Wenecja
Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę
do

Wycieczki, zabytki, ciekawe miejsca:

Wyświetl wszystkie pod hasłem „Wenecja”

10 miejsc, które warto zobaczyć w Wenecji

Mało jest na świecie miast tak czarujących, pięknych i przesiąkniętych historią, jak Wenecja. Mając do wyboru tyle rzeczy, ciężko się zdecydować, dokąd pójść – oto nasza lista 10 miejsc, w których zwiedzając „pływające miasto” koniecznie musisz się zatrzymać!

Kanał Grande

Wenecki Kanał Grande to główny bulwar Wenecji – funkcję asfaltu pełni tu woda! Wsiądź do tramwaju wodnego, taksówki wodnej lub do jednej ze słynnych gondoli, i podziwiaj ciągnące się wzdłuż brzegów historyczne budynki!

Pałac Dożów

Zachwyt, w jaki wprawi Cię ta przepiękna, marmurowa budowla, przebije tylko oniemienie, którego doznasz po zobaczeniu skarbów, które kryją się w środku – miłośnicy historii i sztuki klasycznej będą chcieli tu zamieszkać!

Bazylika św. Marka

Ten przebogaty kościół to prawdziwa perła w koronie Wenecji. Wielopoziomowe kopuły, skomplikowane fasady, niesamowite mozaiki... istny cud italo-bizantyńskiej architektury!

Most Westchnień

Kiedy będziesz płynąć gondolą z ukochaną osobą, koniecznie przepłyńcie pod Mostem Westchnień – mieszkańcy Wenecji wierzą, że każdą parę, która się pod nim pocałuje, czeka szczęście i miłość na wieki!

Plac św. Marka

Ten gigantyczny plac to największa ozdoba Wenecji. Napoleon był tak zachwycony jego piękną architekturą, że nazwał plac św. Marka „salonem Europy”.

Most Rialto

Most Rialto to najstarszy i najbardziej uroczy most nad Kanałem Grande. Przyjdź rano, żeby uniknąć tłumów, i podziwiaj widoki – nie pożałujesz!

Lido di Venezia

Odpocznij nieco od tłumów turystów – popłyń na małą, przeuroczą wyspę Lido. Dotarcie tam to kwestia krótkiego rejsu łódką z centrum – na miejscu czekają na Ciebie jedne z najlepszych (i najtańszych!) restauracji w Wenecji.

Teatro La Fenice

Nie musisz kochać opery, żeby zachwycić się okazałym Teatro La Fenice – jednym z najważniejszych i najbardziej cenionych miejsc w historii tej dziedziny sztuki.

Torcello

Cicha i malownicza wyspa Torcello to idealne miejsce na relaksujący dzień. Koniecznie odwiedź znajdującą się na niej czarującą bazylikę i zachwyć się widokiem z dzwonnicy!

Gallerie dell’Accademia

W zbiorach tego muzeum znajduje się wiele znakomitych okazów weneckiej sztuki. Rozmiary niektórych obrazów wystarczą, żeby wywołać niemy zachwyt – po wyjściu możesz potrzebować masażu karku!

Wenecja: Zaplanuj pobyt

Oszczędź na transporcie

Ze względu na to, jak zbudowane jest miasto, pewnie będziesz korzystać z tramwajów wodnych („vaporetti”) częściej, niż się spodziewasz. Uważaj – możesz w ten sposób nadszarpnąć swój budżet. Dobrym pomysłem jest zakup biletów czasowych – bilet 12-godzinny kosztuje mniej więcej tyle samo, co 3 bilety na pojedynczą podróż. Im dłuższy okres podany jest na bilecie, tym bardziej się on opłaca; dostępne są nawet tygodniowe.

Jedz przy barze

Jedzenie i napoje w Wenecji bywają bardzo drogie. W barach i restauracjach stoliki przeważnie są droższe – dobrym pomysłem jest zajęcie miejsca przy barze. Nieważne, czy chcesz zjeść posiłek, czy tylko wypić kawę – zawsze lepiej uniknąć przepłacenia nawet o 500%!

Podziwiaj widoki

Oglądanie panoramy miasta z dzwonnicy na placu św. Marka to jedna z najpopularniejszych atrakcji Wenecji – zapłacisz za nią 8 EUR. Mamy dla Ciebie radę: udaj się do San Giorgio Maggiore – widok jest lepszy, a cena wynosi tylko 3 EUR.

Przydatne informacje

 • Język
  Włoski
 • Waluta
  EUR (€)
 • Strefa czasowa
  UTC (+01:00)
 • Kod kraju
  +39
 • Najlepszy czas na zwiedzanie
  Najprzyjemniej jest od września do listopada.

Wenecja: Wycieczki i bilety

Ciekawe miejsca i zabytki: Wenecja

Wenecja: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscowości Wenecja?  Kliknij tutaj.


Wenecja
4.1
W oparciu o następującą liczbę opinii klientów GetYourGuide: 3 894