Atrakcje i wycieczki
Wezuwiusz

Wezuwiusz – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Neapolu: Ruiny Pompejów i Wezuwiusz - jednodniowa wycieczka

1. Z Neapolu: Ruiny Pompejów i Wezuwiusz - jednodniowa wycieczka

Weź udział w wycieczce całodniowej minivanem lub autobusem i odwiedź miejsce, w którym wybuchł Wezuwiusz i pogrzebał Pompeje pod popiołem wulkanicznym. W towarzystwie licencjonowanego przewodnika zwiedzaj pozostałości tego wpisanego na listę UNESCO obiektu, w którym czas zatrzymał się w miejscu na prawie 2 tysiące lat. Zatrzymaj się na trasie i skosztuj lokalnej pizzy. Posłuchaj opowieści o forum, łaźniach termalnych, domu publicznym, teatrze greckim i gipsowych odlewach ciał spalonych przez popiół wulkaniczny i lapille. Skosztuj typowej pizzy neapolitańskiej w jednej z kawiarni w Pompejach. Później udaj się w pobliże szczytu góry, która zniszczyła miasto. Wyrusz stamtąd na krótki spacer do krawędzi krateru, aby poczuć atmosferę „dymiącej góry”. Cofnij się w czasie do tego tragicznego dnia 79 r. n.e., kiedy to doszło do erupcji Wezuwiusza. W jej wyniku rzymskie miasto Pompeje zostało pogrzebane pod stopionym popiołem. Po dotarciu na miejsce odkryjesz pozostałości miejsca z listy UNESCO, w którym czas zatrzymał się prawie 2 tysiące lat temu. Jest to jedyny czynny wulkan w Europie kontynentalnej. Podziwiaj niesamowite widoki na Zatokę Neapolitańską. Do Neapolu powrócisz około godz. 17.00. Na miejscu będzie możliwość skorzystania z transportu powrotnego do Twojego hotelu, na statek wycieczkowy lub dworzec kolejowy.

Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

2. Neapol lub Sorrento: całodniowa wycieczka do Pompejów i na Wezuwiusza

Poznaj słynne na całym świecie ruiny Pompejów i Wezuwiusza podczas 1-dniowej wycieczki z przewodnikiem z Neapolu lub Sorrento. Ciesz się wejściem bez kolejki do Pompejów i podziwiaj Zatokę Neapolitańską ze szczytu Wezuwiusza. Wyruszając wcześnie rano, ominiemy korki i tłumy, gwarantując priorytetowe dotarcie do celu i zapewniając wyjątkowe wrażenia! Zacznij w Pompejach, gdzie możesz ominąć kolejkę po bilet wstępu bez kolejki przed wycieczką z przewodnikiem po obiekcie z listy UNESCO. Wraz z przewodnikiem obejrzyj dobrze zachowane ruiny, dzieła sztuki, mozaiki i freski, w tym Forum Romanum i Świątynię Apolla. Rzuć nawet okiem na gipsowe odlewy ludzi przebywających w mieście w czasie erupcji Wezuwiusza w 79 roku n.e. Opuść stanowisko archeologiczne z przewodnikiem i odwiedź okoliczne sklepy i kawiarnie. Wybierz opcję lunchu na trzydaniowy posiłek składający się z przystawki, dania głównego, deseru i jednego napoju. Następnym celem jest Wezuwiusz. Pomiń większość żmudnej wspinaczki, a Twój pojazd zabierze Cię 1000 m w górę wulkanu. Stamtąd wyjdź i udaj się na krawędź krateru podczas 30-minutowej wspinaczki. Po drodze możesz natknąć się na oficjalnego przewodnika alpejskiego, który podzieli się z Tobą burzliwą historią wulkanu. Po dotarciu na szczyt możesz podziwiać i fotografować niezapomniane widoki na całą Zatokę Neapolitańską. 1-dniowa wycieczka kończy się transferem z powrotem do Neapolu lub Sorrento.

Neapol: Wezuwiusz: bilet bez kolejki i audioprzewodnik

3. Neapol: Wezuwiusz: bilet bez kolejki i audioprzewodnik

Wejdź na szczyt Wezuwiusza i podziwiaj panoramiczne widoki na Pompeje i Zatokę Neapolitańską. Odbierz bilet wstępu bez kolejki i posłuchaj wnikliwego audioprzewodnika, aby dowiedzieć się więcej o górze w drodze na górę. Ulepsz swoje doświadczenie dzięki transferowi autobusowemu z Neapolu. Wejdź na górę z wcześniej zarezerwowanym biletem i rozpocznij malowniczą wędrówkę we własnym tempie. Zanurz się w lokalnej historii i dowiedz się wszystkiego o tym słynnym na całym świecie wulkanie podczas wędrówki. Skorzystaj z inteligentnego przewodnika audio i ciesz się spokojnym szlakiem, idealnym dla wszystkich poziomów umiejętności. Dzień przed wycieczką nasz zespół skontaktuje się z Tobą przez WhatsApp lub e-mail: wyślemy Ci bilety i wszystkie potrzebne informacje. Pamiętaj, aby pobrać na swój smartfon całą zawartość przed wizytą. W ruinach i muzeach nie ma bezpłatnego Wi-Fi, a zasięg sieci komórkowej nie zawsze jest dobry. Rezerwacje dokonane po godzinie 18:00 zostaną zrealizowane następnego dnia po godzinie 8:00 rano.

Z Rzymu: Pompeje i Wezuwiusz - 1-dniowa wycieczka z lunchem

4. Z Rzymu: Pompeje i Wezuwiusz - 1-dniowa wycieczka z lunchem

Zanurz się w esencji starożytnych Włoch dzięki naszej bezstresowej jednodniowej wycieczce z Rzymu do Pompejów. Podróżuj klimatyzowanym prywatnym autobusem w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika. Omiń kolejki i uzyskaj bezpośredni dostęp do jednego z najbardziej kultowych miejsc światowego dziedzictwa UNESCO we Włoszech. Twój osobisty archeolog poprowadzi Cię wzdłuż starożytnych ulic, odkrywając tajemnice zachowanych domów, łaźni, sklepów spożywczych i teatrów na świeżym powietrzu w Pompejach. W przeciwieństwie do muzeum, tutaj wejdziesz bezpośrednio w serce starożytnego życia. Delektuj się pysznym lunchem w spektakularnej restauracji, oferującej panoramiczne widoki na zatokę Neapolu, wybrzeże Amalfi i pobliskie wyspy. Rozkoszuj się tradycyjną pizzą, doskonale uzupełniającą regionalne smaki. Twój lunch obejmuje przystawkę i deser, dzięki czemu nabierzesz sił na kolejne przygody. Kontynuuj swoją podróż, wspinając się na Wezuwiusz, aktywny wulkan z zapierającymi dech w piersiach widokami na Capri i Sorrento. Na Wezuwiuszu możesz wybrać pomiędzy ożywczą wędrówką do słynnego krateru lub zdecydować się na bardziej spokojny, naturalistyczny spacer wraz z profesjonalnym geologiem, odkrywając ukryte cuda krajobrazu Wezuwiusza.

Z Neapolu: Wycieczka krajoznawcza łodzią po Zatoce Neapolitańskiej i Capri

5. Z Neapolu: Wycieczka krajoznawcza łodzią po Zatoce Neapolitańskiej i Capri

Wyrusz na wycieczkę promem z przewodnikiem na wyspę Capri z Neapolu. Zwiedź Capri i podziwiaj widoki na Zatokę Neapolitańską i Wezuwiusz. Pływaj w krystalicznie czystej wodzie w pobliżu skał Faraglioni.cRozpocznij wycieczkę od odbioru z miejsca zbiórki. Przepłyń przez Zatokę Neapolitańską i podziwiaj majestatyczny Wezuwiusz, który dominuje nad horyzontem. Rozpocznij wycieczkę łodzią po wyspie z portu Marina Grande . Wejdź do kilku zachwycających jaskiń morskich, w tym Białej i Zielonej Groty. Po drodze podziwiaj Łuk Naturalny, willę Curzio Malaparte, latarnię morską Punta Carena i Faraglioni, przechodząc przez słynny Łuk Miłości . Uzyskaj wszystkie potrzebne informacje o wyspie Capri od swojego kapitana. Jeśli wybierzesz opcję z postojem na pływanie, rzuć kotwicę w Marina Piccola w pobliżu Faraglioni Rocks. Wskocz do wody i popływaj, podziwiając widok na wysokie formacje skalne. Ezwiedzaj wyspę pieszo podczas 3-4 godziny wolnego czasu. Wylot z Capri późnym popołudniem. Po przybyciu do portu skorzystaj z transferu powrotnego do punktu początkowego.

Neapol: Pompeje i Wezuwiusz z lunchem i degustacją wina

6. Neapol: Pompeje i Wezuwiusz z lunchem i degustacją wina

Przekonaj się, jak żyli starożytni Rzymianie oraz poznaj ogromne i piękne włoskie krajobrazy podczas tej połączonej wycieczki do ruin Pompejów i Wezuwiusza. Odwiedź dobrze zachowane ruiny starożytnych sklepów, piekarni i fast foodów. Następnie udaj się na górę Wezuwiusz i wędruj po jej zboczach z wyspecjalizowanym przewodnikiem przez naturalne piękno lasów sosnowych, bujnych lasów i jasnożółtych kwiatów. Podziwiaj wspaniałe widoki na Zatokę Neapolitańską. Ciesz się spacerem z przewodnikiem, który opowie Ci o geologicznej historii wulkanu i jego erupcjach. Podczas wycieczki będziesz miał okazję odwiedzić winnicę położoną na Wezuwiuszu, gdzie możesz skosztować lokalnych win w towarzystwie typowych dań kuchni południowowłoskiej. Wycieczka kończy się w Neapolu około godziny 16:30/17:00 Zostaniesz wysadzony w tym samym miejscu zbiórki, które wybrałeś do odbioru. Plan zwiedzania wykopalisk w Pompejach może się zmieniać z dnia na dzień w zależności od otwarcia niektórych biur i napływu odwiedzających. Wizyta gwarantuje eksplorację jednego budynku z każdej kategorii: 1 świątynia, 1 targ, 1 starożytny sklep, 1 willa, 1 łaźnia termalna, 1 teatr i Forum. Wybór zwiedzanych budynków jest każdorazowo ustalany przez przewodnika na podstawie liczby zwiedzających, czasu oczekiwania i godzin otwarcia. Wycieczka obejmuje wizytę w fabryce kamei. Kamee to typowe klejnoty z czasów rzymskich, odkryte podczas wykopalisk w Herkulanum i Pompejach w 1748 roku. W fabryce możesz obserwować rzemieślnika przy pracy. Cameos to klejnoty wykonane z muszli i kamieni szlachetnych, które są ręcznie rzeźbione przez rzemieślnika. Odwiedzenie fabryki pozwoli Ci bezpłatnie skorzystać z toalet przed wejściem do wykopalisk. Dlatego zatrzymanie się w fabryce kamei jest nie tylko pouczające, ale także niezbędne w kontekście zarządzania wizytą w wykopaliskach w Pompejach. Wycieczka w wybranym języku jest uznawana za potwierdzoną przy minimalnej liczbie 6 uczestników. Jeśli minimalna liczba uczestników nie zostanie osiągnięta, będzie można wybrać wycieczkę z audioprzewodnikiem w wybranym języku lub wycieczkę z przewodnikiem w języku angielskim.

Z Neapolu: Pompeje i Wezuwiusz - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem z lunchem

7. Z Neapolu: Pompeje i Wezuwiusz - 1-dniowa wycieczka z przewodnikiem z lunchem

Wycieczka rozpoczyna się przy wejściu do Starhotels Terminus, na Piazza Giuseppe Garibaldi 91, gdzie spotkasz swojego przewodnika. Najpierw wejdziesz na wysokość 1000 metrów, aby podziwiać wspaniałość krateru Wezuwiusza i zapierający dech w piersiach widok na Zatokę Neapolitańską. Po dotarciu do krateru lokalny przewodnik udzieli Ci kilku wskazówek na temat historii wulkanu. Pod koniec tego spaceru będziesz miał przerwę na lunch, a następnie dotrzesz do Pompejów: tutaj doświadczysz starożytnego lokalnego stylu życia i podążysz ścieżkami stanowiska archeologicznego. Wykonasz skok do historii i zwiedzisz miasto, które zostało zasypane w 79 r. n.e. przez erupcję Wezuwiusza: lokalny przewodnik poprowadzi Cię przez historię starożytnego miasta, w tym łaźnie, piekarnie, teatry, freski i mozaiki. Pod koniec wizyty wrócisz do Neapolu w tym samym miejscu spotkania.

Pompeje: Bilet wstępu bez kolejki z audioprzewodnikiem w aplikacji

8. Pompeje: Bilet wstępu bez kolejki z audioprzewodnikiem w aplikacji

Spacerując starożytnymi i oryginalnymi rzymskimi uliczkami, odwiedzisz eleganckie domus, teatry, lupanary, termy, sklepy, a następnie dotrzesz do malowniczego forum, gdzie będzie można podziwiać odlewy niektórych ofiar erupcji. Dowiesz się, jak żyli i bawili się starożytni Rzymianie, gdzie spędzali wolny czas i poznasz wiele interesujących anegdot na temat miasta i erupcji Wezuwiusza. Dzień przed wycieczką nasz zespół skontaktuje się z Tobą przez WhatsApp lub e-mail: wyślemy Ci bilety i wszystkie potrzebne informacje. Pamiętaj, aby pobrać na swój smartfon całą zawartość przed wizytą. W ruinach i muzeach nie ma bezpłatnego Wi-Fi, a zasięg sieci komórkowej nie zawsze jest dobry. Rezerwacje dokonane po godzinie 18:00 zostaną zrealizowane następnego dnia po godzinie 8:00 rano.

Z Ercolano: Bilet wstępu do parku Vesuvio i autobus w obie strony

9. Z Ercolano: Bilet wstępu do parku Vesuvio i autobus w obie strony

Usługa transportu turystycznego łącząca starożytne Herkulanum z Wielkim Stożkiem Wezuwiusza. Najkrótsza i jednocześnie najbardziej spektakularna trasa do odwiedzenia najsłynniejszego wulkanu na świecie. Terytorium Parku Narodowego Wezuwiusza to koncentracja bogactw przyrodniczych, historii wulkanologii, zapierających dech w piersiach krajobrazów, wielowiekowych upraw i tradycji, które sprawiają, że obszar Wezuwiusza jest jednym z najbardziej fascynujących i najczęściej odwiedzanych miejsc na świecie. Ze stacji Ercolano Scavi, Vesuvio Express zabierze Cię do wejścia do Parku Vesuvio (1.000 m), a po 2 godzinach wsiądziesz do autobusu, aby wrócić. Wycieczka trwa mniej więcej 3 godziny. Bilet wstępu do parku Vesuvio jest wliczony w cenę. Zwróć uwagę: Musisz przestrzegać zakupionego harmonogramu. Bilet wstępu do Parku Vesuvio ma określoną godzinę wejścia. Jeśli spóźnisz się, straci on ważność, a park Vesuvio zablokuje Cię przy wejściu do Vesuvio. Jeśli przyjedziesz późno, Vesuvio Express zawiezie Cię na Wezuwiusz pierwszym dostępnym autobusem, ale bilet wstępu na Wezuwiusz straci ważność i nie będziesz mieć możliwości jego zwrotu. Więc nie spóźnij się. Bilet dla dzieci w wieku do 4 lat i siedzących na kolanach osoby towarzyszącej.

Z Neapolu: Transfer na Wezuwiusz z biletami wstępu

10. Z Neapolu: Transfer na Wezuwiusz z biletami wstępu

Odwiedź jeden z najbardziej znanych wulkanów na świecie, Wezuwiusz, dzięki tej usłudze transferu z Neapolu. Skorzystaj z biletu wstępu na określoną godzinę po przylocie, a następnie odkryj wulkan i jego krater w czasie wolnym. Udaj się na miejsce zbiórki w Neapolu i wsiądź do klimatyzowanego pojazdu, aby wyruszyć w podróż na Wezuwiusz. Następnie jedź w kierunku wulkanu i wysiądź około 1000 metrów wyżej w Parku Narodowym Wezuwiusza. Po dotarciu na miejsce podziwiaj niezwykłą różnorodność biologiczną i zapierające dech w piersiach krajobrazy otaczające ten aktywny wulkan. Wejdź do krateru, aby podziwiać panoramiczne widoki na Zatokę Neapolitańską i Wybrzeże Amalfi. Jeśli chcesz, wynajmij przewodnika zapewnionego przez Park Narodowy Wezuwiusza. Wraz z przewodnikiem poznaj historię geologiczną wulkanu i odkryj jego wyjątkową florę i faunę. Po zwiedzeniu Wezuwiusza wróć do Neapolu, aby wrócić do punktu wyjścia.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 291
Sortuj wg::

Wezuwiusz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wezuwiusz? Kliknij tutaj.

Wezuwiusz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4
(12 705 recenzji)

Wezuwiusz był piękny, jeśli nie śpieszysz się, na „szczyt” można dojść w 25 minut. Sugeruję, abyś raz w Pompejach dostał przewodnika. Kosztowało mnie to 5 euro i wiele się nauczyłem.

Bardzo dobrze zorganizowany, miły przewodnik także po Pompejach. Nie za długi, nie za krótki pod względem harmonogramu. Dobrze się bawiliśmy.

Za mało czasu na Wezuwiusz. Miałem do dyspozycji maksymalnie 1h.15min. W zasadzie biegałem. Na zdjęcia miałem czas maksymalnie 5-10 minut.

Bardzo mi się podobało, nawet wizyta w Pompejach była krótka, jedzenie było bardzo dobre i dobrze zorganizowane, polecam!

Bardzo przyjemna wycieczka, przewodnik był bardzo przyjazny i interesujący