Dodaj daty

Westybul

Westybul – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

1. Split: piesza wycieczka po Starym Mieście i Pałacu Dioklecjana

Cofnij się w czasie podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem po Splicie i odkryj 1700-letnią historię miasta, od budowy pałacu Dioklecjana w 305 roku n.e. po zostanie drugim co do wielkości miastem Chorwacji. Po drodze zobacz rozmaite zabytki, w tym katedrę św. Duje.  Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Złotej Bramie pałacu Dioklecjana i podziwiaj pozostałości starożytnego pałacu Cesarstwa Rzymskiego, który obecnie zajmuje około połowę Starego Miasta w Splicie. Zobacz otwarte kolumnady na głównym dziedzińcu zwanym perystylem. Następnie udaj się do imponującej katedry św. Duje, uważanej za najstarsza katolicką katedrę na świecie, która nadal jest używana. Poznaj historię Grzegorza z Ninu przy jego pomniku w parku Giardin. Wybierz się na promenadę Riva, aby podziwiać widok na wzgórze Marjan i Morze Adriatyckie. Zakończ swoją wycieczkę tam, gdzie się zaczęła – przy Złotej Bramie.

Przeżyj pieszą wycieczkę po Split History z lokalnym historykiem

2. Przeżyj pieszą wycieczkę po Split History z lokalnym historykiem

Experience Split History Walking Tour with Local Historyn to spersonalizowana 2-godzinna wycieczka po mieście z maksymalnie 12 uczestnikami z historią, kulturą, tematami życia codziennego, ciekawymi historiami i legendami, ukrytymi klejnotami i odrobiną lokalnego klimatu. Podczas tej pieszej wycieczki Experience Split, która jest prowadzona przez lokalnego przewodnika i profesjonalnego historyka na trasie Zobacz, Usłysz i Poczuj, odkryjesz miejsce światowego dziedzictwa UNESCO i „żywy” zabytek Pałac Dioklecjana, w tym inne ważne zabytki w mieście . Miejsce zbiórki, z którego rozpocznie się wycieczka, znajduje się w jednej z najbardziej znaczących i popularnych części Pałacu Dioklecjana, Złotej Bramie (brama północna). Tutaj będzie można usłyszeć wprowadzenie do trasy, ogólne informacje o Splicie i Chorwacji, a także wprowadzenie do historii tego obszaru. Będziesz mógł dowiedzieć się o nazwie, przeznaczeniu i znaczeniu Złotej Bramy, zanim wejdziesz do pałacu, jak to czynił rzymski cesarz i cesarzowa. Również tutaj zobaczysz i usłyszysz o największym posągu w Splicie i osobie, która go przedstawia, Grzegorzu z Ninu. Po wejściu do pałacu odkrywa się, co następuje. Miejsca w Pałacu takie jak: główny plac pałacowy Perystyl, Mauzoleum-Katedra, Świątynia Jowisza, Przedsionek, Triclinium, Podbudowy Centralne i inne będą się wyróżniać i „pokazywać” swoją specyfikę poprzez własne historie, fakty, legendy i intrygi, które być w stanie usłyszeć od swojego przewodnika. Spacerując po „salonie” Splitu, promenadzie Riva, zostanie wyjaśniony związek między okresem rzymskim i średniowiecznym w historii Splitu, a także zostaniesz wprowadzony w sposób życia „pomalo”, abyś mógł w nim uczestniczyć są w Splicie O tym, że Split oprócz magicznej historii Rzymu ma również bogatą historię średniowieczną i nowożytną przekonasz się stojąc na dwóch średniowiecznych placach, Placu Owocowym i Placu Ludowym. Tajemnice, które te dwa place „skrywają” w swojej architekturze i wydarzeniach na przestrzeni wieków, będą pobudzać wyobraźnię. Większość tajemniczej części wycieczki jest zarezerwowana dla ukrytych klejnotów, takich jak najwęższy kościół, najwęższa ulica, zagubiona głowa sfinksa i tajemniczy ogród, o których również będziesz miał okazję usłyszeć. Chociaż historia Splitu jest skarbnicą, miasto składa się nie tylko z pomników i legend, dlatego zapoznasz się również z niektórymi codziennymi tematami mieszkańców, abyś mógł zrozumieć i zanurzyć się w codziennym życiu, poczuć klimat miasta i stać się częścią jego „krwiobiegu”. „Historia życia” na tej trasie będzie również prezentowana za pomocą obrazów rekonstrukcji 3D i zdjęć w książeczce wystawowej. Dołącz do wycieczki i weź udział w tym spersonalizowanym doświadczeniu „więcej niż wycieczka” w sensie See, Hear & Feel i zabierz do domu wspaniałe wspomnienia z wyjątkowego Splitu!

Split: Prywatna wycieczka Game of Thrones z Pałacem Dioklecjana

3. Split: Prywatna wycieczka Game of Thrones z Pałacem Dioklecjana

Ta 2-godzinna wycieczka śladami „Gry o tron” to ciekawy sposób, aby zobaczyć najważniejsze miejsca w Splicie. Poznaj prawdziwą historię Splitu, odwiedzając miejsca, w których nakręcono słynny serial. Zwiedź centrum Splitu z miejscowym przewodnikiem, który jest fanem „Gry o tron” Odwiedź piwnice Pałacu Dioklecjana, Złotą Bramę, westybul i inne miejsca. Przejdź się ulicami, na których nakręcono różne sceny. Zwiedź piwnice, w których żyli niewolnicy z Meereen i udaj się wzdłuż ulic, którymi uciekali. Zobacz, gdzie Daenarys trzymała swoje smoki. Wejdź do korytarza, gdzie Synowie Harpii czekali na Nieskalanych.

Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

4. Split: Prywatna piesza wycieczka z Pałacem Dioklecjana

To będzie Twoja prywatna i spersonalizowana wycieczka krajoznawcza dostosowana do Twojego tempa i zainteresowań. Twoja wycieczka jest elastyczna i prowadzona przez profesjonalnego, wysoko wykwalifikowanego przewodnika z prawdziwą pasją do zwiedzania Chorwacji i pokazania jej piękna. Spotkasz swojego przewodnika w centrum Splitu, jednego z najstarszych miast w Chorwacji, z godzinami wyjazdu, które Ci odpowiadają. Stąd wyruszysz na pieszą wycieczkę, zwiedzając romańskie kościoły Splitu z XII i XIII wieku, średniowieczne fortyfikacje, XV-wieczne gotyckie pałace i inne pałace w stylu renesansowym i barokowym. Spaceruj po rzymskiej części miasta, w której rozsiane są ruiny Pałacu Dioklecjana, i odwiedź katedrę św. Duje. Znany lokalnie jako St Duje, jest to jeden z najlepiej zachowanych starożytnych budynków rzymskich, który stoi dzisiaj, zbudowany w V wieku w miejscu, w którym Dioklecjan, ostatni słynny prześladowca chrześcijan, został pochowany w 311 rne. Inne niesamowite zabytki to pomnik średniowiecznego chorwackiego biskupa Grzegorza z Ninu, Złota Brama i zegar na wieży, który od XV wieku odmierza czas w Splicie. W Dzielnicy Średniowiecznej można zwiedzić ratusz, targ rybny – centralny punkt życia w Splicie – oraz piękną promenadę nad portem Riva. Twój prywatny przewodnik podzieli się z Tobą faktami i historiami, gdy poznasz tętniącą życiem kulturę tego historycznego miasta. Ta wycieczka spodoba się całej rodzinie, a Twój osobisty przewodnik dostosuje dla Ciebie trasę.

Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

5. Split: Prywatna piesza wycieczka z hiszpańskim licencjonowanym przewodnikiem

Odkryj atrakcje Splitu podczas 1,5-godzinnej pieszej wycieczki i podziwiaj zabytki z 1700-letniej historii miasta. Podziwiaj wspaniały Pałac Dioklecjana, zbudowany dla rzymskiego cesarza Dioklecjana na przełomie IV i IV wieku naszej ery. Przejdź się obok katedry św. Domniusza i centralnego placu Perystylu. Zobacz pomnik średniowiecznego biskupa Grzegorza z Ninu i udaj się do Złotej Bramy, aby bliżej przyjrzeć się największej i najwspanialszej bramie miejskiej. Odkryj tajemnice miasta i posłuchaj opowieści o cesarzach, królach, wojownikach i poetach, którzy ukształtowali jego historię.

Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

6. Klejnoty UNESCO: Split i Trogir - prywatna wycieczka

Poznaj dwa klejnoty UNESCO Chorwacji, starożytny Split i średniowieczny Trogir z lokalnym profesjonalnym przewodnikiem na temat See, Hear and Feel i odkryj jego atrakcje, ciekawe historie i ukryte skarby! Podczas tej wycieczki będziesz miał okazję odkryć dwa klejnoty Chorwacji UNESCO, Trogir, jedną z najstarszych osad na chorwackim wybrzeżu z jego niesamowitą średniowieczną architekturą oraz Split, miejsce, w którym jeden cesarz rzymski postanowił zbudować swój pałac i gdzie później jeden z powstały z niego najpiękniejsze miasta wybrzeża Adriatyku! Trogir to niezwykle piękne i urocze małe miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż Trogir jest jedną z najstarszych osad na wybrzeżu Adriatyku, zachowana średniowieczna i późniejsza część historii i architektury znajduje się w centrum zainteresowania tego "miejsca z duszą". Jego plac, który żyje od ponad 2000 lat, katedra św. Wawrzyńca, rezydencja miejska, szlacheckie pałace i urocze wąskie uliczki nadadzą sens Twoim lokalnym opowieściom profesjonalnych przewodników. Przeżyj tę bezcenną część chorwackiej historii i ciesz się powrotem do przeszłości podczas spaceru po ponad 2000-letnim mieście. Droga zaprowadzi Cię do Splitu, gdzie będziesz miał okazję zwiedzić „żywy pomnik”, Pałac Dioklecjana, z jego najważniejszymi częściami, takimi jak Złota Brama, Świątynia Jowisza, Perystyl, Przedsionek, Centralne Subkonstrukcje, Mauzoleum- Katedra i nie tylko. Podczas „chłonięcia” opowieści lokalnego profesjonalnego przewodnika, który ożywi historię, dowiesz się o ukrytych klejnotach pałacu i samego miasta, takich jak Tajemniczy Ogród, Zagubiona Głowa Sfinksa, Najwęższa ulica i Inny. Odkryjesz również tajemnice dwóch magicznych średniowiecznych placów, Placu Ludowego i Placu Owocowego, które kryją się w otaczających go murach. Dołącz do nas w tej odkrywczej przygodzie dzięki metodzie Zobacz, Usłysz i Poczuj, w której historia ożywa!

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 9
Sortuj wg:

Westybul: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Westybul? Kliknij tutaj.