Wellington – nasze najbardziej polecane atrakcje

Wellington: Warsztaty Wētā i wycieczka z przewodnikiem

1. Wellington: Warsztaty Wētā i wycieczka z przewodnikiem

Odwiedź warsztat Wētā Wellingtona i wejdź do świata magicznej kreatywności. Dowiedz się, jak efekty specjalne i rekwizyty zaprojektowano i wykonano dla filmu i telewizji podczas wycieczki z przewodnikiem po jaskini Wētā. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sklepie Wētā Cave i rozpocznij swoją podróż po świecie Wētā Workshop, jednej z czołowych firm zajmujących się efektami specjalnymi w branży filmowej, zlokalizowanej w sercu półwyspu Miramar w Wellington. Od Władcy Pierścieni i Hobbita po Avatara i Dystrykt 9 — dowiedz się, jakie rekwizyty, kostiumy i stworzenia zostały stworzone na potrzeby Twoich ulubionych filmów. Sprawdź fajne rzeczy z działów kreatywnych i złap artystę przy pracy na scenie koncertowej.

Wellington: Powrotny bilet na kolejkę linową

2. Wellington: Powrotny bilet na kolejkę linową

Podążaj za drogowskazem Kolejki linowej wokół Lambton Quay, aby znaleźć ukrytą ścieżkę kolejki linowej w sercu centrum miasta. Kultowa kolejka linowa w Wellington jedzie przez trzy zabytkowe tunele i trzy mosty. Istnieją trzy stacje pośrednie; dzielnice mieszkalne Clifton, Talavera i Salamanca. Victoria University of Wellington i fontanna Kelburn Park są dostępne ze stacji Salamanca. Podziwiaj panoramiczne widoki na miasto Wellington i port ze szczytu kolejki linowej. Aby wrócić do miasta, jest kilka spacerów po zboczach Ogrodu Botanicznego, w tym piękny 40-minutowy spacer z powrotem do centrum miasta przez zabytkowy cmentarz Bolton Street i Beehive. Lub jeśli wolisz łatwiejszą trasę z powrotem w dół, wybierz opcję podróży powrotnej. Daje to mnóstwo czasu na podziwianie widoków i odkrywanie okolicznych atrakcji na szczycie przed powrotem.

Wellington i Picton: prom między wyspami

3. Wellington i Picton: prom między wyspami

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i ciesz się jedną z najbardziej spektakularnych przepraw promowych na świecie, między północnymi i południowymi wyspami Nowej Zelandii. Z 92 kilometrami zapierających dech w piersiach widoków, 3,5-godzinna podróż między Wellington i Picton jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Nowej Zelandii.   Codziennie działają 3 różne statki, więc zawsze będziesz mieć szeroki wybór czasów podróży.   Po wejściu na pokład ciesz się szeroką gamą zajęć. Spaceruj po pokładach, delektuj się posiłkiem i drinkiem lub obejrzyj jeden z najnowszych filmów. Możesz także po prostu odpocząć i podziwiać zapierający dech w piersiach widok. Zadbaj o to, aby Twoje dzieci były zajęte placem zabaw, żłobkiem, bajkami i grami wideo. Dodatkowo jest mnóstwo miejsc do siedzenia dla rodzin.

Zelandia przez Day Tour

4. Zelandia przez Day Tour

Odkryj rodzimą przyrodę Nowej Zelandii podczas wciągającej 2-godzinnej pieszej wycieczki z przewodnikiem po Zelandia Ecosanctuary. Położony 10 minut od Wellington CBD, w pełni ogrodzony, wolny od drapieżników ekosanktuarium jest domem dla niektórych z najbardziej niezwykłych i wrażliwych zwierząt na świecie. Do Zelandii można łatwo dojechać samochodem, bezpłatnym autobusem lub kolejką linową z Wellington CBD. Zamelduj się w kasie biletowej vitor center, gdzie spotkasz swojego przewodnika. Rozpocznij od wprowadzenia na wystawę ekosanktuarium. Zanim wejdziesz do sanktuarium, przejdziesz krótką kontrolę bagażu pod kątem bezpieczeństwa biologicznego. Ma to na celu uniemożliwienie drapieżnikom wejścia z tobą do sanktuarium. Następnie udaj się do sanktuarium, aby odkryć bogactwo naszej rodzimej flory i fauny w najlepszym wydaniu. Wykorzystaj w pełni swoją wizytę ze swoim doświadczonym przewodnikiem, który podzieli się z Tobą historią, widokami i dźwiękami lasu oraz jego tajemnicami. Zobacz wysoce inteligentne kākā (papugi krzewiaste), kakariki, tūī i dzwonki na stanowiskach żywieniowych rozmieszczonych wzdłuż chodników w sanktuarium. Po 2 godzinach zwiedzania rozległych parków wrócisz do centrum dla zwiedzających. Zrelaksuj się po wycieczce przy kawie lub posiłku w Cafe Rata.

Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM

5. Nowa Zelandia: Plan danych mobilnych eSIM

Spraw, aby Twoja podróż do Nowej Zelandii była bezproblemowa dzięki wygodnemu pakietowi danych eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Nowej Zelandii. Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie. Wybieraj spośród wielu pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu zero waste. Uzyskaj jedną kartę eSIM na urządzenie i w razie potrzeby doładuj, kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM w trakcie podróży. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się natychmiast, zgodnie z wybranym przez Ciebie czasem trwania. Wszystkie modele iPhone'a wprowadzone na rynek poza iPhonem XS mogą obsługiwać eSIM. W przypadku Androida, jeśli nie masz pewności, zapoznaj się ze zdjęciem z wytycznymi, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz. Jeśli nie możesz połączyć się z Internetem po zainstalowaniu tej karty eSIM, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samopomocy rozwiązywania problemów na kuponie GYG. APN (nazwa punktu dostępu): 3gnet Informacje o operatorze lokalnym: Nowa Zelandia: 2 stopnie Australia: Optus

Wellington: zwiedzanie z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

6. Wellington: zwiedzanie z przewodnikiem na rowerze elektrycznym

Poznaj Wellington jak miejscowy podczas tej wycieczki rowerem elektrycznym. Twój przewodnik zabierze Cię z utartej ścieżki i pokaże najlepsze miejsca na przekąski i zakupy. Szybuj wzdłuż plaży i podziwiaj panoramiczne widoki z punktu widokowego. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Queens Wharf w Central Wellington na poranny wyjazd. Po wysłuchaniu instruktażu dotyczącego bezpieczeństwa naucz się obsługiwać rower elektryczny i spędź czas na ćwiczeniach w bezpiecznym miejscu przed wyruszeniem w drogę. Gdy już poczujesz się komfortowo, wsiądź na zabawną wycieczkę rowerową po Wellington i podążaj za przewodnikiem wzdłuż Wellington Waterfront. Szybuj wzdłuż wybrzeża, mijając tętniący życiem port i port oraz plaże Zatoki Orientalnej. Kontynuuj wzdłuż półwyspu Miramar i zostaw za sobą zgiełk miasta, jadąc rowerem wzdłuż malowniczego wybrzeża. Zatrzymaj się po drodze w lokalnej kawiarni, gdzie będziesz miał okazję napić się bezpłatnej herbaty lub kawy oraz kupić kanapki i ciasta na własny koszt. Następnie pętla z powrotem w kierunku miasta. Na koniec wejdź na punkt widokowy, aby podziwiać niezapomniany widok na Wellington, półwysep Miramar i ocean. Twoja wycieczka kończy się wczesnym popołudniem w centrum Wellington.

Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa: Bilet wczesnego wstępu do Gallipoli

7. Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa: Bilet wczesnego wstępu do Gallipoli

Unikaj tłumów i wejdź do Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa, zanim zostanie otwarte dla publiczności o 10:00, i wejdź na wystawę „Gallipoli: Skala naszej wojny”, aby dowiedzieć się więcej o jednej z głównych kampanii wojny światowej I. Uzyskaj krótkie wprowadzenie od doświadczonego przewodnika, a następnie zwiedzaj we własnym tempie. Łącząc świat muzeów ze światowej klasy twórczością Weta Workshop, przełomowa wystawa opowiada historię oczami i słowami ośmiu zwykłych Nowozelandczyków, którzy znaleźli się w niezwykłych okolicznościach. Dowiedz się wszystkiego o gigantycznych rzeźbach, których stworzenie zajęło aż 24 000 godzin. Spotkaj mapy i projekcje 3D, miniatury, modele, dioramy i szereg interaktywnych doświadczeń, które ożywią historię Gallipoli w Nowej Zelandii. Następnie skorzystaj z biletu wstępu, aby w czasie wolnym zwiedzać ogromne zbiory Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa.

Wycieczka po winnicach w Martinborough

8. Wycieczka po winnicach w Martinborough

Ciesz się 5-godzinną wycieczką z przewodnikiem po regionie winiarskim Martinborough w Wairarapa, zaczynając od spektakularnej przejażdżki nad oszałamiającymi pasmami Remutaka. Zatrzymaj się na szczycie Remutaka, aby podziwiać niesamowite widoki przed zejściem do Wairarapa. Odwiedź trzy najlepsze winiarnie w regionie Martinborough i ciesz się ich doświadczeniami w Cellar Door, próbując światowej klasy dostępnych produktów. Konkretne winiarnie są dostępne na życzenie. Dostępny jest transport. Goście mogą dzielić pojazd z innymi osobami. Nie gwarantujemy wyłączności.

Zelandia Twilight Ecosanktuarium

9. Zelandia Twilight Ecosanktuarium

Zobacz, jak Zealandia zmienia się ze światła dziennego w zmierzch podczas tej specjalnej wycieczki z przewodnikiem. W pełni ogrodzony, miejski eko-sanktuarium znajduje się 10 minut od centralnej dzielnicy biznesowej Wellington. Rozpocznij swoją wycieczkę od najważniejszych atrakcji interaktywnej wystawy Zealandii. Twój przewodnik poprowadzi Cię następnie przez dolinę sanktuarium. Zobacz ptaki wracające do sanktuarium, aby osiedlić się w swoich gniazdach i podziwiać widok wieczornego nieba i usłyszeć zmieniające się odgłosy ptaków z dnia na noc. Spotkaj unikalne gatunki, takie jak wētā, takahē, tuatara i inne. Możesz nawet usłyszeć pierwsze odgłosy nocnych ptaków, takich jak kiwi i ruru (morepork), gdy się budzą.

Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa z przewodnikiem

10. Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa z przewodnikiem

Ta wprowadzająca 1-godzinna wycieczka z przewodnikiem to doskonały sposób na zapoznanie się z najważniejszymi atrakcjami Te Papa, skarbami Maorysów i historią Nowej Zelandii. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli masz ograniczony czas lub potrzebujesz wprowadzenia do dłuższej wizyty! W centrum Wellington rzadko jesteś dalej niż 20 minut spacerem od Muzeum Nowej Zelandii Te Papa Tongarewa, muzeum historii kultury położonego na nabrzeżu. Dołącz do wycieczki w języku angielskim lub mandaryńskim prowadzonej przez przyjaznego, kompetentnego przewodnika, aby jak najlepiej wykorzystać swoją wizytę. Przewodnicy są świetnie wyszkoleni i mają talent do ożywiania historii miejsc i ludzi w Nowej Zelandii. Wycieczki dostępne w języku angielskim lub mandaryńskim. Poznaj historię, tradycje i sztukę Maorysów. Zobacz pokazy fotografii i nauk przyrodniczych, stań twarzą w twarz z największą i jedyną kolosalną kałamarnicą na wystawie na świecie. Ciesz się interaktywnymi eksponatami high-tech, galeriami sztuki i designu oraz żywą, rosnącą wystawą Bush City. Po wycieczce skorzystaj z biletu wstępu, aby zwiedzać muzeum we własnym tempie. Jest wiele do zobaczenia i możesz zostać tak długo, jak chcesz. Odpocznij i naładuj akumulatory w jednej z kawiarni na miejscu i wyszukaj pamiątki w sklepach z pamiątkami.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Wellington

Najciekawsze atrakcje

Wellington: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 45
Sortuj wg::

Niezwykłe doznania

Wellington: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Wellington

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Wellington

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Wellington to:

Martinborough

Wellington: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Wellington? Kliknij tutaj.