Wezuwiusz – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Neapolu: Pompeje i Wezuwiusz – wycieczka całodniowa

1. Z Neapolu: Pompeje i Wezuwiusz – wycieczka całodniowa

Weź udział w wycieczce całodniowej minivanem lub autobusem i odwiedź miejsce, w którym wybuchł Wezuwiusz i pogrzebał Pompeje pod popiołem wulkanicznym. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika zwiedzaj pozostałości tego wpisanego na listę UNESCO obiektu, w którym czas zatrzymał się w miejscu na prawie 2 tysiące lat. Zatrzymaj się na trasie i skosztuj lokalnej pizzy. Posłuchaj opowieści o forum, łaźniach termalnych, domu publicznym, teatrze greckim i gipsowych odlewach ciał spalonych przez popiół wulkaniczny i lapille. Skosztuj typowej pizzy neapolitańskiej w jednej z kawiarni w Pompejach. Później udaj się w pobliże szczytu góry, która zniszczyła miasto. Wyrusz stamtąd na krótki spacer do krawędzi krateru, aby poczuć atmosferę „dymiącej góry”. Cofnij się w czasie do tego tragicznego dnia 79 r. n.e., kiedy to doszło do erupcji Wezuwiusza. W jej wyniku rzymskie miasto Pompeje zostało pogrzebane pod stopionym popiołem. Po dotarciu na miejsce odkryjesz pozostałości miejsca z listy UNESCO, w którym czas zatrzymał się prawie 2 tysiące lat temu. Jest to jedyny czynny wulkan w Europie kontynentalnej. Podziwiaj niesamowite widoki na Zatokę Neapolitańską. Do Neapolu powrócisz około godz. 17.00. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z transportu powrotnego do Twojego hotelu, na statek wycieczkowy lub dworzec kolejowy.

Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

2. Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

Odwiedź słynne ruiny Pompejów i Wezuwiusza w ramach całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Neapolu lub Sorrento. Skorzystaj z biletów wstępu bez kolejki na teren ruin Pompejów i zobacz Zatokę Neapolitańską ze szczytu Wezuwiusza. Wycieczkę rozpoczniesz w Pompejach, gdzie ominiesz kolejki do kas biletowych i wyruszysz na wycieczkę pieszą z przewodnikiem po tym miejscu wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Podziwiaj w towarzystwie przewodnika dobrze zachowane ruiny, dzieła sztuki, mozaiki i freski, w tym Forum Romanum i świątynię Apollina. Zobacz gipsowe odlewy ludzi, którzy byli w mieście w czasie erupcji Wezuwiusza z 79 roku n.e. Opuść stanowisko archeologiczne z przewodnikiem i udaj się do okolicznych sklepów i kawiarni. Wybierz opcję z lunchem, która obejmuje trzydaniowy posiłek składający się z przystawki, dania głównego, deseru i jednego napoju. Następnym przystankiem będzie Wezuwiusz. Pojazd zabierze Cię na wysokość 1000 metrów, dzięki czemu ominiesz większą część trudnej wspinaczki. Gdy wyjdziesz z pojazdu, wyruszysz w 30-minutową wędrówkę do krawędzi krateru. Po drodze możesz spotkać oficjalnego przewodnika wysokogórskiego, który opowie Ci o burzliwej historii wulkanu. Po dotarciu na szczyt podziwiaj niezapomniane widoki na całą Zatokę Neapolitańską i zrób wspaniałe zdjęcia. Ta całodniowa wycieczka kończy się transportem powrotnym do Neapolu lub Sorrento.

Neapol: Wezuwiusz – bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

3. Neapol: Wezuwiusz – bilet wstępu bez kolejki i audioprzewodnik

Podziwiaj panoramiczne widoki na Pompeje i Zatokę Neapolitańską ze szczytu Wezuwiusza. Skorzystaj z biletu wstępu bez kolejki. W drodze na górę dowiesz się wszystkiego o wulkanie, wsłuchując się w interesujące nagranie audioprzewodnika. Podwyższ standard atrakcji, decydując się na transport autobusem z Neapolu. Dzień możesz rozpocząć od przejażdżki autobusem z Neapolu lub samodzielnej podróży pod Wezuwiusza (zależnie od wybranej przez Ciebie opcji). Omiń kolejki dzięki zarezerwowanemu z wyprzedzeniem biletowi i wyrusz na malowniczą wędrówkę w swoim tempie. Wędrując, zanurz się w historii okolicy i dowiedz się wszystkiego o tym światowej sławy wulkanie. Korzystaj z bogatego w informacje audioprzewodnika i pokonaj spokojną trasę, która sprawdza się niezależnie od poziomu zaawansowania.

Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Wezuwiusza

4. Z Rzymu: jednodniowa wycieczka do Pompejów i Wezuwiusza

Podróż z Rzymu do Pompejów klimatyzowanym prywatnym autobusem w towarzystwie przewodnika archeologa. Skorzystaj z opcji skip-the- wejście liniowe i ciesz się wycieczką z przewodnikiem po starożytnym mieście. W ruinach natknij się na odlew śmierci, gipsowe odtworzenie nieszczęsnego obywatela zachowane przez przegrzany pył wulkaniczny. Po wizycie w Pompejach wjedź na zbocze Wezuwiusza, jednego z niewielu aktywnych wulkanów w Europie, znajdującego się w Parku Narodowym Wezuwiusza. Stąd wybierz się na krótką wędrówkę do parującego krateru, aby podziwiać wspaniałe widoki na Capri i Sorrento. Kiedy Wezuwiusz jest zamknięty, Twoja wycieczka będzie przebiegać wzdłuż wybrzeża i zabierze Cię do Neapolu. Zwiedź kultowy zamek Nuovo, słynną galerię Umberto I w stylu art deco lub po prostu spaceruj po monumentalnym Placu Plebiscito.

Z Neapolu: Rejs łodzią po Zatoce Neapolitańskiej i na Capri

5. Z Neapolu: Rejs łodzią po Zatoce Neapolitańskiej i na Capri

Wyrusz na wycieczkę promem z przewodnikiem na wyspę Capri z Neapolu. Zwiedź Capri i podziwiaj widoki na Zatokę Neapolitańską i Wezuwiusz. Pływaj w krystalicznie czystej wodzie w pobliżu skał Faraglioni.cRozpocznij wycieczkę od odbioru z miejsca zbiórki. Przepłyń przez Zatokę Neapolitańską i podziwiaj majestatyczny Wezuwiusz, który dominuje nad horyzontem. Rozpocznij wycieczkę łodzią po wyspie z portu Marina Grande . Wejdź do kilku zachwycających jaskiń morskich, w tym Białej i Zielonej Groty. Po drodze podziwiaj Łuk Naturalny, willę Curzio Malaparte, latarnię morską Punta Carena i Faraglioni, przechodząc przez słynny Łuk Miłości . Uzyskaj wszystkie potrzebne informacje o wyspie Capri od swojego kapitana. Jeśli wybierzesz opcję z postojem na pływanie, rzuć kotwicę w Marina Piccola w pobliżu Faraglioni Rocks. Wskocz do wody i popływaj, podziwiając widok na wysokie formacje skalne. Ezwiedzaj wyspę pieszo podczas 3-4 godziny wolnego czasu. Wylot z Capri późnym popołudniem. Po przybyciu do portu skorzystaj z transferu powrotnego do punktu początkowego.

Neapol: Pompeje i Wezuwiusz z pizzą lub degustacją wina

6. Neapol: Pompeje i Wezuwiusz z pizzą lub degustacją wina

Zobacz, jak żyli starożytni Rzymianie i podziwiaj piękny, włoski krajobraz podczas tej wycieczki łączonej minivanem lub samochodem do ruin Pompei i na Wezuwiusz. Zobacz Forum, Łaźnie Stabiana, dom publiczny, Dom Fauna, Dom Dramaturga i wiele innych atrakcji. Następnie wjedź na Wezuwiusz w towarzystwie przewodnika-wulkanologa. Następnie skorzystaj z półgodzinnej przerwy i rozpocznij drugą część wycieczki. Udaj się w podróż na szczyt Wezuwiusza, podziwiając po drodze piękne lasy sosnowe, bujną roślinność i żółte kwiaty. Podziwiaj niesamowite widoki na Zatokę Neapolitańską. Weź udział w spacerze z przewodnikiem-wulkanologiem, który opowie Ci o historii geologicznej wulkanu i jego erupcjach.

Z Neapolu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Pompejach i Wezuwiuszu z lunchem

7. Z Neapolu: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Pompejach i Wezuwiuszu z lunchem

Wycieczka rozpoczyna się przy wejściu do Starhotels Terminus, na Piazza Giuseppe Garibaldi 91, gdzie spotkasz swojego przewodnika. Najpierw wejdziesz na wysokość 1000 metrów, aby podziwiać wspaniałość krateru Wezuwiusza i zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Neapolitańską. Po dotarciu do krateru lokalny przewodnik udzieli Ci kilku wskazówek na temat historii wulkanu. Pod koniec tego spaceru będziesz miał przerwę na lunch, a następnie dotrzesz do Pompejów: tutaj doświadczysz starożytnego lokalnego stylu życia i podążysz ścieżkami stanowiska archeologicznego. Wykonasz skok do historii i zwiedzisz miasto, które zostało zasypane w 79 r. n.e. przez erupcję Wezuwiusza: lokalny przewodnik poprowadzi Cię przez historię starożytnego miasta, w tym łaźnie, piekarnie, teatry, freski i mozaiki. Pod koniec wizyty wrócisz do Neapolu w tym samym miejscu spotkania.

Pompeje: Bilet wstępu bez kolejki z audioprzewodnikiem w aplikacji

8. Pompeje: Bilet wstępu bez kolejki z audioprzewodnikiem w aplikacji

Spacerując starożytnymi i oryginalnymi rzymskimi uliczkami odwiedzisz eleganckie domus, teatry, lupanare, termy, sklepy, a następnie dotrzesz do malowniczego forum, gdzie będzie można podziwiać odlewy niektórych ofiar erupcji. Dowiesz się, jak żyli i bawili się starożytni Rzymianie, gdzie spędzali wolny czas oraz wiele ciekawych anegdot o mieście i erupcji Wezuwiusza. Inteligentny przewodnik audio, bezpośrednio na telefonie komórkowym, poprowadzi Cię do odkrycia najważniejszych dowodów archeologicznych w mieście.

Z Ercolano: bilet wstępu do parku Vesuvio i autobus w obie strony

9. Z Ercolano: bilet wstępu do parku Vesuvio i autobus w obie strony

Usługa transportu turystycznego łącząca starożytne Herkulanum z Wielkim Stożkiem Wezuwiusza. Najkrótsza i jednocześnie najbardziej spektakularna trasa do odwiedzenia najsłynniejszego wulkanu świata. Terytorium Parku Narodowego Wezuwiusz to skupisko bogactw przyrodniczych, historii wulkanologii, zapierających dech w piersiach krajobrazów, wielowiekowych upraw i tradycji, które sprawiają, że obszar Wezuwiusza jest jednym z najbardziej fascynujących i najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Ze stacji Ercolano Scavi pociąg Vesuvio Express zawiezie Cię do wejścia do parku Vesuvio (1000 m), a po 2 godzinach wsiądziesz w autobus, aby wrócić. Trasa jest długa, mniej więcej 3 godziny. Bilet wstępu do parku Vesuvio jest wliczony w cenę. Zwróć uwagę: Musisz przestrzegać zakupionego rozkładu jazdy. Bilet wstępu do parku Vesuvio ma godzinę wejścia. Jeśli się spóźnisz, nie jest to już ważne, a Park Wezuwiusza zablokuje Cię przy wejściu do Wezuwiusza. Jeśli przyjedziesz późno, Vesuvio Express zawiezie Cię na Vesuvio pierwszym dostępnym autobusem, ale bilet wstępu na Vesuvio straci ważność i nie otrzymasz zwrotu kosztów. Więc nie spóźnij się.

Sorrento: Całodniowa wycieczka łodzią do Positano, Amalfi i Ravello

10. Sorrento: Całodniowa wycieczka łodzią do Positano, Amalfi i Ravello

Zanurz się w atmosferze włoskiego wybrzeża podczas całodniowej wycieczki łodzią z Sorrento. Wyrusz w rejs po Positano, Amalfi i Ravello, mając mnóstwo czasu na zwiedzanie wysp i poznanie ich wyjątkowego sposobu i tempa życia. Zobacz kultowe wybrzeża Amalfi i Sorrento z wygodnej łodzi podczas całodniowej wycieczki. Odbierz z Sorrento przed wypłynięciem z Piano di Sorrento wzdłuż wybrzeża Amalfi. Usiądź wygodnie i podziwiaj urzekające piękno wybrzeża Sorrento z kultową górą Wezuwiusz w tle podczas szybowania nad Morzem Śródziemnym. Zobacz tarasy zwisające nad morzem, Łaźnie Królowej Giovanny, Zatokę Jeranto i chroniony obszar morski Punta Campanella podczas swojej podróży. Przytul linię brzegową, a następnie podziwiaj kultowe wybrzeże Amalfi, mijając wyspę Li Galli, urocze miasteczka Nerano i Praiano oraz fiord Furore przed zacumowaniem w Amalfi. Odwiedź listę światowego dziedzictwa UNESCO we własnym tempie, rozkoszując się malowniczymi widokami, romantycznymi krajobrazami i katedrą w Amalfi. Wybierz, aby wskoczyć do minivana, aby odwiedzić wioskę Ravello, gdzie można zobaczyć wspaniałą Villa Rufolo i jej zielone ogrody, lub spędzić czas na poznawaniu Amalfi. Następnie ponownie wyrusz w rejs, aby dotrzeć do Positano, znanego również jako perła wybrzeża Amalfi. Odkryj słynne wąskie uliczki miasta, tradycyjne sklepy i kolorową ceramikę w swoim własnym czasie, zanim wskoczysz z powrotem na łódź, aby zrelaksować się z powrotem do Piano di Sorrento, skąd zostaniesz odwieziony z powrotem do punktu początkowego.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wezuwiusz

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 166
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Wezuwiusz: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Wezuwiusz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wezuwiusz? Kliknij tutaj.

Wezuwiusz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 12 705 opinii

Po prostu genialne... Trochę martwiliśmy się o ilość czasu na podróżowanie, ale nie musieliśmy. Cały dzień był wspaniałym przeżyciem, Pompeje to coś, o czym słyszałem tylko w szkole, skala zapierała dech w piersiach. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy, jak duży był. Wyprawa na Wezuwiusz… inny poziom. Spacer na szczyt, choć nie dla osób o słabym sercu, był wart wysiłku. Cieszę się, że oboje nam się udało, a widoki były niesamowite. Dziękuję za wspaniałe doświadczenie.

bardzo dobry dzień w towarzystwie Barbary, podróż trwa 3 godziny, z wizytą w Pompejach ponad 3 godziny (amfiteatru po prostu nie zrobiliśmy, ale dobre podsumowanie) po godzinnej przerwie na lunch, wspinać się wdowie! 45 min w górę, 45 min w dół, pamiętaj o zabraniu swetra, na górze mroźny wiatr. Świetna podróz!

Kontakt wzorowy. Odbiór z umówionego miejsca. Szkoda tylko że nie ma przewodnika w języku polskim. Na Wezuwiusza nie weszliśmy - wejście było niedostępne, nie wiem czy organizator nie powinien sprawdzać takich rzeczy przed wycieczka. Otrzymałem zwrot za niewykorzystane bilety.

Dzień był idealny od początku do końca (odbiór, wizyta w Pompejach, posiłek, przejazd do Wezuwiusza iz powrotem). Nasza przewodniczka Maria była niesamowita i miała tak wiele historii do opowiedzenia nam o historii Pompejów.

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Można się po prostu oddać chwili i podziwiać zabytki :)