Dodaj daty

Wiedeń
Bilety wstępu

Bilety wstępu

Nasze najbardziej polecane Wiedeń Bilety wstępu

Wiedeń: koncert „Cztery pory roku” Vivaldiego w Karlskirche

1. Wiedeń: koncert „Cztery pory roku” Vivaldiego w Karlskirche

Posłuchaj arcydzieła muzyki klasycznej – „Czterech pór roku” Vivaldiego. Odwiedź wiedeński Karlskirche i posłuchaj koncertu kwartetu smyczkowego oraz basso continuo. Orkiestra 1756 w klasycznym składzie sprawia, że ten koncert jest niezwykły. Wybierz się w podróż w czasie dzięki temu wieczornemu koncertowi i przeżyj niezapomniane chwile, słuchając muzyki klasycznej. Utwór „Cztery pory roku” obejmuje 4 z 12 rewolucyjnych koncertów skrzypcowych, które przedstawiają każdą porę roku. Inspiracją dla tego arcydzieła są 4 sonety. Daj się porwać do świata dźwięku, piorunów i błyskawic, trzaskającego lodu i śpiewu ptaków, a także śpiących pasterzy, myśliwych i wielu innych miejsc. Program: Le quattro stagioni - Cztery pory roku Wiosna, op. 8 Nr. 1 Lato, op. 8 Nr. 2 Jesień, op. 8 Nr. 3 Zima, op. 8 nr 4 Jedna lub dwie dodatkowe części, które zmieniają się z tygodnia na tydzień i mogą pochodzić od tych kompozytorów: Utwory W. A. Mozarta, J. S. Bacha, H. I. F. Bibera oraz innych znanych kompozytorów.

Wiedeń: Bilet wstępu do Górnego Belwederu i stałej kolekcji

2. Wiedeń: Bilet wstępu do Górnego Belwederu i stałej kolekcji

Belweder w Wiedniu jest jednym z wiodących muzeów na świecie. Jego słynna kolekcja sztuki obejmuje dzieła od średniowiecza po współczesność. Unikalny kompleks, z dwoma pałacami Górnego i Dolnego Belwederu oraz rozległymi ogrodami, jest jednym z najwspanialszych barokowych cudów architektonicznych na świecie. Najważniejsze to największa na świecie kolekcja obrazów Gustava Klimta, a także wybitne dzieła z okresów wiedeńskiego biedermeieru, austriackiego baroku, Wiednia około 1900 roku i francuskiego impresjonizmu. Teraz, po raz pierwszy od dziesięcioleci, muzeum po raz kolejny będzie gościć specjalne wystawy na dużą skalę, które można podziwiać podczas wizyty. W XVIII wieku austriacki generał książę Eugeniusz Sabaudzki zlecił budowę kompleksu znanemu architektowi barokowemu Johannowi Lukasowi von Hildebrandtowi. Po śmierci księcia Eugeniusza cesarzowa Maria Teresa przejęła cały kompleks i przekształciła Górny Belweder w miejsce ekspozycji kolekcji cesarskich – czyniąc z niego jedno z pierwszych muzeów publicznych na świecie. Dolny Belweder, dawniej rezydencja księcia Eugeniusza, jest domem dla znakomitych wystaw. Barokowe ogrody Belwederu należą do najpiękniejszych na świecie. Główny ogród znajduje się pomiędzy Dolnym a Górnym Belwederem i rozciąga się na trzech dużych tarasach. W parku Belvedere znajduje się również Ogród Botaniczny i najstarszy ogród alpejski w Europie.

Wiedeń: przejażdżka gigantycznym diabelskim młynem bez kolejki

3. Wiedeń: przejażdżka gigantycznym diabelskim młynem bez kolejki

Skorzystaj z przejażdżki Wiedeńskim Diabelskim Młynem – ikoną stolicy Austrii i symbolem parku Prater. Ta imponująca konstrukcja to z pewnością jedna z tych atrakcji w Wiedniu, którą trzeba zobaczyć. Przejażdżka Diabelskim Młynem jest tak istotna jak wizyta w pałacu Schönbrunn, katedrze św. Stefana czy Hiszpańskiej Dworskiej Szkole Jazdy Konnej. Przejażdżka na tej fascynującej karuzeli dostarczy Ci niesamowitych wrażeń i wspaniałych widoków na miasto. To swoista atrakcja kulturowa i architektoniczna dla każdego, kto odwiedza Wiedeń. Mówi się, że jeżeli nie przejechałeś się Diabelskim Młynem i nie zobaczyłeś miasta z lotu ptaka, nie było Cię w Wiedniu. Diabelski Młyn kręci się z prędkością 2,7 km/h. Całkowity obrót koła trwa jedynie 4 minuty (gdy nie zatrzymuje się, aby pasażerowie mogli wsiąść lub wysiąść). W większości przypadków, przejażdżka trwa od 12 do 15 minut, podczas których możesz podziwiać widoki na miasto i okolice. Możesz na przykład zobaczyć Las Wiedeński, Dunaj, Morawskie Pole oraz Kotlinę Panońską.

Pałac i ogrody Schönbrunn z przewodnikiem i bez kolejki

4. Pałac i ogrody Schönbrunn z przewodnikiem i bez kolejki

Odwiedź pałac i ogrody Schönbrunn, korzystając z szybkiego wstępu do wnętrza tego wiedeńskiego klejnotu podczas wycieczki z przewodnikiem, która obejmuje bilety wstępu bez kolejki. Podążaj za licencjonowanym przewodnikiem po pełnych przepychu wnętrzach, poznaj historię rodziny Habsburgów i zwiedź ozdobne ogrody pałacowe. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przed pałacem i wysłuchaj pouczającego wprowadzenia na temat historii tego królewskiego kompleksu. Otrzymaj nowoczesne urządzenie audio, dzięki któremu zawsze będziesz wyraźnie słyszeć komentarz przewodnika. Skorzystaj z biletów wstępu priorytetowego i wejdź do pałacu bez zbędnego czekania. Zachwyć się wspaniałym wejściem i rozpocznij spacer z przewodnikiem po 22 salach słynnego austriackiego pałacu. Odwiedź 40-metrową Wielką Galerię i Salę Ceremonialną oraz przespaceruj się po wystawnych salach i zajrzyj do prywatnych komnat, aby przekonać się, jak żyła dynastia Habsburgów. Posłuchaj ciekawych opowieści o dawnych królach, które z typowym wiedeńskim humorem opowie Ci Twój sympatyczny przewodnik. Poznaj nie tylko fascynującą historię rodziny królewskiej Habsburgów i słynnej cesarzowej Sissi, ale także dowiedz się, jak pałac zmieniał się w czasach współczesnych i gdzie mieszkają obecnie potomkowie królów. Po zakończeniu zwiedzania możesz we własnym tempie przejść się po ogrodach i zobaczyć glorietę na szczycie wzgórza, z którego rozciąga się widok na wiedeńskie lasy.

Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

5. Wiedeń: trening Hiszpańskiej Szkoły Jazdy Konnej

Odwiedź Hiszpańską Szkołę Jazdy w Wiedniu i obserwuj konie podczas ich treningu. We wspaniałej scenerii barokowej Zimowej Akademii Jeździeckiej szkolenie oferuje wgląd w lata treningu lipicańskich i ich jeźdźców. Porannym ćwiczeniom koni towarzyszy klasyczna muzyka wiedeńska. Trening obejmuje ćwiczenia relaksacyjne, uszlachetnianie i doskonalenie ruchu oraz wzmacnianie niektórych mięśni. Słynne skoki szkolne lewada, kurbeta i kapriola, które pokazywane są w ramach spektakli Hiszpańskiej Szkoły Jazdy, nie są ćwiczone na co dzień i tylko czasami można je zobaczyć podczas porannych ćwiczeń. Białe ogiery Lipizzaner są poddawane próbie przez swoich jeźdźców prawie codziennie. Podstawowym celem porannych ćwiczeń jest utrzymanie atletyki i zdrowia koni, a także budowanie różnych grup mięśniowych niezbędnych do wykonywania ćwiczeń haute école.

Wiedeń: karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

6. Wiedeń: karta miejska transportu publicznego i zniżki na atrakcje

Z kartą Vienna City Card możesz podróżować w dowolne miejsce w pięknej stolicy Austrii. Po aktywacji będziesz mieć 24, 48 lub 72 godziny na zwiedzanie całego miasta z bezpłatnym i nieograniczonym dostępem do transportu publicznego, w tym metra, tramwajów, pociągów regionalnych, autobusów i autobusów nocnych (strefa 100). Ciesz się niezliczonymi korzyściami w muzeach i zabytkach, wystawach, teatrach, koncertach, sklepach, 20% zniżki na konsumpcję w każdej z uczestniczących restauracji i wiele więcej podczas pobytu (maks. 7 dni). Zaoszczędź do 50% dzięki zniżkom. Jeśli podróżujesz z rodziną, masz szczęście, ponieważ jedno dziecko w wieku poniżej 15 lat podróżuje bezpłatnie z każdym posiadaczem karty miejskiej. Zapoznaj się z aplikacją „ivie — Twój osobisty przewodnik po mieście”, aby uzyskać pełne informacje na temat wszystkich zniżek, jakie możesz uzyskać dzięki karcie. Pobierz ivie, wprowadź 8-cyfrowy kod, aby aktywować i zatrzymać cyfrową kartę Vienna City Card.

Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty – wycieczka całodniowa z wjazdem na Skywalk

7. Wiedeń: Hallstatt i alpejskie szczyty – wycieczka całodniowa z wjazdem na Skywalk

Zwiedź wspaniały, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO region Salzkammergut w trakcie wycieczki z przewodnikiem. Zobacz śnieżnobiały zamek, piękne alpejskie okolice, miasto Hallstatt i wiele więcej. Skorzystaj z wygodnego odbioru ze swojego hotelu w centrum Wiednia lub udaj się do położonego w centrum miasta miejsca zbiórki, jeśli zatrzymujesz się w hotelu poza strefą odbioru lub w innym miejscu zakwaterowania, takim jak apartament. Wsiądź na pokład autobusu i wyrusz w kierunku zachwycającego regionu Salzkammergut. Pierwszym przystankiem będzie Schloss Ort, śnieżnobiały zamek, który jest wymarzonym miejscem zaślubin dla wielu par. Pamiętaj, by zrobić kilka zdjęć na słynnym drewnianym moście. Następnie odwiedź bajkowe miasto Hallstatt, które stanowi serce regionu Salzkammergut i jest położone nad brzegiem lazurowo-niebieskiego jeziora. Wjedź na Skywalk i podziwiaj wspaniałe widoki na miasto, jezioro i góry. Skorzystaj z czasu wolnego na zjedzenie lunchu lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachwyć się wyjątkowym naturalnym krajobrazem okolicy, a następnie wróć do Wiednia. Twoja wycieczka zakończy się przy Wiedeńskiej Operze Państwowej.

Wiedeń: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off Sightseeing Bus Tour

8. Wiedeń: wycieczka autobusowa Hop-On Hop-Off Sightseeing Bus Tour

Wsiądź do autobusu i zwiedzaj Wiedeń, jak tylko chcesz. Ten bilet typu hop-on-hop-off umożliwia wsiadanie i wysiadanie z autobusu tak często, jak chcesz na dowolnym przystanku, dzięki czemu możesz odkrywać wszystkie atrakcje we własnym tempie. Alternatywnie możesz po prostu usiąść i cieszyć się wycieczką po mieście z ciekawym i pouczającym komentarzem. Wybierz jedną z 3 tras, z których każda prowadzi do innej części Wiednia. Zobacz Operę Narodową, Kunsthistorisches Museum (Muzeum Historii Sztuki), Heldenplatz (Plac Bohaterów), Parlament, Burgtheater i wspaniały hotel Hilton. Lub udaj się do pałacu Schönbrunn i Belwederu przed wizytą w muzeum KunstHausWien lub w UNO City – wybór należy do Ciebie! Twoja wycieczka obejmuje 3 różne linie autobusowe, które można dowolnie łączyć: Trasa czerwona Podziwiaj zabytki wzdłuż obwodnicy, takie jak Opera Państwowa, Pałac Hofburg, Parlament i Burgtheater. Przystanki: Opera Państwowa - Muzeum Historii Sztuki/Plac Bohaterów - Mariahilfer Straße/ulica handlowa - Burgtheater/CityHall - Uniwersytet - Liebenberg Denkmal/Uniwersytet - Liechtensteinstraße/Muzeum Zygmunta Freuda - Kościół Wotywny - Linie lotniska w Wiedniu - Rejsy miejskie DDSG - MAK/Muzeum Sztuka Użytkowa - Park Miejski - Pomnik Straussa - Opera Państwowa Autobusy przyjeżdżają co 10-20 minut. Czas trwania to 60 minut. Poniedziałki - niedziele, 9:20 - 18:30. Żółta trasa Odkryj słynny pałac Schönbrunn, Schwarzenberg Platz i Belweder. Przystanki: Opera Państwowa - Westbahnhof/Dworzec Kolejowy - Pałac Schönbrunn - Dworzec Główny - Muzeum Sztuki Współczesnej - Belweder - Dolny Belweder - Opera Państwowa Autobusy przyjeżdżają co 15 do 30 minut. Czas trwania to 75 minut. Poniedziałki - niedziele, 9:15 - 18:15. Przejazd z Opery Państwowej do Pałacu Schönbrunn trwa około 36 minut. Trasa niebieska: Odwiedź słynny „Prater”, gdzie możesz zapoznać się ze wszystkimi arcydziełami Muzeum Sztuki Stosowanej, Muzeum Sztuk Pięknych, a nawet Muzeum Kunsthaus/Hundertwasser. W parku miejskim można spotkać największego austriackiego kompozytora, Johanna Straussa. Przystanki: MAK/Muzeum Sztuk Użytkowych - Park Miejski - Pomnik Straussa - Opera Państwowa - Muzeum Historii Sztuki/Plac Bohaterów - Mariahilfer Straße/Ulica handlowa - Burgtheater/CityHall - Uniwersytet - Liebenberg Denkmal/Uniwersytet - Liechtensteinstraße/Muzeum Zygmunta Freuda - Kościół Wotywny - Vienna Airport Lines - DDSG City Cruises - Kunst Haus/Museum Hundertwasser - Riesenrad/Giant Ferris Wheel - DDSG (Pier6 Imperial Bridge - Donauturm/Dunaj Tower - Alte Donau/Stary Dunaj - Uno City - Donauinsel/Wyspa Dunaju - Praterstern/dworzec kolejowy - Taborstraße/Museum of Crime - DDSG City Cruises - MAK/Museum of Applied Arts Autobusy przyjeżdżają co 15-20 minut. Czas trwania to 120 minut. Poniedziałki - niedziele, 9:20 - 18:40. Twój bilet obejmuje również pieszą wycieczkę z przewodnikiem z aplikacją, aby odkryć muzyczne dziedzictwo miasta. Przemierzaj miasto we własnym tempie i zapoznaj się z najważniejszymi salami muzycznymi Wiednia. Zobacz Operę Wiedeńską, pomnik Beethovena, wiedeńską salę koncertową, Dom Muzyki i Muzeum Beethovena. Odbierz słuchawki i mapę z centrum serwisowego lokalnego partnera i postępuj zgodnie z instrukcjami aplikacji QuietVox Guiding, aby podróżować od celu do celu. Zeskanujesz kody QR na każdym przystanku, aby dowiedzieć się o nich więcej.

Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

9. Wycieczka z przewodnikiem po hiszpańskiej szkole jazdy konnej w Wiedniu

Wiedeńska Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej działa od ponad 450 lat. Kontynuuje ona tradycję klasycznego jeździectwa renesansu - Haute Ecole. Zobacz kulisy jeździectwa w czasie ekskluzywnej, 55-minutowej wycieczki. Odwiedź zimową szkołę jazdy konnej, perłę barokowej architektury oraz letnią szkołę jazdy konnej, gdzie mieści się największa owalna ujeżdżalnia. Zobacz też stajnie w Stallburgu. Stallburg to najważniejszy wiedeński budynek z czasów renesansu, którego istotnymi elementami są arkadowy dziedziniec oraz historyczne stajnie ogierów lipicańskich. Dowiedz się więcej o historii i tradycji jeździeckiej. Poznaj fakty na temat koni lipicańskich, które są gwiazdami tego miejsca.

Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do zoo Schönbrunn

10. Wiedeń: bilet wstępu bez kolejki do zoo Schönbrunn

Odwiedź zoo Schönbrunn – najstarsze zoo na świecie, które 5 razy z rzędu zdobyło tytuł najlepszego zoo w Europie. Zwiedź zoo znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO i poznaj unikalne połączenie kultury oraz przyrody, a także programy promujące ochronę przyrody i bioróżnorodność. 700 gatunków: od mrówkojadów po zebry Zobacz 700 gatunków z całego świata, z których niektóre są krytycznie zagrożone. Na 17 hektarach powierzchni zobaczysz żyrafy, orangutany bujające się na linach, tygrysy syberyjskie odpoczywające na swoich platformach, koale zajadające liście eukaliptusów, słonie afrykańskie zażywające kąpieli błotnych oraz surykatki tarzające się i kopiące w piasku. Główna atrakcja: pandy wielkie Poznaj najpopularniejszych mieszkańców zoo, czyli pandy wielkie. Schönbrunn to jedno z niewielu ogrodów zoologicznych na całym świecie, którym władze Chin powierzyły opiekę nad pandami. Poznaj unikatowe metody stosowane w zoo ułatwiające naturalne rozmnażanie się tych zagrożonych wyginięciem zwierząt. Wycieczka po domach zwierząt Schroń się przed złą pogodą w licznych domach zwierząt. Odwiedź 2-poziomowy las deszczowy, który jest domem dla licznych tropikalnych zwierząt i roślin. Obejrzyj z bliska lśniące ryby i fascynujące gady w akwariach i terrariach. Zobacz małpy sajmiri i lemury Varecia rubra. Zejdź pod lustro wody i zobacz foki oraz pingwiny pływające w Polarium. Obejrzyj niedźwiedzie polarne nurkujące w sąsiadującym Polardom. Poznaj ciekawe fakty na temat rzadkich odmian zwierząt gospodarskich w Tirolerhof.

Liczba znalezionych atrakcji: 90
Sortuj wg::

Najważniejsze atrakcje

Wiedeń

Wiedeń

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Bilety wstępu w: Wiedeń

Oprócz atrakcji typu Bilety wstępu jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Wiedeń?

W: Wiedeń są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Wiedeń: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wiedeń? Kliknij tutaj.

Wiedeń: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 13 908 opinii

koncert bardzo mi się podobał, katedra robiła wrażenie. Wydaję mi się jednak, że cena biletów na Guide mocno zawyżona, chociaż może zapłaciłam więcej, bo miała miejsca w drugim rzędzie, nie było jednak w moim wypadku opcji wyboru przy zakupie

Piękny koncert zagrany z fantastyczna energia. Duża muzyczna przyjemność. Jedno co ważne trzeba się ciepło ubrać. Organizatorzy rozdają koce ale w kościele mimo tego jest niezwykle zimno.

Piękne miejsce, koncert wyśmienity, wykonawcy i orkiestra Super. Jedno małe ale - za cicho, brak nagłośnienia w tak dużym kościele trochę słabe.

słynne obrazy w pięknych salach z ciekawymi opisami, brak tłoku zwiedzających, cudowne widoki na. ..ogrody belwederskiej.

Bardzo fajna atrakcja, natomiast głównie dla osób jeżdżących. Polecam