Wenecja – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

1. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne podczas rejsu gondolą w pobliżu kanału Canal Grande. Posłuchaj komentarza z aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście, jednocześnie podziwiając jego zabytki. Rozpocznij atrakcję od spotkania z opiekunem wycieczki, który przedstawi kilka ciekawostek z historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem odtwarzanym podczas rejsu gondolą. W trakcie podróży będziesz podziwiać piękno kanału Canal Grande oraz cudowne budynki, w tym muzeum Peggy Guggenheim Collection, pałac Gritti, bazylikę Santa Maria della Salute oraz galerię sztuki Punta della Dogana. Zobaczysz też słynny na całym świecie teatr La Fenice i Dom Mozarta, położone wzdłuż romantycznych, ukrytych szlaków wodnych. Na koniec rejsu ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki na dorzecze świętego Marka i wyspę San Giorgio.

Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

2. Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

Skorzystaj z zarezerwowanego biletu wstępu do pałacu Dożów w Wenecji, który przez wieki stanowił siedzibę władz tego miasta. Zachwyć się gotycką architekturą. Odwiedź również Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka (Biblioteca Marciana). Udaj się do pałacu Dożów, by cofnąć się w czasie do epoki średniowiecza, zwiedzając siedzibę władz Republiki Weneckiej, która istniała przez ponad 1000 lat. Przechodząc przez Most Westchnień, wróć w myślach do czasów, gdy kroczyli nim udręczeni więźniowie. Doceń wspaniałą konstrukcję i zdobienia pałacu, przyglądając się m.in. jego oryginalnym fundamentom z XIV i XV wieku oraz imponującym elementom w stylu renesansowym i manierystycznym. Zwróć uwagę na misterne detale okazałych Złotych Schodów (Scala d'Oro) oraz wspaniałe dzieła sztuki. Ciesz się wstępem do Museo Correr, które znajduje się przy placu św. Marka. Budynek, w którym mieści się muzeum, zaprojektowano jako rezydencję dla Napoleona Bonapartego. Później pełnił on funkcję weneckiej rezydencji króla Włoch.

Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

3. Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

Odkryj niektóre z najbardziej znanych wysp Laguny Weneckiej w ramach tej całodniowej wycieczki łodzią. Podróżuj statkiem z przewodnikiem po Lagunie Weneckiej i podziwiaj wyspy Murano, Burano oraz Torcello. Rozpocznij tę podróż wygodną łodzią, która wypływa z dzielnicy San Marco. Po drodze dowiedz się więcej o wyspach od opiekuna wycieczki. Podziwiaj zabytki tego starożytnego miasta przez około 30 minut, aż dotrzesz do pierwszego celu podróży – Murano. Zobacz pokaz dmuchania szkła w wykonaniu mistrza w tych fachu i dowiedz się więcej o historii tego rzemiosła. Zatrzymaj się w sklepie z pamiątkami w fabryce szkła. Skorzystaj z ekskluzywnej 20% zniżki na zakupy. Postój na Murano obejmuje też czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Później udaj się na pobliską wyspę Burano. Zobacz urokliwe, kolorowe domy, które rozsiane są po wyspie. Obserwuj wytwórców koronek przy pracy. Dowiedz się więcej o tym rzadkim rzemiośle, które jest niezwykle cenione na całym świecie. Zatrzymaj się na przekąskę podczas pobytu na Burano. Skosztuj lokalnych ciasteczek biscotti, które pochodzą z wyspy. Wyrusz w kierunku ostatniego przystanku – Torcello. Spędź godzinę na wyspie, zwiedzając zabytki, takie jak katedra Santa Maria Assunta, Tron Attyli, Diabelski Most i dzwonnica. Zakończ swoją przygodę godzinnym rejsem z powrotem do Wenecji, podziwiając zapierającą dech w piersi atmosferę Laguny Weneckiej.

Wenecja: transport taksówką wodną z/na lotnisko Marco Polo

4. Wenecja: transport taksówką wodną z/na lotnisko Marco Polo

Skorzystaj z ogólnodostępnego transportu taksówką wodną pomiędzy lotniskiem Marco Polo w Wenecji a hotelami w centrum miasta. Wybierz podróż w 1 lub obie strony i odpocznij w trakcie malowniczej przejażdżki. Odbierz swój bagaż i wskocz do taksówki wodnej, a błyskawicznie przepłyniesz lagunę i dotrzesz do swojego hotelu lub najbliższego dostępnego punktu. To zarówno najbardziej romantyczny, jak i bezpośredni sposób na podróż do miasta. Wsiądź lub wysiądź bezpośrednio przy niektórych hotelach położonych wzdłuż Canal Grande, Hilton Stucky. Jeżeli nocujesz w bardziej odległym hotelu, miejscem odbioru lub wysiadania będzie wyznaczona lokalizacja, z której resztę trasy z/do hotelu można pokonać pieszo.  Jeśli Twoim miejscem zakwaterowania jest hotel JW Marriott (Isola delle Rose) lub wyspa San Clemente, taksówka zawiezie Cię do San Marco w pobliże łodzi wahadłowej kursującej do hotelu.

1-godzinna wycieczka po Pałacu Dożów

5. 1-godzinna wycieczka po Pałacu Dożów

Pałac Dożów, czyli Palazzo Ducale po włosku, był przez wiele wieków siedzibą władz Wenecji. Podczas tej 1-godzinnej wycieczki zobaczysz wspaniałe, ozdobione setkami dzieł sztuki pokoje, w których doża i jego rada decydowali o losie 1000-letniej republiki. Posłuchaj, jak pałac budzi się do życia w opowieściach doświadczonego przewodnika, który pokaże Ci korytarze władzy, zarysowując jednocześnie konkretny kontekst historyczny – okres średniowiecza w Europie oraz następujących po nim wiekach. Zobacz bogato zdobione, złote schody oraz niezwykły realizm scen tworzonych przez wielu artystów, którzy dekorowali ten budynek. Poznaj los udręczonych więźniów, którzy przekraczali Most Westchnień w drodze do weneckich więzień, gdzie przetrzymywano m.in. Giacomo Casanovę.

Bez kolejki: z przewodnikiem do Bazyliki św. Piotra

6. Bez kolejki: z przewodnikiem do Bazyliki św. Piotra

Wraz z przewodnikiem zorganizowanym w porozumieniu z Curia di Venezia, zwiedzisz całą Złotą Bazylikę, niegdyś prywatną kaplicę Dogów Wenecji. Ze swoimi pięknymi złotymi mozaikami i marmurowymi podłogami jest ona jedyną tego rodzaju bazyliką we Włoszech. Siedząc wygodnie, posłuchaj naszego przewodnika opisującego przedstawione sceny biblijne oraz historię i specyfikę tej starożytnej bazyliki. Podziwiaj Pala d'Oro (Złoty Ołtarz), znakomity przykład sztuki bizantyjskiej z tysiącami klejnotów i kamieni szlachetnych.

Pałac Dożów i bazylika św. Marka ze wstępem na taras

7. Pałac Dożów i bazylika św. Marka ze wstępem na taras

Poznaj historię Wenecji podczas 3-godzinnej prywatnej lub ogólnodostępnej wycieczki z przewodnikiem po bazylice św. Marka i Pałacu Dożów. Odkryj dwa najważniejsze zabytki dawnej stolicy handlowej basenu Morza Śródziemnego.  Zacznij od zwiedzenia placu św. Marka z przewodnikiem, a następnie udaj się do katedry. Z tarasu na 1. pietrze możesz podziwiać widoki na lagunę i zobaczyć z bliska słynne konie z brązu. Posłuchaj o tym, jak w czasach Napoleona wywieziono je do Paryża, po czym wróciły do Wenecji. Bazylika św. Marka bywa czasami zamykana dla zwiedzających bez uprzedzenia. Jeśli tak się stanie, w zamian odwiedzisz kościół San Zaccaria lub Muzeum Correr, w zależności od dostępności. Zwiedź pięknie zdobiony XV-wieczny kościół i jego zalaną wodą kryptę lub poznaj sztukę i historię Wenecji. Następnie wejdź bez kolejki do Pałacu Dożów, dawnej rezydencji przywódców Republiki Weneckiej. Zwiedzisz tutaj m.in. Salę Wielkiej Rady i sale sądowe. Główne trakcje obejmują freski Tintoretta i Schody Gigantów.  Przejdź owianym złą sławą mostem Westchnień, który łączy Pałac Dożów z budynkiem nowego więzienia. Dowiedz się, skąd pochodzi nazwa mostu oraz w jakim celu został on zbudowany w XVII wieku. Podziwiaj niesamowite widoki na kanały. Po zakończeniu wycieczki możesz zostać na miejscu i zwiedzić Pałac Dożów na własną rękę, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Wenecja: główne atrakcje, bazylika św. Marka oraz pałac Dożów

8. Wenecja: główne atrakcje, bazylika św. Marka oraz pałac Dożów

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem w małej grupie i odwiedź 2 najbardziej znane atrakcje Wenecji – bazylikę św. Marka oraz pałac Dożów. Omiń długie kolejki dzięki zarezerwowanym wcześniej biletom i zachwyć się wspaniałymi weneckimi klejnotami, zwiedzając w swoim tempie. Rozpocznij wycieczkę na placu św. Marka. Podziwiaj wieżę zegarową i marmurowe posągi lwów, a następnie udaj się z przewodnikiem do bazyliki. Zachwyć się złotymi mozaikami i bogatym wzornictwem. Przekonaj się, dlaczego świątynia ta jest symbolem weneckiej władzy i bogactwa. Później zwiedź pałac Dożów. To gotyckie arcydzieło było niegdyś siedzibą weneckiego rządu. Dowiedz się więcej o dożach Republiki Weneckiej oraz XIV-wiecznych rzeźbiarzach, którzy pracowali przy budowie pałacu.  Spacerując po tym światowej sławy zabytku, podziwiaj wspaniałe widoki na lagunę. Wysłuchaj niezwykłej historii Casanovy. Poznaj znaczenie mostu Westchnień, a także starego i nowego więzienia. Po zakończeniu wycieczki kontynuuj odkrywanie historii i kultury Wenecji dzięki wliczonemu w cenę wstępowi do Museo Correr, Narodowego Muzeum Archeologicznego i Biblioteki św. Marka (Biblioteca Marciana).

Wenecja: bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

9. Wenecja: bazylika św. Marka z tarasem i Pałac Dożów

Zwiedź 2 główne atrakcje w Wenecji w ramach 1 wyjątkowej wycieczki w towarzystwie lokalnego przewodnika. Skorzystaj z zarezerwowanych z wyprzedzeniem biletów wstępu bez kolejki i wyrusz wraz z przewodnikiem do bazyliki św. Marka i Pałacu Dożów. Zdecyduj się na udział w wycieczce rozpoczynającej się o godz. 8.00, by cieszyć się ekskluzywnym, wczesnym wstępem do Pałacu Dożów. Jego drzwi zostaną otwarte tylko dla Twojej grupy na godzinę przed pojawieniem się pozostałych zwiedzających. Na początek wejdź do najważniejszej weneckiej świątyni – bazyliki św. Marka. Zachwyć się architekturą budowli, która stanowi połączenie Wschodu z Zachodem. Zwróć też uwagę na złote mozaiki, które wprost zapierają dech w piersi. Korzystając z obecności lokalnego przewodnika, przyjrzyj się z bliska największym skarbom bazyliki. Należy do nich licząca 1000 lat kwadryga, którą zdobią 4 złote konie. Wykorzystaj niepowtarzalną okazję, by podziwiać piękny widok na plac św. Marka, jaki roztacza się z balkonu. Zwiedzając bazylikę, wysłuchaj fascynujących opowieści o mało chwalebnych sposobach, w jakie trafiła tu większość jej cennych elementów. Kolejny punkt wycieczki równie mocno zachwyca urodą. Pałac Dożów (wł. Palazzo Ducale) stanowił siedzibę władców (dożów) i rządu Wenecji. Dzięki zarezerwowanym z wyprzedzeniem biletom ominiesz długą kolejkę. Wejdź do środka, gdzie zobaczysz olbrzymie sale obrad, wspaniałe sale audiencyjne i zachwycającą salę balową. Twoją uwagę zwrócą dzieła uznanych weneckich mistrzów, w tym Veronesego oraz Tintoretta. Dowiedz się więcej o bogatej historii budowli, która pełniła funkcję siedziby władz najstarszej republiki na świecie. Wysłuchaj fascynujących opowieści o jej rządzie i więzionym Casanovie. Na zakończenie bogatego w atrakcje poranka wyrusz na spacer śladami wielu nieszczęśliwych Wenecjan sprzed wieków. Przejdź przez most Westchnień i udaj się do posępnego nowego więzienia. Miejsce to w uderzający i jednocześnie fascynujący sposób kontrastuje ze wspaniałymi salami i galeriami pałacu znajdującego się po drugiej stronie wąskiego kanału.

Lotnisko Wenecja-Marco Polo: autobus z/do centrum Wenecji

10. Lotnisko Wenecja-Marco Polo: autobus z/do centrum Wenecji

Ekspresowy autobus lotniskowy zapewnia bezpośrednie połączenie z centrum Wenecji. Skorzystaj z 20-minutowego przejazdu na Piazzale Roma. To najszybszy i najtańszy sposób, aby dostać się do Wenecji z lotniska bez tracenia komfortu podróży. Udaj się z Piazzale Roma do swojego miejsca docelowego pieszo, autobusem wodnym lub taksówką wodną. Jeśli planujesz powrót na lotnisko Marco Polo, możesz kupić bilet powrotny, co pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze. Autobusy z Piazzale Roma odjeżdżają z tego samego miejsca, do którego przyjeżdżają, czyli z peronów autobusowych ATVO na środku placu. Dedykowani pracownicy są do Twojej dyspozycji, aby zapewnić Ci pomoc i informacje.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wenecja
Pozostałości średniowiecznej potęgi to tylko czubek góry lodowej w tym 1600-letnim mieście portowym.

Najciekawsze atrakcje

Wenecja: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 725
Sortuj wg::
Strona 1 z 46

Niezwykłe doznania

Wenecja: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Wenecja

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Wenecja

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Wenecja to:

Dolomity

Wenecja: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wenecja? Kliknij tutaj.

Wenecja: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 138 603 opinii

Na początku było to mylące, ponieważ myśleliśmy, że spotkamy się nad kanałem i wsiądziemy prosto do gondoli, ale po prostu wiedz, że faktycznie dają ci trochę komentarza i spacerują, zanim wsiądziesz do gondoli. To ważne, aby wiedzieć, czy myślisz, że ta czynność zajmie tylko 30 minut, ponieważ od początku do końca było to więcej niż godzina i 15 minut, co było dla nas miłe. To, jak przyjemna będzie Twoja jazda, będzie zależeć od tego, czy reszta osób dołączy do Ciebie w gondoli! Nie znam wszystkich tras, ale czułem, że mamy dobrą mieszankę spokojniejszych miejsc i Wielkiego Kanału.

Wycieczka piesza trwała około 30 minut i była pouczająca. Przewodnik był bardzo przyjazny i przychylnie nastawiony do osób mówiących po angielsku i hiszpańsku w grupie. Przejażdżka gondolą trwała, wbrew doświadczeniom innych recenzentów, pełne 30 minut! Gondolier był przyjazny i zabawnie było słuchać, jak przekomarza się z innymi gondolierami w kanałach. Jednak gondoli nie dostaniesz dla siebie (dzieliliśmy się z parą hiszpańską). Ogólnie rzecz biorąc, bardzo warto za swoją cenę.

06.01.2023 Wycieczka po wyspach Murano, Burano i Torricelli Na DOGE zapłaciliśmy tylko 25 euro za sztukę pomimo dnia świątecznego. Dobre doświadczenie. Widzieliśmy, jak robi się szkło na Murano i co z Burano, wspaniałą i magiczną wyspą, której nie można przegapić. Bardzo miły i bardzo profesjonalny personel. Jeśli nie masz tego doświadczenia, przegapisz jedną czwartą Wenecji

Bardzo dobrze zorganizowany przejazd. Przystanek zaraz przy wyjściu z lotniska Treviso. Uprzejmy kierowca. Polecam

Bardzo pomocny kierowca. Autobus przy samym lotnisku. Jesteśmy zadowoleni. Polecamy