Wycieczka z przewodnikiem

Wiedeń: romantyczna wycieczka po starym mieście – 2 h

Wiedeń: romantyczna wycieczka po starym mieście – 2 h

Organizator atrakcji: Reisegourmet
Prawie wyprzedane
Prawie wyprzedane

Od 1 045,51 zł za grupę do 15 osób

Weź udział w wycieczce po romantycznej starówce Wiednia. Odkryj malownicze place, ukryte dziedzińce, legendy i postacie związane z historią Wiednia oraz poznaj Hoher Markt, dzielnicę grecką i dawną dzielnicę uniwersytecką.

Informacje

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Zarezerwuj teraz i zapłać później
Zarezerwuj teraz i zapłać później, aby zarezerwować miejsce bez żadnych opłat już dziś. Dowiedz się więcej
Czas trwania 2 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Omiń kolejkę do kasy biletowej
Przewodnik
niemiecki, hiszpański, chiński, niderlandzki, angielski, francuski, włoski, japoński, portugalski, rosyjski
Prywatna grupa jest dostępna

Czego możesz się spodziewać

W skrócie
 • Weź udział w fantastycznej wycieczce po wiedeńskiej starówce
 • Odkryj różne oblicza Wiednia
 • Poznaj różnorodność architektoniczną stolicy Austrii, dzielnicę grecką i uniwersytecką
Pełny opis
Ta wycieczka pozwoli Ci odkryć różne oblicza Wiednia. Twój doświadczony przewodnik omówi 6 tematów związanych zarówno z historią, jak i teraźniejszością. Dzięki temu dowiesz się, jak wiele, poza swoimi najsłynniejszymi zabytkami, ma do zaoferowania Wiedeń! 1. Rzymianie, Żydzi i kupcy Hoher Markt to miejsce, które przez wieki przyciągało architektów, kupców i polityków świadomych funkcjonowania mechanizmów władzy. W poczet najbardziej znanych tutejszych zabytków zaliczają się m.in. najstarszy budynek w Wiedniu, pierwsze systemy wodociągów miejskich oraz słynny zegar astronomiczny Ankeruhr, skrywający kilka niespodzianek. 2. Dzielnica grecka Ta tętniąca życiem dzielnica, położona przy wewnętrznej odnodze Dunaju, została ukształtowana przez odbywający się tu od wieków handel. To właśnie tutaj walczyli Turcy, a Grecy przygotowywali się do walki o niepodległość. Na każdym rogu można znaleźć ślady, które pozostawiła historia. 3. Różnorodność architektury Na wiedeńskim starym mieście można podziwiać wiele różnych stylów architektonicznych, których przykładami są: gotyckie wieże mieszkalne, średniowieczne, brukowane ulice, renesansowe dziedzińce, barokowe pałace miejskie, rzędy domów z okresu rokoko, wspaniałe domy z epoki Gründerzeit oraz eleganckie domostwa w stylu art nouveau. Mity i legendy Z barwną i bogatą historią Wiednia łączy się wiele legend i opowieści. Ludzie od zawsze tworzyli legendy, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd pochodzą. Często jednak różnią się one od rzeczywistości. Ważną rolę w mitologii Wiednia odgrywają zwierzęta, których wizerunki można znaleźć na ozdobnych fasadach budynków i miejskich fontannach. 5. Dawna dzielnica uniwersytecka Wyłączona z ruchu ulicznego dzielnica jezuicka położona jest w samym centrum starówki wiedeńskiej. Możesz odwiedzić znajdujący się tam kościół Jezuitów. To prawdziwa perła baroku, symbolizująca zarówno dawną potęgę kościoła, jak i zaciekłą rywalizację, która toczyła się pomiędzy malarzami i architektami w Wiedniu. 6. Wąskie uliczki i oficyny Wiele ulic Wiednia jest wąskich i krętych. Wystarczy przypomnieć sobie, jakie warunki sanitarne panowały w średniowieczu, aby zrozumieć, jak musiało wyglądać codzienne życie w stolicy. Nawet zwykłe otwarcie okna niewątpliwie „zapierało dech w piersiach”.
Wliczone w cenę
 • Prywatny przewodnik
 • Posiłki i napoje
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Zastosowane środki bezpieczeństwa
 • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
Wymagania dla podróżnych
 • Należy mieć założone maseczki ochronne
 • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 12. rok życia, muszą okazać jeden z następujących dokumentów: dowód pełnego szczepienia, dowód pierwszego szczepienia podanego co najmniej 22 dni temu, dowód przejścia zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub negatywny wynik testu PCR wykonanego nie więcej niż 48 godzin przed rozpoczęciem atrakcji.

Wybierz liczbę uczestników i datę

Uczestnicy

Termin

Miejsce zbiórki

Zegar astronomiczny Ankeruhr, Hoher Markt, 1010 Wiedeń Bądź w miejscu zbiórki na 10 minut przed ustaloną godziną rozpoczęcia wycieczki.

Otwórz w Google Maps ⟶
Ważne informacje

Co trzeba wiedzieć

 • Jeżeli chcesz zarezerwować wycieczkę w innym języku, koniecznie skontaktuj się z organizatorem wycieczki.
 • Wycieczki grupowe prowadzone są w następujących językach: angielski, francuski, hiszpański, włoski, portugalski, rosyjski, holenderski, chiński, japoński, arabski i koreański.
 • Bądź w miejscu zbiórki na 10 minut przed ustaloną godziną rozpoczęcia wycieczki.
Opinie klientów

Ogólna ocena

4,7 /5

na podstawie 237 opinii

Podsumowanie opinii

 • Przewodnik
  4,5/5
 • Jakość/cena
  4,5/5
 • Jakość usług
  4,7/5
 • Organizacja
  4,7/5

Sortuj według:

Typ podróżującego:

Liczba gwiazdek:

Indywidualne zwiedzanie miasta z miejscową panią Starsza pani pokazała nam wszelkiego rodzaju ukryte podwórka, pojedyncze zabytki i kościoły. Mniej wycieczki po mieście na tematy ogólne, ale konkretny wgląd w historię miasta i osobowości historyczne. Pani poleciła nam również kawiarnie i restauracje. Chcielibyśmy trochę bardziej ogólnych informacji o strukturze miasta, aby uzyskać przegląd. Z drugiej strony wycieczka została specjalnie nazwana wycieczką po starym mieście i oddała jej sprawiedliwość.

Czytaj dalej

13 czerwca 2021

Bardzo dobry przewodnik z dużą ilością informacji, można go tylko polecić.

Ze względu na małą grupę 4 osób (widzieliśmy wiele wycieczek do 20 osób), było to jak prywatna wycieczka po starym mieście. Niektóre zabytki byłyby trudne lub niemożliwe do znalezienia. Bardzo dobrze przekazano nam wrażenia i tła z życia w czasie, gdy budowano ulice, place, kościoły i budynki. Możemy tylko polecić wycieczkę. Dzięki jeszcze raz. W ciągu następnych kilku dni nieco dłużej przyglądaliśmy się niektórym zabytkom i delektowaliśmy się najlepszym dla nas espresso w najmniejszej kawiarni z oknami (być może na całym świecie, w każdym razie w Wiedniu).

Czytaj dalej

28 maja 2019

Mieliśmy naprawdę świetną trasę z panem Auingerem! Prowadził nas przez wiele tajemniczych zaułków i do pięknych, ukrytych miejsc. To niewiarygodne, ile wie o historii Wiednia. I to niewiarygodne, jak mało wiedzieliśmy jako Dolni Austriacy. : D Naprawdę nam się podobało i na pewno będziemy polecać tę wycieczkę! Dziękuję Ci.

28 grudnia 2019

Numer identyfikacyjny produktu: 769