Wycieczka całodniowa

Wiedeń: Wachau, opactwo w Melku i doliny Dunaju

Organizator atrakcji: Vienna Sightseeing Tours

Wiedeń: Wachau, opactwo w Melku i doliny Dunaju

Organizator atrakcji: Vienna Sightseeing Tours

Od 410,56 zł za osobę

Weź udział w tej wycieczce z Wiednia i podróżuj autobusem i łodzią po dolinach Wachau i Dunaju. Odwiedź Opactwo Benedyktyńskie w Melku. Posłuchaj o cesarskiej historii i zobacz malownicze widoki modrego Dunaju.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zachowaj elastyczność swoich planów podróży – zarezerwuj miejsce i nic dzisiaj nie płać.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i higieny. Aby uzyskać szczegółowe informacje, po dokonaniu rezerwacji zapoznaj się z treścią kuponu.
Czas trwania 8.5 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Przewodnik
niemiecki, angielski, hiszpański

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Weź udział w romantyczny rejsie statkiem po modrym Dunaju (tylko latem; zimą oferowany jest lunch)
 • Zwiedź urokliwe opactwo w Melku
 • Poznaj malownicze piękno doliny Dunaju i doliny Wachau
Pełny opis

Wsiądź do łodzi i autobusu i wybierz się z Wiednia na romantyczną wycieczkę krajoznawczą po dolinach Dunaju i Wachau w Dolnej Austrii. Odwiedź z przewodnikiem Opactwo Benedyktynów w Melku. Zimą wycieczka nie obejmuje rejsu statkiem po Dunaju, ale zamiast tego otrzymasz lunch.

Zobacz Dunaj płynący pośród malowniczych wiosek i stromych winnic. Przejedź obok licznych zabytkowych zamków, które świadczą o tym, jak ważną rolę pełniła niegdyś rzeka. Jednym tych zamków jest Dürnstein, w którym – według legendy – więziono Ryszarda Lwie Serce, uwolnionego potem przez swojego wiernego minstrela Blondela. Wybierz się w romantyczny rejs po legendarnym Dunaju (tylko latem; zimą zamiast tego oferowany jest lunch). Udaj się do zabytkowego miasta Krems, które leży w samym sercu regionu winiarskiego Wachau i zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na swoją historię architektury i rolnictwa.

Następnie wyrusz z przewodnikiem do położonego nad Dunajem miasta Melk. Odwiedź Opactwo Benedyktynów, które jest jednym z najsłynniejszych budynków barokowych w Austrii oraz kulturalnym i duchowym centrum kraju.

Wliczone w cenę
 • Wycieczka autobusowa w obie strony z Wiednia do doliny Dunaju
 • Lunch zimą lub rejs statkiem latem
 • Lunch zimą lub rejs statkiem latem
 • Bilet wstępu do opactwa w Melku

  Wybierz liczbę uczestników i datę

  Uczestnicy

  Termin

  Miejsce zbiórki

  Przyjdź na 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki na adres: Operngasse 8, obok Opernbrunnen (fontanna). Przedstawiciele organizatora będą ubrani w żółte uniformy. Na stacji „Karlsplatz” zatrzymują się pociągi metra linii U1 (czerwona), U2 (fioletowa) i U4 (zielona). Kieruj się do wyjścia „Oper”, a następnie pójdź w lewo wzdłuż Opery Wiedeńskiej do ulicy Operngasse.

  Otwórz w Google Maps ⟶
  Ważne informacje

  Niedozwolone

  • Zwierzęta

  Co trzeba wiedzieć

  • Ze względu na warunki pogodowe rejs statkiem po Dunaju odbywa się tylko od 16 kwietnia do października. W innych terminach otrzymasz zaproszenie na lunch.
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,4 /5

  na podstawie 657 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,5/5
  • Transport
   4,7/5
  • Jakość/cena
   4,2/5
  • Bezpieczeństwo
   4,7/5

  Sortuj według:

  Typ podróżującego:

  Liczba gwiazdek:

  Doświadczenie Très bonne! Le guide nous a très bien accueilli. Il a pris la peine de nous parler en français meme si les langues proposées n'etaient que anglais, allemand ou espagnol. Il également également la démarche de nous trouver une visite de l'abbaye en français plutôt qu'en anglais, ce que nous avons grandement apprécié. La visite guidée de l'abbaye était également très intéressante et magnifique, notre guide (en français) était adorable et très sympathique. La croisière était très sympa, malgré la pluie nous avons pu en profiter. Une très bonne expérience que nous rekomendacje!

  Czytaj dalej

  29 sierpnia 2022

  Niestety, nie było wystarczająco dużo czasu, aby odwiedzić zewnętrzne obiekty opactwa w Melk, które były wliczone w opłatę za wstęp. Autobus miał odjechać 10 minut po zakończeniu trasy. To było zbyt blisko, żeby zobaczyć park. Podczas następnej wycieczki możesz od samego początku powiedzieć, że wybrane przez Ciebie miejsca w autobusie powinny zostać zachowane. Doprowadziło to do bardzo brzydkiej sytuacji i agresywnej kłótni między pasażerem a moim towarzyszem, co przyćmiło nam całe doświadczenie.

  Czytaj dalej

  28 lipca 2022

  Podróż autobusem do regionu Wachau była dość łatwa, a nasz przewodnik bardzo biegle władał wieloma językami. Pierwszy postój w Durnstein nie był imponujący, ale mimo wszystko był to miły sposób na przerwanie podróży. Rejs łodzią był bardzo miły, ale biedna kelnerka nie rozumiała angielskiego i była całkowicie zdezorientowana. :-) Opactwo w Melk było cudowne i cieszyliśmy się tam miłym lunchem. Uwaga: nasza rezerwacja powiedziała, że lunch był wliczony w cenę, ale tak nie było. Najwyraźniej nie obejmują lunchu w lecie, więc jesteś sam. Ogólnie fajna wycieczka i piękna sceneria. Polecam tę wycieczkę każdemu, kto chce wydostać się z Wiednia i zobaczyć lokalne okolice.

  Czytaj dalej

  5 lipca 2022

  Numer identyfikacyjny produktu: 1805