Wycieczka z przewodnikiem

Pałac Dożów i bazylika św. Marka z dostępem do tarasu

Pałac Dożów i bazylika św. Marka z dostępem do tarasu

Od 344,40 zł za osobę

Zobacz bazylikę św. Marka i Pałac Dożów podczas 3-godzinnej wycieczki z przewodnikiem Wybierz wycieczkę prywatną lub ogólnodostępną. Dzięki biletowi będziesz mieć dostęp do tarasu w bazylice, mostu Westchnień i nowego więzienia.

Informacja o wycieczce

Darmowa rezygnacja
Rezygnując z atrakcji na co najmniej 24 godz. przed jej rozpoczęciem, otrzymasz pełny zwrot kosztów.
Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
Obowiązują specjalne środki bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Dowiedz się więcej
Akceptowane są kupony papierowe lub elektroniczne
Wydrukuj kupon lub okaż go na telefonie
Czas trwania 3 godz.
Sprawdź dostępność, aby zobaczyć godziny rozpoczęcia.
Natychmiastowe potwierdzenie
Przewodnik
angielski, francuski, niemiecki, włoski
Mała grupa
Maksymalna liczba uczestników: 10

Atrakcja z serii Originals

W skrócie
 • Poznaj historię „miasta na wodzie”, słuchając opowieści lokalnego przewodnika
 • Skorzystaj z priorytetowego wstępu i omiń kolejki do Pałacu Dożów
 • Wybierz wycieczkę prywatną lub ogólnodostępną
 • Podziwiaj Lagunę Wenecką z zazwyczaj niedostępnego tarasu bazyliki św. Marka
 • Posłuchaj anegdot o procesie budowy Wenecji na lagunie w V wieku i poznaj inne interesujące fakty
Pełny opis

Aktualizacja dotycząca COVID-19

Ze względu na przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny, plan podróży może ulec zmianie. Sprawdź najnowsze informacje w sekcji „Co trzeba wiedzieć”.

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i słynne konie z brązu. Posłuchaj, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji.  Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź cieszącym się złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.
Wliczone w cenę
 • Wycieczka z doświadczonym przewodnikiem
 • Wstęp priorytetowy do Pałacu Dożów
 • Bilet wstępu na 1. piętro bazyliki św. Marka i taras
  Nie zaleca się następującym osobom
  • Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich
  Środki bezpieczeństwa dot. COVID-19
  Zastosowane środki bezpieczeństwa
  • W przypadku GetYourGuide Originals wprowadzone zostały dodatkowe środki ochrony zdrowia i bezpieczeństwa
  • Wszystkie powierzchnie, z którymi mają styczność klienci, są regularnie czyszczone
  • Ograniczono liczbę zwiedzających, aby uniknąć powstawania tłumów
  Wymagania dla podróżnych
  • Należy mieć założone maseczki ochronne
  • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli 12 lat, muszą przedstawić jeden z następujących dokumentów: dowód pełnego szczepienia, dowód przyjęcia pierwszej dawki szczepienia podanej co najmniej 15 dni temu, dowód zakażenia COVID-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy lub negatywny wynik testu wykonanego nie więcej niż 48 godzin przed rozpoczęciem atrakcji

  Wybierz liczbę uczestników i datę

  Uczestnicy

  Termin

  Przygotuj się

  Miejsce zbiórki

  Udaj się do kasy biletowej Alilaguna obok przystani promowej San Marco Giardinetti w pobliżu placu św. Marka. Wypatruj naklejki GetYourGuide na oknie kasy. Po okazaniu kuponu GetYourGuide otrzymasz bilet wstępu do bazyliki i zostanie Ci wskazana droga do przewodnika.

  Otwórz w Google Maps ⟶
  Ważne informacje

  Co należy przynieść

  • Paszport lub dowód osobisty

  Niedozwolone

  • Bagaż lub duże torby
  • Plecaki

  Co trzeba wiedzieć

  • Z powodu obostrzeń związanych z COVID-19 parter bazyliki św. Marka jest niedostępny. Zwiedzający mogą jednak wchodzić na 1. piętro i taras.
  • Wycieczki ogólnodostępne i prywatne nie zawsze są prowadzone w tych samych językach. Sprawdź, w jakich językach prowadzona jest wycieczka, i wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.
  • Możesz zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę po zakończeniu wycieczki z przewodnikiem.
  • Bazylika św. Marka to miejsce kultu religijnego, dlatego zwiedzający należy założyć ubrania zakrywające ramiona i kolana.
  • Do bazyliki św. Marka nie wolno wnosić plecaków ani dużych toreb.
  Opinie klientów

  Ogólna ocena

  4,8 /5

  na podstawie 1281 opinii

  Podsumowanie opinii

  • Przewodnik
   4,9/5
  • Jakość/cena
   4,4/5
  • Jakość usług
   4,7/5
  • Organizacja
   4,5/5

  Sortuj według:

  Typ podróżującego:

  Liczba gwiazdek:

  W moje urodziny odbyliśmy 3-godzinną wycieczkę z przewodnikiem po Basillica i Pałacu Dożów. Znalezienie miejsca spotkania było trochę trudne, ale wychodzisz z Placu Świętego Marka i jest to mała chatka, w której znajdują się taksówki wodne. Naszym przewodnikiem była Eleonora, miała włoski akcent, ale jej angielski był bardzo dobry. Była pouczająca, zabawna i upewniała się, że zawsze jesteśmy razem. Dopilnowała, abyśmy dotarli na czas, ale nie czuliśmy się w pośpiechu, mieliśmy czas podziwiać, robić zdjęcia i zadawać pytania. Jej znajomość historii weneckiej była niesamowita. Powiedziała nam, dlaczego podłogi są takie, jakie są w Basillica i dlaczego wokół części wewnętrznych ścian i filarów jest kolorowy znak. Byliśmy zafascynowani Pałacem Dożów, opowiedziała nam o tym, jak utworzyli rząd w starej Wenecji, o niektórych przepisach, o mieszkających tam ludziach. Nie mogliśmy prosić o lepszą trasę.

  Czytaj dalej

  28 lutego 2020

  Bardzo interesująca i pouczająca trasa, doceniam małe historie. Giulia jest bardzo dobrym przewodnikiem, który dobrze wyważa informacje i uwagę. Odpowiedziała na moje pytania, choć trochę głupie, z dobrym humorem! Poszedłem z moim ojcem, który jest zapalonym fotografem (nie ma opcji, aby to zaznaczyć), a on świetnie się bawił, robiąc zdjęcia podczas słuchania trasy.

  Czytaj dalej

  15 stycznia 2020

  This tour was very informational and engaging. Our wonderful guide, Federica, paraded us through St. Mark's Basilica and the Doge's Palace keeping the group's attention and answering all of our questions with ease. She also allowed for a couple breaks to sit and/or grab a snack, which was nice because a 3 hour tour can begin to feel quite lengthy. Her timing was also impeccable; she brought us onto the terrace of St. Marks just before the clock struck 3 so we could see the Torre dell'Orologio (clock and bell tower) in action. We thoroughly enjoyed the tour and were thankful to have Federica as our guide.

  Czytaj dalej

  11 września 2021

  Przetłumacz
  Organizator:

  Numer identyfikacyjny produktu: 234117