Bilet wstępu

Wiedeń: Bilety wstępu do Belwederu

Wiedeń: Bilety wstępu do Belwederu

Od 40,95 zł za osobę

Odwiedź Belweder w Wiedniu i podziwiaj najważniejszą kolekcję dzieł sztuki austriackiej od średniowiecza do współczesności. Odkryj jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w Europie, którą wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Informacje o bilecie

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zarezerwuj teraz i zapłać później, aby zarezerwować miejsce bez żadnych opłat już dziś. Dowiedz się więcej
Czas trwania 2 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Opcjonalnie audioprzewodnik
angielski, francuski, chiński, hiszpański, włoski
Atrakcja dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Odwiedź wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Belweder w Wiedniu
 • Odkryj największą na świecie kolekcję Klimta
 • Podziwiaj różne dzieła sztuki, w tym obrazy, rzeźby i gotyckie ołtarze skrzydłowe
 • Poznaj jeden z najpiękniejszych barokowych budynków w Europie
 • Zobacz historyczną Salę Marmurową i Kaplicę Pałacową
 • Zrelaksuj się w Ogrodzie Rzeźby w Belvedere 21
 • Ciesz się specjalną wystawą w Lower Belvedere
Pełny opis
Odkryj wiedeński Belweder – jedną z najpiękniejszych budowli barokowych w Europie i obiekt wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj liczne dzieła sztuki artystów z różnych epok. Ogromne zbiory w Belwederze obejmują kilka tysięcy dzieł sztuki. Wybrane z nich można zobaczyć na wystawie stałej w Górnym Belwederze. Dzięki tej galerii zyskasz wgląd w historię sztuki austriackiej w kontekście międzynarodowym, począwszy od wieków średnich aż do połowy XX wieku. Zwiedź historyczną Galerię Marmurową i odwiedź kaplicę oraz niesamowitą Sala Terrena (hol na parterze) w Górnym Belwederze. Podziwiaj wiele imponujących dzieł obejmujących ponad 500 lat historii sztuki. Obok największej na świecie kolekcji prac Klimta, włącznie ze słynnymi dziełami okresu Art Noveau, takimi jak „Pocałunek” i „Judyta”, znajdziesz tu również arcydzieła Schiele, Kokoschki, Waldmüllera, Renoira, Moneta i van Gogha oraz ważne kolekcje z XIX i XX wieku, a także baroku oraz wieków średnich. Zapoznaj się ze sztuką epoki klasycznego modernizmu i okresu międzywojennego, znajdującą się na parterze Górnego Belwederu. Zobacz także kolekcję barokową na piętrze głównym. Innowacyjny projekt ekspozycji opracowano specjalnie po to, by umożliwić pokazanie arcydzieł Gustava Klimta, w tym „Pocałunku”, w nowym świetle. Odkryj Pałac Zimowy, nowy budynek ekspozycji, w Belwederze w centrum Wiednia. Otwarcie czwartej galerii w Belwederze oznacza utworzenie kolejnego ośrodka sztuki w centrum Wiednia. Było to możliwe dzięki ścisłej współpracy pomiędzy pałacem miejskim oraz ogrodowym, czyli Pałacem Zimowym i Belwederem. Od otwarcia 21er Haus w listopadzie 2011 roku w Belwederze dostępna jest ekspozycja stała prac z okresu powojennego i współczesnego. Od czerwca 2012 roku części kolekcji prezentowane były na pierwszym piętrze 21er Haus, ukazując odwiedzającym różne perspektywy poprzez zmieniające się wystawy tematyczne. Punktem centralnym zawsze pozostaje współczesna sztuka austriacka w kontekście międzynarodowym, reprezentująca cele programowe 21er Haus.
Wliczone w cenę
 • Wstęp do różnych obszarów Galerii Belvedere
 • Galerie Upper Belvedere i Belvedere 21 (jeśli wybrano taką opcję)
 • Dostęp do ogrodów i stajni Belvedere
 • Jedzenie i napoje
 • Transport
 • Przewodniki audio
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne
 • Oprócz dowodu szczepienia wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 18 lat, muszą przedstawić wydany przez władze państwowe dokument tożsamości ze zdjęciem (np. prawo jazdy, paszport itp.)
 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 18 lat, muszą okazać dowód pełnego zaszczepienia lub dowód przejścia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Uczestnicy, którzy nie mogą zostać zaszczepieni, muszą okazać dowód potwierdzający ten fakt oraz ujemny wynik testu wykonanego nie więcej niż 24 godziny przed rozpoczęciem atrakcji. Uczestnicy, którzy nie ukończyli 18 lat, muszą okazać ujemny wynik testu wykonanego nie więcej niż 24 godziny przed rozpoczęciem atrakcji.
 • Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zabrania i noszenia masek FFP2. Niebieskie maski chirurgiczne nie będą akceptowane.

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Miejsce zbiórki może zależeć od wybranej opcji.

Ważne informacje

Niedozwolone

 • Posiłki i napoje
 • Bagaż lub duże torby

Co trzeba wiedzieć

 • Dolny Belweder został ponownie otwarty przy okazji wystawy specjalnej „Dalí - Freud”, którą można oglądać od 28 stycznia do 29 maja 2022 roku.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,2 /5

na podstawie 547 opinii

Podsumowanie opinii

 • Jakość/cena
  3,9/5
 • Jakość usług
  4,3/5
 • Organizacja
  4,3/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Hm Sam wygląd budynku bardzo ładny jest co podziwiać ogrody piękne, niestety bilet mieliśmy wykupiony na dolny i górny Belweder o okazało się ze dolny jest tymczasowo zamknięty i o tym niestety nas nikt nie poinformował. W środku piękna główna sala i obrazy, jeśli ktoś lubi sztukę i obrazu to jak najbardziej :)

10 października 2021

W porządku, bardzo krótkie muzeum. Najważniejszym wydarzeniem był oczywiście Pocałunek, urzekające zdjęcie !!! W niższych pokojach powiemy, co mogę powiedzieć. Chyba po prostu nie mam sztuki !!! „Klej na płótnie” był jednym kawałkiem i tak naprawdę był to tylko klej na płótnie. Każdy na swój. Cieszę się, że poszliśmy zobaczyć Pocałunek. Zrobił to dla nas.

Czytaj dalej

25 listopada 2019

Byłem tutaj wcześniej. Wróciłem, ponieważ lubię robić zdjęcia i zawsze widzę rzeczy w innym świetle. Nie miałem drukarki, a personel powiedział, że będę musiał udać się do biura rezerwacji (100 metrów), aby wysłać im kod, a następnie wydrukują dla mnie bilet. To była niedogodność i nie widzę na to rozwiązania poza prośbą Belvedere o włączenie go do urządzenia skanującego. Belvedere robi się bardzo zatłoczona po około 11, a ludzie mają czas odprawy na wejście. Belvedere to gigantyczna galeria sztuki, ale jeśli lubisz sztukę średniowiecza, zejdź do Lower Belevede, ponieważ jest to dla mnie szczególne miejsce. Potrzebujesz przerwy i filiżankę Viener Melange - a potem idź do stołówki, to świetnie!

Czytaj dalej

4 listopada 2019

Numer identyfikacyjny produktu: 47912