Dodaj daty

Wenecjawycieczki

Nasze najbardziej polecane Wenecja wycieczki

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

1. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne podczas rejsu gondolą w pobliżu kanału Canal Grande. Posłuchaj komentarza z aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście, jednocześnie podziwiając jego zabytki. Rozpocznij atrakcję od spotkania z opiekunem wycieczki, który przedstawi kilka ciekawostek z historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem odtwarzanym podczas rejsu gondolą. W trakcie podróży będziesz podziwiać piękno kanału Canal Grande oraz cudowne budynki, w tym muzeum Peggy Guggenheim Collection, pałac Gritti, bazylikę Santa Maria della Salute oraz galerię sztuki Punta della Dogana. Zobaczysz też słynny na całym świecie teatr La Fenice i Dom Mozarta, położone wzdłuż romantycznych, ukrytych szlaków wodnych. Na koniec rejsu ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki na dorzecze świętego Marka i wyspę San Giorgio.

Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

2. Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

Odkryj niektóre z najbardziej znanych wysp Laguny Weneckiej w ramach tej całodniowej wycieczki łodzią. Podróżuj statkiem z przewodnikiem po Lagunie Weneckiej i podziwiaj wyspy Murano, Burano oraz Torcello. Rozpocznij tę podróż wygodną łodzią, która wypływa z dzielnicy San Marco. Po drodze dowiedz się więcej o wyspach od opiekuna wycieczki. Podziwiaj zabytki tego starożytnego miasta przez około 30 minut, aż dotrzesz do pierwszego celu podróży – Murano. Zobacz pokaz dmuchania szkła w wykonaniu mistrza w tych fachu i dowiedz się więcej o historii tego rzemiosła. Zatrzymaj się w sklepie z pamiątkami w fabryce szkła. Skorzystaj z ekskluzywnej 20% zniżki na zakupy. Postój na Murano obejmuje też czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Później udaj się na pobliską wyspę Burano. Zobacz urokliwe, kolorowe domy, które rozsiane są po wyspie. Obserwuj wytwórców koronek przy pracy. Dowiedz się więcej o tym rzadkim rzemiośle, które jest niezwykle cenione na całym świecie. Zatrzymaj się na przekąskę podczas pobytu na Burano. Skosztuj lokalnych ciasteczek biscotti, które pochodzą z wyspy. Wyrusz w kierunku ostatniego przystanku – Torcello. Spędź godzinę na wyspie, zwiedzając zabytki, takie jak katedra Santa Maria Assunta, Tron Attyli, Diabelski Most i dzwonnica. Zakończ swoją przygodę godzinnym rejsem z powrotem do Wenecji, podziwiając zapierającą dech w piersi atmosferę Laguny Weneckiej.

1-godzinna wycieczka po Pałacu Dożów

3. 1-godzinna wycieczka po Pałacu Dożów

Pałac Dożów, czyli Palazzo Ducale po włosku, był przez wiele wieków siedzibą władz Wenecji. Podczas tej 1-godzinnej wycieczki zobaczysz wspaniałe, ozdobione setkami dzieł sztuki pokoje, w których doża i jego rada decydowali o losie 1000-letniej republiki. Posłuchaj, jak pałac budzi się do życia w opowieściach doświadczonego przewodnika, który pokaże Ci korytarze władzy, zarysowując jednocześnie konkretny kontekst historyczny – okres średniowiecza w Europie oraz następujących po nim wiekach. Zobacz bogato zdobione, złote schody oraz niezwykły realizm scen tworzonych przez wielu artystów, którzy dekorowali ten budynek. Poznaj los udręczonych więźniów, którzy przekraczali Most Westchnień w drodze do weneckich więzień, gdzie przetrzymywano m.in. Giacomo Casanovę.

Bez kolejki: z przewodnikiem do Bazyliki św. Piotra

4. Bez kolejki: z przewodnikiem do Bazyliki św. Piotra

Wraz z przewodnikiem zorganizowanym w porozumieniu z Curia di Venezia, zwiedzisz całą Złotą Bazylikę, niegdyś prywatną kaplicę Dogów Wenecji. Ze swoimi pięknymi złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami jest ona jedyną tego rodzaju bazyliką we Włoszech. Siedząc wygodnie, posłuchaj naszego przewodnika opisującego przedstawione sceny biblijne oraz historię i specyfikę tej starożytnej bazyliki. Podziwiaj Pala d'Oro (Złoty Ołtarz), znakomity przykład sztuki bizantyjskiej z tysiącami klejnotów i kamieni szlachetnych.

Pałac Dożów i bazylika św. Marka ze wstępem na taras

5. Pałac Dożów i bazylika św. Marka ze wstępem na taras

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: główne atrakcje, bazylika św. Marka oraz pałac Dożów

6. Wenecja: główne atrakcje, bazylika św. Marka oraz pałac Dożów

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź 2 najbardziej znane atrakcje Wenecji – bazylikę św. Marka oraz pałac Dożów. Omiń długie kolejki dzięki zarezerwowanym wcześniej biletom i zachwyć się wspaniałymi weneckimi klejnotami, zwiedzając w swoim tempie. Rozpocznij wycieczkę na placu św. Marka. Podziwiaj wieżę zegarową i marmurowe posągi lwów, a następnie udaj się z przewodnikiem do bazyliki. Zachwyć się złotymi mozaikami i bogatym wzornictwem. Przekonaj się, dlaczego świątynia ta jest symbolem weneckiej władzy i bogactwa. Później zwiedź pałac Dożów. To gotyckie arcydzieło było niegdyś siedzibą weneckiego rządu. Dowiedz się więcej o dożach Republiki Weneckiej oraz XIV-wiecznych rzeźbiarzach, którzy pracowali przy budowie pałacu.  Spacerując po tym światowej sławy zabytku, podziwiaj wspaniałe widoki na lagunę. Wysłuchaj niezwykłej historii Casanovy. Poznaj znaczenie mostu Westchnień, a także starego i nowego więzienia. Po zakończeniu wycieczki kontynuuj odkrywanie historii i kultury Wenecji dzięki wliczonemu w cenę wstępowi do Museo Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteki św. Marka (Biblioteca Marciana).

Wenecja: bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

7. Wenecja: bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Wenecja: piesza wycieczka po getcie żydowskim i opcja wycieczki po synagodze

8. Wenecja: piesza wycieczka po getcie żydowskim i opcja wycieczki po synagodze

Wybierz się na spacer w małej grupie, aby zobaczyć zabytki i pogłębić zrozumienie żydowskiej historii Wenecji. Wybierz, aby wzbogacić swoje wrażenia, dołączając do wycieczki po synagogach organizowanej przez Muzeum Żydowskie. Rozpocznij swoją wycieczkę po żydowskim getcie w dzielnicy Cannaregio, fascynującej dzielnicy mieszkaniowej w północnej części miasta. Przejdź obok warsztatów rzemieślniczych, galerii, sklepów i delikatesów, które najlepiej zwiedzać w swobodnym tempie. Następnie przejdź przez most na Campo del Ghetto Nuovo (Plac Nowego Getta), który został założony jako ufortyfikowana wyspa w 1516 roku. Dowiedz się o uwięzieniu weneckich Żydów na wyspie i o tym, jak stała się gęsto zaludniona. Następnie ucz się od swojego przewodnika, który wskaże jedną z najważniejszych atrakcji wycieczki: serię płaskorzeźb na Campo del Ghetto Nuovo – widok, którego większość odwiedzających Wenecję nigdy nie widzi . Następnie dowiedz się, w jaki sposób decyzja Napoleona o zburzeniu bram żydowskiego getta dała Żydom prawo do zamieszkania w dowolnym miejscu w Wenecji. Odwiedź centrum kultury żydowskiej z piekarniami, restauracjami i sklepami z rękodziełem. Wreszcie, w drugiej połowie wycieczki możesz włączyć wycieczkę do Synagog. Chociaż samo muzeum jest w trakcie renowacji i jest zamknięte dla zwiedzających, nadal możesz odwiedzić Synagogę Lewantyńską i Synagogi Hiszpańskie z ich dedykowanymi przewodnikami.

Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

9. Wenecja: wycieczka bez kolejki do pałacu Dożów i bazyliki św. Marka

Wybierz się na pieszą wycieczkę z przewodnikiem po placu Świętego Marka, pałacu Dożów i bazylice Świętego Marka z wejściem bez kolejki. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na placu św. Marka i wyrusz w kierunku niezwykłego pałacu Dożów, który niegdyś był siedzibą weneckich władców. Wejdź do wspaniałych pokoi z setkami arcydzieł malarskich. Poznaj miejsce, z którego książę i jego rada kontrolowali losy 1000-letniej republiki i podziwiaj detale średniowiecznych złotych schodów. Zobacz słynny most Westchnień. Wejdź do osławionego weneckiego więzienia, w którym przetrzymywano Giacomo Casanovę. Odwiedź bazylikę św. Marka i weź udział w wycieczce z przewodnikiem po bizantyjskim arcydziele ze złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami. Zobacz skarbiec i taras bazyliki św. Marka

Wenecja: zwiedzanie bazyliki św. Marka z biletem wstępu bez kolejki

10. Wenecja: zwiedzanie bazyliki św. Marka z biletem wstępu bez kolejki

Weź udział w ciekawej wycieczce z przewodnikiem po bazylice św. Marka, która słynie ze złotych mozaik. Wejdź do tego majestatycznego kościoła bez kolejki i zacznij zwiedzanie z doświadczonym przewodnikiem, który opowie Ci o historii tego bizantyjskiego dzieła sztuki i jego znaczeniu. Zachwyć się 5 kopułami ozdobionymi przez słynnych artystów. Odwiedź skarbiec bazyliki, który obejmuje wspaniały zbiór relikwii i cennych przedmiotów gromadzonych przez wieki. Udaj się na tarasy, z których rozciąga się widok na będący sercem Wenecji plac św. Marka oraz Rumaki Lizypa. Później skorzystaj z aplikacji mobilnej, aby zwiedzić 5 dzielnic Wenecji oraz ich główne atrakcje i place. Słuchaj komentarza audio na temat ponad 120 najważniejszych atrakcji miasta, w tym wspaniałego teatru La Fenice, mostu Rialto, getta żydowskiego, Arsenału i majestatycznego mostu Ponte dell’Accademia.

Liczba znalezionych atrakcji: 559
Sortuj wg::
Strona 1 z 35

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Wenecja

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Wenecja?

W: Wenecja są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Wenecja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wenecja? Kliknij tutaj.

Wenecja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 14 743 opinii

Na początku było to mylące, ponieważ myśleliśmy, że spotkamy się nad kanałem i wsiądziemy prosto do gondoli, ale po prostu wiedz, że faktycznie dają ci trochę komentarza i spacerują, zanim wsiądziesz do gondoli. To ważne, aby wiedzieć, czy myślisz, że ta czynność zajmie tylko 30 minut, ponieważ od początku do końca było to więcej niż godzina i 15 minut, co było dla nas miłe. To, jak przyjemna będzie Twoja jazda, będzie zależeć od tego, czy reszta osób dołączy do Ciebie w gondoli! Nie znam wszystkich tras, ale czułem, że mamy dobrą mieszankę spokojniejszych miejsc i Wielkiego Kanału.

Wycieczka piesza trwała około 30 minut i była pouczająca. Przewodnik był bardzo przyjazny i przychylnie nastawiony do osób mówiących po angielsku i hiszpańsku w grupie. Przejażdżka gondolą trwała, wbrew doświadczeniom innych recenzentów, pełne 30 minut! Gondolier był przyjazny i zabawnie było słuchać, jak przekomarza się z innymi gondolierami w kanałach. Jednak gondoli nie dostaniesz dla siebie (dzieliliśmy się z parą hiszpańską). Ogólnie rzecz biorąc, bardzo warto za swoją cenę.

06.01.2023 Wycieczka po wyspach Murano, Burano i Torricelli Na DOGE zapłaciliśmy tylko 25 euro za sztukę pomimo dnia świątecznego. Dobre doświadczenie. Widzieliśmy, jak robi się szkło na Murano i co z Burano, wspaniałą i magiczną wyspą, której nie można przegapić. Bardzo miły i bardzo profesjonalny personel. Jeśli nie masz tego doświadczenia, przegapisz jedną czwartą Wenecji

Doskonała wycieczka, łącząca krótki spacer i komentarz z przewodnikiem o Wenecji, wraz z krótką (30 minut) przejażdżką gondolą. By zrobić to chociaż raz w życiu. Nasz przewodnik Alessandra był szczególnie kompetentny i miły w rozmowie. Zalecana!

Bardzo profesjonalna przewodniczka po obu wspaniałych obiektach