Dodaj daty

Westybul

Westybul

Westybul – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

2. Split: lokalna historia i kultura 90-minutowa wycieczka piesza

Ta wycieczka odkrywa miasto, które leży na wybrzeżu Adriatyku i ma niesamowity klimat i majestatyczne 1700-letnie tło historyczne, które jest chronione jako światowe dziedzictwo UNESCO. Założył je sam jeden z rzymskich cesarzy, który osiedlił się tutaj, by zamieszkać w jednym z najbardziej luksusowych pałaców emerytalnych, jakie świat kiedykolwiek widział. Wraz z lokalnymi ekspertami nasi przewodnicy wskażą mieszankę starożytnych ruin, zapraszającą kulturę śródziemnomorską i beztroskich mieszkańców, które mogą zagwarantować odwiedzającym sensacyjne i cenne wrażenia.

Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

3. Poznaj historię Splitu podczas pieszej wycieczki z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour With Local Historian to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej wycieczki pieszej po Splicie, która jest prowadzona przez lokalnego licencjonowanego przewodnika i profesjonalnego historyka w sposób See, Hear & Feel, odkryjesz miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i "żywy" zabytek historyczny Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki miasta. Miejsce spotkania na rozpoczęcie wycieczki znajduje się w jednej z najważniejszych i najbardziej popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będziesz mógł usłyszeć wprowadzenie do wycieczki, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, celu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, tak jak robili to rzymski cesarz i cesarzowa. Tutaj również zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkryjesz to, co następuje. Miejsca w pałacu, takie jak główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Centralne Podstruktury (Piwnice Centralne) i inne będą się wyróżniać i "pokażą" swoją osobliwość poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które będziesz mógł usłyszeć od swojego przewodnika. Podczas spaceru po "salonie" Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśnione połączenie między rzymskim i średniowiecznym okresem historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w styl życia "pomalo", abyś mógł w nim uczestniczyć podczas pobytu w Splicie. O tym, że Split ma, oprócz magicznej historii rzymskiej, również bogatą historię średniowieczną i współczesną, dowiesz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place "ukrywają" w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, pobudzą Twoją wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i sekretny ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Mimo że historia Splitu jest skrzynią skarbów, miasto składa się nie tylko z zabytków i legend, więc zostaniesz również wprowadzony w niektóre codzienne tematy mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego "krwiobiegu". "Historia do życia" podczas tej wycieczki zostanie również przedstawiona za pomocą obrazów i zdjęć rekonstrukcji 3D za pośrednictwem książki z wyświetlaczem. Dołącz do wycieczki i wejdź w to spersonalizowane doświadczenie "więcej niż wycieczki" w sensie Zobacz, Usłysz i Poczuj i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Prywatna wycieczka Game of Thrones z Pałacem Dioklecjana

4. Split: Prywatna wycieczka Game of Thrones z Pałacem Dioklecjana

Ta 2-godzinna wycieczka śladami „Gry o tron” to ciekawy sposób, aby zobaczyć najważniejsze miejsca w Splicie. Poznaj prawdziwą historię Splitu, odwiedzając miejsca, w których nakręcono słynny serial. Zwiedź centrum Splitu z miejscowym przewodnikiem, który jest fanem „Gry o tron” Odwiedź piwnice Pałacu Dioklecjana, Złotą Bramę, westybul i inne miejsca. Przejdź się ulicami, na których nakręcono różne sceny. Zwiedź piwnice, w których żyli niewolnicy z Meereen i udaj się wzdłuż ulic, którymi uciekali. Zobacz, gdzie Daenarys trzymała swoje smoki. Wejdź do korytarza, gdzie Synowie Harpii czekali na Nieskalanych.

Split: 1,5-godzinna piesza wycieczka i Pałac Dioklecjana

5. Split: 1,5-godzinna piesza wycieczka i Pałac Dioklecjana

Zwiedź stare miasto w Splicie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem i zachwyć się zabytkowym Pałacem Dioklecjana, zbudowanym dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku naszej ery. Spaceruj labiryntem uliczek zabytkowego centrum miasta i podziwiaj mieszankę stylów architektonicznych, od ostatniego pozostałego egipskiego sfinksa z czarnego granitu w perystylu aż po nowsze budynki z XX wieku. Podpatrz śródziemnomorski styl życia mieszkańców i poznaj historię tego magicznego miasta, przechadzając się po terenie pałacu od Bramy Południowej przez piwnice aż po główny plac pałacowy. Zachwyć się Bramą Północną i Zachodnią i odkryj miejsce, gdzie niegdyś znajdował się targ owoców (Voćni Trg). Udaj się na promenadę Riva i zobacz panoramiczny widok na wzgórze Marjan. Zwiedź najstarszy katolicki kościół na świecie, katedrę świętego Duje, na którą przekształcono dawne mauzoleum z czasów cesarstwa rzymskiego.

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

6. Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

To będzie Twoja prywatna i spersonalizowana wycieczka krajoznawcza dostosowana do Twojego tempa i zainteresowań. Twoja wycieczka jest elastyczna i prowadzona przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego przewodnika z prawdziwą pasją do zwiedzania Chorwacji i pokazania jej piękna. Spotkasz swojego przewodnika w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji, z godzinami wyjazdu, które Ci odpowiadają. Stąd wyruszysz na pieszą wycieczkę, zwiedzając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W Dzielnicy Średniowiecznej można zwiedzić ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta. Ta wycieczka spodoba się całej rodzinie, a Twój osobisty przewodnik dostosuje dla Ciebie trasę.

Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

7. Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

Odkryj atrakcje Splitu podczas 1,5-godzinnej pieszej wycieczki i podziwiaj zabytki z 1700-letniej historii miasta. Podziwiaj wspaniały Pałac Dioklecjana, zbudowany dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV i IV wieku naszej ery. Przejdź się obok katedry św. Domniusza i centralnego placu Perystylu. Zobacz pomnik średniowiecznego biskupa Grzegorza z Ninu i udaj się do Złotej Bramy, aby bliżej przyjrzeć się największej i najwspanialszej bramie miejskiej. Odkryj tajemnice miasta i posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach i poetach, którzy ukształtowali jego historię.

Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

8. Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

Doświadcz dwóch klejnotów UNESCO Chorwacji, starożytnego Splitu i średniowiecznego Trogiru z lokalnym profesjonalnym przewodnikiem na trasie Zobacz, Usłysz i Poczuj i odkryj jego najważniejsze atrakcje, ciekawe historie i ukryte klejnoty! Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję odkryć dwa klejnoty UNESCO Chorwacji, Trogir, jedną z najstarszych osad na chorwackim wybrzeżu z niesamowitą średniowieczną architekturą i Split, miejsce, w którym pewien rzymski cesarz postanowił zbudować swój pałac i gdzie później powstało jedno z najpiękniejszych miast wybrzeża Adriatyku! Trogir to niezwykle piękne i urokliwe małe miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż Trogir jest jedną z najstarszych osad na wybrzeżu Adriatyku, zachowana średniowieczna i późniejsza część historii i architektury znajduje się w centrum zainteresowania tego "miejsca z duszą". Jego plac z ciągłym życiem od ponad 2000 lat, katedra św. Wawrzyńca, pałac miejski i szlacheckie pałace nadadzą szczególnego znaczenia opowieściom lokalnego profesjonalnego przewodnika, gdy będziesz spacerować po jego uroczych wąskich uliczkach. Poznaj tę bezcenną część chorwackiej historii i ciesz się, gdy historia "ożywa" podczas spaceru po ponad 2000-letnim mieście. Droga zaprowadzi Cię do Splitu, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić "żywy zabytek", Pałac Dioklecjana, z jego najważniejszymi częściami, takimi jak Złota Brama, Świątynia Jowisza, Perystyl, Przedsionek, Centralne Konstrukcje, Mauzoleum-Katedra i wiele innych. Podczas gdy "wchłaniasz" historie z lokalnego profesjonalnego przewodnika, który sprawi, że historia ponownie ożyje, dowiesz się o ukrytych klejnotach pałacu i samego miasta, takich jak Secret Garden, Lost Sphinx Head, Narrowest Street i inne. Odkryjesz także sekrety ukryte w otaczających budynkach dwóch magicznych średniowiecznych placów, Placu Ludowego i Placu Owocowego, jednego z centrów życia na przestrzeni dziejów. Dołącz do nas w tej odkrywczej przygodzie poprzez Zobacz, Usłysz i Poczuj sposób, w jaki historia ożywa!

Split: Prywatna wycieczka piesza i Pałac Dioklecjana

9. Split: Prywatna wycieczka piesza i Pałac Dioklecjana

Wybierz się na fascynujący dwugodzinny spacer po 1700-letnim pałacu Dioklecjana w towarzystwie przewodnika. Zobacz fantastyczne centrum Splitu; wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dowiedz się więcej o bogatej historii Splitu, jednego z najstarszych miast Chorwacji, spacerując jego ulicami. Wybierz się na spacer po promenadzie Riva. Odwiedź wszystkie najciekawsze place miasta, takie jak Targ Owocowy, Plac Narodowy i centralny plac Pałacu Dioklecjana; Perystyl. Każda ulica, budynek i plac na starym mieście ma swoją historię. Sprawdź splendor starożytnego pałacu zbudowanego dla cesarza Dioklecjana na przełomie IV wieku i odwiedź jego pięknie zachowane piwnice.

Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Westybul: najlepsze atrakcje w pobliżu

Westybul: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Westybul? Kliknij tutaj.

Westybul: Co mówią inni?

Ogólna ocena

5.0 / 5

na podstawie 82 opinii

Naszym przewodnikiem był Mario, który jest także nauczycielem historii. Był zarówno kompetentny, jak i zabawny, zapewnił ciekawe spostrzeżenia na temat życia w Splicie na przestrzeni wieków, a także współcześnie. Jego szczegółowe opisy ożywiły stare miasto Split i pałac Dioklecjana. Gorąco polecamy tę wycieczkę.

Całkowicie zgubiliśmy się w miejscu spotkania i Olga w końcu nas znalazła, co było bardzo miłe z jej strony. Wycieczka była świetna, pouczająca, a spędzanie czasu z Olgą było przyjemnością. Zabrała nas do restauracji „Dujkin Dvor” i wróciliśmy tam już dwa razy na kolację. Gorąco polecam tę wycieczkę!

Kiedy chodziłem sam, wiele widziałem i dziwiłem się, ale nic nie rozumiałem. Z przewodnikiem Sławkiem wszystko ożyło. Gdzie wcześniej widziałem na własne oczy, teraz nie tylko widziałem, ale czułem w sercu. Poleciłbym tę wycieczkę każdemu, wydaje się, że ma doskonały stosunek jakości do ceny.

Bardzo miła wizyta z Katią (katilya) z wielkim profesjonalizmem. Dzięki zaangażowaniu naszego nastolatka mogła wzbogacić tę wizytę o zabytki historyczne i szkolne

Wycieczka była bardzo interesująca. Przewodnik był bardzo wciągający, a 1,5 godziny minęło szybko.