Wenecja: „Szkło i koronki” w Murano i Burano – pół dnia

Numer identyfikacyjny produktu: 21293

Od 157 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Najważniejsze informacje
Czas trwania
5 godz.
Akceptowane kupony elektroniczne
Akceptowane kupony papierowe
Przewodnik
angielski

Termin i liczba uczestników:

Trwa ładowanie strony...

Nie zwlekaj!
 • Poznaj tradycję wytwarzania szkła z Murano, obserwując rzemieślnika przy pracy
 • Zobacz, jak kobiety wytwarzają koronki na wysepce Burano i posłuchaj objaśnienia na temat ich pracy w języku angielskim
 • Przespaceruj się ulicami Burano wśród różnokolorowych domów
 • Pójdź w ślady Michała Anioła i zabierz do domu koronkową pamiątkę
Wycieczka w skrócie
Poznaj tradycyjne techniki wytwarzania szkła w Murano oraz koronek w Burano podczas 5-godzinnej wycieczki po Wenecji. Wybierz się do weneckiej laguny, aby obejrzeć pokazy rzemieślników i kupić pamiątki ze zniżką!
Tego możesz się spodziewać
Ucieknij od tłumów centralnej Wenecji! Zobacz, jak wyglądało kiedyś życie na wyspie rzemieślników słynącej z tradycyjnego rękodzieła, którego tajniki przekazywano z pokolenia na pokolenie.

Podczas krótkiego rejsu na niewielką wyspę Murano, słynącą ze swoich tradycji w wytwarzaniu szkła, Twój przewodnik nie pozwoli Ci się nudzić. Dmuchacze szkła z Murano byli jedynymi Europejczykami potrafiącymi tworzyć lustra, a ich umiejętności były tak cenne, że nie pozwalano im opuszczać Wenecji pod groźbą śmierci.

Zobacz rzemieślnika przy pracy i posłuchaj objaśnienia na temat procesu wytwarzania szkła w języku angielskim. Dowiedz się, jak krzemionka staje się szkłem i jak wytwarza się kolorowe szkło. Skorzystaj z okazji przejrzenia ogromnej kolekcji szklanych dzieł sztuki, a następnie wybierz się na spacer po wyspie Murano na własną rękę.

Po powrocie na łódź czeka Cię kolejny rejs – tym razem na wysepkę Burano, na której zobaczysz ciasną zabudowę różnokolorowych domów rozmieszczonych wzdłuż ulic i kanałów. Burano jest znane głównie ze swojej wielowiekowej tradycji wytwarzania koronek. Przejdź się ulicami do niewielkiego budynku, w którym kobiety gorączkowo wytwarzają koronki, tak jak robiły to ich matki i babki.

Twój przewodnik objaśni Ci tajniki tej wymierającej sztuki. Przejdź się następnie śladami Michała Anioła i wybierz swoją pamiątkę z wycieczki. Przespaceruj się krętymi uliczkami, kosztując pysznych ciastek z lokalnych piekarni.

W przeciwieństwie do innych wycieczek ta wycieczka celowo omija Torcello, aby dać Ci więcej czasu na zwiedzanie Murano i Burano.
Wliczone w cenę
 • Pokaz wytwarzania szkła w zakładzie w Murano z objaśnieniem w języku angielskim
 • Pokaz wytwarzania koronek w sklepie w Burano z objaśnieniem w języku angielskim
 • Zniżki na szkło i koronki w miejscach, w których odbywają się pokazy (10% lub więcej – w zależności od produktu)
 • Słuchawki w razie potrzeby
 • Transport łodzią tam i z powrotem
Niewliczone w cenę
 • Odbiór z hotelu i transport powrotny
 • Napiwki
Miejsce zbiórki

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na 15 minut przed rozpoczęciem wycieczki – o godz. 13.30, jeśli wycieczka rozpoczyna się o 13.45, lub 14.15, jeśli wycieczka rozpoczyna się o 14.30 – obok pomnika mężczyzny na koniu przy przystanku tramwaju wodnego „San Zaccaria”, naprzeciwko laguny. (Otwórz w Google Maps)

Co trzeba wiedzieć
Klienci powinni dotrzeć na wyznaczone miejsce zbiórki i okazać swój kupon koordynatorowi wycieczki lub przewodnikowi. Osoby spóźnione nie będą mogły wziąć udziału w wycieczce, ani domagać się zwrotu kosztów!

Od 157 zł za osobę

Rezerwuj teraz
Gwarantujemy
 • Błyskawiczną i pewną rezerwację
 • Najniższe ceny
To mówią inni (Opinie: 85)

Organizator:

City Wonders Ltd.

Numer identyfikacyjny produktu: 21293