Wenecja Euganejska – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

1. Wenecja: rejs gondolą po Canal Grande z komentarzem

Poczuj esencję Wenecji, odkrywając ukryte i malownicze drogi wodne podczas rejsu gondolą w pobliżu kanału Canal Grande. Posłuchaj komentarza z aplikacji, aby dowiedzieć się więcej o mieście, jednocześnie podziwiając jego zabytki. Rozpocznij atrakcję od spotkania z opiekunem wycieczki, który przedstawi kilka ciekawostek z historii gondoli i gondolierów. Uzyskaj bezpłatny dostęp do aplikacji z komentarzem odtwarzanym podczas rejsu gondolą. W trakcie podróży będziesz podziwiać piękno kanału Canal Grande oraz cudowne budynki, w tym muzeum Peggy Guggenheim Collection, pałac Gritti, bazylikę Santa Maria della Salute oraz galerię sztuki Punta della Dogana. Zobaczysz też słynny na całym świecie teatr La Fenice i Dom Mozarta, położone wzdłuż romantycznych, ukrytych szlaków wodnych. Na koniec rejsu ujrzysz zapierające dech w piersiach widoki na dorzecze świętego Marka i wyspę San Giorgio.

Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

2. Wenecja: zarezerwowany bilet wstępu do pałacu Dożów

Skorzystaj z zarezerwowanego biletu wstępu do pałacu Dożów w Wenecji, który przez wieki stanowił siedzibę władz tego miasta. Zachwyć się gotycką architekturą. Odwiedź również Museo Correr, Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz Bibliotekę św. Marka (Biblioteca Marciana). Udaj się do pałacu Dożów, by cofnąć się w czasie do epoki średniowiecza, zwiedzając siedzibę władz Republiki Weneckiej, która istniała przez ponad 1000 lat. Przechodząc przez Most Westchnień, wróć w myślach do czasów, gdy kroczyli nim udręczeni więźniowie. Doceń wspaniałą konstrukcję i zdobienia pałacu, przyglądając się m.in. jego oryginalnym fundamentom z XIV i XV wieku oraz imponującym elementom w stylu renesansowym i manierystycznym. Zwróć uwagę na misterne detale okazałych Złotych Schodów (Scala d'Oro) oraz wspaniałe dzieła sztuki. Ciesz się wstępem do Museo Correr, które znajduje się przy placu św. Marka. Budynek, w którym mieści się muzeum, zaprojektowano jako rezydencję dla Napoleona Bonapartego. Później pełnił on funkcję weneckiej rezydencji króla Włoch.

Lotnisko Marco Polo: Transfer autobusem do/z centrum Wenecji

3. Lotnisko Marco Polo: Transfer autobusem do/z centrum Wenecji

Podróżuj bezproblemowo między centrum Wenecji a lotniskiem Marco Polo, korzystając z wygodnego i niezawodnego biletu na transfer w jedną stronę lub bilet powrotny, w zależności od wybranej opcji rezerwacji. Jedź na lotnisko i z lotniska wygodnym, klimatyzowanym autobusem, uniknij kłopotów z negocjowaniem transportu publicznego i ciesz się wydajnym transportem lotniskowym, który odjeżdża często i regularnie. Przechowuj bagaż, wskocz do autobusu, usiądź, zrelaksuj się i podziwiaj widoki na Wenecję. Jedź na lotnisko i z lotniska autobusem ekspresowym, który kursuje non-stop do i z centrum Wenecji; odbiór i dowóz w Wenecji odbywa się z Piazzale Roma. Ciesz się komfortem na pokładzie dzięki wentylacji chłodzącej i szybkiemu Wi-Fi na pokładzie; to najszybszy i najtańszy sposób podróżowania.

Wenecja: transport taksówką wodną z/na lotnisko Marco Polo

4. Wenecja: transport taksówką wodną z/na lotnisko Marco Polo

Skorzystaj z ogólnodostępnego transportu taksówką wodną pomiędzy lotniskiem Marco Polo w Wenecji a hotelami w centrum miasta. Wybierz podróż w 1 lub obie strony i odpocznij w trakcie malowniczej przejażdżki. Odbierz swój bagaż i wskocz do taksówki wodnej, a błyskawicznie przepłyniesz lagunę i dotrzesz do swojego hotelu lub najbliższego dostępnego punktu. To zarówno najbardziej romantyczny, jak i bezpośredni sposób na podróż do miasta. Wsiądź lub wysiądź bezpośrednio przy niektórych hotelach położonych wzdłuż Canal Grande, Hilton Stucky. Jeżeli nocujesz w bardziej odległym hotelu, miejscem odbioru lub wysiadania będzie wyznaczona lokalizacja, z której resztę trasy z/do hotelu można pokonać pieszo.  Jeśli Twoim miejscem zakwaterowania jest hotel JW Marriott (Isola delle Rose) lub wyspa San Clemente, taksówka zawiezie Cię do San Marco w pobliże łodzi wahadłowej kursującej do hotelu.

Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

5. Wenecja: rejs na Burano, Torcello i Murano z pokazem dmuchania szkła

Odkryj niektóre z najsłynniejszych wysp Laguny Weneckiej podczas całodniowej wycieczki łodzią. Podróżuj ze swoim przewodnikiem po Lagunie Weneckiej panoramicznym statkiem i podziwiaj wyspy Murano, Burano i Torcello. Rozpocznij dzień pełen przygód od wejścia na pokład wygodnej łodzi panoramicznej wypływającej z Bazyliki św. Marka. Po drodze dowiaduj się o wyspach od swojego gospodarza. Zwiedzaj to starożytne miasto przez około 30 minut, aż dotrzesz do pierwszego celu, Murano. Weź udział w pokazie dmuchania szkła z mistrzem szkła, któremu towarzyszy historyczne objaśnienie rzemiosła. Zatrzymaj się w sklepie z pamiątkami w fabryce szkła i ciesz się ekskluzywnym 10% rabatem na zakupy. Twój zaplanowany czas na Murano obejmuje również czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Zostaw Murano i udaj się na pobliską wyspę Burano. Zobacz urocze i kolorowe domy rozsiane po wyspie i przyjrzyj się koronkarkom przy pracy. Zapoznaj się z ich rzadkimi umiejętnościami, uważanymi za jedne z najlepszych na świecie. Zatrzymaj się na przekąskę podczas pobytu na Burano i skosztuj lokalnych ciastek, które pochodzą z wyspy. Podróż do ostatniego przystanku, Torcello. Ciesz się godzinną wizytą na wyspie i odwiedź zabytki, takie jak katedra Santa Maria Assunta, tron Attyli, most diabła i dzwonnica. Zakończ swoją przygodę godzinną wycieczką powrotną do Wenecji, podziwiając zapierającą dech w piersiach atmosferę laguny weneckiej.

Wenecja: Fabryka szkła, Murano i Burano - wycieczka łodzią z WiFi

6. Wenecja: Fabryka szkła, Murano i Burano - wycieczka łodzią z WiFi

Weź udział w rejsie z Wenecji na wyspy Burano i Murano. Płyń wygodnym statkiem, skorzystaj z czasu wolnego na wyspach i obejrzyj pokaz dmuchania szkła na Murano. Wyrusz z dzielnicy San Marco lub dworca kolejowego w Wenecji (w zależności od wybranej opcji) i udaj się na Murano i Burano. Spotkaj się ze swoją załogą i popłyń w rejs po lagunie, zachwycając się po drodze widokami z panoramicznego tarasu. Odwiedź zakład produkcji szkła na wyspie Murano. Dowiedz się więcej o tradycjach i procesach związanych z produkcją szkła. Później zobacz kolorowe domy na Burano i przespaceruj się malowniczymi uliczkami. Wieczorem wróć do pierwotnego miejsca zbiórki.

Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

7. Wenecja: bilet na tramwaj wodny i autobus lądowy

Dzięki temu biletowi ominiesz kolejki do kas i uzyskasz dostęp do komunikacji miejskiej w Wenecji. Wejdź na pokład tramwaju wodnego znanego jako vaporetto i zwiedzaj miasto drogą wodną. Bilet obowiązuje również w pobliskich okolicach i w autobusach w Mestre i Margherze. Rozpocznij podróż po Wenecji z biletem, zatrzymując się najpierw na przystanku tramwaju wodnego. Po otrzymaniu biletu wyrusz jednym z wyjątkowych autobusów wodnych do celu swojej podróży. Odkrywaj miasto i jego atrakcje, korzystając z biletu przez godzinę lub nawet cały tydzień, w zależności od wybranej opcji. Wykorzystaj swój bilet w pełni, odwiedzając okoliczne miejsca, w tym wyspy otaczające Wenecję. Doświadcz magii wysp Lido, Murano, Burano i Torcello dzięki temu poręcznemu biletowi. Pojedź autobusem do Mestre i Marghery.

Wenecja: bazylika św. Marka bez kolejki i audioprzewodnik

8. Wenecja: bazylika św. Marka bez kolejki i audioprzewodnik

Zaoszczędź czas podczas wizyty w Wenecji dzięki biletowi wstępu bez kolejki do słynnej bazyliki św. Marka. Zachwyć się setkami złotych mozaik w świątyni i dowiedz się więcej o sztuce bizantyjskiej dzięki audioprzewodnikowi. Pobierz audioprzewodnik na swoje urządzenie mobilne i udaj się do bazyliki św. Marka, aby rozpocząć wycieczkę. Omiń długie kolejki do wejścia i załóż słuchawki. Podziwiaj 5 kopuł i liczne dzieła sztuki. Poznaj legendy i historie związane z tą świątynią, która istnieje od prawie 1000 lat.  Zachwyć się mozaikami, które pokrywają prawie 4000 m² powierzchni bazyliki. Podziwiaj wspaniałe marmurowe inkrustacje na podłogach. Poczuj atmosferę budynku, który jest głównym elementem placu św. Marka. 

Werona: karta Verona Card ze wstępem priorytetowym do Areny

9. Werona: karta Verona Card ze wstępem priorytetowym do Areny

Podążaj śladami Romea i Julii oraz wielkich cesarzy rzymskich i zwiedzaj Weronę we własnym tempie dzięki karcie Verona Card. Ważna przez 24 lub 48 godzin (w zależności od zarezerwowanej opcji) Karta Verona umożliwia bezpłatne lub ulgowe wstępy do kilkudziesięciu muzeów i zabytków miejskich, a także nieograniczone przejazdy systemem transportu ATV. Oszczędzaj czas i pieniądze, będąc wszędzie, oglądając wszystko i omijając długie kolejki po drodze. Karta Verona to bilet all-inclusive, który pełni rolę osobistego paszportu do historycznego miasta. Zajrzyj do Areny w Weronie, gdzie podczas wyjątkowych wieczorów nadal wystawiana jest opera. Podziwiaj Balkon Julii i przeczytaj listy miłosne przypięte do ściany Casa di Guilietta. Podziwiaj panoramiczne widoki ze szczytu Torre dei Lamberti (Wieża Lamberti). To tylko niektóre z oferowanych atrakcji. Przeglądaj je zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i podróżuj z jednego do drugiego systemem autobusowym ATV. Bezpłatny wstęp do muzeów i zabytków: • Verona Arena (karnet bez kolejki) • Muzeum Lapidario Maffeiano • Balkon Julii w Casa di Giulietta • Torre dei Lamberti • Muzeum Castelvecchio • Bazylika San Zeno Maggiore • Complesso del Duomo • Chiesa di Santa Anastasia • Łuk Scaligere • Galeria d'arte moderna Achille Forti – GAM Palazzo della Ragione • Chiesa di San Fermo Maggiore • Museo Civico di Storia Naturale • Museo degli Affreschi i Tomba di Giulietta • Museo Archeologico al Teatro Romano (MATR) • Museo della Radio Guglielmo Marconi Wstęp po obniżonej cenie: • Fondazione Museo Miniscalchi Erizzo • Muzeum Afrykańskie • Giardino Giusti • MusALab – Franca Rame Dario Fo

Wenecja: bilet na koncert „Cztery pory roku” w kościele Vivaldiego

10. Wenecja: bilet na koncert „Cztery pory roku” w kościele Vivaldiego

Zachwyć się koncertem „Cztery pory roku” Vivaldiego w wykonaniu orkiestry „I Virtuosi Italiani” w kościele Santa Maria della Visitazione (Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny) w Wenecji. Doświadcz emocji, jakie towarzyszą słuchaniu muzyki Vivaldiego w miejscu, w którym została ona skomponowana. Doceń nie tylko dźwięki, nuty i mistrzostwo wspaniałego kompozytora epoki baroku, ale przede wszystkim energię kościoła Vivaldiego. To właśnie tutaj Antonio Vivaldi spędził aż 40 lat swojego życia i skomponował swoje wzbudzające zachwyt utwory.  Pozwól się oczarować wspaniałemu wykonaniu „Czterech pór roku”. Słuchając muzyki, doszukaj się dźwięków inspirowanych zbiorami pszenicy i winogron, letnimi burzami, opadami śniegu, ciepłem jesiennych kolorów oraz jasnymi barwami rozkwitających na wiosnę kwiatów. Podziwiaj wirtuozerię muzyków dzielących się swym talentem w kościele, w którym m.in. Francesco Gasparini oraz Antonio Vivaldi pracowali z chórem „Figlie di Choro”. Chór ten osiągnął tak wysoki poziom, że cieszył się sławą w całej Europie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wenecja Euganejska

Najciekawsze atrakcje

Wenecja Euganejska: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 812
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Wenecja Euganejska: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Wenecja Euganejska

Wenecja Euganejska: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wenecja Euganejska? Kliknij tutaj.

Wenecja Euganejska: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 148 528 opinii

Na początku było to mylące, ponieważ myśleliśmy, że spotkamy się nad kanałem i wsiądziemy prosto do gondoli, ale po prostu wiedz, że faktycznie dają ci trochę komentarza i spacerują, zanim wsiądziesz do gondoli. To ważne, aby wiedzieć, czy myślisz, że ta czynność zajmie tylko 30 minut, ponieważ od początku do końca było to więcej niż godzina i 15 minut, co było dla nas miłe. To, jak przyjemna będzie Twoja jazda, będzie zależeć od tego, czy reszta osób dołączy do Ciebie w gondoli! Nie znam wszystkich tras, ale czułem, że mamy dobrą mieszankę spokojniejszych miejsc i Wielkiego Kanału.

Wycieczka piesza trwała około 30 minut i była pouczająca. Przewodnik był bardzo przyjazny i przychylnie nastawiony do osób mówiących po angielsku i hiszpańsku w grupie. Przejażdżka gondolą trwała, wbrew doświadczeniom innych recenzentów, pełne 30 minut! Gondolier był przyjazny i zabawnie było słuchać, jak przekomarza się z innymi gondolierami w kanałach. Jednak gondoli nie dostaniesz dla siebie (dzieliliśmy się z parą hiszpańską). Ogólnie rzecz biorąc, bardzo warto za swoją cenę.

06.01.2023 Wycieczka po wyspach Murano, Burano i Torricelli Na DOGE zapłaciliśmy tylko 25 euro za sztukę pomimo dnia świątecznego. Dobre doświadczenie. Widzieliśmy, jak robi się szkło na Murano i co z Burano, wspaniałą i magiczną wyspą, której nie można przegapić. Bardzo miły i bardzo profesjonalny personel. Jeśli nie masz tego doświadczenia, przegapisz jedną czwartą Wenecji

Bardzo dobrze zorganizowany przejazd. Przystanek zaraz przy wyjściu z lotniska Treviso. Uprzejmy kierowca. Polecam

Bardzo pomocny kierowca. Autobus przy samym lotnisku. Jesteśmy zadowoleni. Polecamy