Wybierz daty
Atrakcje i wycieczki

Wersal, Paryż

Wersal, Paryż: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wersal, Paryż? Kliknij tutaj.

Wersal, Paryż: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3 / 5

na podstawie 21 936 opinii

Zdecydowanie trzeba odwiedzić. Spędziliśmy tam 8 godzin i prawdopodobnie mogliśmy zrobić więcej. Cały pałac i ogrody są piękne i zapierają dech w piersiach i wygląda na to, że nie mają końca, nie zarezerwowaliśmy przewodnika i skorzystaliśmy z aplikacji Versailles, aby pomóc nam przejść przez całe miejsce. Wchodząc do ogrodów dostaliśmy darmową mapę, która zaznaczyła główne atrakcje i zawierała dwie ścieżki, którymi można było przejść przez ogrody. Polecamy również wynajęcie łodzi wiosłowej, ponieważ była to dla nas najlepsza część, a cena była naprawdę dobra. Nie wypożyczyliśmy rowerów ani samochodu i postanowiliśmy po prostu spacerować, nieruchomość jest ogromna, ale nie marnowałbym pieniędzy na żaden transport wokół niej.

Odebraliśmy przepustkę w biurze miejsca zbiórki, w którym dokonujemy rezerwacji z aplikacji Get Your Guide. Udaliśmy się prosto do autobusu i najpierw zrobiliśmy pełną wycieczkę, później skorzystaliśmy z hop off / hop on, aby odwiedzić niektóre z atrakcji. Drugiego dnia wykorzystaliśmy przepustkę do muzeum na inne atrakcje. To był dobry stosunek jakości do ceny. W przypadku Wieży Eiffla, Luwru i Wersalu pominęliśmy podobne wycieczki i cieszę się, że tak zrobiliśmy, ponieważ próbowaliśmy użyć tej przepustki do Łuku Triumfalnego, a linia była ogromna. Wyglądało na to, że porusza się dość szybko, ale po prostu nie mieliśmy czasu, więc polecam pominąć wycieczki po tych 4 głównych atrakcjach.

Karnet jest bardzo cenny i daje dużo możliwości i elastyczności. Minus: jasne wytyczne dotyczące rezerwacji konkretnego przedziału czasowego na zajęcia, dla których nie jest to możliwe za pośrednictwem karnetu (ale można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej samej aktywności). Okazało się, że nie trzeba było rezerwować czasu na te zajęcia i wystarczyło zaoferowanie biletu paryskiego/muzealnego. Więc na miejscu z pewnością była wygoda, ale znalazłem to bardziej niejasne na stronie internetowej.

Wysoce warte swojej ceny! W Paryżu jest tak wiele miejsc do zobaczenia, że możesz wejść do prawie każdego muzeum, a dzięki temu biletowi otrzymasz wstęp! Super wygodne, ponieważ nie musisz planować z wyprzedzeniem (poza Luwrem).

Łatwy sposób na dostęp do większości atrakcji i zabytków