Atrakcje i wycieczki

Wenecja

Pozostałości średniowiecznej potęgi to tylko czubek góry lodowej w tym 1600-letnim mieście portowym.

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

10 miejsc, które warto zobaczyć w Wenecji

Mało jest na świecie miast tak czarujących, pięknych i przesiąkniętych historią, jak Wenecja. Mając do wyboru tyle rzeczy, ciężko się zdecydować, dokąd pójść – oto nasza lista 10 miejsc, w których zwiedzając „pływające miasto” koniecznie musisz się zatrzymać!

 • Kanał Grande

  1. Kanał Grande

  Wenecki Kanał Grande to główny bulwar Wenecji – funkcję asfaltu pełni tu woda! Wsiądź do tramwaju wodnego, taksówki wodnej lub do jednej ze słynnych gondoli, i podziwiaj ciągnące się wzdłuż brzegów historyczne budynki!

 • Pałac Dożów

  2. Pałac Dożów

  Zachwyt, w jaki wprawi Cię ta przepiękna, marmurowa budowla, przebije tylko oniemienie, którego doznasz po zobaczeniu skarbów, które kryją się w środku – miłośnicy historii i sztuki klasycznej będą chcieli tu zamieszkać!

 • Bazylika św. Marka

  3. Bazylika św. Marka

  Ten przebogaty kościół to prawdziwa perła w koronie Wenecji. Wielopoziomowe kopuły, skomplikowane fasady, niesamowite mozaiki... istny cud italo-bizantyńskiej architektury!

 • Most Westchnień

  4. Most Westchnień

  Kiedy będziesz płynąć gondolą z ukochaną osobą, koniecznie przepłyńcie pod Mostem Westchnień – mieszkańcy Wenecji wierzą, że każdą parę, która się pod nim pocałuje, czeka szczęście i miłość na wieki!

 • Plac św. Marka

  5. Plac św. Marka

  Ten gigantyczny plac to największa ozdoba Wenecji. Napoleon był tak zachwycony jego piękną architekturą, że nazwał plac św. Marka „salonem Europy”.

 • Most Rialto

  6. Most Rialto

  Most Rialto to najstarszy i najbardziej uroczy most nad Kanałem Grande. Przyjdź rano, żeby uniknąć tłumów, i podziwiaj widoki – nie pożałujesz!

 • Lido di Venezia

  7. Lido di Venezia

  Odpocznij nieco od tłumów turystów – popłyń na małą, przeuroczą wyspę Lido. Dotarcie tam to kwestia krótkiego rejsu łódką z centrum – na miejscu czekają na Ciebie jedne z najlepszych (i najtańszych!) restauracji w Wenecji.

 • Teatro La Fenice

  8. Teatro La Fenice

  Nie musisz kochać opery, żeby zachwycić się okazałym Teatro La Fenice – jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych miejsc w historii tej dziedziny sztuki.

 • Torcello

  9. Torcello

  Cicha i malownicza wyspa Torcello to idealne miejsce na relaksujący dzień. Koniecznie odwiedź znajdującą się na niej czarującą bazylikę i zachwyć się widokiem z dzwonnicy!

 • Gallerie dell’Accademia

  10. Gallerie dell’Accademia

  W zbiorach tego muzeum znajduje się wiele znakomitych okazów weneckiej sztuki. Rozmiary niektórych obrazów wystarczą, żeby wywołać niemy zachwyt – po wyjściu możesz potrzebować masażu karku!

Zaplanuj pobyt

 • Oszczędź na transporcie

  Ze względu na to, jak zbudowane jest miasto, pewnie będziesz korzystać z tramwajów wodnych („vaporetti”) częściej, niż się spodziewasz. Uważaj – możesz w ten sposób nadszarpnąć swój budżet. Dobrym pomysłem jest zakup biletów czasowych – bilet 12-godzinny kosztuje mniej więcej tyle samo, co 3 bilety na pojedynczą podróż. Im dłuższy okres podany jest na bilecie, tym bardziej się on opłaca; dostępne są nawet tygodniowe.

 • Jedz przy barze

  Jedzenie i napoje w Wenecji bywają bardzo drogie. W barach i restauracjach stoliki przeważnie są droższe – dobrym pomysłem jest zajęcie miejsca przy barze. Nieważne, czy chcesz zjeść posiłek, czy tylko wypić kawę – zawsze lepiej uniknąć przepłacenia nawet o 500%!

 • Podziwiaj widoki

  Oglądanie panoramy miasta z dzwonnicy na placu św. Marka to jedna z najpopularniejszych atrakcji Wenecji – zapłacisz za nią 8 EUR. Mamy dla Ciebie radę: udaj się do San Giorgio Maggiore – widok jest lepszy, a cena wynosi tylko 3 EUR.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najprzyjemniej jest od września do listopada.

Wenecja: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wenecja? Kliknij tutaj.

Wenecja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 80 272 opinii

Bardzo fajna wycieczka warta swojej ceny. Przybywając na miejsce zapytałem, gdzie powinniśmy jechać i udało mi się to szybko znaleźć. Wiele osób, które zarezerwowało tę wycieczkę, więc 2 łodzie. Musieliśmy być z przodu za każdym razem, żeby znaleźć fajne miejsce, ale daliśmy radę. Sam mam ciężką chorobę morską, ale nie przeszkadzało mi to po moim zwykłym Primatourie. Na łodzi kobieta, która udzieliła informacji w drodze na wyspy. Dla mnie osobiście dźwięk nie był bardzo zrozumiały. Na wyspach też myślałem, że mamy mało czasu, wolałbym dodatkową godzinę na wyspę. Dla reszty jest to warte swojej ceny, ponieważ linia taksówki wodnej na wyspy była bardzo zajęta i nie przeszkadzało nam to!

przewodnik był tak miły i pomocny, odpowiadał na dodatkowe pytania dotyczące wysp, mogliśmy poczuć jej pasję do wysp w szczególności i ogólnie do Wenecji, mimo że odwiedziliśmy tylko trzy główne wyspy laguny, nadal udzielała nam informacji o innych wyspy! personel łodzi też był tak miły, a ludzie na każdej wyspie są przyjaźni! nie powinieneś pomijać tej aktywności, gdy jedziesz do venezii!

Uważamy, że mega, super miła załoga i przyjemna przeprawa, nie zapominając o przewodniku turystycznym Kompas mega i Ingrid, która zadbała o dobre samopoczucie fizyczne i bardzo często wspominano o Wenecji marzeniem i przeszliśmy przez wszystko oprócz przejażdżki gondolą i były / są nadal migane.

Arcydzieło architektury, jednocześnie wspaniałe muzeum pełne niebagatelnej sztuki.

Wszystko się udało, zrobimy to w przyszłym roku całą rodziną!