Więcej zdjęć

Od 81 zł za osobę

Wiedeń: Romantyczna wycieczka po starym mieście – 2 h

Numer identyfikacyjny produktu: 769
Najważniejsze informacje
Czas trwania
2 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
niemiecki, hiszpański, chiński, niderlandzki, angielski, francuski, włoski, japoński, portugalski, rosyjski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
  • Weź udział w fantastycznej wycieczce po wiedeńskiej starówce
  • Odkryj różne oblicza Wiednia
  • Poznaj różnorodność architektoniczną stolicy Austrii, dzielnicę grecką i dzielnicę uniwersytecką
Wycieczka w skrócie
Weź udział w wycieczce po romantycznej starówce Wiednia. Odkryj malownicze place, ukryte dziedzińce, legendy i postacie związane z historią Wiednia oraz poznaj Hoher Markt, dzielnicę grecką i dawną dzielnicę uniwersytecką.
Tego możesz się spodziewać
Odkryj wiele różnych twarzy Wiednia podczas romantycznej, 2-godzinnej wycieczki po tym wspaniałym mieście. Twój doświadczony przewodnik omówi 6 tematów związanych zarówno z historią, jak i teraźniejszością. Dzięki temu dowiesz się, jak wiele, poza swoimi najsłynniejszymi zabytkami, ma do zaoferowania Wiedeń!

1. Rzymianie, Żydzi i kupcy
Hoher Markt to miejsce, które przez wieki przyciągało architektów, kupców i polityków świadomych funkcjonowania mechanizmów władzy. W poczet najbardziej znanych zabytków Hoher Markt zaliczają się m.in. najstarszy budynek w Wiedniu, pierwsze systemy wodociągów miejskich oraz słynny zegar astronomiczny Ankeruhr, skrywający kilka niespodzianek.

2. Dzielnica grecka
Ta tętniąca życiem dzielnica, położona przy wewnętrznej odnodze Dunaju, została ukształtowana przez odbywający się tu od wieków handel. To właśnie tutaj walczyli Turcy, a Grecy przygotowywali się do walki o niepodległość. Na każdym rogu można znaleźć ślady, które pozostawiła historia.

3. Różnorodność architektury
W wiedeńskim starym mieście można podziwiać wiele różnych stylów architektonicznych, których przykładami są: gotyckie wieże mieszkalne, średniowieczne brukowane ulice, renesansowe dziedzińce, barokowe pałace miejskie, rzędy domów z okresu rokoko, wspaniałe domy z epoki Gründerzeit oraz eleganckie domostwa w stylu art nouveau.

4. Mity i legendy
Z barwną i bogatą historią Wiednia łączy się wiele legend i opowieści. Ludzie od zawsze tworzyli legendy, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd pochodzą. Często jednak różnią się one od rzeczywistości. Ważną rolę w tworzeniu mitologii Wiednia odgrywają zwierzęta, których wizerunki można znaleźć na ozdobnych fasadach budynków i miejskich fontannach.

5. Dawna dzielnica uniwersytecka
Wyłączona z ruchu ulicznego, dawna dzielnica jezuicka położona jest w samym centrum Wiednia. Możesz odwiedzić znajdujący się tam kościół Jezuitów. To prawdziwa perła baroku symbolizująca zarówno dawną potęgę kościoła, jak i zaciekłą rywalizację, która toczyła się pomiędzy wiedeńskimi malarzami i architektami.

6. Wąskie uliczki i sekretne dziedzińce
Wiele ulic Wiednia jest wąskich i krętych. Wystarczy przypomnieć sobie, jakie warunki sanitarne panowały w średniowieczu, aby zrozumieć, jak musiało wyglądać życie codzienne w stolicy. Nawet zwykłe otwarcie okna niewątpliwie „zapierało dech w piersiach”.
Miejsce zbiórki

Ankeruhr am Hohen Markt, 1010 Wiedeń (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
• Jeżeli chcesz zarezerwować wycieczkę w innym języku, koniecznie skontaktuj się z organizatorem wycieczki.

• Wycieczki grupowe prowadzone są w następujących językach: angielski, francuski, hiszpański, włoski, portugalski, rosyjski, holenderski, chiński, japoński, arabski i koreański.

• Bądź na miejscu zbiórki na 10 minut przed ustaloną godziną rozpoczęcia wycieczki.
Gwarantujemy
  • Błyskawiczną i pewną rezerwację
  • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 110)

Organizator:

Reisegourmet

Numer identyfikacyjny produktu: 769