Atrakcje i wycieczki

Wiedeń

Zanurz się w historycznym bogactwie i kunsztownej architekturze oraz odwiedź jedną z przytulnych kawiarni.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

10 najciekawszych atrakcji Wiednia

Wiedeń nadal nosi znamiona historycznego bogactwa i dumnie prezentuje wspaniałą architekturę oraz największe atrakcje Austrii. Przedstawiamy 10 miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić w przerwie między sznyclem a kiełbaską!

 • Pałac Hofburg

  1. Pałac Hofburg

  Ten pięknie zdobiony pałac cesarski przez 700 lat był główną siedzibą dynastii Habsburgów. Odwiedź pałacową kaplicę podczas niedzielnej sumy i posłuchaj wiedeńskiego chóru chłopięcego.

 • Pałac Schönbrunn

  2. Pałac Schönbrunn

  Malowniczy pałac Schönbrunn to dawna letnia rezydencja Habsburgów. Posiada glorietę, palmiarnię, zoo, a nawet sztuczne rzymskie ruiny. Tyle atrakcji nie zobaczysz podczas żadnej innej wycieczki po Wiedniu.

 • Albertina

  3. Albertina

  Albertina posiada najcenniejsze grafiki na świecie. Galeria ta znajduje się na terenie pałacu Hofburg i jest jego doskonałym uzupełnieniem.

 • Ratusz w Wiedniu

  4. Ratusz w Wiedniu

  Neogotycki ratusz to jedna z najsłynniejszych atrakcji miasta, ale w tym budynku administracyjnym mieści się również Rathauskeller – prawdopodobnie najlepsza restauracja Wiednia!

 • Opera Wiedeńska

  5. Opera Wiedeńska

  Opera Wiedeńska to siedziba jednego z najbardziej płodnych zespołów operowych. Możesz tam przychodzić każdego dnia swojego pobytu w Wiedniu i nigdy nie trafić na to samo przedstawienie.

 • Gabinet figur woskowych Madame Tussaud w Wiedniu

  6. Gabinet figur woskowych Madame Tussaud w Wiedniu

  Goście tej słynnej atrakcji dla całej rodziny mogą przebywać w towarzystwie najsławniejszych ludzi na świecie. W Madame Tussaud w Wiedniu możesz też spotkać kilku Austriaków, których zapewne nie znasz!

 • Katedra św. Szczepana

  7. Katedra św. Szczepana

  Katedra św. Szczepana słynie ze swoich ogromnych dzwonów oraz katakumb, w których pochowano ważne osobistości. Jest to jedna z największych atrakcji Wiednia i obowiązkowy punkt każdej wycieczki.

 • Muzeum Leopoldów

  8. Muzeum Leopoldów

  Znajdujące się w MuseumsQuartier Muzeum Leopoldów posiada jedne z największych zbiorów dzieł współczesnych austriackich artystów, w tym Egona Schielego i Gustawa Klimta.

 • Dom Mozarta

  9. Dom Mozarta

  Mozart mieszkał tu przez zaledwie 3 lata, ale dom Mozarta w Wiedniu to jego jedyna ocalała rezydencja i doskonałe miejsce na wystawę poświęconą jego życiu i twórczości.

 • Muzeum Żydowskie

  10. Muzeum Żydowskie

  W Muzeum Żydowskim poznasz ciekawą historię i kulturę wiedeńskich Żydów. Muzeum znajduje się w dwóch miejscach: przy Dorotheergasse i Judenplatz.

Zaplanuj pobyt

 • Ile dni spędzić w Wiedniu?

  Atrakcje Wiednia można zwiedzić w 3 lub 4 dni, ale radzimy zostać dłużej, aby jeszcze lepiej poznać wystawy, koncerty i kulturę tego miasta.

 • Jak poruszać się po Wiedniu?

  Wiedeń posiada doskonałą komunikację publiczną. Przy takiej ilości autobusów, tramwajów, pociągów i stosunkowo nowych linii metra wypożyczenie samochodu to tylko niepotrzebny kłopot. Taksówki nie są drogie, a po mieście można komfortowo poruszać się rowerem, więc jeśli masz dobrą kondycję, rozważ wypożyczenie dwóch kółek.

Przydatne informacje

 • Język
  Niemiecki
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +43
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Dowolna pora roku!

Wiedeń: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wiedeń? Kliknij tutaj.

Wiedeń: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 31 976 opinii

Absolutnie niesamowite wrażenia, wykraczające poza zwykłe! Wow, gołe wow. Zarówno „Get your guide”, które było niezwykle łatwe w nawigacji i kupowaniu biletów, więc sam koncert był absolutnie magiczny. Niesamowicie utalentowani muzycy i super piękna muzyka. Kilka razy dostałyśmy gęsiej skórki! To na pewno nie ostatni raz, kiedy używamy „Get your guide” lub znowu idziemy na koncert Vivaldi :-).

Piękna Sala Złota,świetny koncert Orkiestry Mozarta. Niestety część gości ubrana jak na piknik nad rzeką! Myślę ,że informacja o dostosowaniu ubioru do okazji powinna być podkreślona i wytłuszczona grubym drukiem.

Karta jest jedynym sensownym rozwiązaniem dla genialnie zaplanowanej komunikacji.. widać że ktoś tu miał przemyślane wszystko.. świetne połączenia.. jasność i klarowność, różne opcje dojazdu..

Miło i przyjemnie, orkiestra niezwykle przyjazna. Było wesoło i sympatycznie. Polecam serdecznie

Warto mieć 1€ na szafkę do przechowywania rzeczy ;)