opowieści o tej okolicy i Budapeszcie. Podczas spaceru odwiedź pomnik Carla Lutza poświęcony jednemu ze Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, znanemu również jako węgierski Schindler. Następnie przejdź obok tętniącego życiem pasażu Gozsdu i odwiedź synagogę przy ulicy Rumbach, zbudowaną w 1872 roku przez wiedeńskiego architekta Otto Wagnera. Oprócz największej synagogi w Europie i pozostałych dwóch najważniejszych synagog, posłuchaj lokalnych wskazówek na temat ruin pubów i życia nocnego. Poznaj sztukę uliczną i inne sekrety Elizabeth Town.

Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

6. Budapeszt: Wycieczka rowerowa z przewodnikiem po centrum miasta

Zwiedź Budapeszt, tak zwany „Paryż Wschodu”, na wygodnym, zupełnie nowym e-rowerze wiodącego niemieckiego producenta Kalkhoff. Najpierw wejdź na całą długość Alei Andrássy'ego, mijając Węgierską Operę Narodową, Dom Terroru i dotrzyj na Plac Bohaterów. Możesz być pewien, że Twój przewodnik będzie miał wszystkie historie po drodze. Z Placu Bohaterów przejdź do Parku Miejskiego, gdzie zaskoczy Cię fałszywy zamek i łaźnia termalna Széchenyi, największa i najpopularniejsza w mieście. Wycieczka kontynuuje z atrakcjami, takimi jak Akademia Muzyczna im. Liszta Ferenca i dzielnica żydowska, zanim zanurzysz się w centrum miasta. Zobacz i dowiedz się o Bazylice św. Stefana, największym kościele w Budapeszcie. W sercu dzielnicy finansowej znajduje się Plac Wolności z krwawą historią i spornym pomnikiem Holokaustu. Stąd już niedaleko do gmachu węgierskiego parlamentu, charakterystycznego punktu w Budapeszcie. Następnie dotrzyj do Dunaju z zapierającym dech w piersiach widokiem na budańską stronę miasta. Przejdź przez most Małgorzaty, korzystając z ładnej ścieżki rowerowej, i dotrzyj do Budy i EuroVelo 6, międzynarodowej drogi rowerowej wzdłuż Dunaju. Zjedź do Batthyany-Square, zrób zdjęcie parlamentu po drugiej stronie rzeki i dalej do Mostu Łańcuchowego Széchenyi, skąd zaczniesz wspinać się na Wzgórze Zamkowe. Tutaj elektryczne wspomaganie Twojego roweru pokaże swoją siłę. Podziwiaj kościół Macieja i Basztę Rybacką, zanim wrócisz do Butów na brzegu Dunaju i miniesz historyczną Łaźnię Rudas. Na Wzgórzu Gellerta zobacz słynne łaźnie Gellerta, które wracają do Pesztu przez Most Wolności, najpopularniejszy most w Budapeszcie. Nie przegap Centralnej Hali Targowej i Węgierskiego Muzeum Narodowego, zanim dotrzesz do synagogi przy ulicy Dohány, ostatniego przystanku na trasie przed powrotem do punktu początkowego wycieczki.

Budapeszt: wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim z biletem do synagogi

7. Budapeszt: wycieczka z przewodnikiem po dziedzictwie żydowskim z biletem do synagogi

Zobacz najpiękniejsze zabytki żydowskiej dzielnicy Budapesztu podczas tej 90-minutowej wycieczki pieszej z przewodnikiem. Po pierwsze, Twój przewodnik pokazuje najważniejsze rozdziały historii węgierskiego żydostwa i Elizabethtown. W międzyczasie przejdź się ulicami tak zwanej żydowskiej dzielnicy Pesztu i zwiedź synagogę „status quo ante” przy ulicy Rumbach (zwiedzanie). Jako punkt kulminacyjny wycieczki odwiedź synagogę przy ulicy Dohány (wizyta wewnętrzna), która jest największa w Europie i druga co do wielkości na świecie. Otrzymasz również wycieczkę z lokalnym przewodnikiem po Muzeum Żydowskim, gdzie poznasz węgierskie dziedzictwo żydowskie poprzez unikalną kolekcję dzieł sztuki z Węgier i Europy Wschodniej, a także bogatą tradycję judaizmu, jego święta i życie codzienne.Oddzielne pomieszczenie upamiętnia węgierski holokaust. Oprócz nich odwiedzisz Cmentarz Męczenników, Park Pamięci Raoula Wallenberga z Drzewem Życia i Świątynię Bohaterów (wizyta zewnętrzna). Po zwiedzaniu możliwe jest zwiedzenie Wystawy Dzielnicy Żydowskiej w Sali Goldmark oraz Centrum Badań nad Rodziną.

Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

8. Budapeszt: świąteczna i żydowska wycieczka piesza z przewodnikiem

Odkryj we własnym tempie starą żydowską dzielnicę Budapesztu, znaną dziś jako świąteczna, ale także kulturalna i artystyczna dzielnica miasta! Jedyną rzeczą, którą musisz zwiedzać przez 1 godzinę? Twój smartfon! Głos lokalnego przewodnika poprowadzi Cię przez całą wizytę, a historie będą uruchamiane automatycznie, gdy będziesz kontynuować. Rozpocznij swoją wycieczkę, kiedy tylko chcesz, sam lub z przyjaciółmi, z dala od grup turystycznych... Podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio o godzinie 1h30 rozpocznij spacer po eleganckiej alei Andrassy. Czasami nazywany „Polami Elizejskimi” Budapesztu, od 2002 roku jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie odkryj komunistyczny okres Budapesztu, przechodząc przed Domem Terroru. Następnie będziesz kontynuował podróż wzdłuż Alei Andrassy, gdzie czeka na Ciebie wiele miejsc, historii i anegdot, które musisz zobaczyć. Przejdziesz obok pierwszego domu towarowego w Budapeszcie, podziwiasz wspaniałą Operę Miejską i przejdziesz się wzdłuż Hollywood Boulevard w Budapeszcie. Kontynuuj swoją podróż, wchodząc do żydowskiej dzielnicy Budapesztu, aby odkryć największą synagogę w Europie! Zrozumiesz, dlaczego ta dzielnica straciła dziś część swojej tożsamości... Przejedziesz obok takich budynków jak Pomnik Sprawiedliwych czy Park Pamięci, które świadczą o tragicznej historii Żydów w Budapeszcie. Wtedy dowiesz się, dlaczego dziś ta dzielnica jest szczególnie znana jako miejsce uroczystości oraz wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Poznasz na przykład historię słynnych barów w ruinach w Budapeszcie! Wiele anegdot wzbogaci Twój spacer po mieście. Krótki postój na tarasie lub w sklepie, małe pragnienie? Wznów wizytę, kiedy chcesz, dokładnie w miejscu, w którym się zatrzymałeś. Nie można się zgubić. Przewodnik zapewnia wyraźne wskazówki dźwiękowe, a mapa wskazuje wyraźne wskazówki, którymi należy podążać w czasie rzeczywistym. A jeśli skręcisz w złą drogę, zintegrowana funkcja geolokalizacji w mgnieniu oka przywróci Cię na właściwe tory! dostosuj swój plan podróży, jak chcesz, zrelaksuj się i ciesz się zabawną i zabawną wycieczką po dzielnicy zamkowej we własnym tempie. Ponieważ wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć, wizytę zakończysz najsłynniejszym barem w ruinach miasta: Szimpla Kert. Wyjątkowe miejsce do odkrycia absolutnie, jeśli przyjedziesz do dzielnicy.

Budapeszt Wielka półdniowa wycieczka po dziedzictwie żydowskim

9. Budapeszt Wielka półdniowa wycieczka po dziedzictwie żydowskim

Pierwsza część Grand Tour obejmuje całą Essential Tour (Synagoga na ulicy Dohány, Muzeum Żydowskie, Cmentarz Męczenników, Park Pamięci Raoula Wallenberga, Drzewo Życia, Świątynia Bohaterów, Centrum Żydowskie). Po przerwie kontynuuj spacer po dzielnicy żydowskiej, ulicami dawnego getta, w którym znajdują się synagogi, pomniki, koszerne restauracje i koszerne sklepy. Podczas gdy przewodnik opowie Ci ważne fakty i lokalne historie z tego obszaru, uzyskasz także podstawowe informacje o Budapeszcie. Podczas podróży odwiedzisz Park Pamięci poświęcony Carlowi Lutzowi, znanemu również jako „węgierski Schindler”, a następnie miniesz słynny pasaż Gozsdu. Trzecią stacją Trójkąta Synagogalnego jest Synagoga przy ul. Kazinczy (zwiedzanie wnętrza), która jest jedną z największych działających ortodoksyjnych synagog w Europie, zbudowaną w stylu secesyjnym. Na koniec wycieczki masz 2 opcje: możesz przyjąć zaproszenie na ciasto w cukierni glatt koszernej Fröhlich lub otrzymać 10% zniżki w restauracji glatt koszernej Carmel.

Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

10. Budapeszt: Wycieczka krajoznawcza elektrycznym tuktukiem

Weźmiesz udział w około dwugodzinnej wycieczce, a ja pokażę Ci zarówno główne atrakcje, jak i przytulne lokalne miejsca w mieście, które musisz zobaczyć, jeśli chcesz poznać prawdziwy Budapeszt. Podczas zwiedzania będzie też czas na robienie zdjęć. Najpierw zwiedzimy Plac Bohaterów, Muzeum Sztuk Pięknych, Salę Sztuki i Zamek Vajdahunyad, następnie przejdziemy Aleją Andrassy, zobaczymy Dom Terroru i Operę. Następnie zobaczysz Bazylikę św. Stefana i Parlament. Następnie zrobimy kółko wokół Dzielnicy Żydowskiej, gdzie poczujesz klimat miasta w wąskich uliczkach, a także miniemy Wielką Synagogę. Po stronie Budy pokażę Ci Hotel Gellért, Kąpielisko Termalne Rudas, a następnie udam się w okolice Zamku Królewskiego, aby zobaczyć Kościół Macieja, Basztę Rybacką i Pałac Królewski. Usłyszysz o historii, ciekawych legendach i opowieściach o Budapeszcie. Ponadto otrzymasz rekomendacje dotyczące restauracji, pubów i barów. (Trasa może ulec zmianie w zależności od natężenia ruchu i warunków pogodowych).

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 31
Sortuj wg:
Strona 1 z 2

Wielka Synagoga w Budapeszcie: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wielka Synagoga w Budapeszcie? Kliknij tutaj.

Wielka Synagoga w Budapeszcie: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 3295 opinii

Bardzo przydatna karta, pod warunkiem, że odpowiednio zaplanowałeś swoją wycieczkę po Budapeszcie! Kupiłem go na ostatni dzień naszej podróży, która obejmowała stronę Budy (Muzeum Historyczne, Galeria Sztuki, Zamek, Świątynia św. Mateusza, Baszta Rybacka). Chociaż obejmuje wyłącznie publiczne muzea miasta (aw niektórych przypadkach nie wszystkie skrzydła muzeów), jest on ostatecznie przydatny w połączeniu z transportem publicznym (autobusy miejskie, tramwaje, metro), ponieważ oszczędzasz dużo czasu i komfortu. Aby go zdobyć, musisz najpierw odwiedzić punkty Budapestinfo (poszliśmy do tego w parku Városháza) i pokazać swój cyfrowy kupon. Następnie otrzymasz kartę z instrukcjami wypełniania: musisz ją podpisać i zanotować dokładną godzinę rozpoczęcia jej używania. Jego działanie zaczyna się od pierwszego użycia i utrzymuje się przez 24 godziny. Można z niego również skorzystać i wrócić na lotnisko w następujący sposób: najpierw wsiądź do autobusu miejskiego M3, który obecnie zastępuje me

Ta karta była niezbędna na nasze wakacje. Kupiliśmy 120-godzinny (6 dni i 5 nocy) i każdy transfer był wliczony w cenę, w tym lotnisko (autobusem 200E), zarówno w obie strony, jak iw obie strony. Odwiedziliśmy wiele muzeów i atrakcji za darmo lub ze zniżką. Będąc w mieście nie wiedzieliśmy co robić, bo nie znaliśmy miejsca, ale dzięki karcie ograniczyliśmy się do zwiedzania zawartych atrakcji (których jest dużo i jedna piękniejsza od drugiej). Również całkowicie darmowy wstęp do łaźni termalnych Lukacs (pięknych, super czystych i bardzo dobrze zorganizowanych), które zostawiliśmy na ostatni dzień, aby naładować się przed podróżą! Radzę wszystkim kupić tę kartę, środki w Budapeszcie działają bez zarzutu i nawet jeśli wydasz kwotę, która może wydawać się droga, wydaj ją raz i będziesz miał klucze do miasta.

Z Kartą można wiele zobaczyć i łatwo jeździć po całym mieście. W ciągu dwóch dni zwiedziliśmy wiele miejsc w Budapeszcie.

Super opcja, można zobaczyc dużo niestandardowych rzeczy. Szczególnie polecam degustacje wina.

Niewątpliwie najlepszy wybór do poruszania się po Budapeszcie, gorąco polecam!