Dodaj daty

WiedeńKulinaria i życie nocne

Nasze najbardziej polecane Wiedeń Kulinaria i życie nocne

Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty – wycieczka całodniowa z wjazdem na Skywalk

1. Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty – wycieczka całodniowa z wjazdem na Skywalk

Zwiedź wspaniały, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO region Salzkammergut w trakcie wycieczki z przewodnikiem. Zobacz śnieżnobiały zamek, piękne alpejskie okolice, miasto Hallstatt i wiele więcej. Skorzystaj z wygodnego odbioru ze swojego hotelu w centrum Wiednia lub udaj się do położonego w centrum miasta miejsca zbiórki, jeśli zatrzymujesz się w hotelu poza strefą odbioru lub w innym miejscu zakwaterowania, takim jak apartament. Wsiądź na pokład autobusu i wyrusz w kierunku zachwycającego regionu Salzkammergut. Pierwszym przystankiem będzie Schloss Ort, śnieżnobiały zamek, który jest wymarzonym miejscem zaślubin dla wielu par. Pamiętaj, by zrobić kilka zdjęć na słynnym drewnianym moście. Następnie odwiedź bajkowe miasto Hallstatt, które stanowi serce regionu Salzkammergut i jest położone nad brzegiem lazurowo-niebieskiego jeziora. Wjedź na Skywalk i podziwiaj wspaniałe widoki na miasto, jezioro i góry. Skorzystaj z czasu wolnego na zjedzenie lunchu lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachwyć się wyjątkowym naturalnym krajobrazem okolicy, a następnie wróć do Wiednia. Twoja wycieczka zakończy się przy Wiedeńskiej Operze Państwowej.

Wiedeń: bilet wstępu do pałacu Schönbrunn z lunchem

2. Wiedeń: bilet wstępu do pałacu Schönbrunn z lunchem

Odkryj piękno Pałacu Schönbrunn dzięki naszemu 2-daniowemu lunchowi i pakietowi wycieczki z audioprzewodnikiem. Rozpocznij swoją przygodę od przepysznego 2-daniowego posiłku w Joseph II - Schönbrunn Palace Restaurant, składającego się z tradycyjnego Wiener Schnitzel z wieprzowiny lub wegetariańskiej alternatywy oraz przepysznego strudla jabłkowego. Następnie wybierz się na 50-minutową wycieczkę audio z przewodnikiem po Pałacu Schönbrunn, zaczynając bezpośrednio od restauracji. Ciesz się fascynującą podróżą przez prywatne komnaty pałacu, sale recepcyjne od strony południowej, apartamenty reprezentacyjne i komnaty Marii Teresy. Nie przegap tej okazji, aby zjeść pyszny posiłek i odkryć wspaniały pałac Schönbrunn!

Wiedeń: pałac Schönbrunn, kolacja i koncert

3. Wiedeń: pałac Schönbrunn, kolacja i koncert

Spędź wspaniały wieczór w wiedeńskim pałacu Schönbrunn. Weź udział w wycieczce i koncercie oraz zjedz kolację. Poznaj świat cesarzowej Marii Teresy i cesarza Franciszka Józefa I oraz zwiedź cesarski domek myśliwski po godzinach otwarcia za pomocą swojego smartfona. Zjedz trzydaniową kolację, a następnie weź udział w koncercie muzyki klasycznej. Na 15 minut przed rozpoczęciem zwiedzania pałacu prosimy o stawienie się przed głównym wejściem. Przywita Cię tam jeden z pracowników. Podziwiaj wspaniałą architekturę i eleganckie wnętrza, słuchając audioprzewodnika na smartfonie. Następnie zjedz trzydaniową kolację w restauracji znajdującej się w niewielkiej odległości od pałacu. Po posiłku wróć do oranżerii, aby posłuchać muzyki Mozarta i podziwiać niezwykłą salę koncertową. Posłuchasz wspaniałych uwertur, arii oraz duetów z koncertów oraz oper Wolfganga Amadeusza Mozarta, takich jak „Wesele Figara”, „Czarodziejski flet” czy „Don Giovanni”. Najpopularniejsze arie, walce i polki skomponowane przez nazywanego królem walca Johanna Straussa zachwycą Cię w drugiej części koncertu. Wśród nich odnajdziesz takie tytuły jak „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Nad pięknym modrym Dunajem” czy „Marsz Radetzkiego”. Orkiestrze towarzyszy dwóch śpiewaków operowych.

Wiedeń: Koncert bożonarodzeniowy i kolacja w Kursalon

4. Wiedeń: Koncert bożonarodzeniowy i kolacja w Kursalon

Świętuj Boże Narodzenie w stylu klasycznym i zobacz „Salonorchester Alt Wien” na scenie w Lanner Saal. Ciesz się występami tancerzy baletowych i międzynarodowych śpiewaków operowych podczas niesamowitej muzycznej celebracji dzieł króla walca Johanna Straussa i jednej z głównych postaci wiedeńskiej muzyki klasycznej, Mozarta. Posłuchaj walca i daj się ponieść rytmowi polek. Ciesz się poruszającymi operetkami i koncertami solowymi 2 najlepszych kompozytorów na świecie, wykonanymi na najwyższym poziomie artystycznym. Ciesz się ekskluzywnym 4-daniowym menu „Imperial Vienna” w świątecznej atmosferze restauracji „Das Johann”.

Wiedeń: warsztaty czekoladowe i degustacja w Muzeum Czekolady

5. Wiedeń: warsztaty czekoladowe i degustacja w Muzeum Czekolady

Ciesz się wycieczką po Muzeum Czekolady i warsztatami czekoladowymi w Wiedniu. Dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz do udekorowania najsmaczniejszej czekolady – naczynia, składniki i receptury. Brak doświadczenia kulinarnego nie stanowi przeszkody. Nawet bez niego będziesz w stanie przygotować smaczny przysmak. Podczas dekoracji 3 wyjątkowych tabliczek czekolady Twoje zmysły będą rozpieszczane różnymi zapachami i smakami. Dzięki przeróżnym profesjonalnym narzędziom doprowadzisz swoją czekoladę do perfekcji i stworzysz oryginalny Xocolate – pierwszy napój z czekolady autorstwa starożytnych Azteków.  Po warsztatach otrzymasz oficjalny certyfikat Wiedeńskiego Muzeum Czekolady. Następnie ciesz się czasem wolnym i zwiedź inne części tego interaktywnego muzeum.  Przejdź przez muzeum, by wyruszyć w podróż w głąb dżungli, do kolebki upraw kakaowca. Dowiedz się więcej o jego uprawie. Podziwiaj wykonane z czystej czekolady rzeźby przedstawiające słynne postaci historyczne.

Wiedeń: Koncert w Kursalon z kolacją

6. Wiedeń: Koncert w Kursalon z kolacją

Przeżyj niesamowity wieczór w klasycznym stylu i wysłuchaj najpiękniejszych kompozycji Johanna Straussa i Wolfganga Amadeusza Mozarta. Ciesz się całym repertuarem muzyki klasycznej i podziwiaj wspaniałych śpiewaków operowych oraz fascynujących solistów baletu. Rozpocznij wieczór 3-daniowym posiłkiem w restauracji „Das Johann" i przysłuchuj się orkiestrze grającej muzykę starego Wiednia w Kursalon. Posłuchaj pięknych operetek i imponujących koncertów solowych skomponowanych przez 2 najlepszych kompozytorów na świecie, wykonanych z niezwykłym artyzmem. 

Wiedeń: pokaz wytwarzania strudla z degustacją w Schönbrunn

7. Wiedeń: pokaz wytwarzania strudla z degustacją w Schönbrunn

Odwiedź słynny wiedeński pałac Schönbrunn i ciesz się pokazem przygotowywania oryginalnego strudla w pałacowej piekarni Café Residenz. Zejdź po majestatycznych schodach do zabytkowych piwnic, gdzie od wieków powstają wypieki. Co godzinę odbywa się tu spektakl, który zaostrzy Twój apetyt – pokaz przygotowywania strudla. Dowiedz się, w jaki sposób przygotowywany jest oryginalny wiedeński strudel z jabłkami. Zobacz, jak ciasto na strudel jest tak cienko rozwałkowywane, że można przez nie czytać gazetę. Na koniec pokazu skosztuj świeżo upieczonego strudla z jabłkami. Otrzymaj też oryginalny przepis na wiedeńskiego strudla z jabłkami, aby upiec go w domowym zaciszu.

Pub Crawl w Wiedniu

8. Pub Crawl w Wiedniu

Poznawaj nowych przyjaciół i mieszaj się z miejscowymi podczas zabawnego pełzania po pubach w Wiedniu. Poznaj ekscytujące życie nocne miasta z niesamowitymi lokalnymi przewodnikami. Wyrusz z legendarnego miejsca w samym sercu Wiednia i udaj się do 3 różnych pubów i klubów. Ciesz się 4 darmowymi drinkami i korzystaj ze specjalnych drinków przez cały wieczór. Poznaj innych podróżników i graj w gry towarzyskie, aby przełamać lody. Spróbuj szczęścia w takich aktywnościach, jak piwny ping pong, picie drużynowe, drink and dare i twerk flip cup. Wypij kilka szalonych shotów i pochwal się swoimi ruchami na parkiecie. Zakończ w klubie nocnym i omiń kolejki, aby szybko dostać się na darmowego drinka i resztę nocy w czasie wolnym. Niezależnie od tego, czy jesteś chłopcem czy dziewczyną, singlem czy w parze, sam czy z przyjaciółmi, ta noc będzie pełna niespodzianek.

Wiedeń: Big Bus City Highlights Night Tour z przewodnikiem na żywo

9. Wiedeń: Big Bus City Highlights Night Tour z przewodnikiem na żywo

Zatrać się w jasnych światłach miasta podczas nocnej wycieczki z przewodnikiem po Wiedniu autobusem z odkrytym dachem. Zobacz niektóre z najbardziej znanych atrakcji z innej perspektywy, ucząc się o każdym miejscu z przewodnika, mijając Wiedeńską Operę Państwową, Wurstelprater i Stadtpark. Zejdź do Opery Wiedeńskiej i spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem na otwartym przystanku autobusowym na zewnątrz. Wskocz na pokład i usiądź na swoim miejscu, mając doskonałą okazję do zrobienia zdjęć z operą. Zacznij przemierzać miasto, gdy Twój gospodarz będzie komentował każdą nową lokalizację, którą mijasz. Obserwuj migoczące refleksy świateł podczas podróży wzdłuż Dunaju i kanału. Poznaj fascynującą historię i architekturę Wiednia i przejedź obok parku rozrywki Wursteprater, Stadtpark, Farmer's Market i wielu innych atrakcji miasta.

Wiedeń: wycieczka po jedzeniu, kawie i rynku

10. Wiedeń: wycieczka po jedzeniu, kawie i rynku

Wycieczkę po Wiedniu rozpoczynasz od jednej z najbardziej znanych i atrakcyjnych ulic handlowych w mieście: Graben. Dom nadwornego jubilera Heldweina i słynna fabryka porcelany w Augarten jest usiana cesarską architekturą, bogatymi kawiarniami i ekskluzywnymi restauracjami. Byłoby niegrzecznie nie zaproponować ci kawy przed właściwym rozpoczęciem, więc po krótkim spacerze zatrzymasz się na szybką kawę i przekąskę. Nie będzie to jednak w jednej ze słynnych kawiarni, bo chodzą tam tylko turyści. Zamiast tego udasz się do jednej z niewielu kawiarni, które nadal odwiedzają miejscowi – właściwej i wciąż działającej Kulturcafe. To Nasch oznacza „skubać” i to jest dokładnie to, co możesz zrobić na Naschmarkt, jednym z najlepszych rynków na świeżym powietrzu w Europie. Jest długa na milę i prezentuje ponad 120 straganów z jedzeniem i kilka pysznych restauracji, które przygotowują jedne z najlepszych potraw w mieście. Tutaj znajdziesz najbardziej zróżnicowaną gamę owoców, warzyw i przysmaków dostępnych w Wiedniu z całego świata. Chociaż Naschmarkt jest obowiązkowym punktem programu, każdy miejscowy powie, że rzadko go odwiedza, chyba że ma ochotę walczyć z turystami o uwagę sprzedawcy. Zamiast tego każdy lokalny ma swój własny rynek, który lubi odwiedzać. Może nie są tak duże jak Naschmarkt, ale z pewnością są bardziej żywe i mniej turystyczne. W tym celu zostaniesz przeniesiony z Naschmarkt na prawdziwie działający wiedeński rynek. Czy będzie to modny Brunnenmarkt w 16. dzielnicy z kawiarniami i kreatywnością, tętniący życiem Viktor-Adler-Markt w tradycyjnie robotniczej 10. dzielnicy, czy nawet spokojny targ rolniczy na Karmeliterplatz w 2. dzielnicy, będą zależeć od dnia i przewodnik. Ale nie bój się pytać innych o drogę: nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu w ciągu dnia, nie mówiąc już o wycieczce, żeby wszystko zobaczyć. Niezależnie od rynku, jedną rzeczą, którą można zagwarantować, jest to, że będzie żywność. Twoi przewodnicy wprowadzą Cię w niektóre wiedeńskie przyjemności, słodkie i pikantne, oraz życie na ulicach, o których żaden przewodnik nigdy nie wspomni. Wstrzymanie życia w Wurstelstand daje szansę skosztowania ulubionego dania Austriaka (wskazówka: to nie sznycel), a jednocześnie skosztowania bezczelnego piwa lub szprycera (dostępne są napoje bezalkoholowe), które pomogą Ci ponownie nawodnić się po gwaru na rynkach. Po drodze zanurzysz się w słynnej wiedeńskiej kulturze kawy. Kawiarnie odgrywały bardzo ważną rolę w kształtowaniu kultury miasta na przestrzeni wieków, a pierwsza filiżanka została zaparzona już w 1683 roku. Austriacki Inwentarz Dziedzictwa Kulturowego opisuje kawiarnie jako miejsca, „gdzie konsumuje się czas i przestrzeń, ale tylko kawa jest na rachunku”.

Liczba znalezionych atrakcji: 83
Sortuj wg::
Strona 1 z 6

Niezwykłe doznania

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kulinaria i życie nocne w: Wiedeń

Oprócz atrakcji typu Kulinaria i życie nocne jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Wiedeń?

W: Wiedeń są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Kulinaria i życie nocne w: Wiedeń obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Wiedeń: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wiedeń? Kliknij tutaj.

Wiedeń: Co mówią inni?

Fajny koncert z dobrą orkiestrą w bardzo znanej i pięknej Goldener Saal w wyjątkowej atmosferze! Niespodzianka zakończona marszem An der schonen blauen Donau i Radezky'ego była piękna. Nawet jeśli trochę mrugnie do turysty, kostiumowa orkiestra jest fascynująca, a cofnięcie się w czasie jest magiczne. Jedyną wadą jest brak szacunku dla ubioru (co jest tylko zalecane) niektórych odbiorców, którzy przychodzą w tenisówkach i spodenkach do koszykówki; jednak piękne i niezapomniane przeżycie do przerobienia

Obaj faceci byli bardzo dobrze poinformowani o obu miejscach, ale kiedy pojechaliśmy do kopalni soli, Leo zapewnił nam rozrywkę w obie strony i sprawił, że nasza trasa była tak przyjemna, prawdopodobnie dlatego, że byliśmy mniejszą grupą, drugi facet też był dobry, ale to była grupa jak 55 osób

Amazing instructor, thanks to him the event was very amusing. He was speaking both German and English, so feel free to join, if you are not a native speaker. Also, a cup of coffee and a piece of strudel served during the presentation was a nice bonus.

Restauracja w Bristolu... była najwyższej klasy. Cudowny personel, bardzo gościnny, bardzo dobre jedzenie. Jak na operę Mozarta... była wspaniała. Krótko mówiąc, bardzo dobry wieczór. Dziękuję

Loved this one, a lot of fun and instructor was very nice and helpful. Highly recomended.