Dodaj daty

West Kennet Long Barrow

West Kennet Long Barrow – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Londynu: Stonehenge i kamienne kręgi w Avebury Tour

1. Z Londynu: Stonehenge i kamienne kręgi w Avebury Tour

Podczas tej jednodniowej wycieczki z Londynu odwiedź średniowieczną wioskę Avebury, otoczoną największym kamiennym kręgiem na świecie. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie zabytkowego obszaru, który uważa się za ponad 2000 lat starszy niż Stonehenge. Posłuchaj o obserwacjach duchów w pubie Red Lion, znajdującym się wewnątrz kamiennego kręgu, gdzie odnotowano wysoki poziom zjawisk paranormalnych. Podejdź pod górę do West Kennet Long Barrow, który jest jednym z największych neolitycznych grobowców grobowych w Wielkiej Brytanii. Twój przewodnik zabierze Cię do komór grobowych i ożywi historię. Ostatnim przystankiem dnia jest słynny na całym świecie Stonehenge. Ciesz się czasem na zwiedzanie witryny z audioprzewodnikiem.

Specjalny dostęp do Stonehenge – wieczorna wycieczka z Londynu

2. Specjalny dostęp do Stonehenge – wieczorna wycieczka z Londynu

Po odebraniu w centrum Londynu wyruszysz do Avebury, gdzie będziesz miał krótką pieszą wycieczkę po kamiennym kręgu otaczającym małą wioskę. Następnie będziesz mieć czas na zwiedzanie wioski – zalecany jest lunch w niesławnym nawiedzonym pubie Red Lion, choć w godzinach szczytu jest tam tłoczno. Po krótkiej przejażdżce drogą zatrzymasz się przy Silbury Hill i pospacerujesz po zboczu wzgórza do West Kennet Long Barrow, jednego z największych neolitycznych grobowców w Wielkiej Brytanii, który ma ponad 5000 lat. Twój przewodnik zabierze Cię do komnat grobowych i ożywi fascynującą historię. Następnie udaj się do Stonehenge, aby uzyskać specjalny dostęp, gdy strona jest zwykle zamknięta dla publiczności. Twój czas w wewnętrznym kręgu trwa do godziny i jest w pełni prowadzony. Po wejściu do kamiennego kręgu wyruszysz do Londynu. Uwaga - czas może się różnić w ciągu dnia w zależności od ruchu i warunków lokalnych. Twój kierownik wycieczki potwierdzi miejsca zrzutu w ciągu dnia.

Wycieczka Króla Artura: Stonehenge, Glastonbury i Avebury

3. Wycieczka Króla Artura: Stonehenge, Glastonbury i Avebury

Wycieczka po zachodnim kraju Anglii śladami legendy arturiańskiej. Nasza wycieczka zabierze nas do zabytków Stonehenge i Avebury, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Glastonbury, według legendy, miejsce ostatniego spoczynku Artura, znajduje się także na dzisiejszym planie podróży, podczas którego wybierzemy się na wycieczkę na Glastonbury Tor, odwiedzimy Chalice Well i opactwo Glastonbury. Z Londynu zatrzymamy się w Stonehenge, aby zwiedzić najsłynniejszy prehistoryczny kamienny krąg na świecie. W pobliżu znajduje się miasteczko Amesbury, miejsce o silnych powiązaniach arturiańskich. Kierujemy się dalej na zachód, w głąb krainy letnich ludzi, Somerset i Glastonbury, tajemniczej wyspy Avalon, gdzie wspinamy się na Tor, aby podziwiać wspaniałe widoki – jeśli pogoda na to pozwoli! Następna jest Studnia Kielichowa, miejsce silnie kojarzone z Józefem z Arymetei, gdzie możemy skosztować wód źródlanych i cieszyć się ciszą i spokojem ogrodów. Jeśli chcemy, możemy wykąpać się w chłodnych wodach wiktoriańskiej Pijalni bezpośrednio pod Torem. Następnie czas na lunch. A może ryba z frytkami w wielokrotnie nagradzanej restauracji? Będzie trochę czasu na rozejrzenie się po sklepach, zanim odwiedzimy opactwo Glastonbury, miejsce spoczynku króla Artura… a może jednak? Wracając, wpadniemy do śluzy Caen, aby zobaczyć imponujący lot śluz zbudowanych ponad 200 lat temu. Miniemy Wansdyke, ogromny szaniec, zbudowany za czasów króla Artura 1500 lat temu, o długości około 50 kilometrów. W pobliżu znajduje się kamienny krąg w Avebury, największy na świecie, w którym znajduje się wioska ze sklepami, pubem i pocztą. Po spacerze wokół kamieni wracamy do Londynu, mijając starożytny kopiec związany z magiem Merlinem.

Liczba znalezionych atrakcji: 3
Sortuj wg::

West Kennet Long Barrow: najlepsze atrakcje w pobliżu

West Kennet Long Barrow: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu West Kennet Long Barrow? Kliknij tutaj.