Dolina Dunaju i Wachau: Wycieczka z Wiednia

Dolina Dunaju i Wachau: Wycieczka z Wiednia

Od 384,25 zł za osobę

Wybierz się autobusem i łodzią na romantyczną, całodniową wycieczkę do doliny Dunaju i doliny Wachau. Podczas tej wycieczki zwiedzisz opactwo benedyktynów w Melku, posłuchasz o cesarskiej historii i zobaczysz malownicze widoki modrego Dunaju.

Informacje

Łatwa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Czas trwania 8.5 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
niemiecki, angielski, hiszpański

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Wyrusz na romantyczny rejs po modrym Dunaju
 • Zwiedź urokliwe opactwo w Melku
 • Poznaj malownicze piękno doliny Dunaju i doliny Wachau
Pełny opis
Wsiądź do łodzi i autobusu i wybierz się z Wiednia na romantyczną wycieczkę krajoznawczą po dolinie Dunaju i Wachau. Wachau to jedna z najważniejszych atrakcji Dolnej Austrii. Dolina ta szczyci się bogatą historię architektoniczną i rolniczą, czemu zawdzięcza swoje miejsce na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a lokalna kuchnia i wina przyciągają smakoszy z całego świata. Zobaczysz Dunaj płynący pośród malowniczych wiosek i stromych winnic. Rzeka ta była niegdyś bardzo ważnym szlakiem handlowym i ciągiem komunikacyjnym, czego świadectwem są liczne zabytkowe zamki. Jednym tych zamków jest Dürnstein, w którym – według legendy – więziono Ryszarda Lwie Serce, uwolnionego potem przez swojego wiernego minstrela Blondela. Wybierzesz się w romantyczny rejs po legendarnym Dunaju i udasz się do pełnego winnic serca Wachau – starego miasta Krems. Główną atrakcją wycieczki będzie wizyta w opactwie benedyktynów w Melku, które jest jednym z najsłynniejszych budynków barokowych w Austrii, a w 2008 roku zostało laureatem nagrody „Najlepsza atrakcja historyczna na świecie”. Będziesz mieć możliwość zjedzenia lunchu w znajdującej się w opactwie restauracji, a zimą, kiedy rejsy są niemożliwe, lunch zjesz w Melku.
Wliczone w cenę
 • Rejs (tylko latem)
 • Wycieczka autobusowa
 • Bilet wstępu do opactwa w Melku
 • Lunch
 • Zimą rejs się nie odbywa, zostanie on zastąpiony lunchem
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
 • Wewnątrz pojazdów należy zachowywać dystans od innych osób
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne
 • Należy wypełnić formularz dotyczący podróży
 • Należy okazać jeden z następujących dokumentów: dowód otrzymania pełnego szczepienia, dowód otrzymania pierwszej dawki szczepienia sprzed co najmniej 22 dni, dowód przejścia infekcji COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy, negatywny wynik testu PCR wykonanego nie więcej niż 72 godzin przed rozpoczęciem atrakcji lub negatywny wynik szybkiego testu wykonanego nie więcej niż 48 godziny przed rozpoczęciem atrakcji.

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Przygotuj się

Poniższe informacje mogą się zmienić, jeśli zaktualizujesz aktualnie wybrane elementy:

  Miejsce zbiórki

  Przyjdź na 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki na adres: Operngasse 8, obok Opernbrunnen (fontanna). Przedstawiciele organizatora będą ubrani w żółte uniformy. Na stacji „Karlsplatz” zatrzymują się pociągi metra linii U1 (czerwona), U2 (fioletowa) i U4 (zielona). Kieruj się do wyjścia „Oper”, a następnie pójdź w lewo wzdłuż Opery Wiedeńskiej do ulicy Operngasse.

  Otwórz w Google Maps ⟶
  Ważne informacje

  Niedozwolone

  • Zwierzęta

  Co trzeba wiedzieć

  • Ze względu na warunki atmosferyczne rejs odbywa się tylko w okresie:
  • od 13 kwietnia do 27 października 2019 roku
  • W innych terminach otrzymasz zaproszenie na lunch
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,3 / 5

  na podstawie 387 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,5/5
  • Transport
   4,7/5
  • Jakość/cena
   4,1/5
  • Bezpieczeństwo
   4,7/5
  Sortuj wg

  Sortuj wg

  Nasz przewodnik, Erik, wykonał niesamowitą robotę, prowadząc tę trasę. Chociaż pogoda nie do końca współpracowała, ten dzień był jednym z naszych najlepszych w Wiedniu. Wycieczka autobusem do Krems i Spitz z komentarzem do historii Austrii była interesująca, a rejs statkiem ze Spitz do Melk był przyjemny. Opactwo Melk to piękny stary budynek z długą historią, którą przewodnik starał się przekazać. Język był czasem problemem. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo opłacalna wycieczka.

  Czytaj dalej

  3 października 2019

  Everything was nice, Dürnstein city was beautiful. Our guide Thomas was really knowledgeable. The boat trip was less pleasent than I had in mind. It was so warm and not many seats were available on the deck. The Melk Abbey was really nice and everything was very well explained by outmr local guid. In general I had a nice experience and I am satisfied.

  Czytaj dalej

  2 sierpnia 2020

  Przetłumacz

  I’m so glad we joined this tour and get to see the lovely Wachau Valley and other attractions like the picturesque, quiet towns of Krems, Durnstein & Melk. The schedule was on time and just right for us. Thomas, our guide did a wonderful job in explaining Austrian history from tue context of the monarchy to religion and everything else in between. My husband and I had a great time.

  Czytaj dalej

  15 marca 2020

  Przetłumacz
  Organizator:

  Numer identyfikacyjny produktu: 1805