Wiedeń: Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej – trening poranny

Wiedeń: Trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej – 2 h

Numer identyfikacyjny produktu: 42136

Od 68 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
2 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
  • Odkryj wielowiekowe tradycje Hiszpańskiej Dworskiej Szkoły Jazdy Konnej
  • Zobacz, jak przebiega wieloletni proces szkolenia ogierów lipicańskich i ich jeźdźców
  • Obserwuj trening poranny przy akompaniamencie muzyki klasycznej
  • Zobacz różne rodzaje ćwiczeń – proste i relaksujące, lub zorientowanie na doskonalenie wykonywanych podczas pokazów figur
Wycieczka w skrócie
Odwiedź Hiszpańską Dworską Szkołę Jazdy Konnej i bądź świadkiem treningu ogierów lipicańskich i ich jeźdźców. Podczas 2-godz. treningu porannego zobaczysz ćwiczenia wykonywane przez szare źrebaki oraz w pełni wyszkolone ogiery, zwane „białymi gwiazdami”.
Tego możesz się spodziewać
Odwiedź Hiszpańską Dworską Szkołę Jazdy Konnej (niem. Spanische Hofreitschule) w Wiedniu, by podziwiać poranny trening jeźdźców i ich rumaków. Trening ten, odbywający się w przepięknym, barokowym budynku ujeżdżalni zimowej, pozwala przyjrzeć się z bliska trwającemu zwykle wiele lat procesowi, który przechodzi każdy biorący udział w występach ogier lipicański wraz ze swoim jeźdźcem. Trening odbywa się przy akompaniamencie wiedeńskiej muzyki klasycznej.

Podczas treningu porannego wykonywane są ćwiczenia relaksacyjne, doskonalące wykonywane podczas pokazów figury oraz rozwijające pożądane partie mięśniowe. Figury zaliczane do tzw. „szkoły nad ziemią”, takie jak „lewada”, „kurbeta” czy „kapriola”, z których słynie Hiszpańska Dworska Szkoła Jazdy Konnej w Wiedniu, nie są wykonywane regularnie podczas treningów porannych, ale można je zobaczyć od czasu do czasu.

Pod kierunkiem swoich jeźdźców białe ogiery lipicańskie powtarzają różne rodzaje chodów niemal codziennie. Głównym celem treningu porannego jest utrzymanie koni w dobrej kondycji i zdrowiu, jak również rozbudowa konkretnych partii mięśniowych, niezbędnych podczas wykonywania ćwiczeń „szkoły nad ziemią”.
Wliczone w cenę
  • Bilet na trening poranny w Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy Konnej
Niewliczone w cenę
  • Odbiór z miejsca zakwaterowania i transport powrotny
Warunki anulowania
W przypadku tej atrakcji zwrot kosztów jest niemożliwy
Miejsce zbiórki

Michaelerplatz 1A, 1010 Wiedeń (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
• Trening poranny odbywa się w godz. 10.00-12.00. Bilet jest ważny w tym 2-godzinnym przedziale czasowym. Zalecana długość pobytu to 15-20 minut w podanych godzinach.

• Nie ma gwarancji miejsca siedzącego.

• Wstęp dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat (muszą siedzieć na kolanach osoby dorosłej!) jest bezpłatny. Dzieciom w wieku od 6 do 12 lat przysługuje wstęp ze zniżką. Niestety wstęp z dziećmi w wieku poniżej 3 lat jest wzbroniony.

• Fotografowanie i nagrywanie występu jest zabronione.

• Program występu może ulec zmianie.

• Miejsca dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich są dostępne w ograniczonej ilości, dlatego należy je wcześniej zarezerwować na piśmie. Koniecznie skontaktuj się z GetYourGuide lub zaznacz podczas dokonywania rezerwacji (w odpowiednim polu), że chcesz zarezerwować miejsce dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Od 68 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
  • Błyskawiczną i pewną rezerwację
  • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 203)

Organizator:

Spanische Hofreitschule

Numer identyfikacyjny produktu: 42136