Wiedeń: romantyczna wycieczka po starym mieście – 2 h

Wiedeń: romantyczna wycieczka po starym mieście – 2 h

Od 1 095,76 zł za grupę do 15 osób

Weź udział w wycieczce po romantycznej starówce Wiednia. Odkryj malownicze place, ukryte dziedzińce, legendy i postacie związane z historią Wiednia oraz poznaj Hoher Markt, dzielnicę grecką i dawną dzielnicę uniwersytecką.

Informacje

Łatwa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Czas trwania 2 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
niemiecki, hiszpański, chiński, niderlandzki, angielski, francuski, włoski, japoński, portugalski, rosyjski
Prywatna grupa jest dostępna

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Weź udział w fantastycznej wycieczce po wiedeńskiej starówce
 • Odkryj różne oblicza Wiednia
 • Poznaj różnorodność architektoniczną stolicy Austrii, dzielnicę grecką i uniwersytecką
Pełny opis
Ta wycieczka pozwoli Ci odkryć różne oblicza Wiednia. Twój doświadczony przewodnik omówi 6 tematów związanych zarówno z historią, jak i teraźniejszością. Dzięki temu dowiesz się, jak wiele, poza swoimi najsłynniejszymi zabytkami, ma do zaoferowania Wiedeń! 1. Rzymianie, Żydzi i kupcy Hoher Markt to miejsce, które przez wieki przyciągało architektów, kupców i polityków świadomych funkcjonowania mechanizmów władzy. W poczet najbardziej znanych tutejszych zabytków zaliczają się m.in. najstarszy budynek w Wiedniu, pierwsze systemy wodociągów miejskich oraz słynny zegar astronomiczny Ankeruhr, skrywający kilka niespodzianek. 2. Dzielnica grecka Ta tętniąca życiem dzielnica, położona przy wewnętrznej odnodze Dunaju, została ukształtowana przez odbywający się tu od wieków handel. To właśnie tutaj walczyli Turcy, a Grecy przygotowywali się do walki o niepodległość. Na każdym rogu można znaleźć ślady, które pozostawiła historia. 3. Różnorodność architektury Na wiedeńskim starym mieście można podziwiać wiele różnych stylów architektonicznych, których przykładami są: gotyckie wieże mieszkalne, średniowieczne, brukowane ulice, renesansowe dziedzińce, barokowe pałace miejskie, rzędy domów z okresu rokoko, wspaniałe domy z epoki Gründerzeit oraz eleganckie domostwa w stylu art nouveau. Mity i legendy Z barwną i bogatą historią Wiednia łączy się wiele legend i opowieści. Ludzie od zawsze tworzyli legendy, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd pochodzą. Często jednak różnią się one od rzeczywistości. Ważną rolę w mitologii Wiednia odgrywają zwierzęta, których wizerunki można znaleźć na ozdobnych fasadach budynków i miejskich fontannach. 5. Dawna dzielnica uniwersytecka Wyłączona z ruchu ulicznego dzielnica jezuicka położona jest w samym centrum starówki wiedeńskiej. Możesz odwiedzić znajdujący się tam kościół Jezuitów. To prawdziwa perła baroku, symbolizująca zarówno dawną potęgę kościoła, jak i zaciekłą rywalizację, która toczyła się pomiędzy malarzami i architektami w Wiedniu. 6. Wąskie uliczki i oficyny Wiele ulic Wiednia jest wąskich i krętych. Wystarczy przypomnieć sobie, jakie warunki sanitarne panowały w średniowieczu, aby zrozumieć, jak musiało wyglądać codzienne życie w stolicy. Nawet zwykłe otwarcie okna niewątpliwie „zapierało dech w piersiach”.
Wliczone w cenę
 • Prywatny przewodnik
 • Posiłki i napoje
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne
 • Należy okazać jeden z następujących dokumentów: dowód otrzymania pełnego szczepienia, dowód otrzymania pierwszej dawki szczepienia sprzed co najmniej 22 dni, dowód przejścia infekcji COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy, negatywny wynik testu PCR wykonanego nie więcej niż 72 godzin przed rozpoczęciem atrakcji lub negatywny wynik szybkiego testu wykonanego nie więcej niż 48 godziny przed rozpoczęciem atrakcji.

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Poniższe informacje mogą się zmienić, jeśli zaktualizujesz aktualnie wybrane elementy:

  Miejsce zbiórki

  Zegar astronomiczny Ankeruhr, Hoher Markt, 1010 Wiedeń Bądź w miejscu zbiórki na 10 minut przed ustaloną godziną rozpoczęcia wycieczki.

  Otwórz w Google Maps ⟶
  Ważne informacje

  Co trzeba wiedzieć

  • Jeżeli chcesz zarezerwować wycieczkę w innym języku, koniecznie skontaktuj się z organizatorem wycieczki.
  • Wycieczki grupowe prowadzone są w następujących językach: angielski, francuski, hiszpański, włoski, portugalski, rosyjski, holenderski, chiński, japoński, arabski i koreański.
  • Bądź w miejscu zbiórki na 10 minut przed ustaloną godziną rozpoczęcia wycieczki.
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,7 / 5

  na podstawie 205 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4/5
  • Jakość/cena
   4,5/5
  • Jakość usług
   4,7/5
  • Organizacja
   4,7/5
  Sortuj wg

  Sortuj wg

  Bardzo dobry przewodnik z dużą ilością informacji, można go tylko polecić.

  Ze względu na małą grupę 4 osób (widzieliśmy wiele wycieczek do 20 osób), było to jak prywatna wycieczka po starym mieście. Niektóre zabytki byłyby trudne lub niemożliwe do znalezienia. Bardzo dobrze przekazano nam wrażenia i tła z życia w czasie, gdy budowano ulice, place, kościoły i budynki. Możemy tylko polecić wycieczkę. Dzięki jeszcze raz. W ciągu następnych kilku dni nieco dłużej przyglądaliśmy się niektórym zabytkom i delektowaliśmy się najlepszym dla nas espresso w najmniejszej kawiarni z oknami (być może na całym świecie, w każdym razie w Wiedniu).

  Czytaj dalej

  28 maja 2019

  Mieliśmy naprawdę świetną trasę z panem Auingerem! Prowadził nas przez wiele tajemniczych zaułków i do pięknych, ukrytych miejsc. To niewiarygodne, ile wie o historii Wiednia. I to niewiarygodne, jak mało wiedzieliśmy jako Dolni Austriacy. : D Naprawdę nam się podobało i na pewno będziemy polecać tę wycieczkę! Dziękuję Ci.

  28 grudnia 2019

  Świetna wycieczka!

  Zrobiliśmy tę wycieczkę zaraz po przyjeździe, co cieszyliśmy się, że to zrobiliśmy, ponieważ naprawdę pomogło nam to cieszyć się Wiedniem na własną rękę następnego dnia. Nasz przewodnik był przystojny i bardzo pouczający. Ogólnie świetna wycieczka, która otworzyła nam oczy na historię tego uroczego miasta.

  24 lipca 2019

  Organizator:

  Numer identyfikacyjny produktu: 769